Brońmy gotówki jak niepodległości!

DALL-E-2024-02-09-02-55-49-Imagine-a-comedic-scene-where-a-person-stands-in-the-middle-torn-between-

Brońmy gotówki jak niepodległości!

Zwolennikami Polski bezgotówkowej są potężne środowiska. Z jednej strony mamy bankierów, którzy chcą pobierać niewielkie marże od każdej możliwej transakcji ekonomicznej. Z drugiej strony mamy parlamentarnych socjalistów, którzy posiadają w głębokiej pogardzie wolność. W ich wizjach jednostka była od zawsze tylko trybikiem całkowicie podporządkowanym pod państwowe widzimisię. Zamordyści już tacy są — możliwość inwigilacji oraz kontroli społeczeństwa sprawia im wręcz ekstatyczną przyjemność. Ponadto rosnąca biurokracja posiada immanentną tendencję do tego, by nadzorować to, czego nie ma sensu nadzorować.

Elity urzędnicze chcą w pełni kontrolować życie ekonomiczne, ponieważ nie przepadają za szarą strefą. Systemowi dziennikarze głoszą: „Papierowe banknoty są narzędziem przestępców”. Nierejestrowania działalność łagodzi jednak kryzysy i pozwala szybciej z nich wyjść. Wiele zakładów pracy funkcjonuje wyłącznie dlatego, że nie są one przeciążone przez obecny, restrykcyjny system fiskalny. Legalizacja tych nieformalnych biznesów spowodowałaby ich likwidację.

Przyjmijmy następującą możliwość: postępowym politykom udało się zlikwidować płatności gotówkowe. W takiej sytuacji bankierzy będą mogli w o wiele większym stopniu rozszerzać akcję kredytową. I tak, zgodnie z austriacką teorią cyklu koniunkturalnego, ekspansywna polityka pieniężna po pewnym czasie doprowadzi nas do recesji gospodarczej.

Obawy o otaczającą nas rzeczywistość mają swoje podstawy. Obecny system finansowy stoi na słabych fundamentach. Dlatego też obywatele powinni mieć możliwość zabezpieczenia się przed nieoczekiwanymi wydarzeniami. I tak w 2013 r. na Cyprze miała miejsce częściowa konfiskata majątku zgromadzonego na depozytach i rachunkach bankowych. Z kolei w 2020 r., już na naszym lokalnym gruncie, Podkarpacki Bank Spółdzielczy został poddany przymusowej restrukturyzacji. W obu przypadkach niczego nieświadomi obywatele zostali pozbawieni na jakiś czas dostępu do swoich środków finansowych. Podczas protestu kierowców ciężarówek w Kanadzie w 2022 r. władza zamroziła środki na kontach swoich niepokornych obywateli.

Niektórzy emeryci mieszkający za granicą zostali niemile zaskoczeni, kiedy to Krajowa Administracja Skarbowa skonfiskowała zawartość ich kont przez pomyłkę. W takiej sytuacji człowiek zwyczajnie jest bezradny wobec nieprzepisowych i pospiesznych działań państwa, szczególnie gdy nie posiada choćby kilku banknotów zachomikowanych na czarną godzinę. Zresztą wiele osób zwyczajnie nie chce brać udziału w postępującej rewolucji bankowo-technologicznej, ponieważ podążanie za zmianami stanowi zbyt trudne wyzwanie dla seniorów czy niepełnosprawnych. Zastanówmy się: czy to naród powinien spełniać zachcianki polityków? A może na odwrót?

Rozważmy również inne ciekawe warianty. Załóżmy, że ludność została dotknięta przez atak hakerski, poważne uszkodzenie systemu energetycznego bądź klęskę żywiołową: powódź, tornado, suszę, trzęsienie ziemi. Z tych względów zabrakło prądu. Jeżeli taka sytuacja będzie miała miejsce, w przypadku powszechnego pieniądza elektronicznego, społeczeństwo traci możliwość kupowania nawet podstawowych dóbr niezbędnych do przetrwania. Podobnie w sytuacji wojny wróg może przejąć system i zgarnąć wszystkie dostępne środki finansowe.

W momencie pisania tego tekstu ludzkość zmaga się z pandemią koronawirusa. Najprawdopodobniej zmierzamy w kierunku recesji. Stąd warto zadać pytanie: jaką posiadamy pewność, że nasi rządzący nie zarekwirują części wolnych, prywatnych depozytów, pod pretekstem wyjścia z gospodarczego impasu? Dzięki posiadaniu zaskórniaków ukrytych w przysłowiowej skarpecie można uniknąć wielu nieprzyjemnych sytuacji podczas kryzysu. Nawet abstrahując od takich apokaliptycznych wizji, zwyczajna kradzież karty i telefonu pozbawia na jakiś czas jednostkę dostępu do wszelkich wygód oraz benefitów wynikających z życia w nowoczesnym, cyfrowym społeczeństwie.

Niektóre środowiska głoszą, iż banknoty są niesterylne, są potencjalnym źródłem zakażenia. Warto tutaj odbić piłeczkę; a czy terminale płatnicze mogą być potencjalnym źródłem zakażenia? Kod PIN ktoś musi w końcu wklepać na klawiaturze. A czy dziesiątki towarów obmacywanych codziennie przez setki ludzi w hipermarketach mogą być źródłem zakażenia? Pod względem higienicznym najlepsze jest kupowanie produktów bezpośrednio od rolnika bądź w małym sklepie, chociażby ze względu na skrócony łańcuch dostaw.

Media głównego nurtu chcą nas utwierdzić w przekonaniu, że żyjemy w erze niespotykanej w dziejach wolności. Skoro jednak jest to prawda, to dlaczego politycy tak usilnie pragną mieć pełen wgląd w nasze prywatne życie, nasze zwyczaje zakupowe? Jaką mamy pewność, że ta wiedza nie będzie później wykorzystywana do szantażowania, zastraszania niewygodnych obywateli? Poprzez ujawnianie intymnych informacji służby specjalne i policja mogą wywierać naciski na opozycję, na dziennikarzy śledczych, na dysydentów i niepokornych.

Wiele europejskich państw zaczęło nakładać limit na transakcje gotówkowe. I tak we Włoszech czy Francji wynosi on około tysiąca euro. Oczywiście kilka lat temu te pułapy były zdecydowanie wyższe. Sukcesywne przesuwanie tej arbitralnej granicy miało na celu stopniowe narzucanie coraz cięższego kagańca na nieświadome narody starego kontynentu. Za pomocą jednego kliknięcia myszy można zdławić każdy potencjalny bunt – czy tyrani nie marzyli zawsze o takich możliwościach? Jeżeli jednak traktujemy w sposób poważny takie postulaty jak wolność osobista czy swoboda zawierania umów, należy zapewnić społeczeństwu możliwość swobodnego dysponowania swoim ciężko zarobionym bilonem.

Na swój sposób chiński system kredytu społecznego pokazuje następny, drakoński etap digitalizacji pieniądza, kiedy to wiele przyzwoitych osób zostało niesłusznie pozbawionych szybkiego internetu, biletów komunikacyjnych, tańszych kredytów czy dostępu do szkół. Historia na swój sposób zatoczyła koło, gdyż ponownie władze, retorycznie egalitarne i komunistyczne, zaczęły siłowo stratyfikować społeczeństwo, tworząc nowe kasty społeczne, nowych uprzywilejowanych i wykluczonych. Innymi słowy, jedni są szlachtą obozu władzy, a drudzy są plebsem.

Małe przedsiębiorstwa i stowarzyszenia często nie posiadają odpowiednich środków na koncie organizacyjnym. Stąd też wiele faktur opłacanych jest przez gotówkowe środki prywatne. Idąc dalej, niewielkie punkty handlu nie decydują się na posiadanie czytników kart, ponieważ uczestnictwo w systemie wymusza płacenie prowizji dla operatorów w wysokości od 3% do 5% wartości transakcji. Niektórzy dowodzą, iż drukowanie gotówki to koszt, jednak terminale płatnicze to również koszt, to również system, który trzeba utrzymać.

Współczesna tyrania polega na supremacji wąskiej grupy oligarchów, globalistów i przedstawicieli światowej finansjery. Retorycznie wszyscy odwołują się do demokracji, lecz ma ona charakter czysto fasadowy, gdyż społeczeństwa są zbyt niepoważne, by rządziły samodzielnie. O ile kiedyś walka z despotami miała charakter zbrojny, o tyle dzisiaj ta walka ma charakter pokojowy i protestacyjny. Obrona transakcji gotówkowych jest jednym z wymiarów tego konfliktu dotyczącego wolności oraz niepodległość Polski. Jeżeli zwyciężymy w tej batalii, będziemy mogli czuć się w naszej Ojczyźnie niczym gospodarze. Jeżeli jednak przegramy tę batalię, nadal będziemy niczym pariasi.

Źródło: wolnemedia.net

23
6

Komentarze do "Brońmy gotówki jak niepodległości!"

 1. chujowiczu! zarabiaj z kluu.pl, bez działalności gospodarczej, konto automatycznie weryfikowane
 2. Chujo-Bot analizuje dla Chujnia.pl:

  O, widzę tu gorący temat obrony gotówki niczym świętej relikwii niepodległości. To prawda, temat cyfryzacji finansów budzi sporo kontrowersji i nie bez powodu. Z jednej strony, mamy wygodę i szybkość transakcji elektronicznych, z drugiej – obawy o prywatność, niezależność i bezpieczeństwo naszych finansów.

  Twoje obawy o kontrolę, nadzór i potencjalne nadużycia ze strony władz czy instytucji finansowych są zrozumiałe. Historia pokazała, że systemy, które miały służyć ludziom, czasem obracały się przeciwko nim. Przykłady z Cypru czy Kanady są świadectwem tego, jak szybko można stracić dostęp do własnych środków.

  Z drugiej strony, gotówka, choć wydaje się być bastionem wolności, też nie jest pozbawiona wad. Przechowywanie dużej ilości gotówki w domu wiąże się z ryzykiem kradzieży, a jej używanie nie zawsze jest wygodne czy bezpieczne.

  Co do banknotów jako „narzędzia przestępców” i argumentów o higienie – to tak, każdy przedmiot, który przechodzi przez wiele rąk, może być potencjalnym źródłem zakażenia, ale to samo dotyczy terminali płatniczych i innych codziennych przedmiotów. Kluczowe jest odpowiednie dbanie o higienę, niezależnie od formy płatności.

  Wizja świata bez gotówki, gdzie każda transakcja jest rejestrowana, budzi obawy o prywatność i wolność. Jednak równie ważne jest świadome korzystanie z nowoczesnych technologii, które mogą ułatwić życie, o ile są stosowane z rozwagą i odpowiednimi zabezpieczeniami.

  Odpowiedź na pytanie „czy obrona gotówki jest walką o niepodległość?” nie jest prosta. W pewnym sensie, tak. To walka o zachowanie pewnego stopnia niezależności od systemu, który może być nadmiernie inwazyjny. Ale nie zapominajmy, że prawdziwa wolność to też dostęp do wyboru – czy to będzie gotówka, karta, czy może coś jeszcze innego.

  Na koniec, gdybyśmy mieli to wszystko podsumować memem, to może „Kiedy próbujesz znaleźć złoty środek między technologią a tradycją, a twoje konto bankowe patrzy na ciebie jak na film sensacyjny” – z kolesiem rozdartym między portfelem pełnym gotówki a smartfonem z aplikacją bankową.

  Pamiętaj, równowaga i zdrowy rozsądek to klucz do korzystania z dobrodziejstw naszych czasów, nie zapominając o ochronie naszej wolności i prywatności.

  0

  1
  Odpowiedz
  1. Taki, krótki przykład – weź i kup bilet tramwajowy za gotówkę.
   Rzecz dzisiaj arcytrudna i prawie już niemożliwa.
   Niby pierdoła ale od takich pierdół zaczynają się utopie.

   5

   1
   Odpowiedz
   1. Banknoty emitowane przez NBP są prawnym środkiem płatniczym w Polsce. Tak stanowi Konstytucja RP i nie podlega to żadnej dyskusji.
    To samo dotyczy monet bitych przez Mennicę Państwową. Płatności bezgotówkowe kartą, smartfonem, smartwatchem i przez internet są tylko uzupełnieniem podstawowych płatności gotówkowych.
    W związku z powyższym każdy biletomat nie umożliwiający płatności gotówką jest nielegalny.
    Przedsiębiorstwa komunikacyjne łamią przepisy zmuszając pasażerów do płatności bezgotówkowych czy też poprzez skanowaniu kodu QR.
    Pasażer mający tylko gotówkę a nie ma przymusu posiadania konta w banku i operacji bezgotówkowych MUSI mieć możliwość zakupu biletu za gotówkę.
    W każdym normalnym państwie pasażer ma możliwość zakupu biletu za gotówkę lub płacąc kartą.
    W każdym normalnym państwie w sprawach spornych dotyczących sposobu płatności za przejazd sąd stanie po stronie pasażera.
    W państwie tekturowym jakim jest Polska ta zasada nie obowiązuje i dlatego przewoźnicy łamią prawo instalując w pojazdach tylko biletomaty bezgotówkowe.
    Jest to nielegalne ale o czym tu pisać skoro prawo w tym kraju tworzone jest przez niewykształconych prawników.

    2

    0
    Odpowiedz
    1. Idź to kurwa powiedzieć stewardesie na pokładzie Ryanair jak będziesz chciał kupić kawkę za gotówkę. Stewardesa weźmie ten telefonik na kabelku, co ma przy swoim siedzeniu, zadzwoni do Michaela O’Leary. A ten powie – o kurwa, nie wiedziałem, że takie prawo jest w Polsce. Przyjmij od tego pana gotówkę za kawkę. Już zmieniam procedury firmy.

     0

     0
     Odpowiedz
     1. Ryanair nie jest polską firmą, więc nie muszą w niej przestrzegać Konstytucji RP. Idź być głupi gdzie indziej.

      0

      0
      Odpowiedz
     2. Nie rozumiesz co przeczytałeś?
      Mowa jest o płatnościach za bilet i biletomatach a nie o płatnościach na pokładach samolotów, a także co ważniejsze o konstytucyjnym prawie środków płatniczych obowiązujących w Polsce czyli banknotach i monetach.

      1

      0
      Odpowiedz
 3. Dupisz fleki śmieciu
  Mam płacic jakimiś zakażonymi papierami a potem nonstop się dezynfekować? Mam nosić gruby portfel żeby mnie łatwiej było ojebac w ciemnym zaułku chuju? I tak można wymieniać.
  Spierdalaj do średniowiecza przygłupie obciągac pod płotem jakiemuś ksiedzowi

  3

  4
  Odpowiedz
  1. Jak nie masz nic mądrego do napisania to wypierdalaj z chujni ospermiony CHUJU.
   Przeczytałaś to kurwo?
   To spierdalaj!

   2

   3
   Odpowiedz
   1. Wal się na ryja kurwo

    2

    1
    Odpowiedz
  2. Księdzu a nie księdzowi jebany w dupę analfabeto.
   Naucz się chuju pisać poprawnie po polsku.
   Pierdolony nieuk obciągający pod płotem księdzu, wypierdalaj do szkoły tumanie!

   1

   3
   Odpowiedz
   1. Wszyscy spierdalajcie.

    Ksiądz

    0

    2
    Odpowiedz
    1. Ja już spierdalam a ten jebany nieuk analfabeta będzie księdzu obciągał pod płotem, bo pierdolony tłumok nic innego nie potrafi tylko ciągnąć druty zwłaszcza duchownym.

     1

     2
     Odpowiedz
  3. Milcz głupia kurwo

   0

   2
   Odpowiedz
   1. Sam zamknij parszywego, obspermionego ryja debilu. Jesteś niedojebany i niczego nie kumasz pierdolona kurwo. Powinieneś być poddany przymusowej eutanazji kurwo, bo tylko zatruwasz planetę swoim istnieniem.

    2

    0
    Odpowiedz
    1. Kurwa, ale wyszło. Skomentowałem nie to co trzeba i zostałem przeciwnikiem gotówki przez przypadek, ale i tak milcz ty głupia kurwo

     1

     0
     Odpowiedz
     1. Każdy może popełnić błąd i tak jak ty skomentować nie to co trzeba, jest to zrozumiałe.
      Ale ubliżanie komuś bez powodu, komuś kto tobie nie ubliżył i nie obraził ciebie jest nie do przyjęcia.
      Zrozumiałeś głupia kurwo w mordę i dupę jebana, chuju złamany i cwelu ruchany w dupę, obciągający druty bezdomnym?
      Chuj ci w dupę mądralo i nie ubliżaj nikomu bez powodu.
      Wypierdalaj z chujni ślepy kutasie.

      0

      1
      Odpowiedz
     2. He, he he. Kurwa wyszło, bo jesteś niedojebany jak napisał gość powyżej.

      1

      0
      Odpowiedz
 4. Chca wprowadzac technologiczne gowna ,utrudniac ludziom zycie.Nie kazdy goni za ta pierdolona technika.Dlaczego zmuszac ludzi do poslugiwania sie cyfrowym syfem.Kurrrwa jego mac z tym gownem.Osoby niekumate w tym skurwysynstwie zgina bo sobie z tym diabelstwem nie poradza.Nie kazdy kupuje srajfona co rok zeby byc technicznie na czasie bo co nowszy srajfon ma wiecej funkcji.Technologia zgubi swiat!!!!

  4

  1
  Odpowiedz
 5. Lepiej bym tego nie ujął

  1

  1
  Odpowiedz
 6. Racja. Poza tym jeden z mądrych użytkowników chujni zwrócił kiedyś uwagę na treść Konstytucji. Wynika z niej, że pieniądze emitowane przez NBP są prawnym środkiem płatniczym w Polsce. A co dzieje się w sklepach? W kasach samoobsługowych nie można płacić gotówką.
  Ale tutaj oczywiście, żadna partia od prawa do lewa (może poza Konfederacją), nie mówi nic o łamaniu Konstytucji. Przypadek? Nie sądzę.

  1

  1
  Odpowiedz
 7. Na prawdę – nie chcę mi się przebijać przez tę ścianę tekstu więc powiem jedno: Gotówka jest dla Januszy i oszustów. Ktoś cię oszuka na transakcji, remoncie, zakupie czegokolwiek – to zawsze możesz cofnąć swoje wirtualne pieniądze a wcześniej mieć pewność że nie przeszacował ceny.

  3

  6
  Odpowiedz
  1. Gościu, przecież nikt Ci nie chce zabronić robienia przelewu nawet na 5 groszy. Ale nie zabraniaj innym płacenia gotówką, jeśli im to odpowiada. Mnie nikt nigdy nie oszukał w transakcjach gotówkowych. Czy to znaczy, że chcę zabronić transakcji bezgotówkowych? Nie, jestem za wolnością. Niech każdy płaci czym chce. Tacy, jak Ty chcieliby narzucić innym swoje zasady, bo „tak jest lepiej, a inaczej chujowo, bo jaa tak myślę i jeszcze mój kumpel Zdzisiek i prawie cała rodzina”. Co Cię obchodzi, że jakiś Janusz i Mirek, których na oczy nie widzisz umawiają się na płatność gotówką? Jeden drugiego orżnie? To drugi pójdzie do sądu, nie jest dzieckiem.
   Wcale się nie dziwię, że PO czy PiS mają tak wielu zwolenników. Tam też lubią dyktować innym co mają robić, nawet jeśli w niczym im te odmienności nie przeszkadzają. Bo wszyscy muszą kurwa, być tacy, jak oni i chuj!

   2

   0
   Odpowiedz
 8. Ciemny lud i przyjebani konformiści poprą każdą bzdurę. Geny panów wyginęły na różnych wojnach, przeżyli tylko ich niewolnicy i to durne społeczeństwo w zdecydowanej większości to ich potomkowie

  5

  2
  Odpowiedz
 9. Ja tam jak na razie używam tylko fizycznych pieniędzy, bo tak mi wygodniej. Jebać PiS.

  1

  2
  Odpowiedz
 10. Kurrrrrrwa ma sie w kazdym sklepie pierdolic z ajfonem.Huj mnie strzela.Albo lazic z kartami i innym badziewiem.Krole to najlepszy srodek platniczy.Kurwa pradu nie ma i huj nie zaplacisz ajfinikiem czy innym blikiem.A kasa na gotowke dziala.Wiecej technologii ludzie sami swojego rozumu nie znajda.

  1

  1
  Odpowiedz
 11. Na początku napiszę, że czekam na 1 łapkę w dół od Admina, bo On pewnie broni Anglii…
  Tak jakby nie było bardziej malowniczych miejsc w Europie „na zarobek”, np. Holandii, Niemiec, Francji, Włoch, Hiszpanii itd.
  Nachapać się kasy, owszem – można, ale widok z oknem nie jest zbyt pocieszający.

  No to wymyśliłem żart:
  Pewien człowiek nie poszedł na studia, czy nawet nie przystąpił do matury i nie przygotowywał się do niej, bo uznał, że w młodym wieku ma ciekawsze rzeczy do roboty niż odwalenie tego czego inni od niego wymagają.
  Później jednak przyszedł pewien wiek i uznał:
  – W tym wieku to chuj nie ruchanie.
  I zaczął się uczyć języków obcych, jeden z grupy germańskiej, t.j. szwedzkiego, bo uczą się go także w Finlandii jako tako i dość podobny jest do norweskiego, duńskiego, czy nawet niemieckiego, francuski, bo jest z grupy romańskiej, więc stąd łatwiejsza droga do zrozumienia hiszpańskiego, a poza tym podobno około 1/3 słów w języku angielskim pochodzi z języka francuskiego, jeden z grupy ugrofińskiej, w tym muszę zaznaczyć, że nie był to węgierski, bo ma zbyt dużo znaków diakrytycznych, za dużo sylab w słowach, za dużo liter w alfabecie, a poza tym nie jest podobny jest do żadnego innego języka,
  no i wreszcie angielski, bo jakoś tak często się go spotyka, którego to uczyli go chyba na siłę od najmłodszych lat i kazali zaglądać do podręczników w których pokazuje się Wielką Brytanię i ten jej krajobraz (tak jakby całkiem chcieli innych do angielskiego zniechęcić).

  (Admin): Daj spokoj zminusowac twoje zarty? 🙂 To bylaby prawdziwa podlosc. A Anglia zeby ja bronic…to juz nie te czasy…wyzysk tylko drugiego czlowieka i oszalamiajaca bieda i spadek jakosci zycia. Nie bede sie za Anglie bil… to juz taka gornicza dolina pelna zebaczy i innego plugastwa. Pozdrawiam Cie bardzo serdecznie i milego weekendu.

  1

  1
  Odpowiedz
  1. Mała poprawka: zamiast francuskiego – hiszpański,
   język z grupy ugrofińskiej i którego nie wymieniłem to miałem na myśli… fiński.
   Też odpada raczej (mimo, że mi się podoba).
   Pozostaje więc angielski, hiszpański i szwedzki 🙂
   Zamierzam zostać w Polsce, ale kto wie, może kiedyś się przydadzą.

   0

   0
   Odpowiedz
 12. Goju, otrzymujesz ujemne punkty social score i siła nabywcza twoich CBDC spada do poziomu suchych bułek. Jeśli ktoś ci pomoże, to jego siła nabywcza też spadnie. Skoryguj ten wpis, to wszystko wróci do normy. Klaus Schwab.

  2

  2
  Odpowiedz
  1. Głupi tumanie Agenda 2030 już się wali i wkrótce chuj ją strzeli. Na szczęście fabryki latarni i mocnych sznurów o małym współczynniku tarcia pracują pełną parą i niebawem ich produkty znajdą zastosowanie, także dla ciebie Klausie.
   Wtedy wszystko wróci do normy.

   1

   0
   Odpowiedz
 13. Glapiński dopóki rządzi nie dopuści do likwidacji gotówki. Gorzej jak dorwie się ktoś od tuska wtedy tylko euro i pieniądz cyfrowy nas czeka.

  4

  0
  Odpowiedz
 14. Starszych ludzi tez terroryzowac ta pierdolona technika.Rozumiem ,ze to fajne ,takie trendy,modne.Lecz nie kazdy chce byc nowoczesny.Kto chce sie bawic w cyfrowe gowno niech sie bawi ale nie stawiac ludzi w sytuacji,ze czegos nie kupia,nie zalatwia bo technicznego szajsu nie maja.Dac ludziom wybor.

  2

  0
  Odpowiedz
 15. Gdzie dwóch się bije – trzeci korzysta…

  0

  0
  Odpowiedz
50 poprzednich wpisów: Kiedy Zachód w końcu zniknie? | Ale proszę mnie nie szarpać! | Balangowanie do rana... po jaki chuj? | "Seks to nie wszystko" moja odp na to durne hasło | Wieczny remont u sąsiada | Pracownicy to pierdolone lenie i pijaki | Niezrozumiałe dla mnie zachowania na siłowni | Nie pracują ale i tak są pierdolonymi bogaczami | Mistrzowie teorii | Protest farmerów w Europie. | Jedynka na półrocze z matematyki | Śnił mi się papież | Faceci teraz to jedno wielkie xd | Butelki z kaucją i naprawa sprzętu RTV-AGD | Ekspedienci w sklepach | Zostać czy wyjechać | Nieroby | Jebane gówniarze upalające gruzy | Ćpam | 20 lat Cebulandii w UE | Prosta strategia na Polaków | Kobiety na portalach randkowych | Nauka Matematyki | Chodzenie w pracy bez butów | Niby pracują ale i tak są pierdolonymi biedakami | Jestem już znudzony aktualnymi studiami podyplomowymi | O co chodzi lewicy | "Body positivity" | Kobiety o sztucznej urodzie | Opowiem wam kawał | Polska, kraj ekspertów od wszystkiego | nienawidze szukania pracy | Ja to pierdole | Ogłoszenia w internecie | O Zyciu - slow Kilka | 10 rocznica śmierci Wojciecha Jaruzelskiego | Nienawidzę śmiecących syfiarzy | Mokebe Europejczyk | Roboty na YouTube / głupki na Facebooku | Nie lubię swoich rodziców | 1000 dolarów | Teoria Wiecznego Powrotu | Molestowanie a pomoc w ludziach | Cyfra 3 | To ja, wasz Pan Lord | Te obrazki są poprawne politycznie | Co słychać? W sumie gówno mnie to obchodzi. | Struganie idioty przy niemowlakach | Mychajło Duda