Chory naród

Jak każdy wie niedługo odbędą się wybory do sejmu i senatu. Co mnie w nich wkurza? Postawa Polaków. Tyle tu czytam w jakim to zjebanym kraju mieszkamy, ogólnie jedna wielka chujnia. Z ciekawości zadałem kilka pytań kilkunastu osobom (rodzinie, znajomym, ludziom z uczelni, sąsiadom) czy idą na wybory a jeśli tak to na kogo będą głosować. Co najmniej połowa odpowiedziała, że w ogóle nie idzie bo nic to nie zmieni, bo to jedna wielka banda, itp., itd. Pozostali podzielili się na dwie grupy – tych co będą głosować na PO (bo nie chcą żeby oszołom Kaczyński wygrał) i na tych co będą głosować na PiS (bo nie chcą, żeby komunistyczne PO wygrało). A inne partie? Czy ludzie muszą zawsze głosować tak jak im media każą? Czy przeszłość nic nie uczy ludzi? Przecież obie partie rządziły z mizernymi dokonaniami, a jednak ludzie głosuja dalej. Na moje pytanie czy głosując na PO albo PiS (jedna osoba tylko powiedziała, że bedzie głosować na SLD)utożsamiasz się z tą partią. Połowa odpowiedziała nie (ale i tak będą głosować na nich, żeby drudzy nie wygrali), natomiast druga połowa co odpowiedziała tak na moje następne pytanie (czy znasz program partii na którą głosujesz) odpowiedziała nie. Nikt nie zna programu partii na którą głosuje. I jak w tym kraju ma być lepiej? ciemny lud idzie na wybory i oddaje głosy na tego kto ich postrasz dziadkiem z Wermachtu, najazdem Niemców i Rosjan na nasz kraj, śmiesznym człowiekiem który mieszka z mamą i kotem, itd. Tylko niewielki procent zapoznaję się z programem partii i utożsamia się z jej pogladami. Ręce opadają… Ech a póżniej znów narzekania, że źle w tym kraju, że bezrobocie, itp. Tak, tylko że to wina ludu, która wybiera byle kogo, ludzi po zawodówce, bez matur, którzy gówno wiedzą o rzadzeniu a jednak niezmiennie od kilku lat zasiadają ławy poselskie. Mimo, że powstało kilka nowych partii, to jednak ciemna masa głosuję dalej na tych co już się nachapali. Nie będzie nigdy zmian, bo większośc rodaków jak widać tego nie chcę

33
41

Komentarze do "Chory naród"

 1. chujowiczu! zarabiaj z kluu.pl, bez działalności gospodarczej, konto automatycznie weryfikowane
 2. Ja mam nową partię: ITWW (I Tak Was Wydymamy) – głosujcie więc na mnie – Eugeniusz Wchujzłodziej; ja zmienie wszystko, każdy będzie zarabiał 10 tysi, miał dwa mercedesy i dom z basenem, tylko zagłosujcie na mnie, jak ja se zbuduje ten dom i kupie te mercedesy z poselskiej kasy to wam też pomogę: powiem, jak to zrobić!

  0

  0
  Odpowiedz
 3. A po chuj czytać jakieś partyjne programy,jak zaraz po wyborach same partie mają głęboko w dupie to,co tam nabazgrali.W najlepszym wypadku wytłumaczą ci,że z przyczyn takich,czy siakich teraz nie mogą realizować,tego co obiecali.Bo koalicjant nie pozwala,bo kryzys,bo gradobicie,bo sejm ma pilniejsze ustawy do przegłosowania,bo się laska marszałkowska zacięła.A napluj im w oczy,to ci powiedzą,że deszcz pada.Głosowałem w życiu na różne opcje(nie na SLD,do którego jestem genetycznie uprzedzony),ale potem zwykle żałowałem,że dałem się zrobić w chuja.

  0

  0
  Odpowiedz
 4. No ja osobiście myślę, że na tle innych państw postkomunistycznych tylko Czechy radzą sobie lepiej niż Polska, a to tylko dlatego, że nie oberwali tak podczas II Wojny Światowej i trzymają mocno z Niemcami. Oprócz tego uważam, że wszystko szło by w cale nie najgorzej gdyby partie się cały czas nie kłóciły. Oczywiście PIS prowokuje te kłótnie i cały czas krytykuje PO za brak skuteczności i tak dalej. Ja chciałem zagłosować na Korwina, ale jemu się niestety nie udało dojść do wyborów więc prewencyjnie zagłosuję na PO. Lepiej oni (mam skromną nadzieję, że jak już się nachapią to zaczną coś robić). PIS to dyktatura chorego moim skromnym zdaniem człowieka. Po za tym lepiej siedzieć cicho a nie, że mały startuje z wyrzutami do Ruskich. Dziękuję.

  0

  0
  Odpowiedz
 5. Szczera prawda.

  0

  0
  Odpowiedz
 6. pan spod 3ki to idiota (i nie jestem wyborcą pisu)

  0

  0
  Odpowiedz
 7. @5 – nie ma jak nazwać kogoś idiotą bez argumentu 🙂 Mimo niebycia wyborcą PiSu widzę tę samą szkołę.

  @3 – zgadzam się, na Korwina bym i zagłosował ale tym, że nie udało im się zarejestrować w całym kraju dowiedli swojej całkowitej niekompetencji (strach myśleć co by było jakby zamiast KaNaPowej partii mieli zarządzać całym krajem).

  Nie kocham PO, ale jako tako znam ich program – jest dość minimalistyczny i miejscami bzdurny, miejscami niekonkretny (bo nie chcą się przyznać do niepopularnych poglądów albo ruchów które będą musieli poczynić ze względu na pierdolony kryzys).

  Robią kawał dobrej roboty w polityce zagranicznej i zapewniają mi spokój od totalnych oszołomów. Wystarczy, z resztą sam sobie poradzę.

  0

  0
  Odpowiedz
 8. „mam skromną nadzieję, że jak już się nachapią to zaczną coś robić” – tym zdaniem udowodniłeś swoją inteligencję. zrób coś dla mnie i 9-ego zostań w domu.

  0

  0
  Odpowiedz
 9. to najlepszy wiek do zrodzenia. Co z Ciebie za Polak . To co babki mają rodzić?

  0

  0
  Odpowiedz
 10. Drogi Autorze, Ameryki tym postem nie odkrywasz, JKM i jego wyborcy od zawsze wiedzą, ze tak jest i zawsze będzie, właśnie dlatego JKM mówi o obaleniu tego systemu (w domyśle siłą), bo demokracja zaprowadzić nas moze tylko do nieskonczonego rozrostu socjalu i bankructwa (najpierw jak Grecja, potem jeszcze gorzej), ja tez przez pewien okres buntowalem sie przeciw taką postawą otoczenia, ale musisz się pogodzić z tym, ze tego nie da się zmienić zwyczajnym przekonywaniem ludzi do ruszania głową, bo większość nie zrobi tego nawet jak im przyłozysz pistolet do glowy

  0

  0
  Odpowiedz
 11. Tak pieprzysz, a sam oczywiście musiałeś dojebać się do Kaczyńskiego że mieszka z mamą i kotem. kogo to gówno interesuje? I to ciągłe straszenie tym złym Kaczyńskim. Szczerzę to mam w dupie główne Polskie partie(bandę czworga) i będe głosował na prawicę, bo ma najbardziej zdrowe poglądy, ale z dwojga złego wole żeby wygrał zły kaczor, bo on przynajmniej nie kulił ogona przed Putinem i Merkel i nie wyprzedawał całego Polskiego majątku tak jak to robi PO lub wcześniej SLD.

  0

  0
  Odpowiedz