Proporcja zasiłków do zarobków

Nie jestem za zasiłkami, ale byłbym w stanie jeszcze zaakceptować to, gdyby mimo wszystko była zachowana jakaś zdrowa proporcja zasiłków do zarobków. W takich Niemczech np. kindergeld to coś około 1/15 mediany tamtejszych zarobków (mediana to nie średnia ani minimalna, dla tych co nie ogarniają). W Polsce, jeśli wprowadzą 800 plus to proporcja zrobi się absurdalna, a praca coraz mniej będzie się opłacać. Są jakieś granice absurdu i są przekraczane tylko po to, żeby wygrać wybory.

Są debile, którzy gadają „jak nie popierasz to po co bierzesz?” Ja nie pobieram, ale jest to najgłupsza retoryka jaką można zastosować. Też bym pobierał, gdyby mi przysługiwało, ale jakbym miał wybór wtedy między likwidacją w ogóle, a pobieraniem nadal to wybrałbym likwidację.

Popierają socjale, populistów i PiS tylko ci, którzy nie potrafią myśleć długofalowo i nie kapują, że wszystkie takie zagrania na dłuższą metę kończą się niekorzystnie dla każdego poza tymi politykami, którzy przekupili głupie spoleczeństwo.

Dlatego ja nie „wyleczyłem się” z konfederacji, która jest przedstawiana w mediach jako „oszołomy” bo taka jest taktyka wszystkich interesariuszy politycznych w Polsce teraz, żeby z każdego przeciwnika robić „nawiedzonego oszołoma”. Tak robi PO z PiSem, PiS z PO, Konfederacja z Lewicą i Lewica z konfederacją.

Nie głosuję na konfederację dlatego, że im ufam, bo dobrze wiem, że każdy przed wyborami był wolnorynkowy i obiecywał obniżenie podatków, a potem stawał się socjalistyczny. Głosuję na nich, bo zależy mi, żeby politycy dostali „ostrzeżenie”, że ludzie mają dość rozdawnictwa, inflacji, łupienia i chociaż szukają wolnorynkowych rozwiązań.

5
5

Komentarze do "Proporcja zasiłków do zarobków"

 1. chujowiczu! zarabiaj z kluu.pl, bez działalności gospodarczej, konto automatycznie weryfikowane
 2. Nie kurwa
  .
  Jest to dobra retoryka, bo nie krytykuje się dobrodziejów.
  Kto krytykuje dobrodzieja ten jest debilem.

  0

  1
  Odpowiedz
 3. Brawo!
  Kolejny się przyznał (choć otrzymałem same dissy pod postem o nawróceniu się na PiS).

  Ja nie pobieram, ale jest to najgłupsza retoryka jaką można zastosować. Też bym pobierał, gdyby mi przysługiwało, ale jakbym miał wybór wtedy między likwidacją w ogóle, a pobieraniem nadal to wybrałbym likwidację.

  0

  1
  Odpowiedz
 4. Co ty wypisujesz za bzdury?
  Jakbyś miał to byś brał, ale jak nie masz to nie bierzesz.
  Ale jakbyś mógł wybrać to byś zrezygnował.
  No to właśnie: nie pobierasz, ale nie decyduj za innych, bo np. w moim przypadku to dosłownie sprawa życia i śmierci.
  Innymi słowy: SPIERDALAJ do pracy nierobie.

  Ja nie pobieram, ale jest to najgłupsza retoryka jaką można zastosować. Też bym pobierał, gdyby mi przysługiwało, ale jakbym miał wybór wtedy między likwidacją w ogóle, a pobieraniem nadal to wybrałbym likwidację.

  0

  1
  Odpowiedz
  1. Nie jestem autorem ale zgadzam się. Jestem za likwidacją tego gównianego 800+ bo rozbestwia jedynie patologię, ale jak mogę to pobieram. Pobieram dlatego, że to moje ciężko wypracowane pieniądze, które musiałem oddać w zębach na leniwych żłopiących wódę patusów, którzy na to po prostu nie zasługują. Chcę odzyskać moje pieniądze więc pobieram mimo, że nie muszę. I jakby był wybór między zostawieniem 800+ i jego likwidacją (bo to o to tutaj chodzi) to wybrał bym likwidację, odpad społeczny nie dostał by pieniędzy za darmo, a ja nie oddawał bym w zębach tych pieniędzy tylko miał je w portfelu.

   1

   0
   Odpowiedz
 5. Wg mnie:
  – PiS wspiera biedaków.
  – Konfederacja wspiera średniozamożnych (przedsiębiorców).
  – PO wspiera bogatych.

  Dla mnie jako biedaka wybór jest kurewsko oczywisty.
  I żadne wasze żale mi nie pomagają w niczym, a jedynie PiS mnie wspiera finansowo, i tylko dzięki nim mam co jeść, bo dają zajebistą waloryzację.
  Za PO to był horror, a Konfederacja to już chce znieść ZUS, bo to „piramida finansowa”.

  1

  0
  Odpowiedz
 6. Tylko skuwanie asfaltu kilofem przez 12 godzin o kromce chleba raz dziennie z wodą może cię uratować.

  0

  0
  Odpowiedz
 7. „Życie pełne przygód i nietypowych zainteresowań to wspaniała sprawa! Jednak zamiast angażować się w aktywności, które mogą przysporzyć niepotrzebne kłopoty, możemy skupić się na pasjach, które są zarówno fascynujące, jak i legalne. To pozwoli nam czerpać radość i rozwijać się, jednocześnie utrzymując nasze relacje społeczne w zdrowej atmosferze. Wierzę, że możemy znaleźć ekscytujące i odpowiedzialne hobby, które nie tylko dostarczy nam satysfakcji, ale również będzie miało pozytywny wpływ na nasze życie codzienne. Zatem, jakie są Twoje ulubione pasje i jak możemy wspólnie odkrywać nowe, ciekawe ścieżki?”

  Proszę pamiętać, że ważne jest, aby w naszych komentarzach dbać o to, aby były pozytywne, konstruktywne i szanować innych.

  0

  0
  Odpowiedz