Sentyment dla RP?

Mój dziadek mawiał – dla kraju trzeba być patriotą we wszystkich aspektach, a ojczyzna to najwyższe dobro Polaka. Umarł mając zajechane zdrowie i nędzną emeryturę, a walczył w obu wojnach za ojczyznę.
Mój ojciec mówi – walczyłem za demokrację – solidarność, strajki i protesty. To był czas, który miał wyzwolić kraj spod sowieckiej dyktatury i pozwolić przyszłym pokoleniom lepiej żyć. Dziś siedzi na emeryturze i mówi, że mu wstyd za solidarność z tamtych lat i za rzeczy, które ta solidarność dziś robi.
Ja tymczasem jak takie farmazony dziadka sobie przypominam i teksty ojca słucham to:
– na odzew za ojczyznę – wypnę dupę,
– za wolność przyszłych pokoleń wywalę drugi instrument.
Kładę lagę na ten kraj pomału i wstyd mi, że przyszłym pokoleniom już dziś fundujemy kolejny przewrót, protesty i być może nędzę z lat 20-tych. Chujnia totalna. Córka mi dorasta. Jak się wyuczy i wykształci, i zacznie szukać swojej pierwszej pracy, to ja nie chcę słuchać jak zaklnie pod nosem na pradziadka, dziadka i mnie. Chujnia i śrut.

61
54

Komentarze do "Sentyment dla RP?"

 1. chujowiczu! zarabiaj z kluu.pl, bez działalności gospodarczej, konto automatycznie weryfikowane
 2. Polska jest wspaniała. Państwo polskie to chory nowotwór, który powoduje spaczenie jeszcze w miarę zdrowej tkanki społeczeństwa, która i tak już zaczyna podupadać. Dziecku zapewnij najlepsze warunki. Twój dziadek i ojciec to byli zacni ludzie. Nie wiedzieli, że przez bandę debili w garniturach będzie jak jest. Pozdrawiam 🙂

  1

  0
  Odpowiedz
 3. To nie klnij na dziadka i ojca, bo tak właśnie córę nauczysz, że i na Ciebie klęła będzie, biorąc z Ciebie przykład. Patriotyzm wielka rzecz, a jak się źle dzieje, to tym ważniejszy. Najłatwiej by było być patriotą jakby wszystko ślicznie po sznurku szło, a właśnie że idzie, to tym bardziej ojczyznę nam kochać trza! Choć łatwo nie ma i czasem wkurwia konkretnie. Ale to nieco jak z rodziną.

  0

  0
  Odpowiedz
 4. Gangrena nas pożera.

  0

  0
  Odpowiedz
 5. Popieram. Ja też wypinam się na Polskę, kraj niczym tania dziwka. Każdy może wydymać. Nie mam szacunku wobec historii, nie warto się było starać.

  0

  0
  Odpowiedz
 6. Kolo – to razem dwie pały już wywalone na tę tzw. IV RP, która jest na równi pochyłej i leeeeeeci na łeb. Pozdro – total chujnia w skali kraju.

  0

  0
  Odpowiedz
 7. Nie jest kolorowo, ale znów z drugiej strony jakby dziadek i ojciec nie walczyli o wolny kraj, to teraz nawet nie mógłbyś się wyżalić na chujni, a żylibyśmy jak beduini w palestynie.

  0

  0
  Odpowiedz
 8. jakby nie dziadek i pradziadek to lepiej by się nam żyło myślę, chodziaż coprawda nie gadalibyśmy po polsku, ale może to i lepiej.

  0

  0
  Odpowiedz
 9. … albo jak palestyni w beduinie, Ty się tak nie wypinaj bo jeszcze się zdziwisz jak nisko można upaść w tym kraju

  0

  0
  Odpowiedz
 10. Lepiej żyć pod batem Niemca i niech nawet nabijają się z nas że jesteśmy Polaczkami.

  Ale Niemiec da zarobić i pozwoli na godziwe życie. Jebać ten polski grajdoł.
  Mogliśmy trzymać sztamę z Adolfem bo Hitler zabić chciał jedynie Żydów – Polacy mieli pracować ale przynajmniej mieli by godziwe życie.

  0

  0
  Odpowiedz