Samodzielność mieszkaniowa

Chujnia odnosi się częściowo do niedawnego wpisu poświęconego kompleksom mieszkaniowym wśród Polaków.

Jak dla mnie żenujące jest wyśmiewanie osób, które zdecydowały się mieszkać z rodzicami, przez tych, którzy w swoim mniemaniu już się „usamodzielnili”. Ich hipokryzja polega na tym, że – będąc rzekomo „samodzielnymi” – mieszkają z reguły w wynajmowanych pokojach w blokach z wielkiej płyty z kilkorgiem obcych osób, płacą za te klitki krocie, a nierzadko pieniądze na najem dostają od rodziców. Jeszcze bardziej skrajną grupą są ci, którym rodzice od razu kupili mieszkanie na własność. Nie przeszkadza im to jednak wyśmiewać się czy to z mieszkających w domu rodzinnym, czy to zaciągających kredyt na mieszkanie.

Jeśli już panuje taka presja na jak najwcześniejsze się usamodzielnianie, to przynajmniej poprawnie definiujmy to pojęcie. Samodzielność nie polega wyłącznie na tym, że mieszka się poza domem rodzinnym, ale również na tym, że osiągnęło się niezależność finansową, która pozwala choćby na zakup albo chociaż najem czegoś z WŁASNEJ kieszeni. Kiszenie się w wieku 30 lat w pokoiku 9 m kw. z ukraińcami za ścianą w niczym nie jest lepsze od pozostawania w domu rodzinnym.

72
10

Komentarze do "Samodzielność mieszkaniowa"

 1. chujowiczu! zarabiaj z kluu.pl, bez działalności gospodarczej, konto automatycznie weryfikowane
 2. W Wyszogrodzie to nawet burmistrz tego miasta mieszka z mamą i tatą Xd.

  16

  3
  Odpowiedz
 3. W Wyszogrodzie to nawet burmistrz tego miasta mieszka z mamą i tatą Xd.

  6

  4
  Odpowiedz
 4. Zwykła moda nakręcana przez państwo i korporacje, zwłaszcza banki i deweloperów. W przeszłości standardem było budowanie domów kilkupokoleniowych gdzie córka czy syn mieszkali do śmierci z rodzicami ze swoim mężem / żoną. Jedni mieli opiekę całodobową na starość a drudzy lżejsze życie i łatwiejsze od gołodupców powiększanie majątku. Teraz sie wmawia że musisz koniecznie wypierdalać jak najszybciej a jak nie to jesteś od tego nieudacznikiem i siuśmajtkiem. Wszystko to jest pomyślane po to żeby wydrzeć od Ciebie pieniądze i nie pozwolić ci na nic innego jak spędzenie życia w robocie, płaceniu podatków itd., żebyś tylko zapierdalał na kredyty i pakował się w koszty, łapał się każdej roboty za każde pieniądze, zamiast cieszył się życiem, w pracy spędzał tylko 3 dni w tyg albo już po 40 pierdolnął robotę na stałe bo łatwo było by ci zarobić na inwestycje które by ci to umożliwiły. Pierdol to

  49

  0
  Odpowiedz
 5. Raczej ”kiszenie się w wieku 30 lat w pokoiku 9 m kw. z ukraińcami za ścianą” jest znacznie gorsze niz mieszkanie w domu rodzinnym z rodzicami.

  22

  2
  Odpowiedz
  1. Ale z Ukrainkami już niekoniecznie 🙂

   1

   0
   Odpowiedz
  2. A to tylko kwestia jakich sie ma rodzicow. Madralo.

   3

   0
   Odpowiedz
  3. Zależy od tego jakich ma się rodziców.

   Ja mam takich, że gdy tylko byłem w stanie – z prędkością światła się przeprowadzałem od rodziców pełnych toksyczności.

   0

   0
   Odpowiedz
 6. Ja kredyt spłaciłem w 6 lat za 3 pokojowe mieszkanie, pensja 5 cyfrowa. Nie mam powodów do narzekań.

  2

  1
  Odpowiedz
 7. Masz racje i nie masz racji: samodzielnosc jest wtedy kiedy ktos placi za siebie i nie doi rodzicow. Moze mieszkac z ukraincami czy innymi kichujami i chuj komu do tego, ale dopoki placi za siebie, jest samodzielny i jest na swoim. Jesli natomiast starzy mu kupili mieszkanie albo je oplacaja (albo jedno i drugie) to takie wysmiewanie jest czysta hipokryzja i tyle. Elo

  6

  1
  Odpowiedz
  1. Ludzie, Ja i Wy to wiemy, że tacy ludzie to prawie zawsze hipokryci.

   JEDNAK hipokryci nie zdają sobie sprawy, że są hipokrytami.
   MAM TAKICH KREWNYCH I ZNAJOMYCH.

   Nie dzierżę takich pozal się Boże cwaniaczków!!!

   0

   0
   Odpowiedz
 8. W polszy zakupisz mieszkanie z wlasnej kieszeni jesli bedziesz zapierdalac kilkadziesiat lat w miedzyczasie nic nie wydajac.

  1

  1
  Odpowiedz
 9. ale mi sukces, zarabiaj 2100 na łapę i utrzymuj sie na chama w jakimś szczurowisku w kredycie na 40 lat w 35 metrach czy mniej. Ale mi „samodzielność”. Już wolę ze starymi mieszkać, dać im kase na swe utrzymanie i żyć dalej jako młodzieniaszek, walić konia i oglądać anime i grać na konsoli czy kompie. W chuju to mam. POzdro Rafał S

  8

  3
  Odpowiedz
 10. A ty kurwiu w czym jesteś lepszy od Ukraińców? Pluje na was wy dumne nacjonalistyczne śmiecie.

  2

  10
  Odpowiedz
 11. Skończcie te durne walki. Jeden chce mieszkać z rodzicami, drugi woli samotnie. Jakby obaj byli szczęśliwi to by nikt ze sobą nie walczył.

  4

  0
  Odpowiedz
 12. Skończcie te walki. Jeden chce mieszkać z rodzicami, drugi woli samotnie. Jakby obaj byli szczęśliwi to by nikt ze sobą nie walczył.

  0

  0
  Odpowiedz
 13. Pierdolisz waść. Mam 36 lat. Moi znajomi to przedział 25-40 lat. Nie wiem z jakiego środowiska się wywodzisz, ale w moim środowisku na palcach jednej ręki policzę ludzi którzy w tym wieku wynajmują pokój a nie mieszkanie, choćby kawalerkę. A czy wynajmowanie jest złe? Oczywiście że nie. Otóż na zachód od Odry, w krajach znacznie bogatszych, więcej osób wynajmuje niż ma własne, czy w kredycie. Wynajmują całe życie i dobrze im z tym. Dzięki temu mogą w każdej chwili spierdolić jak się obok wprowadzi jakieś bydło, albo po prostu bez bólu przeprowadzić.
  Żenada to jest mieszkanie z mamusią w wieku 30 lat. Szczególnie w przypadku facetów. Facet jak nie przerwie pępowiny wcześnie to potem jest dupa nie facet, kiedyś tą sprawę załatwiało wojsko, gdzie po woju mało kto wracał do mamusi na garnuszek. Teraz cała masa rurkowców z brodą i dziarami mieszka do 30 stki albo i dłużej z mamusią i próbują siać propagandę że to jest ok. Myślę że nawet osoby które studiowały i żyły w akademiku przez te kilka lat nie chcą już do mamusi wracać. Tak wiem, masz kurwa uprasowane, ugotowane i posprzątane, ale jesteś maminsynkiem. Aye

  8

  11
  Odpowiedz
  1. Potrafisz czytać ze zrozumieniem? Ani nie napisałem, że powinno się mieszkać do 30 r. ż. z rodzicami, ani nie napisałem, że mnie ta sytuacja dotyczy. Chujnia odnosi się do bananowej młodzieży, której rodzice opłacają najem pokoju, a niekiedy nawet kupują od razu mieszkania, a później takie jednostki mają jeszcze czelność komentować to, że np. ktoś mieszka w domu rodzinnym albo że kupuje mieszkanie na kredyt.

   5

   1
   Odpowiedz
  2. No i przejebiesz życie na zapierdalaniu, chuja z najlepszych lat będziesz mieć, żeby tylko nie czuć się jak cipa, bo co inni powiedzą. Kurwa brawo ty

   6

   0
   Odpowiedz
 14. Stary stara rucha a ty tego sluchasz

  2

  1
  Odpowiedz