Pieniądze jako nowe paliwo ewolucji ale czy w dobrą stronę ?

Z tego co rozkminiałem kiedyś to pieniądz powinien służyć przeciw rozwarstwianiu społeczeństwa i zapewnieniu każdemu obywatelowi życie gdzieś w granicach normy a każda łapówka czy machlojki na stanowiskach władzy karane powinno być ucięciem łapy przy samej dupie i zaklasyfikowaniem takiego delikwenta jako „wróg ludu” wszystkie wydatki z pieniędzy publicznych powinny być jak w najmniejszy sposób marnotrawione, najlepiej polegając na obliczeniach komputera produkując tanie i dobre materiały a nie takie żeby rosła konsumpcja np. z powodu wadliwych rzeczy. Żarcie i materiały wyprodukowane przez społeczeństwo powinno być chronione prawnie przed zniszczeniem pod postacią surowych kar (antykapitalizm) socjal tylko dla naprawdę niezdolnych do pracy. Fabryki powinny być w 70% państwowe a sektor prywaty nie powinien przekraczać około 30% bogactwa wszystkich ludzi w przypadku przekroczenia tej liczby przez prywaciarzy bogactwa może zostać skonfiskowana (jak w Chinach)
Zlikwidowanie policji i przekazanie obowiązku utrzymania porządku dla wojska (policja to wynalazek komunistów)
3 stopniowe sądy :
1 cywilne dla ludu kto chce to pracuje
2 dla polityków, morderców i wojskowych, przymusowa praca przez parę lat
3 dla terrorystów i królów (dożywocie)

Zniesienie podatków na kościół, celibatu a sędziowie 3 stopnia to papieże (powinno być 2 papieży) którzy nie mają wpływu na władze ale mogą osądzić króla danego państwa.
Antyglobalizacja, jestem przeciwny stworzeniu 1 superpaństwa powinno być około 30 państw które ma inną walutę i język i nawzajem się kontrolują np. przy przewrocie wojska na władzę mają obowiązek interweniować
Stworzenie języka międzynarodowego, telewizja międzynarodowa pokazująca aktualną sytuacje w państwach.
Różny wymiar pracy od 6 do 12 godzin kto chce oczywiście może robić 8 albo iść po 6
Wypłata powinna być uzależniona od ciężkości pracy, godzin i ilości wyprodukowanych dóbr a nie od stanowiska, wiadomo że kierownik musi zarabiać więcej ale nie bez przesady.
likwidacja broni masowego zniszczenia w KAŻDYM państwie
wolność słowa i zero kontroli obywatela
Karta obywatelska- coś takiego jak dowód tylko że odrazu jest tam konto bankowe i wszystkie informacje bez nawigacji śledzących i innych komunistycznych wynalazków

Swoboda dostępu do broni palnej zdolnej zabić człowieka lub zwierzyne po skończeniu 25lat ale musi być zarejestrowana i zanotowana w karcie obywatelskiej, a jeśli ktoś popełni przestępstwo z użyciem broni sądzony jest jak wojskowy czyli surowsze kary i przymusowa praca. A produkcja lewej broni traktowane jest jako terroryzm.

Im wyżej w strukturach państwowych tym większe pieniądze z powodu odpowiedzialności ale też surowsze kary, np. jesteś w wojsku to zarabiasz 3 razy więcej niż obywatel ale jesteś za to bardziej kontrolowany a jak popełnisz przestępstwo to idziesz siedzieć z politykami i mordercami na dłużej i musisz przymusowo produkować dobra i nie możesz po wyjściu wyjechać z państwa bez oznaczeń.
media powinny być w 50% państwowe (informacje o inwestycjach ,rynku zarobkach, sytuacji) z wysokim stopniem kontroli przed zatajaniem prawdy
i w 50% prywatne ale z cenzurą żeby prywaciarze nie mogli puszczać tego co im się żywnie podoba bo wiadomo kase chce każdy na każdym zrobić.

Nie będę już więcej pisać, bo jest tego w uj chodzi mi o to że naszym państwem rządzą nieudacznicy który nie potrafią wymyślić idealnego systemu w erze komputerów, w którym każdy może żyć na poziomie. Nie mówię że idealny system istnieje na papierze ale napewno jest taki któremu dużo nie brakuje do bycia idealnym, a nie gloryfikujący tylko garstkę ludzi którzy patrzą tylko jak się nachapać najwięcej mamony i wyruchać jak najwiekszą ilość obywateli.
Napisałem tylko jak według mnie może taki system wyglądać ale wiadomo że ktoś może coś lepszego odkryć powołując się na liczby bo liczby nie kłamią w przeciwieństwie do polityków.

6
29

Komentarze do "Pieniądze jako nowe paliwo ewolucji ale czy w dobrą stronę ?"

 1. chujowiczu! zarabiaj z kluu.pl, bez działalności gospodarczej, konto automatycznie weryfikowane
 2. Jak już tyle wymyśliłeś tą swoją „mózgownicą” to może coś byś zrobił? Narzekać to każdy potrafi, to nie tak, tamto źle. To proszę, zrób jakiś przewrót i zajmij się państwem jak należy. Życie nie jest czarno-białe, to co na papierze wygląda dobrze nie sprawdza się w rzeczywistości.

  3

  1
  Odpowiedz
 3. Tylko dobra guma i solidne gumowanie na komisariacie czynią cuda. Musisz poznać smak gumy na milicji. Lać gumą ile wejdzie i zrobić lewatywę gumową gruszką. Przegumować całą Polskę — od morza do Tatr. Lać zimnym końcem.

  1

  0
  Odpowiedz
  1. Spierdalaj z tym gównem kretynie!

   1

   1
   Odpowiedz
 4. Prezes EURO Mebel ma wrażenie, że ostatnim miejscem Twojego pobytu były pruszkowskie Tworki. Tam jest taka instytucja, do niej trafiają specyficzni ludzie. Polacy są cwani i kombinują, co za tym idzie, muszą być kontrolowani przez Państwo. Państwo ma zardzewiałe narzędzia prawne, żeby ludzi pilnować i koło się zamyka. Co bardziej kumaci i mający kontakty gdzie trzeba ludzie, radzą sobie lepiej.
  6 – 12 godzin w pracy….Pfff… Tylko 16-to godzinna zmiana sprawi, że wracasz z Argusem w ręku do domu spełniony. Dumny, ile dla swojego zakładu dziś zrobiłeś. Świadom tego, że Prezes jest z Ciebie dumny i nie omieszka Cię docenić w okolicach wypłaty w formie sześciu pięciolitrowych butelek oleju Bartek z Biedronki (Prezes ma dostęp do produktów, którym kończy się termin),więc frytki robione własnoręcznie nie będą problemem. EURO Mebel to widoki na szerokie horyzonty…

  5

  1
  Odpowiedz
 5. Ehem…papieże ;D

  A tak na poważnie, każdy kolejny system ma piekne cele i zasady, ale idzie w diabły cała jego zajebistość, jak tylko z fazy 'na papierze’ wchodzi w życie, wiesz czemu?
  Z powodu ludzi…i rozpieprzymy każdy system, póki nie rozwinie się w społeczeństwie naturalna empatia i pochylania się nad każdym, niezależnie kim jest. I nie mówie tu bynajmniej o kolejnych socjalach…a o całkowitym przewrocie ludzkiego postrzegania świata, ewolucja dzieje się cały czas, kto wie…o ile świat przetrwa to może dojdziemy do takiego momentu kiedyś.

  Twój system autorze został by tak samo obrócony w gówno jak każdy inny.

  3

  0
  Odpowiedz
 6. Ale pierdolisz

  3

  0
  Odpowiedz
 7. Zażyj olanzapinę i przestań gwiazdorzyć

  9

  0
  Odpowiedz
 8. Rób gałę Korwinowi

  4

  0
  Odpowiedz
 9. Ja płacę dieslem

  1

  0
  Odpowiedz