Nie dogaduję się z rodziną

Dzień dobry. Od jakiegoś czasu borykam się z pewnym problemem, który ostatnio nie daje mi spokoju. Mianowicie nie umiem się dogadywać z moją rodziną. Ja ich po prostu nie rozumiem. Nie toleruję ich niektórych zachowań. Przykładowo, nie podoba mi się sposób, w jaki się u nas dyskutuje. Sytuacja z wczoraj: Idę do kuchni zrobić sobie śniadanie. Nikomu nie przeszkadzam, nic nie mówię. Nagle zauważam, że mój brat mi się przygląda. Pytam, czy wszystko ok. Zaczyna mnie oskarżać o coś, czego nie zrobiłam. Próbuję się wytłumaczyć i podaję logiczne argumenty. Zadaję mu kilka pytań, a on odwraca kota ogonem. Gdy widać, że młody już naprawdę nie wie co powiedzieć, obiera inną taktykę – stara się mnie wyprowadzić z równowagi (doskonale wie jak to zrobić). Gdy kończy swój wywód i w końcu mam szansę mu odpowiedzieć, to mówi szybko: „Dobra, nie odzywaj się do mnie”. I tym tekstem kończy dyskusje. Siada do komputera i ostentacyjnie zakłada słuchawki. Gnój zostawia mnie z tym. Nie mogę się wybronić, czuję bezradność. Na moje nieszczęście rodzice uważają, że to jest świetny sposób na zakończenie kłótni. Już sobie wyobrażam jak mój kochany braciszek w przyszłości będzie dyskutował ze swoim szefem ;). Z resztą moja siostra kończy dyskusje w podobny sposób – najczęściej tekstem typu „Dobra zamknij się już. Nikt nie chce cię słuchać” (pomimo tego, że np. w domu nikogo poza nami nie ma (???)). Gdy starałam się przestawić rodzinie mój punkt widzenia i wyjaśnić, dlaczego uważam, że taki sposób rozwiązywania sporów jest słaby i, że w takiej sytuacji nie ma możliwości dojść do porozumienia, to wszyscy zaczęli się na mnie drzeć. Nie wiem już co mam robić. W naszym domu komunikacja jest na zerowym poziomie, nie mówiąc już o kulturze wypowiedzi. U nas po prostu nie da się rozmawiać. A rozmowa jest bardzo ważna jeśli chodzi o relacje międzyludzkie.

50
9

Komentarze do "Nie dogaduję się z rodziną"

 1. chujowiczu! zarabiaj z kluu.pl, bez działalności gospodarczej, konto automatycznie weryfikowane
 2. Moja skromna rada- krzykiem i obwinianiem siebie daleko nie zajedziecie. Każdy jest inny, ma inne spojrzenie na świat, inne rzeczy są dla niego oczywiste i ta sama rzecz może być postrzegana różnie przez każdą osobę- zgadza sie, ale nie znaczy to, że nie możecie żyć w zgodzie. Jak twój brat cię wyzywa, to mu powiedz że go kochasz i że ci smutno jak cię tak atakuje. Może poskutkuje, ja do swojego starszego tak mówię, jak się sprzeczamy i działa. Robi wtedy skonsternowaną minę i mówi – dobra, dobra przecież wiem i się szybko uspokaja 🙂 ahhhh ta siostrzano – braterska miłość 😛

  3

  2
  Odpowiedz
 3. No tak już często jest z rodzeństwem, ale może czymś podpadłaś bratu że cię atakuje i nie chce cię słuchać.

  0

  1
  Odpowiedz
 4. Też zrób mu pyskowke, ale jak już zdejmie słuchawki.

  2

  1
  Odpowiedz
  1. kretynski pomysł

   0

   0
   Odpowiedz
 5. Idz na silke zacznij cos trenoeac pozniej porostaeiaj rodzinke po kontah
  Pozdawiam

  2

  0
  Odpowiedz
 6. A w jakim jesteście wieku? Czy przepaść wiekowa jest duża?

  1

  0
  Odpowiedz
 7. Rób tak samo.

  1

  0
  Odpowiedz
 8. Póki co, rób tak samo jak oni wobec ciebie. Bezwzględnie i celowo z rozmysłem.

  A po pójściu (jak najszybszym) na swoje, zerwij z nimi wszystkimi całkowicie kontakty (na pytanie: czemu? raz jeden, spokojnie, konkretnie wyjaśnij – nie pozwól, żeby ci przerywali, bo cię wciągną w kłótnię, rozmyją rozmowę obrócą kota ogonem i stracisz tylko nerwy i czas – dlaczego tak jest) i nigdy więcej się z nimi nie zadawaj. Bo cię wykończą (w każdy możliwy sposób: materialnie, psychicznie, zdrowotnie) i uznają, że to twoja wina i nic się nie stało. Wiem z doświadczenia.

  2

  0
  Odpowiedz
  1. jako mężczyzna czy kobieta?

   0

   0
   Odpowiedz
 9. U mnie w domu było to samo, w zasadzie jest to samo, rodzina z którą nie da się dyskutować, bo nie dopuszczają do siebie logicznych argumentów, a wojnę wygrywa najgłośniejszy… Żałosne, wyprowadziłem się z domu jakiś czas temu, w końcu mam spokój

  1

  0
  Odpowiedz
 10. Rodzinę się pierdoli, a nie z nią dyskutuje.

  2

  0
  Odpowiedz
 11. Ja, czyli Prezes EURO mebel, po przeczytaniu Twojego tekstu, uważam, że z Twoim bratem jest coś nie tak. Jak skończy 18 lat (chyba, że już ma),podeślij go pod bramy mojego zakładu. Odpowiedni ludzie i odpowiednie zajęcia nauczą młodego rozumu. Dostanie 300 zł miesięcznie na fajki, resztę kadrowa przeleje Tobie. Czas pracy z 500 godzin miesięcznie przedłużymy do 550,będziesz miała spokój. Siostrę też weźmiemy. Roman z trzeciej piły i Leon z piątej są samotni i chętnie się siostrą zajmą.

  1

  1
  Odpowiedz
 12. Miej wyjebane xp zemści się to na nich w przyszłości a ty staraj się to wszystko zbywać śmiechem bo nie ma sensu walczyć z idiotami – mają przewagę liczebną 😉

  3

  0
  Odpowiedz
  1. Antyrodzice, antykrewni, antyznajomi!

   0

   0
   Odpowiedz
 13. Debilne to co piszesz ale jak tak, to atakuj! Atakuj, kurwa! Z bani od razu. Braciszek wchodzi do kuchni? A co ty tu, kurwa robisz onanisto? papieru zabrakło? Wypad, kurwa, smierdzielu! Umyj się do kurwy nędzy bo wietrzyć nie będę! Ja jebie ale ci z kasty wali! Takich jak ty to trzeba utylizować. Żreć kurwa przyszedłeś już od rana spaslaku? Mozliwości jest bez liku, potem zrób po cichu siku.

  4

  1
  Odpowiedz
 14. Powiedz mu i siostrze magiczne „I love you” powinno zadziałać. I napisz w komentarzach czy pomogło. Powodzenia 🙂

  1

  3
  Odpowiedz
 15. Dziwny jest ten świat a wokół pelno pojebanych ludzi… masz rodzine to ok, a ci którzy nie maja – to ci pierwsi patrzą na nich z góry albo na jakichś totalnych nieudaczników lub psycholi, zapominając przy okazji oczywiście o prawdzie jaką skrywają – czyli rodzinnej chujni.

  Powiem tak po latach na tym świecie wiem jedno – inwestuj w siebie, licz na siebie, dbaj o zdrowie – przede wszystkim psychiczne. Trzeba być prawdziwym twardzielem żeby przeżyć na tym świecie dlatego zdrowie numer 1 i ja nie mowie żeby być śmieciem co po trupach do celu – NIE. Jak leży w twojej naturze pomaganie – pomagaj ale NIE LICZ na nic wzamian. Ot, zrób co chcesz i do widzenia.

  Rodzina i związki to k****a mać źródło wszelkich chorób psychicznych – depresji, nerwicy, lęku, fobi – o tak fobia ! Człowiek potem ma fobie i na ludzi nie chce patrzeć. „najbliżsi”
  potrafią zniszczyć człowieka.

  Owszem, praca obcy ludzie, zjeby to tez źródło chorób ale rodzina i związek to powinno być oparciem a przeważnie jest przeciwnie.
  Na jakiego Ch ****a to wszystko !!!

  Czasem budujesz człowieku coś myślisz – dom, rodzina, zwiazek a wystarzczy niewielki podmuch, powiew prawdy aby zburzyć ten domek z kart.
  Nie mowie ze nie ma szczęśliwych rodzin i związków ale dzisiejsze pojebane czasy wyścigów szczurów dają zielone światło dla najniższych, najgorszych cech jakie człowiek posiada. Nawet w rodzinie tak , tak

  1

  1
  Odpowiedz
 16. Ja mam taką samą sytuacje nic się nimi nie dogadam bo bachory.
  Mnie mają w dupie ,a huj im w dupę.
  Nie będą rządzić moim życiem.

  1

  0
  Odpowiedz
 17. Twoja rodzina nie używa mózgu. Nie myślą logicznie. A bez logiki nie ma sensu.

  Najważniejsze przesłanie: Ty posługujesz się mózgiem. Potrafisz to robić. Nie strać tej cennej umiejętności. Ucz się nauk ścisłych, matematyki, rozwijaj to. A rodziną się nie przejmuj. W dzisiejszym świecie mniej niż 10% ludzi używa mózgu, a z tych 10%, pewnie z mniej niż 10% robi to właściwie.

  3

  0
  Odpowiedz
 18. Czochraj bobra

  4

  0
  Odpowiedz
 19. Baw się dzyndzybołem

  5

  0
  Odpowiedz
 20. Czyść komin i popiarduj

  6

  0
  Odpowiedz
  1. Nie napisałaś czy masz ogoloną?

   0

   0
   Odpowiedz
 21. To otwarte zaproszenie dla was wszystkich, aby stać się częścią największej organizacji na świecie i osiągnąć szczyt kariery. Gdy rozpoczyna się tegoroczny program rekrutacyjny, a nasza coroczna impreza żniwna jest już blisko. Wielki Mistrz dał nam mandat, aby zawsze docierać do ludzi takich jak Ty, więc skorzystaj z okazji i dołącz do wielkiej organizacji Illuminati, dołącz do naszej globalnej jednostki. Przyprowadź biednych, potrzebujących i utalentowanych do
  Ważność sławy i bogactwa. Zdobądź pieniądze, sławę, moce, bezpieczeństwo, zdobądź.
  uznany w swoim biznesie, karierze politycznej, awansuj na najwyższy poziom w tym, co robisz
  Chroniony duchowo i fizycznie! Wszystko to osiągniesz w
  błysk oczu

  Iluminaci nie mają żadnego związku z satanizmem, lucyferyzmem ani żadną religią. Podczas gdy nasi poszczególni członkowie mogą podążać za dowolnym wybranym przez siebie bóstwem, działamy wyłącznie dla dobra i ochrony gatunku ludzkiego.

  Czy akceptujesz przynależność do nowego porządku światowego Illuminati?
  Call & WhatsApp +19735567426
  carlosmacdonald234@gmail.com

  0

  0
  Odpowiedz
 22. Logiczne argumenty nie działają na ludzi.
  Ludzie to idioci, więc jak mogą zadziałać logiczne argumenty?
  Też się na tej pułapce złapałem niezliczoną ilość razy!

  0

  0
  Odpowiedz
 23. Ludzie jak nie mają sensownego kontrargumentu
  to zawsze odwracają kota ogonem.
  Ja ostatnio zacząłem więc stosować ten ich oręż przeciwko nim.
  i TO DZIAŁA !

  0

  0
  Odpowiedz
 24. Nie martw się:
  szefuncio ustawi do pionu twojego bratola,
  bo twój brat trafi na jeszcze większego buraka (tzw. janusza) niż on sam XD.

  0

  0
  Odpowiedz
 25. Czy twój brat to grammarnazi?
  Dokładnie on to robi w 2022 roku co jest napisane!

  0

  0
  Odpowiedz