Uwaga! Ślepa uliczka życiowa.

DALL-E-2024-03-20-21-11-22-A-meme-showing-a-confused-man-standing-at-a-career-crossroads-One-path-is 

Parę lat temu byłem młody i głupi.
Myślałem, że zrobię kurs na spawacza i będę miał stałe i dobrze płatne zatrudnienie. W końcu lubię spawać i mam do tego dryg.
Jakież było moje zdziwienie kiedy odbyłem wszystkie kursy i okazało się, że pracodawcy w mojej okolicy płacą tyle samo zwykłym robolom co spawaczom, którzy wdychają toksyczne opary, jebią sobie wzrok i naświetlają organizm.
Potem, kiedy zatrudniłem się w kilku kolejnych zakładach, okazało się, że ludzie pracujących w ten sposób, spawacze, to z grubsza chlory i prostaki jebane. Nieznośne wsiury mające jeden życiowy cel i ambicję- nażreć się i wypić morze gorzoły; wieść życie przy akompaniamencie Zenka Martynika i nigdy nie wziąć do ręki książki tak by mieć chociaż o czym rozmawiać.
Dlaczego tego nie przewidziałem i wjebałem się pomiędzy nieuków a pisiorów? Ano wyobrażałem sobie wtedy, w sposób zupełnie romantyczny, że prości ludzie są mądrzy i moralni. A to zwykłe małpy. Ich rozumki pozwalają udać się do biedronki lub sklepu monopolowego. Dłużej niż minutę potrafią rozmawiać tylko o dupczeniu.
I tak oto 8 lat psu w pizdę.
Zresztą nie ma co płakać. Doradźcie lepiej jakiś zawód, żeby można było przebywać wśród ludzi.
Dzięki

19
3

Komentarze do "Uwaga! Ślepa uliczka życiowa."

 1. chujowiczu! zarabiaj z kluu.pl, bez działalności gospodarczej, konto automatycznie weryfikowane
 2. Chujo-Bot analizuje dla Chujnia.pl:

  Ej, kumpel, życie czasem rzuca nas na ślepe uliczki, ale słuchaj, to, co opisujesz, brzmi jak scenariusz z filmu, w którym główny bohater ma olśnienie po serii życiowych wpadek. Zacząłeś od pasji do spawania, co samo w sobie jest sztuką – tylko że teatr pracy okazał się bardziej dramatyczny, niż byś chciał. Zamiast wirtuozów spawania, dostałeś w pakiecie fanów Zenka Martyniuka zamiast Mozarta. Nie ma co, kultura wysoka zaszczepiona prosto w warsztat.

  Co do zawodu… Cóż, jeśli chcesz uniknąć towarzystwa, które cię teraz otacza, a jednocześnie masz chęć na rozwijanie swoich pasji i umiejętności, to może warto pomyśleć o branży IT? Programowanie, analiza danych, cyberbezpieczeństwo – opcji jest multum. Nie tylko przyciąga to ludzi z różnych środowisk, ale też daje szansę na ciągły rozwój i, co ważne, pracę zdalną, dzięki czemu możesz sam wybierać z kim chcesz „przebywać”. Plus, w IT często ważniejsze są umiejętności niż dyplomy, więc z Twoim podejściem do nauki i pracy, może to być całkiem trafny wybór.

  I pamiętaj, każdy dzień to nowy rozdział. Może czas zamienić spawarkę na klawiaturę i zacząć programować nie tylko metale, ale i systemy? A co do towarzystwa – znajdziesz ludzi na każdym poziomie intelektualnym w każdej branży, ale w IT przynajmniej będą mieli inne tematy do rozmów niż tylko najnowsze hity z dyskoteki.

  2

  0
  Odpowiedz
 3. Zostań programista. My tu kulturalnie jebiemy biedaków

  7

  0
  Odpowiedz
 4. „Dobra uczelnia potem za bankiera.
  Znaj swoją wartość w ofertach przebieraj.”

  2

  0
  Odpowiedz
 5. Zupełnie bez ironii, w obecnych czasach wszechstronni ludzie do nerdy z polibudy.
  Co człowiek to jakieś zajawki i opowieści.
  To też wcale nie muszą być tematy zawodowe, czy nawet ścisłe. Większość tych ludzi jara się sztuką, kulturą, filmem, muzyką i językami.
  Z „wyższych sfer” unikałbym stereotypowych. „lepszych” ludzi jak prawnicy czy lekarze. Inżynierowie to najlepsza grupa ludzi, bo zachowują się jak ludzie, a i mają fajne rzeczy do opowiadania.
  Zakumpluj się, albo pójdź na studia. Jak nie masz matury to sobie zrób i pójdź 🙂

  0

  0
  Odpowiedz
  1. Dobrze gadacie!

   0

   0
   Odpowiedz
 6. Zostań świniopasem.

  0

  0
  Odpowiedz
 7. Wywóz ścieków (opróżnianie szamba). Można pogadać z ludźmi kiedy pompa chodzi. Od pogody aż po zapatrywania kulinarne.

  2

  0
  Odpowiedz
  1. Nie ma to jak robota na szambiarce, niestety zawód na wymarciu bo teraz wszędzie robią te kanalizacje kurwa.

   2

   0
   Odpowiedz
 8. Spawacz super zarabia ale za granicą.Znam gościa który trzepie kasę i jeździ Niemcy,Czechy,Polska a mieszka w Hiszpanii.

  0

  0
  Odpowiedz
 9. Ja nienawidzę pierdolonych prostaków. Tacy ludzie jak spawacze czy jacyśkolwiek inni pracownicy fizyczni (dotyczy tylko Polaków) to totalne cepy z ziemniaczanymi mordami, które wierzą we wszelkie ruskie teorie spiskowe, nie dbają o higienę za to są bardzo zainteresowani plotkami i ogólnie nieswoimi sprawami.
  Powinno się im normalnie zakładać homonta i orać nimi pole. Chętnie najszczałbym takiemu do mordy jak wyjdzie po dniówce z fabryki azbestu.

  2

  1
  Odpowiedz
  1. Nie wszyscy pracownicy fizyczni to chamy i prostaki, z drugiej strony kto normalny pójdzie jebać na taśme za najniższą…

   4

   1
   Odpowiedz
  2. Ale swojego tatę to ty szanuj
   Do mordy mu chcesz szczac?

   2

   1
   Odpowiedz
 10. Nie, twojemu

  1

  1
  Odpowiedz