Konkordat

Wkurwia mnie konkordat czyli publiczne pieniądze przekazywane kościołowi. Co to ma być za kraj, Polska kolonią Watykanu. Jak można płacić tyle miliardów na czarną stonkę: emerytury, składki, pensje. Won z kraju, a kasę przekazać głodnym i biednym.

43
90

Komentarze do "Konkordat"

 1. chujowiczu! zarabiaj z kluu.pl, bez działalności gospodarczej, konto automatycznie weryfikowane
 2. Niech ci Bóg wybaczy, synu. Ksiądz Andrzej.

  0

  0
  Odpowiedz
  1. SPIERRRDALAJ !!!!!

   0

   0
   Odpowiedz
 3. Zacznij myśleć samodzielnie. Politycy i tak nie rozdadzą kasy biednym i potrzebującym…Naczytałeś się Faktów i Mitów. Wyrób sobie własne zdanie na pewne tematy. Ja też nie darzę zbytnią sympatią KK, dlatego że ma takie same podejście do robienia kasy jak politycy: obie grupy obiecują lepsze życie (jedni teraz, drudzy po śmierci), a każdy hajs ładują do kieszeni…może dlatego niektóre partie tak nie lubią Kościoła, bo robi im konkurencję. Polityka i Kościół to jedno i to samo gówno. Pozdro

  0

  0
  Odpowiedz
 4. Ile miliardów? Podaj liczbę, ale nie z wyliczeń Senyszyno-podobnych, tylko ze stron rządowych. A później podaj – dla porównania – ile płacimy Brukseli. Czy Twoje lewe „awtaritiety” trzęsą się tak samo nad tymi pieniędzmi? Zresztą, konkordat podpisał postkomuch – Kwach. Więc do niego z pretensjami. Jak mnie wkurwiają wielcy antyklerykałowie, którzy postanowili nimi zostać, bo nie lubią jak ich mama wygania w niedzielę do kościoła rano, albo dlatego, że ksiądz na religii powiedział, że onanizm to grzech (i jak tu się nie zbuntować?). Wczoraj wziął Wyborczą do ręki, albo Urbana i powtarza takie frazesy, o których nie wie nic. Ale to jest mały pikuś. Najgorsi są katolicy, którzy słysząc takie bzdury kiwają posłusznie głowami. Weźcie się ludzie za jaja!

  0

  0
  Odpowiedz
 5. To prosty układ- politycy dają kasę Czernej Mafii, a ona w zamian mówi, na kogo głosować.

  0

  0
  Odpowiedz
 6. A Kościół to kto? Kler? To są przede wszystkim wierni. Większość jest za tym, więc jak się nie podoba, to sam won z kraju. „Czarna stonka”. Takie teksty to pamiętam z czasów pracy w woju w latach ’80 – były w instrukcjach propagandowych od towarzyszy dla towarzyszy.

  0

  0
  Odpowiedz
 7. Popieram w 100%! Jeżeli jesteś osobą wierzącą to sam przekazuj datki na kościół, wkurwia mnie, że od razu my wszyscy jako zbiorowość ludności RP musi płacić choć nie wszyscy się z tym zgadzają. A te pieniądze mogłyby pójść na dużo ważniejsze sprawy. Spójrzmy prawdzie w oczy nasz kraj nie jest najbogatszy :/

  0

  0
  Odpowiedz
 8. kościół katolicki ma w Polsce wyjątkowo uprzywilejowaną pozycję, państwo powinno być kompletnie niezależne od jakichkolwiek organizacji religijnych

  0

  0
  Odpowiedz
 9. Kościół jednoczy ludzi, tworząc Wspólnotę.

  0

  0
  Odpowiedz
 10. @5. :
  Mam równe prawo do bycia Polakiem, co i ty, katolik. Więc nie masz prawa mnie wyganiać. Żadna grupa religijna nie powinna być uprzywilejowana, powinny mieć równe prawa i przywileje.

  Większość nie ma większych praw, wolność jednych nie może być kosztem drugich. To Ci pewnie nie wsmak bo Twoja racja jest twojsza.

  Na kościół powinni łożyć Ci, którzy tam chodzą lub chcą, a nie wszyscy Polacy bez względu na wyznanie, tak jak jest np. w Niemczech, gdzie jest podatek kościelny. Z tym też się nie zgadzasz, co?

  Niekatolik

  1

  0
  Odpowiedz
 11. Jest w Polsce pełno instytucji, na które wszyscy, bez wyjątku musimy barować kasę. Wiele z nich robi więcej szkody niż pożytku. Ale najłatwiej się uprzeć na Kościół, bo taka moda i żaden tefałen się za nim nie wstawi.

  0

  0
  Odpowiedz
 12. Należy kurwa dodać jeszcze informację o podatku 1,04 % na związki wyznaniowe. Nie da się ukryć, kasę płacimy wszyscy.

  0

  0
  Odpowiedz
 13. @10.

  Co za brednia. To są instytucje PAŃSTWOWE a nie związek wyznaniowy przeznaczony dla wiernych. Co za żałosna mentalność, chyba trzeba stąd wypierdalać i to jak najszybciej.

  0

  0
  Odpowiedz
 14. Kolega z pod 2 wyjaśnił wszystko.

  0

  0
  Odpowiedz
 15. @9 A sprawdź najpierw kto tu pierwszy użył słowa „won” i powiedz mi dlaczego na to pierwsze „won” się nie oburzyłeś, wybiórczy czytelniku. Oj dzieci dzieci, jeszcze zatęsknicie za „czarnymi”, jak Was muzułmańce będą za mordy na postronku prowadzać. Ale to później, na razie bawi się w to Moskwa i Bruksela. A Wy się cieszycie, że jesteście postępowi.

  0

  0
  Odpowiedz
 16. Do 9: Naszabrowali klechom dóbr i ziemi za komuny, to teraz muszą zgodnie z prawem i Konstytucją oddać. Żydom i Niemcom na Pomorzu i Gdańsku nie takie rzeczy się „oddaje”, ale o to żadna gazetka nie odważy się oburzyć.

  0

  0
  Odpowiedz
 17. nie masz czasem wrazenia ze bog to hipokryta, ludzie umieraja z glodu jak ksieza zra do syta ..

  0

  0
  Odpowiedz
 18. Podatków nie płacą-emerytury biorą. Czuję się dyskryminowana…ja tak dobrze nie mam:((( Podatki zabierają mi 1/3 dochodów, a ponieważ mam pracę na umowy zlecenia (bo umowa o pracę w dzisiejszych czasach jest luksusem) to emerytury też z tego mieć nie będę….chujnia.pl po prostu… Czy dla kleru nie jest upokarzające, że płacą na nich ateiści i innowiercy? To kapłaństwo jest w końcu pracą czy misją? usługą czy posługą? Mógłby to ktoś w końcu uregulować.

  0

  0
  Odpowiedz
 19. Zgadzam się z postem.Mnie ogólnie wqrwia ogólny przymus płacenia czegokolwiek na grupy których nie popieram lub wręcz nie trawię.Kościół,związki wyznaniowe,niepełnosprawni-a chuj z wami.

  0

  0
  Odpowiedz
 20. Czy Wy myślicie? Czy tylko czytacie i przetwarzacie?
  Ja chcę by moje podatki szły na Kościól, nie chcę by szły na UE i aborcje.
  Skoro ja mam g… do gadania to Wy także!
  Więc nie pitolcie, że kościół jest taki śmaki czy sraki – bo wszystko jest!

  0

  0
  Odpowiedz
 21. Kase przekazać biednym i glodnym ktorzy chca pracowac i zmienic cos w swoim zyciu a nie pasozytom zerujacym na ludzie pracującym

  0

  0
  Odpowiedz