Niewidzący związków przyczynowo-skutkowych

Ostatnio pojawia się tutaj coraz więcej postów związanych z pracą źle płatną albo brakiem pracy. Oczywiście to było do przewidzenia, ale jak się jeszcze rok lub dwa lata temu mówiło, że tego należy się spodziewać, to większość durnowatego narodu pluła na takiego posłańca złej nowiny.

Na czym polega chujnia? Bo ja właściwie wcale nie chcę wyjeżdżać z Polski ani nawet nie muszę, bo akurat mnie problemy wahań na rynku pracy już od dawna nie dotyczą. Ale wiem, że taki marazm się rozlewa i trafi do mnie w tej czy w innej postaci.

Martwi mnie to, że Polacy nie widzą związku między swoją durnowatością, a sytuacją w jakiej się znajdują. Statystycznie połowa tych marudzących na brak perspektyw to ci „młodzi wykształceni z dużych miast”, do których do niedawna nie docierało, że NIE JEST WSPANIALE. Kredyt na wszystko. Wyborcy obecnego rządu, którzy pewnie nadal nie widzą związku między działaniami tego rządu i jego proweniencją a tym, co odczuwają właśnie na własnej samozadowalonej dupie.

Martwi mnie to, że chyba lepiej nie będzie, bo właśnie ci sami ludzie, którzy robią co mogą, aby sprowadzić wszystko w Polsce do poziomu dna, mają oczekiwania i nie rozumieją, że to właśnie ich bezrefleksyjność i łykanie gówna z telewizora sprawia, że polski przedsiębiorca będzie tak zgnojony, że pozostanie już tylko praca na czarno albo kolejka w PUP.

Jednocześnie przekaz medialny jest taki, że polski przedsiębiorca to krwiopijca i trzeba mu jeszcze więcej zabrać. Największe kuriozum to ostatni skok na dodatkowe miliony dla mafii pod pretekstem działalności dla ludu, czyli ozusowania umów c-p. Jak to się stanie, to już w ogóle zostanie wam matoły tylko szara strefa albo zawodzenie z gitarą na rynku i łapanie bilonu do kapelusza.

Współczuję uczciwym ludziom, którzy cierpią teraz z tę bezmyślną, ciągle cieszącą się z nie wiadomo czego swołocz.

Cieszę się, że już wkrótce będę mógł tych durniów u siebie w firmie zatrudnić za 500 zl brutto i znowu będą zadowoleni. Co za naród, matko bosko…

75
82

Komentarze do "Niewidzący związków przyczynowo-skutkowych"

 1. chujowiczu! zarabiaj z kluu.pl, bez działalności gospodarczej, konto automatycznie weryfikowane
 2. Bo poliaki to bydło. Srające do własnej obory.

  0

  0
  Odpowiedz
 3. przedsiembiorca zakichany pluje na was ścierwa

  0

  0
  Odpowiedz
 4. Swołocz cóż za piękne i trafne słowo… Pozdrawiam Przedsiębiorca

  0

  0
  Odpowiedz
 5. Przedsiębiorcy to przeważnie chuje, dają śmieciowe umowy albo nie dają wcale, mało który płaci w terminie, większość daje na umowie najniższą krajową żeby jak najniższy zus płacić. Paranoja. I kurwa wieczny mit jakie to zatrudnienie pracownika w Polsce jest zajebiście drogie. Mit obalany tysiące razy, bo ze wszelkiej maści obliczeń zawsze wychodzi, że procentowo koszt zatrudnienia człowieka w Polsce jest na średnim europejskim poziomie! Ale przedsiębiorcy powtarzają jak mantrę tekst o wysokich kosztach żeby mieć czym tłumaczyć robienie ludzi w chuja. Gdzie nie pracowałem to zawsze ta sama gadka: słuchaj albo 200 na umowę albo 400 poza umową podwyżki. No kurwa mać! Wiadomo co wybierzesz bo liczy się w kielni, i chcąc nie chcą powiększam pierdoloną szarą strefę.

  0

  0
  Odpowiedz
 6. Cóż, Otto von Bismarck rzekł był kiedyś, że jeżeli chce się zniszczyć Polaków, wystarczy pozwolić im rządzić się samym. Historia pokazała, że miał rację; żadna dyktatura, ani ta brunatna spod znaku swastyki, ani czerwona z jej sierpem i młotem, nie sprowadziła naszego kraju na takie dno jak my sami. A będzie tylko gorzej, niestety.

  0

  0
  Odpowiedz
 7. jeszcze zostaniesz kiedyś gnoju z niczym zobaczysz

  0

  0
  Odpowiedz
 8. @4 – właśnie udowodniłeś, że nic nie rozumiesz i to o tobie był ten post. Umowy śmieciowe to pojęcie wylanosowane przez twoich umiłowanych złodziei po to, aby je ozusować – nic poza tym. Podchwycone też ochoczo przez zawsze rozpretensjonowanych głupków w związkach zawodowych. Głosowałeś na partię miłości, to teraz się zastanawiaj skąd się bierze twoja nędza. Czego ty chcesz? Gwarancji zatrudnienia? W państwie, gdzie mała firma może zostać ujebana przez aparat państwowy w ciągu jednego dnia? Pomyśl trochę. Poza tam sam jesteś „przeważnie chujem” z pretensjami.

  1

  0
  Odpowiedz
 9. Witaj przedsiębiorco,
  ciesz się,że masz co jeść i za co kupić niezbędne rzeczy dla swego egzystowania w tym świecie,w tej codzienności-inni takiego szczęścia nie mają,chociaż ciężko i uczciwie na to pracowali.Piszesz,że się cieszysz,że niedługo będziesz mógł zatrudnić osoby,którym jako wypłate dasz 500złmiesięcznie i,że z tego będą musieli się cieszyć.Tak będą w ogóle wdzięczni swojemu losowi,że mają pracę.Niektórzy z nich pewnie będzie narzekać,że za tyle musi pracować,ale jak wyjścia nie będą mieli to i wezmą taką robotę-coś trzeba robić.Lecz Ty nie byłbyś bardziej zadowolony dając im więcej,bo przeciesz sam nie możesz mieć mniej prawda?. Nic się nie zmieni ani u ciebie a ni u tych ludzi jeśli ludzie nie zaczną mysleć,mądrze głosować,a nie iść na głosowanie i głosować na kogoś,bo np: on taki przystojny i nic więcej w tym temacie nie umieją powiedzieć gdyby ich o to zapytano.Albo ci co uważają,ze poco w ogóle iść przecież nic się nie zmieni-nic jeśli nic nie zrobisz,to wtedy na pewno,ale wtedy to znów zostanie im tylko narzekanie…Co do zdań początkowych w twym’apelu’przyznaję Ci racje.
  Tak czy inaczej niedajmy się zwariować,oszałamiać i aby wciskano i kazano słuchać kicz ,który czyni tyle niedobrego dla nas samych i dla naszego Państwa. Brnijmy chociażby małymi kroczkami,ale jednak zawsze do przodu i tego Ci ja też życzę.

  0

  0
  Odpowiedz
 10. @1: w sumie obora jest po to żeby do niej srać

  0

  0
  Odpowiedz
 11. Drogi @10, tu autor. Szkoda, że tylko częściowo zrozumiałeś o czym był mój post, ale to i tak lepiej niż numer 4, który niczego nie zrozumiał. Właśnie w tym sęk, że ja wcale nie chcę, aby tak było. Ostatnie zdanie o 500 zł miało wkurzyć tylko tych durniów, którzy w ogóle nie rozumieją co się dzieje i że w dość znacznym stopniu sami wpływają na to jak jest – swoją ignorancją. Tusku musisz! Po prostu ręce mi opadają. Że jak im w TV podadzą, że pieniądze spadną z nieba, to uwierzą, a jak już wyjdzie na jaw, że nie spadną, to chcą komuś zabrać. To jest wredne i dlatego dla mnie takie mendy mogą pracować za darmo, bo to na swoje własne życzenie. O myślacych i uczciwych ludziach pisałem trochę wyżej – że im współczuję. Poza tym prawda jest taka, że dzisiaj mam, a jutro mogę nie mieć z czego żyć i o tym dobrze wiem. Właśnie dlatego w ogóle poruszam ten temat… Dobrze jest czytać całość i to ze zrozumieniem. Pozdrowienia.

  0

  0
  Odpowiedz
 12. dobra ziom skończ z tą kuriozalną retoryka (innymi słowy skończ pierdolić bo jebie na kilometr) i powiedz szczerze, że najbardziej pasuje ci system niewolniczy (ewentualnie feudalny), .Robią dla Ciebie za darmo a Ty jestes zwolniony z płacenia podatków:)

  0

  0
  Odpowiedz
 13. Durnyś chłopaku z 12 komentarza, aż przykro.

  0

  0
  Odpowiedz
 14. chujnia to pracować w systemie prowizyjnym,ludzie se kradną prosto w ryj.Ania

  0

  0
  Odpowiedz