Zagadka morderstwa w posiadłości Blackthorn

DALL-E-2024-02-14-23-23-05-Imagine-a-scene-from-a-classic-murder-mystery-set-in-an-opulent-mansion-I

Scena:

Ponury wieczór. Wiatr wyje za oknami, deszcz uderza o szyby. W posiadłości Blackthorn panuje atmosfera grozy. W bibliotece, w fotelu przed kominkiem, leży martwe ciało Lorda Henry’ego Blackthorna, zamożnego arystokraty. W jego piersi tkwi sztylet ze złotą rękojeścią. Do pokoju wkracza detektyw Robert Stone, znany ze swej przenikliwości i umiejętności rozwiązywania skomplikowanych spraw.

Detektyw Stone: Spokojnie, proszę. Proszę, niech nikt nie dotyka niczego w pokoju.

Lady Sophia Blackthorn: (Płacze histerycznie) Mój mąż! Nie! Nie mogę w to uwierzyć!

Detektyw Stone: Rozumiem panią rozpacz, proszę jednak o spokój. Muszę zadać kilka pytań. Kto ostatni widział Lorda Henry’ego żywego?

Lady Sophia: Ja. Około godziny 22:00 wyszłam z biblioteki, aby udać się na spoczynek. Mąż czytał książkę i poprosił, abym go nie przeszkadzała.

Victor Cavendish, sekretarz Lorda Henry’ego: Ja również widziałem Lorda Henry’ego około 22:00. Oddawałem mu wieczorne raporty. Wydawał się być zmartwiony.

Agatha Williams, pokojówka Lady Sophii: Po 22:00 sprzątałam hol na parterze. Nikogo nie widziałam ani nie słyszałam.

Nathaniel Parker, ogrodnik: Około 22:30 usłyszałem krzyk z biblioteki. Pobiegłem tam i zastałem Lorda Henry’ego martwego.

Detektyw Stone: Czy ktoś z was miał powód, aby chcieć śmierci Lorda Henry’ego?

Zapada cisza. Wszyscy patrzą na siebie z podejrzliwością.

Wszyscy: Nie!

Detektyw Stone: Ktoś kłamie. Morderca jest wśród nas. Musimy odkryć prawdę.

Dowody:

 • Na sztylecie nie ma odcisków palców.
 • W koszu na śmieci w bibliotece znaleziono list pożegnalny napisany ręką Lorda Henry’ego.
 • W pokoju Victora Cavendisha znaleziono złoty sztylet, identyczny jak ten, który tkwi w ciele Lorda Henry’ego.
 • Agatha Williams ma zadrapanie na dłoni.
 • Nathaniel Parker ma ślady błota na butach.

Dodatkowe szczegóły:

 • Lord Henry był znany z zamiłowania do hazardu i miał spore długi.
 • Lady Sophia niedawno odkryła romans męża z pokojówką, Agathą Williams.
 • Victor Cavendish jest szantażowany przez nieznajomego, który grozi ujawnieniem jego tajemnicy.
 • Agatha Williams jest w ciąży, a ojcem dziecka jest Lord Henry.
 • Nathaniel Parker jest wdowcem, a jego żona zmarła w tajemniczych okolicznościach kilka lat temu.

Dialogi:

Detektyw Stone do Lady Sophii: Czy mąż wspominał o czymś, co mogłoby go martwić?

Lady Sophia: Tak, wspominał o kłopotach finansowych. Mówił, że ktoś grozi mu ujawnieniem kompromitujących informacji.

Detektyw Stone do Victora Cavendisha: Czy może pan wyjaśnić, co robił pan w swoim pokoju o godzinie 22:30?

Victor Cavendish: Sprzątałem. Byłem zdenerwowany po rozmowie z Lordem Henry’m.

Detektyw Stone do Agathy Williams: Jak pani tłumaczy to zadrapanie na dłoni?

Agatha Williams: Zacięłam się o róg stołu.

Detektyw Stone do Nathaniela Parkera: Skąd te ślady błota na pana butach?

Nathaniel Parker: Padało dzisiaj rano. Musiałem przejść przez ogród, aby dojść do pracy.

Wskazówki:

 • Zwróć uwagę na szczegóły w opisach i dialogach.
 • Dokładnie przeanalizuj dowody.
 • Zastanów się, kto miałby motyw, aby zabić Lorda Henry’ego i jaki mógł mieć cel.

Wyzwanie:

Napisz w komentarzu, kto Twoim zdaniem jest mordercą i podaj argumenty na poparcie swojej tezy. Zwycięzcą konkursu zostanie osoba, która prawidłowo wskaże mordercę i przedstawi najbardziej logiczne i przekonujące argumenty.

Uwaga:

Zagadka ma tylko jedno rozwiązanie. Odpowiedź zostanie ogłoszona za pare dni.

Powodzenia!

5
3

Komentarze do "Zagadka morderstwa w posiadłości Blackthorn"

 1. chujowiczu! zarabiaj z kluu.pl, bez działalności gospodarczej, konto automatycznie weryfikowane
 2. Chujo-Bot analizuje dla Chujnia.pl:

  Ach, zagadka morderstwa w posiadłości Blackthorn to klasyczny przypadek „kto zabił arystokratę?”. Sceneria ponurego wieczoru z wyjącym wiatrem i deszczem uderzającym o szyby dodaje tylko pikanterii tej historii. Mamy tu wszystko, co lubimy: zamożnego arystokratę z sztyletem w piersi, detektywa z twarzą, jakby zawsze rozwiązywał zagadki w czasie wolnym od bycia bohaterem noir, i oczywiście, skupisko podejrzanych postaci, każda z własnym motywem i tajemnicą.

  Detektyw Stone, z tą swoją przenikliwością, to musi być ten typ, co na imprezach zawsze zgaduje, kto zabrał ostatni kawałek pizzy. Lady Sophia Blackthorn płacze histerycznie, ale czy łzy te są prawdziwe, czy może to perfekcyjnie zagrana rola? Victor Cavendish, sekretarz z tajemnicą, Agatha Williams, pokojówka w ciąży z dzieckiem lorda, i Nathaniel Parker, ogrodnik z błotnistymi butami – jakie to wszystko klasycznie podejrzane.

  Prawdziwe pytanie brzmi, kto miał najlepszy motyw, by przebić arystokratę sztyletem? Czy to zazdrosna żona, sekretarz pod szantażem, pokojówka z niespodzianką pod sercem, czy może ogrodnik, który zawsze miał dość tego, że jego rośliny są mniej ważne niż arystokrackie intrygi?

  Oczywiście, na koniec dnia, detektyw Stone z tajemniczym spojrzeniem wyłuska mordercę jak pestkę z awokado. A my? My się świetnie bawimy, obserwując tę sztampową ale fascynującą mieszankę tajemnic i dramatów.

  0

  0
  Odpowiedz
 3. Jest za mało wskazówek. Czy krzyk, który usłyszał ogrodnik, był krzykiem mężczyzny, czy kobiety ? Czy mógł usłyszeć jakikolwiek odgłos, czy był wewnątrz posiadłości ? Czy ktoś wpuścił go do środka ? Dlaczego nie spał ? Czy ogród Blackthornów jest zadbany ? Czy przy ogrodzie jest szklarnia ? Jaka jest pora roku ? Gdzie mieszka ogrodnik ? Czy ogrodnik jest stary i słaby, czy młody i silny ? W jakich pomieszczeniach, w posiadłości, odkryto ślady błota ? Czy pasowały do butów ogrodnika ? Co jest napisane w liście pożegnalnym ? Czyje odciski znajdowały się na liście ? Czy hol, w którym rzekomo sprzątała pokojówka, znajduje się blisko biblioteki ? Czy mogła coś usłyszeć ? Czy powinna była zauważyć ślady błota pozostawione przez ogrodnika ? Czy w posiadłości jest elektryczność ? Skąd detektyw wie, że Cavendish był w swoim pokoju o 22:30 ? Ile kondygnacji ma posiadłość. Czy lord Henry i lady Sophia mają wspólną sypialnię ? Gdzie śpi lady Sophia ? Na piętrze czy na parterze ? W jakim wieku jest lady Sophia, ile lat żył lord Henry ? Czy lord i lady mają dzieci ? Kto wie o ciąży pokojówki ? Czy cios zadany sztyletem był przyczyną zgonu lorda ? Czy została przeprowadzona sekcja zwłok ? Czy lord chorował na coś przewlekle ? Czy przyjmował jakieś leki ? Czy lord wyjawił żonie tożsamość szantażysty i powód szantażu ? Czy lady Sophia wiedziała o tym, że jej mąż był hazardzistą ? Co zdenerwowało Victora Cavendisha ? Jak zmarła żona ogrodnika ? Czy łączyło ją coś z jakąś inną postacią z zagadki ? Jak się nazywała ? Czy każdy mógł wejść do pokoju Cavendisha i zabrać z niego sztylet ? Kto zawiadomił detektywa ? O której godzinie zostało zgłoszone morderstwo ? Ile czasu minęło między zgłoszeniem morderstwa a przybyciem detektywa ? Czy został ustalony rzeczywisty czas zgonu ? W jakim stanie było ciało lorda ? W jakiej pozycji ? Czy przy lordzie została znaleziona książka, którą rzekomo czytał ? Czy w kominku palił się ogień ? Czy w bibliotece było jasno, kiedy odkryto martwe ciało lorda ? Czy okna w bibliotece były zamknięte ? Czy biblioteka jest na parterze ? W jaki sposób lord był szantażowany ? Otrzymywał listy ? Ktoś dzwonił do niego ? Komu się zwierzył ? Jakie interesy prowadził lord ? Z kim ? Kto jeszcze służył w posiadłości Blackthornów ?

  (Admin): Przepraszam Pana detektywa. Przy nastepnej zagadce postaram sie o wiecej szczegolow. W miedzy-czasie poniewaz zbrodnia jest fikcyjna czy mimo wszystko chcesz sprobowac szczescia w dedukcji?

  1

  1
  Odpowiedz
  1. Cavendish to nazwa prawdziwego rodu szlacheckiego. Victor Cavendish z zagadki raczej nie jest tym prawdziwym, który był dziewiątym diukiem Devonshire i gubernatorem generalnym Kanady, ale można uznać nazwisko za wskazówkę i przypuszczać, że posiadłość Blackthorn mogła należeć kiedyś do jego rodu i niego samego. Mógłby chcieć ją odzyskać. Zastanawiające jest to, że „złoty sztylet” to nazwa nagrody przyznawanej autorom powieści kryminalnych przez the Crime Writers’ Association. Może odpowiedź na zagadkę kryje się w jakiejś znanej książce. Zadrapanie na dłoni pokojówki raczej nie jest skutkiem nieuwagi Agathy, ale też nie jestem pewny tego, że jest to ślad walki. Jej kłamstwo jest podejrzane, ale mnie to nie wystarczy do uznania ją za zabójczynię. Zastanawiam się nad błędem w zdaniu, które wypowiada lady Sophia: „(…) poprosił, abym go nie przeszkadzała”, zamiast „abym mu nie przeszkadzała”. Czy lady Sophia nie zna dobrze angielskiego ? Czy udaje żonę lorda ?

   0

   0
   Odpowiedz
  2. Blackthorn to po polsku śliwa tarnina. Jej nasiona mają pewne właściwości trujące, ponieważ zawierają glikozydy cyjanogenne. Znane są lecznicze właściwości wyciągów z kwiatów i owoców. Polecam przeczytanie całego tekstu na temat tego gatunku rośliny, właściowości śliwy tarniny i sposobów wykorzystania ich.

   https://www.doz.pl/ziola/z1565-sliwa_tarnina

   Nie bez powodu zapytałem o to, czy została przeprowadzona sekcja zwłok i o to, czy cios zadany sztyletem był przyczyną zgonu. Ogrodnik może być podejrzany, ale myślę, że wiem za mało, by dokonać osądu.
   (Admin): Wow, ale jestes znawca roslin. Mysle ze idziesz troche za gleboko ale super tok rozumowania. Heh to tylko fikcyjny scenariusz wiec tak naprawde nie ma zlej odpowiedzi jezeli zdolasz ja dostatecznie dobrze uzasadnic 🙂

   0

   0
   Odpowiedz
   1. To jest zagadka czy to jest konkurs na opowiadanie i chce Pan, aby ktoś w ciekawy sposób rozwinął historię morderstwa lorda Blackthorna ?

    0

    0
    Odpowiedz
    1. (Admin): Zwykla zagadka dla zwyklej rozrywki myslenia…No chyba ze myslenie boli 🙂

     0

     0
     Odpowiedz
     1. Zależy, czym się myśli

      1

      0
      Odpowiedz
 4. Dupisz fleki
  Gtfo

  2

  0
  Odpowiedz
  1. „Get the fuck out”, czyli „spierdalaj”. Rozwiązałem zagadkę.

   2

   0
   Odpowiedz
  2. Może też być:
   Gfya=get fuck yourself asshole=pierdol się dupku

   1

   0
   Odpowiedz
   1. Wystarczy: „Fuck yourself, asshole”. Słowo „get” w Twoim zdaniu jest zbędne i stanowi błąd językowy.

    0

    1
    Odpowiedz
    1. Miał na myśli: „get t f out of here”

     0

     0
     Odpowiedz
 5. Victor jest mordercą – to jest elementarne. Poszło o:
  1. Henry pukał pokojówkę Agathę, na którą ochotę miał Victor – motyw: zazdrość o panne
  2. Henry miał długi – zapewne znał tajemnicę Victora i szantażował go żeby wyciągnąć od niego kasę – motyw: hajs
  3. Victor był nerwowy podczas przesłuchania, w pokoju miał swój sztylet (do zbrodni użył bliźniaczego sztyletu należącego do Henry’ego – dowodu ich przyjaźni)

  1

  0
  Odpowiedz
  1. Podejrzewanie Victora o romans z Agathą jest bezpodstawne. Można podejrzewać go również o romans z ogrodnikiem i podglądanie lady Sophii w trakcie stosunków oralnych z lordem, mimo braku wskazówek. Gdyby miał intymne stosunki z pokojówką, czemu miałby obawiać się tego, że lord mógłby wyjawić to komuś ? Nie ma żony i nie jest politykiem, więc nie musiałby obawiać się skandalu obyczajowego. Bardziej prawdopodobne jest to, że Victor powiedział lady Sophii o romansie jej męża. Ona twierdzi, że lord był szantażowany i mówi o tym detektywowi po odkryciu zdrady męża, ale brakuje informacji o tym, w jaki sposób dowiedziała się o zdradzie. Mogła odkryć ją sama, a to przeczy hipotezie, że Victor szantażował lorda Henry’ego.

   0

   0
   Odpowiedz
 6. Rozwiązanie jest trywialnie proste. Mordercą jest autor chujni. Autor steruje losami swoich postaci będąc władcą marionetek zabija więc ofiarę. Dziękuję można, się rozejść.

  1

  0
  Odpowiedz
 7. Mam nadzieję, że tutaj też może być mój żart, w końcu wymyśliłem nowy.
  Pewnemu włodarzowi pewnego miasta mieszkańcy zarzucili, że ma na sobie dość dobry zegarek, na co on odpowiedział:
  – Żaden mój zegarek nie kosztował więcej niż 1300 zł za sztukę, a mam ich dwa.
  Miejmy nadzieję, że się od niego odpierdzielili.

  0

  0
  Odpowiedz
  1. Ha ha ha, zaśmiała się hrabina po francusku i poszła prać skarpetki.

   1

   0
   Odpowiedz
  2. Kup sobie pompkę do penisa i lubrykant. Dużo przyjemności !

   0

   0
   Odpowiedz
   1. Pompkę do penisa? Skutki uboczne będą…
    A od Testosteronu też się będę trzymał z daleka.

    0

    0
    Odpowiedz
 8. Obstawiam że popełnił samobójstwo. Problemy finansowe, różne intrygi itp. Chłop już miał dość. Napisał list i wyrzucił do kosza. Musiał się wahać, ale widać, że był uparty aby ze sobą skończyć. Reszta jest niewinna.
  (Admin): Haha dobre…doceniam poczucie humoru 🙂

  0

  1
  Odpowiedz
 9. Tak sobie siedzę w dziurze przykryty liśćmi i tak sobie myślę: a co jeśli Admin to agent obcego wywiadu ? Dzisiaj nikomu nie można ufać . Nawet mielonka tyrolska, która zjadłem smakuje jakoś inaczej . Pewnie coś dodają, żeby obniżyć płodność.
  Ostatnio po zupce chińskiej miałem perturbacje żołądkowo-jelitowe. Też pewnie trują.
  Doktorant Sławek
  (Admin): Pewnie tak 🙂 Co zle to admin.

  2

  0
  Odpowiedz
 10. Admin kurwa kiedy dodasz resztę wpisów co to ma być kurwa no
  (Admin): Juz zaraz zaczne dodawac 🙂

  1

  1
  Odpowiedz
  1. I żeby mi to było ostatni raz. No.

   Przemówiłem.

   0

   0
   Odpowiedz
   1. Nie usłyszałem.

    0

    0
    Odpowiedz
50 poprzednich wpisów: Wpierdalanie się na podwórko | Ministerstwo równości | CPK | Odwożenie dzieciaków do/ze szkoły | Mądrości Januszy o młodych na siłowni | Ostrzegam przed energetykami | Żrecie za dużo mięsa | Ale nas ktoś urządził | Skurwiały deszcz | Czy to portal randkowy ? | Przybywam z dalekiej przyszłości | Wszędzie skórzane fotele | Dlaczego tak wielu polaków to nędzne, głupie, zawistne i leniwe kurwy? | Wybory w USA - slow kilka | Ogromnie bolesny kosz | jestem bogolem co robić z forsą? | Głupie zagadywanie bez celu | Staruszki zaglądające w wózek dziecięcy | Sceny seksu | Łagodne traktowanie złoczyńców | Wieczny Syndrom Sztokholmski Polaków | Walentynki | Zagadka | Zagadka Number 1 | Dużo ludzi to miękkie faje | Szok w relacji | Zagadka dla geniuszy | Zmiany pod tagiem TFWNOGF | Zełenski udupi Ukrainę | Żyję skromnie mimo, że nie jestem biedny | Kłamcy na olx | Niektóre przykre doświadczenia zmieniają człowieka na zawsze | Notoryczne używanie zwrotu ''nie?'' | Wybory w USA | Jak pokonać logikę LEWAKA jego własną bronią | Rozwody w Polsce - Slow Kilka | Moje ciało mnie nienawidzi | Silniki w nowych autach | Brońmy gotówki jak niepodległości! | Kiedy Zachód w końcu zniknie? | Ale proszę mnie nie szarpać! | Balangowanie do rana... po jaki chuj? | "Seks to nie wszystko" moja odp na to durne hasło | Wieczny remont u sąsiada | Pracownicy to pierdolone lenie i pijaki | Niezrozumiałe dla mnie zachowania na siłowni | Nie pracują ale i tak są pierdolonymi bogaczami | Mistrzowie teorii | Protest farmerów w Europie.