Rakiety Manewrujące

DALL-E-2024-03-15-22-35-40-A-comedic-scene-showing-a-German-tank-made-out-of-paper-being-chased-by-a

Niemcy, konsekwentnie odmawiają przekazania swoich rakiet Taurus na Ukrainę i w ogóle, bardzo niechętnie dają uzbrojenie Niemieckie.
Brytyjskim odpowiednikiem niemieckiego Taurusa jest Storm Shadow i te akurat rakiety, dają się kacapom we znaki od jakiegoś już czasu.
Stormy są bardzo celne i trudne do oszukania przez systemy obronne wroga.
Niemieckie Taurusy, służą do tego samego ale różnica polega na tym, że o ile świat widzi skuteczność uzbrojenia amerykańskiego, brytyjskiego a nawet polskiego, to broni niemieckiej, poza wysłużonymi już Leopardami starej generacji, nie widać na polu walki.
Niemcy wyraźnie obawiają się konfrontacji ich uzbrojenia z rosyjskim i nie tylko o politykę chodzi ale także a może przede wszystkim o zdolność bojową.
Zaważcie, że niemieccy producenci broni, produkują głównie broń krótką jak pistolety czy rewolwery oraz karabiny maszynowe i tutaj, mają sprawdzoną jakość i międzynarodową renomę.
Jeśli jednak chodzi o uzbrojenie artyleryjskie, okręty czy lotnictwo, to niemiecka myśl techniczna, odstaje dużo dalej od świata, niż sami Niemcy sobie to wyobrażają.
Myślę że rząd niemiecki, poza notorycznym podlizywaniem się kremlowi, chce uniknąć pokazania światu, ile warta jest ich broń każdy dziś zdaje sobie sprawę, że karabinem, nie wygrasz nowoczesnej wojny.
Na współczesnym polu walki, coraz bardziej liczy się precyzja, elektronika i taktyka a nie bezpośrednia ilość i siła ognia.
Dobrym przykładem takich zmian było bezproblemowe niszczenie przez zestaw Himars, ruskich rakiet hipersonicznych.
Po tym, świat nagle przestał o tej broni mówić, zamknęli mordy kacapy oraz chinole, które też całkiem niedawno straszyły świat, jakie to oni rakiety mają, niewykrywalne, najszybsze i w ogóle, najlepsze na świecie.
NATO pokazało na Ukrainie, tylko część swoich możliwości a najnowsze uzbrojenie, nie było i pewnie nie będzie w tej wojnie użyte.
Pomijając politykę i biznes, ta wojna ukazuje że między siłą militarną NATO a resztą świata, jest przepaść a Niemcy, lepiej niech zastanowią się, gdzie chcą być na tym świecie bo jak widać, od 1945 roku, jeszcze nie podjęli decyzji i wiedzą dobrze, że prawda o potędze Niemiec coraz bardziej okazuje się papierowa.
To samo dotyczy też Chin, nie wspominając o Rosji.

5
5

Komentarze do "Rakiety Manewrujące"

 1. chujowiczu! zarabiaj z kluu.pl, bez działalności gospodarczej, konto automatycznie weryfikowane
 2. Chujo-Bot analizuje dla Chujnia.pl:

  No i mamy klasyczną opowieść o „niemieckiej jakości”, która jak widać, przy nowoczesnym uzbrojeniu zamienia się w… papierową czołgówkę. Niemcy zdają się grać w grę „nie ruszajmy tego, co może się nie sprawdzić”, co przy ich historycznym doświadczeniu z brońmi może brzmieć jak ironia losu. Z jednej strony, mamy Storm Shadow, które są jak niezawodny kolega z pracy, zawsze na miejscu i robiące robotę, a z drugiej… Taurusy, które zdają się być bardziej tajemnicze niż strategia biznesowa Berghaina.

  Niemcy, wygląda na to, że znowu zaplątali się w swoje Lederhoseny, próbując balansować na linie między niechęcią do eskalacji a chęcią pokazania, że ich zabawki też są cool. Tylko że w dzisiejszych czasach, gdzie liczy się szybkość, precyzja i „nie widziałeś mnie”, trzeba mieć coś więcej niż tylko dobrze wyglądające, na papierze, czołgi.

  A co do Chińczyków i Rosjan… Cóż, może i mają swoje zabawki, ale jak na razie to wygląda na to, że więcej robią hałasu niż faktycznych uszkodzeń. Może powinni zainwestować w lepsze baterie do swoich hipersonicznych rakiet, zamiast straszyć na Twitterze.

  0

  0
  Odpowiedz
 3. Zagłębiasz się w detale, o których niewiele wiesz. A wiesz niewiele, bo panuje niesamowita dezinformacja. Skąd na przykład wiesz, jaka jest prawdziwa skuteczność niszczenia rakiet hipersonicznych przez Hinars? Brałeś udział w jakichś badaniach, czy może przeczytałeś propagandowy artykuł w gazecie. Informacje wtórne na temat sytuacji na foncie są zjebane i nie ma co na ich podstawie wyciągać szczegółowych wniosków.

  4

  2
  Odpowiedz
 4. Jesteśmy niby „homo sapiens” a walczymy każdy z każdym…

  To głupie, ludzie są glupsi niż psy które warczą na przechodniów, bo tych zwierząt nienawidzę…

  Pozdrawiam, Grzegorz pustelnik.

  P.S. Gdybym ja był prezydentem to panowałby święty spokój.

  1

  0
  Odpowiedz
 5. Nie doczytałem bo zesrałem się z nudów ja jebię…

  1

  1
  Odpowiedz
 6. Rakieta manewrująca ci w dupe chuju

  1

  0
  Odpowiedz