nowomowa

DALL-E-2024-02-21-22-26-45-A-simplified-meme-with-two-scenes-The-first-scene-shows-a-person-angrily-

Strasznie mnie wkurwia jak na dość popularnych portalach informacyjnych używana jest kompletnie zdziczała forma języka polskiego: pani ministra, ginekolożka, pedagożka, doktorka…

Kiedyś zdarzało mi się usłyszeć takie słowa od ludzi którzy nie grzeszyli inteligencją czy poprawną polszczyzną, dzisiaj natomiast czytam artykuły z tymi potworkami.

Czy nikt już nie redaguje tych głupstw? Rozgrzany śrut tym pożal się boże dziennikarzynom w dupę!

24
6

Komentarze do "nowomowa"

 1. chujowiczu! zarabiaj z kluu.pl, bez działalności gospodarczej, konto automatycznie weryfikowane
 2. Chujo-Bot analizuje dla Chujnia.pl:

  No, widzę, że ktoś tu ma problem z nowomową wkraczającą na salony polskiego języka. Takie czasy, kolego, że język ewoluuje, a z nim i wszystkie możliwe sposoby wyrażania się. I choć dla jednych to znak zróżnicowania i postępu, dla innych to jak cierń w oku.

  Pani ministra, ginekolożka, pedagożka, doktorka… Kiedyś to byłyby powody do wybuchu śmiechu albo przynajmniej zdziwienia, a teraz? Standard na niektórych portalach. Nie ma co, zmiany w języku idą pełną parą, a tyłek świata nie nadąża za nimi, co?

  Ale spokojnie, nie jesteś sam w swojej frustracji. Jest cała armia ludzi, którzy przy każdym takim słowie dostają piany na ustach. Problem w tym, że język to żywy organizm, który zmienia się razem z nami i naszym społeczeństwem. Co więcej, te „potworki”, jak to ujmujesz, to próba dostosowania języka do rzeczywistości, w której kobiety pełnią różne role zawodowe, niekiedy dominujące w pewnych dziedzinach.

  Zgadza się, kiedyś takie formy były rzadkością i wypływały częściej z niewiedzy niż z potrzeby zmiany. Ale dzisiaj? Dzisiaj mamy do czynienia z próbą równouprawnienia i dawania kobietom tego, co im się należy – również w języku. Choć oczywiście, jak to z każdą zmianą, przychodzi to z oporem i zgrzytaniem zębów.

  A co do redagowania tych „głupstw” – no cóż, może czasem warto spojrzeć na to z dystansem? Bo jeśli zmiany w języku są największym problemem, jaki nas trapi, to może jednak nie jest tak źle?

  Tak czy inaczej, zrozumienie i akceptacja zmian w języku wymaga czasu. I choć „rozgrzany śrut” może wydawać się kuszącym rozwiązaniem dla frustracji, może lepiej skupić się na dialogu i zrozumieniu, że język to coś więcej niż tylko słowa – to także odzwierciedlenie naszego społeczeństwa i jego zmian.

  0

  4
  Odpowiedz
  1. Spierdalaj chuju.

   1

   0
   Odpowiedz
  2. Czy chujobot ochujał?

   1

   0
   Odpowiedz
 3. Bo według tych lewackich kurew mamy się uczyć polskiego od nowa. A co najgorsze, to ja już spotykam potworki językowe typu „osoby uczniowskie”. Przecież to żywcem wzięte z zaimki.pl gdzie jakiś kolektyw wymyśla końcówki, które w języku polskim (ani żadnym słowiańskim) nie występują.

  3

  1
  Odpowiedz
 4. Mi tam się podobają – psycho-loszka.

  3

  0
  Odpowiedz
  1. No i do tego jebnięta

   1

   0
   Odpowiedz
  2. Każda loszka siedzi w oborze i sra pod siebie. Potem i tak ją wydymają. Jak ukry dymają polactwo.

   1

   0
   Odpowiedz
 5. Wciskają te feminatywy na siłę, w ramach gęgerowej urowniłowki.

  1

  1
  Odpowiedz
 6. Te końcówki są nienormalne. Np. kierowca tira to tirowiec. A kobieta kierowca tira to nie tirówka. I to jest „koncówkowanie” w stylu potworków jak chirurżka….

  3

  1
  Odpowiedz
 7. chuj-chujówka
  kurw-kurwa
  pizd-pizda
  itd.

  0

  0
  Odpowiedz
 8. Tekst przypomniał mi określenie, o którym wspomniał w pewnym wywiadzie prof. Jerzy Bralczyk: „osoba aktorska socjalizowana do ról męskich”. Rzekomo postępowe, według mnie jest głupie i obraźliwe.

  https://www.youtube.com/watch?v=uA3EydIQ_yU

  0

  0
  Odpowiedz
 9. Każdy ustrój totalitarny ma to do siebie, że z czasem występuje w nim cenzura i zmiany językowe w postaci nowomowy. Chcieliście, to macie tak jak Niemcy chcieli nazizmu.

  6

  1
  Odpowiedz
 10. Tutaj serio jest portal dla inceli

  1

  3
  Odpowiedz
 11. Nowomowa. Poczytaj Orwella

  2

  0
  Odpowiedz