Zachodnia zgnilizna!

Witam ludziska.
Od jakiegoś czasu denerwuje mnie wszechobecny „zachód” w naszym państwie. Gdzie się człowiek nie obejrzy widzi napisy w obcych językach:francuskim, angielskim czasem i niemieckim. Polska została tylko „Biedronka”, która i tak kojarzy się z kiczem. Cholera jasna, czy ja jeszcze żyję w Polsce? W TV ciągle słyszę „Anglicy wymyślili”, „Anglik wpadł na pomysł”. „Według Francuzów”. „W Warszawie na wzór Londynu”. Idę do sklepu, same obce nazwy. Najlepiej niech w szkołach nie uczą już j.polskiego tylko angielskiego. Wejdę na NK znajomi powrzucali zdjęcia z Londynu i się cieszą, że mają foto przy Big Benie, a pojechali na plantacje tyrać za pół darmo u jakiegoś Anglika.
Teraz inna sprawa. Polska kinematografia. Na palcach u jednej ręki można wyliczyć dobre polskie filmy i seriale, które powstały po 2000 roku. W latach 90 kręcono jeszcze fajne filmy np „Psy”, „Samowolka” itp. A teraz, propaganda. Pokazują zawsze te same twarze, bogate mieszkania ludzi, którzy rozwożą się taksówkami lub najnowszym modelem toyoty czy fiata. Ogólnie lansuje się ludzi z wyższych warstw społecznych, których jest w Polsce niewielki procent. A czemu nie zrobią filmu o szarych ludziach, którzy żyją prawdziwie. I ja mam takie filmy oglądać? Ja który zarabiam 2,500 jeżdżę starym mercedesem i mieszkam w dwupokojowym mieszkaniu z rodzicami… Te filmy mają mnie pocieszyć czy przybić do reszty? Staram się uciułać na własną chatę ale to perspektywa dobrych lat. A oni mi w TV pokazują gogusiów w okularkach, pięknych domach i wypasionych furach.W dodatku jacy oni wszyscy są dobrzy i mądrzy!Normalnie do rany przyłóż.

56
52

Komentarze do "Zachodnia zgnilizna!"

 1. chujowiczu! zarabiaj z kluu.pl, bez działalności gospodarczej, konto automatycznie weryfikowane
 2. A oglądanie biedy poprawi ci humor? Niby gadasz o złej międzynarodowości blablabla, a na końcu przyznałeś się, że cię po prostu nie stać na wykwintne życie.

  0

  0
  Odpowiedz
 3. no stary…akurat Biedronka jest hiszpańska 🙂

  0

  0
  Odpowiedz
 4. Biedronka nie jest polska, dalej nie czytałem.

  0

  0
  Odpowiedz
 5. Masz rację. Idę z żoną do galerii handlowej i co widzę? „Sale”, „Happy New Year”, „Merry Xmas”. Nosz kurwa, mieszkam w Polsce czy w USA? Dla tych co mają wątpliwości: w Polsce. I kurwa nie mogą życzeń wywiesić po polsku.

  0

  0
  Odpowiedz
 6. Nie chciałbym oglądać filmu o statystycznym Kowalskim, który zapieprza od świtu do wieczora, wpada wieczorem do biedronki po piwo i resztę czasu poświęca na telewizję.Chciałbyś filmy o takim prawdziwym życiu???

  0

  0
  Odpowiedz
 7. Biedronka jest fajna. Co do seriali – możesz przecież oglądać Plebanię albo Klan.

  0

  0
  Odpowiedz
 8. Dokładnie na filmach się bawią,wożą brykami,…te kochające rodziny …a w rzeczywistości młody człowiek niema w tym kurwa kraju perspektyw na lepsze życie …kolego ja mam podobnie mieszkam u rodziców mam 10letnie audi na które pracowałem oczywiście za granicą …i co teraz wegetuje od pewnego czasu bo za taka kasę co się dostaje odłożę max 300zl miesięcznie ..czasami myślę czy ja coś komuś zrobiłem złego że muszę tak żyć? wiem że maja gorzej ale tak nie powinno być …Chujnia śrut ..Powodzenia Ludzie …

  0

  0
  Odpowiedz
 9. Do wszystkich Polaków plujących na nauczycieli i edukację. Róbcie tak dalej a już powoli widać efekty. Szambo coraz wyżej, co?

  0

  0
  Odpowiedz
 10. nie chcę Cię dołować, ale Biedronka jest portugalska xD i nie narzekaj, że zarabiasz 2,5 tys.!

  0

  0
  Odpowiedz
 11. wolę zachodnią zgniliznę aniżeli polski syfilis

  1

  0
  Odpowiedz
 12. Jakbym czytał swe własne słowa!Coraz
  bardziej irytuje mnie ten kosmopolityzm.Dziewczyny mówiące o otwartości na świat te same litania o moherach i faszystach, ten wszechobecny chłam telewizyjny i ten wpływ mediów na społeczeństwo.Mam jedno pytanie : dlaczego jesteście tacy łatwowierni ? W innych krajach liczy się interes narodowy, nawet w tych mniejszych od Polski.

  0

  0
  Odpowiedz
 13. No to powiedz mi czym Polacy mogą się wyróżnić? W tym kraju przemysł nie istnieje , wszystko zostało sprywatyzowane albo kupione przez cudzoziemskie koncerny.
  Nie mamy nic godnego uwagi co można byłoby z zyskiem wyeksportować ponadto. Może żywność która cieszy się w Unii popularnością ale nie dobra innego rodzaju typu np. odzież
  ( jest Wólczanka ale mnie na ich ceny nie stać).

  0

  0
  Odpowiedz
 14. Zachęcam do obejrzenia bezrobotnego Ferdka Kiepskiego z browarem w dłoni 😉

  0

  0
  Odpowiedz
 15. Stary, jestem z Tobą! mnie też to wszystko już tak niemiłosiernie wkurwia, ta jebana telewizja w której promują bycie pizdą i ta cała chujowa otoczka zagranicy. Kiedyś chłop to był chłop, a teraz wciskają jakąś pizde w okularach w czarnej grubej oprawce, żelem na głowie i pedalskim płaszczyku kurwa!

  0

  0
  Odpowiedz
 16. a oglądałeś kiedyś jakiś film o amerykańskich gangach „osiedlowych”? o dzieciach ze slumsów? o wsiach, przedmieściach i biedocie? czy Cię nie zainteresowały, bo jednak wolisz popatrzeć na pięknych gwiaździstych w perlistych wdziankach? tylko w Polsce jest syf? syf jest wszechobecny! a taka np. Afryczka? podzielona na kwadraty zwane „państwami”? ech, szkoda palców na tym mrozie…

  0

  0
  Odpowiedz
 17. Masz, kurwa, trudne sprawy i dlaczego ja. To jest esencja polskości. Możesz tam zobaczyć odbicie swojej zjebanej egzystencji.

  0

  0
  Odpowiedz
 18. Je ne sais pas pourquoi vous n’?tes pas content. Moi, je pense qu’il n’y a pas beaucoup de choses en anglais par exemple dans ma ville, mais je dois ?tre d’accord avec vous pour les films polonais ;c.

  0

  1
  Odpowiedz
 19. Ty @17 filmas polonais są w kurwę dobre a filmas amerikanos zjebane w chuj, reszty nie ogarniam

  0

  0
  Odpowiedz
 20. ŚWIĘTA PRAWDA!

  0

  0
  Odpowiedz