Ułóda wolności

Myślałem dzisiaj nad wolnością jednostki i bardzo się zasmuciłem. Od najmłodszych lat żyjemy w czasach zamordyzmu oraz systematycznego przykręcania śruby. Odnosząc się do powiedzenia o powolnym gotowaniu żaby wydaje mi się, że już jesteśmy nieźle ugotowani. Poczytajcie jak to wszystko wyglądało kiedyś, a jak teraz. W dawnych czasach można było pójść na niezamieszkały terem postawić sobie ogrodzenie oraz dom, a następnie żyć. Teraz wszystko należy do państwa i tak nie można. Kiedyś ludzie mogli swoje produkty sprzedawać innym gdzie i kiedy im się podobało, a nawet zachęcano ich do tego przygotowując place handlowe. Dzisiaj albo nie można, albo jest tyle nakazów, zakazów oraz opłat, że staje się to grą nie wartą świeczki. Kiedyś człowiek mógł podróżować tu i tam bez większych przeszkód. W naszych czasach trzeba mieć przepustki i nieraz wykupić sobie prawo wjazdu. I tak można by wymieniać w nieskończoność od zakazów dużych jak zakaz posiadania broni aż do błahych jak zakaz żucia gumy bądź pożyczania sąsiadowi odkurzacza po karą więzienia. Coraz mniej ludziom wolno, coraz więcej jest zabraniane. Jak żyć?

12
5

Komentarze do "Ułóda wolności"

 1. chujowiczu! zarabiaj z kluu.pl, bez działalności gospodarczej, konto automatycznie weryfikowane
 2. prolu, Wielki Reset przyspiesza od czasów pandemii. Niedługo dzisiejszy świat będziesz wspominał jako libertariański i niebezpieczny. Gdy wprowadzimy CBDC, social score i UBI, to będziesz chodził jak w zegarku. Pod cyfrowym okiem będziesz chwalił system na lewo i prawo, i samorealizował się w ascezie ziemizmu. Klaus Schwab.

  2

  1
  Odpowiedz
  1. Klaus, ciebie tu nie powinno już dawno być. Mamy na ciebie sposób, więc nie żyj w ułudzie, że uda się wam te psychopatyczne reformy wprowadzić. Pozostaje ci takie branzlowanie strachem, ale mało kto już się na to nabiera.
   Cytując klasyka „spieprzaj dziadu”.

   1

   0
   Odpowiedz
   1. Jasne, ze im sie nie uda, tylko czesciowo, nie maja pelnej kontroli, chca nam wmowic ze kontroluja wszystko i sa wszechmocni, a sa tylko marna nieudolna kopia Boga…

    I sily Swiatlosci takze sa na ziemii, nie tylko rodzina ciemnosci…

    Natomiast to czesciowe wprowadzenie tego co by chcieli, m.in. dzieki temu ze wiekszosc ludzi to sheeple ktorzy szmate nosili, namordnik, ochoczo, nawet jeszcze tej wiosny i lata niestety, zatem nawdet to czesciowe to moze i tak byc za duza hujnia…

    0

    0
    Odpowiedz
 3. Tak stary, mamy już turbo komunę. Zapomniałeś dodać, że ponad połowę dochodów oddajemy w podatkach, czyli de facto ktoś inny decyduje o wykorzystaniu ponad połowy owoców naszej pracy – i to jest moim zdaniem najlepsze „matematyczne” wyliczenie zamordyzmu. A najsmutniejsze jest to, że mało kto to widzi. Dopóki jest chleb i igrzyska, to uznaje się, że mamy wolność i w ogóle jest super. Nowa zielona cyberkomuna.

  2

  0
  Odpowiedz
  1. Jakby było tylko 50% to bym w ręce całował. Teraz to jest 80-90%, szczególnie przy średnich, niskich zarobkach (80% kraju). Trzeba do tego dodać inflację.

   0

   0
   Odpowiedz
  2. 69.96 Z. – pozostała działalność domów publicznych gdzie indziej nie klasyfikowanych.

   Ja oddaję tylko 20 – 30 % w pośrednich dzięki powyższemu rozwiązaniu biznesowemu. Chcesz się dowiedzieć jak? Zapraszam na priv.

   BMD (Burdel Mama Department)

   0

   1
   Odpowiedz
 4. Dawniej wszystko zamiast do państwa to należało do króla, kościoła i szlachty. Nie było tak że mogłeś po prostu zająć ziemię i postawić sobie dom gdziekolwiek, miejsca i plany na jakich zakładano wioski były ustalane z góry. Gdybyś się zbuntował i dopiął swego to w najlepszym wypadku by cię ukarano i kazano płacić podatki plus odrobić zadośćuczynienie, w najgorszym (jeślibyś na przykład zajął kawałek lasu) uznali by cię za bandytę, kłusownika i powiesili. Co do placów handlowych to też nie były tylko dla zachęty ponieważ istniały cła, podatki, kontrole towaru itd.

  2

  0
  Odpowiedz
 5. Trzeba było jeszcze napisać „ułóda” bez ogonków, nizino umysłowa.
  „Uloda wolnosci” – oto tytuł pasujący do kompletnego analfabety, chuj wie o co chodzi.
  Grammarnazi

  PS. Dla debili i niezorientowanych ćwierćgłówków: ułuda piszemy przez „u”. Piszemy łudzić się, złudzenie, a nie łódzić, złódzenie. Podobnie jak chuj, biust, dupa zamiast chój, bióst, dópa.

  2

  0
  Odpowiedz
  1. I kurwa zamiast kórwa. Kurwa jego mać!

   0

   0
   Odpowiedz
  2. Zapomniałeś o piździe. Pizda=PISda a później odbierze z nawiązką poprzez podatki, opłaty, mandaty itd.

   2

   0
   Odpowiedz
 6. Ile osób żyje na tej planecie ?
  8 miliardów ? Trzeba ich trzymać krótko za mordę . Wyszczepić bydło siedmioma dawkami jednodawkowej preparatu o 100 % skuteczności .
  Sądzisz że to teoria spiskowa ? A zdajesz sobie sprawę, że u zdrowych badanych zwierząt , wstrzyknięcie mRNA powodowało 100 % śmiertelności ? Badanie zdaje się przeprowadzone było w 2018 roku . W internecie nic nie ginie . Ale sprytnie to zakamuflowali bydlaki.
  Dlatego trzymać krótka za mordę i 90 procent społeczeństwa zutylizować.
  Te słowa po treningu pisał Bogdan.

  2

  0
  Odpowiedz
  1. Akurat tu sie Bodzio z Toba zgadzam : jest mnostwo chorob u zgonow u zaszczypanych, tych ktorzy uwierzyli w propagande smierci „zadbania” o siebie i innych. Szpryca i naglica !

   Widocznie taka ich karma, musza odejsc…

   0

   0
   Odpowiedz
 7. To jest nic. Mój dziadek kiedyś z własnej pracy kupił duża działkę, wybudował na niej trzy domu, założył rodzine. Rocznik 1930. Dzisiaj aby to powtórzyć trzeba wyjebać za granicę bo na etacie nic nie zarobisz.

  0

  0
  Odpowiedz