W matematyce nie ma drogi specjalnie dla królów. (RE: JEBAC TĄ MATME)

Post ten dedykuje mojemu dziadkowi, moim rodzicom i nauczycielom ktorzy pielegnowali we mnie pasje do krolowej nauk – matematyki.

Bardzo polecam: https://www.youtube.com/watch?v=wb7kPaM8cfg&t=631s

 1. Matematyka może ożywiać i pobudzać duszę do zjednoczenia z bytem, może prowadzić ją od wyobraźni do rzeczywistości i od ciemności ku światłu.
  Proklos
 2. Matematyka jest drzwiami i kluczem do nauki.
  Roger Bacon
 3. Matematyka jest najpotężniejszym intelektualnym wehikułem, jaki kiedykolwiek został skonstruowany.
  Leszek Kołakowski
 4. Tyle jest w każdym poznaniu nauki, ile jest w nim matematyki.
  Immanuel Kant
 5. W każdej wiedzy jest tyle prawdy, ile jest w niej matematyki.
  Immanuel Kant
 6. Żaden kraj z ambicjami nie może być krajem analfabetów matematycznych.
  Immanuel Kant
 7. Przodować w naukach będzie ten naród, który najlepiej opanuje matematykę. Narody obojętne dla matematyki skazane są na pozostanie w tyle.
  Stanisław Kowal
 8. Matematyka jest królową wszystkich nauk, jej ulubieńcem jest prawda, a prostota i oczywistość jej strojem.
  Jędrzej Śniadecki
 9. Matematyka to nie ostrożny pochód dobrze utrzymaną autostradą, ale przedzieranie się przez dziki gąszcz, w którym odkrywcy często się gubią. Rygoryzacja danej dziedziny matematyki powinna być sygnałem dla historyków, że sporządzono mapy, a prawdziwi odkrywcy przenieśli się gdzieś indziej.
  W.S. Anglin
 10. Najbardziej zadziwiający jest świat zrygoryzowanej fantazji zwany matematyką.
  Gregory Bateson
 11. Matematyka powstaje w procesie dialogu z materią matematyczną.
  Imre Lakatos
 12. U podstaw wszelkiego rozumowania mamy zgadywanie nie poddane żadnym regułom, albo dedukcję poddaną rygorowi reguł.
  Andrzej Grzegorczyk
 13. Dla większości ludzi z zewnątrz współczesna matematyka jest jak nieznane terytorium ogrodzone wysokim murem technicznych terminów. W jego krajobrazie dominuje plątanina zaszyfrowanych równań i niezrozumiałych pojęć. Tylko nieliczni wiedzą, że świat współczesnej matematyki pełen jest żywych barw, jasnych obrazów i prowokujących idei.
  Ivars Peterson
 14. Wielu, którzy nigdy nie mieli okazji dowiedzieć się czegoś więcej o matematyce, myli ją z arytmetyką, uważając za naukę nudną i jałową. W rzeczywistości zaś jest to nauka wymagająca największej wyobraźni.
  Sofia Kowalewska
 15. Wy nie wiecie co to jest matematyka! Wy myślicie: liczby, liczby! Nie! A ona śpiewa, gra jak kryształ. Cała dusza tonie w dźwięcznym, przejrzystym krysztale.
  Stanisław Brzozowski
 16. Matematyka jest melodią myśli.
  Witold Pogorzelski
 17. Matematyka jest najbardziej oszczędna w słowach. Może nawet obejść się bez słów. Nie istnieją dla niej programy translatorskie, bowiem jej język jest jak język muzyki – zrozumiały dla wszystkich ludzi świata.
  Stanisław Kowal
 18. Jeśli w matematyce nie byłoby piękna, to zrozumiałe, że nie byłoby i samej matematyki. Jakaż bowiem siła przyciągnęłaby do tej niełatwej nauki największy geniusz rodzaju ludzkiego.
  M. A. Czajkowski
 19. Matematyka jest wyrazem dążenia ludzkości do osiągnięcia absolutnej doskonałości estetycznej.
  Philip Dick
 20. Smuci mnie fakt, że nawet wykształceni ludzie nie wiedzą, że mój przedmiot istnieje.
  Paul Halmos, matematyk
 21. Z całym bagażem moich filozoficznych doświadczeń mogę zaledwie powoli wspinać się pod górę matematyki.
  Ludwig Wittgenstein
 22. I dwie wieczności to byłoby za mało, żeby nauczyć się wszystkiego, co powinniśmy wiedzieć o świecie, o tysiącach nacji, które pojawiały się, rozkwitały i upadały. Sama tylko matematyka zabrałaby mi jakieś 8 milionów lat.
  Mark Twain
 23. Matematyka jest delikatnym kwiatem, który rośnie nie na każdej glebie i zakwita nie wiadomo kiedy i jak.
  Jean Fabre
 24. Potęga matematyki polega na pomijaniu wszystkich myśli zbędnych i cudownej oszczędności operacji myślowych.
  Ernst Mach
 25. Matematyka nie posiada symboli na mętne myśli.
  Henri Poincaré
 26. Informacja matematyczna dotyczy czegoś więcej niż rzeczywistości. Dostarcza nam planu możliwości, przekracza doświadczalną spójność praktyki i opisuje to, co wzajemnie współmożliwe.
  Gaston Bachelard
 27. Matematyka jest niewymierna!
  Bumper Sticker
 28. Matematyka to niewzruszona opoka wszelkich nauk i życiodajny zdrój korzyści dla biegu ludzkich spraw.
  Isaac Barrow
 29. Matematyka jest jak Sąd Najwyższy. Od jej decyzji nie ma odwołania.
  Tobias Dantzig
 30. Dla wszystkich, którzy wierzą, że Bóg jest prawdą, wszystko co jest prawdą świadczy o istnieniu Boga, a matematyka jest dziedziną teologii.
  Hilda Phoebe Hudson
 31. Matematyka nie jest religią. Gdyby nią była, matematykom łatwiej przychodziłoby zbieranie funduszy.
  Leon Lederman
 32. Czysta matematyka to poezja logicznego myślenia.
  Albert Einstein
1
0

JEBAC TĄ MATME

PRZEZ TĄ PIERDOLONĄ MATEMATYKE NIE ZDAM DO NASTĘPNEJ KLASY , CHCE SKOŃCZYC JUŻ TEN PIERDOLNIK W TECHNIUMMMMM

1

2

Tusek

Ale jak zaglosujecie na Tusek’a to zrobicie na złość jebanym starym babom i pisowcom.

+ Telewizory będą wypadać przez okna jak deszcz ze wkurwienia pisowcuw

1

4

Mi skradziono swinke-skarbonkę

Była taka pulchna, chóc miała w stodku prawie samo gonwo.
Oddawanac wy świnie złodzieje sentymentów!!

2

4

Kto pamięta??

Syndrom brazowej kredki, współlokator wszarz, doktorat, byczywąs, Rafal super otaku, Kuba walczacy z wiatrakami, czytaj Marka Kotońskiego XDDD

2

6

tuskolandia

donat tysk oderwany od rzeczywistości poklask klaun podawca marynarek klęczący z wolfami i sluga pytina myrkel psynosi kosci jak mu zucić haaaaaa nakolanach robi lache bo nie ma chonorrrru chiba taki to wykstułcony czełowiecyna . co so błędy pseprasaam ale uce se od PO

4

4

Brązowy apel do społeczeństwa

Byłem dzisiaj w kościele i przed mną w ławce siedziała parka w wieku około 30 lat. Piękna kobieta i dobrze ubrany i sytuowany chłop. Problem był taki, że jak chłop wstawał to zaczynało śmierdzieć gównem, że nie dało się pomodlić. Jego dziewczyna już pewnie się przyzwyczaiła. Jaki jest sens używać drogich perfum jeśli ktoś jednocześnie wali klocem. Tego typu problem bardzo często się zdarza w polskim społeczeństwie. Nikt nie nauczył nas, że po sraniu najlepiej umyć dupę wodą i na koniec wytrzeć srajtaśmą. Gdybym mając pracę siedzącą nie stosował tego sposobu, to umarłbym na hemoroidy. Kiedyś nie stosowałem tego sposobu i moja dupa żyła własnym życiem ale jestem już po właściwej stronie mocy. W niektórych krajach kilbe są przystosowane do takiego zachowywania higieny. Zimą to nie był wielki problem, bo smród nie pokonywał grubej warstwy ubrań. Teraz jest lato i ludzie chodzą z obsranymi, spoconymi i śmierdzącymi dupami w miejsca publiczne.

7

3

Brak odpowiedzialności u polityków

Wkurwia mnie, że jak np. słabo opłacany pracownik banku, czy innej firmy się pomyli to może ponieść odpowiedzialność finansową, karną, a jak politycy, którzy decydują o losach milionów ludzi odpierdolą coś fatalnego w skutkach to totalnie nie ponoszą odpowiedzialności za swoje decyzje.

Przecież to czasem kosztuje życie ludzi. Ciekawe ile osób się powiesiło przez nieudolne lub celowe złe działania polityków. Ile osób cierpiało, ile osób potrąciło majątki, pieniądze, albo życie.

Tymczasem te chuje siedzą za sześciometrowymi ścianami i toczą sobie bekę z ludzi, świadomi własnej nietykalności. Nigdy nikt nie rozliczył i nie rozliczy żadnego polityka. Są tylko wszczęcia śledztw i groźby trybunału stanu, a potem te śledztwa są zawsze umorzone i nic z tego nie wynika.

W pandemii zginęło kilkaset tysięcy osób z powodu nieudolnie zarządzanej służby zdrowia, przekrętów i lockdownów, żeby tylko konkretne grupy interesów zyskały.

We Francji miliony protestowały przeciwko podniesieniu wieku emerytalnego i to nie były protesty jak u nas, że ktoś trzyma tylko transparenty z napisami, a i tak jeden typ wprowadził tą ustawę. No i to pokazuje co ludzie mogą.

Nie może tak być, że banda krętaczy, oszustów, pajaców, darmozjadów i nieudaczników (i to niezależnie, z której partii, bo prawie wszyscy są chujowi) może sobie zrobić z ludźmi co chce i nie ponieść najmniejszej odpowiedzialności.

12

2

Śruty zamiast mozgów

Mnie wkurzają tlumnany, nie rozumne NIC.
Tlaumczego co i jak i dlatego a tymumany m mają nowa swoje wersje wydarzeń. I tak kółko.

2

3

Co tu sie dzisiaj odpierdala

Co tu sie dzisiaj odpierdala, powazne pytanie. Odpowiedzi prosze zamieszczac w komentarzach.

0

3