Uczniowie

Uczę gimnazjalistów angielskiego i nawet nieźle mi to wychodzi. Szprechają sobie całkiem bezproblemowo. Jednak czasem ich wiedza pozajęzykowa, a właściwie jej brak, mnie przeraża.

Przypadek nr 1. Mądry chłopak. W wieku lat 14 po angielsku gada lepiej od niejednego dorosłego. Niestety niedawno nieopacznie zapytałem go, kiedy wybuchła II Woja Światowa. Nie wiedział nawet, w którym roku. Miesiąca i dnia już nie dociekałem…

Przypadek nr 2. Chłopak z I klasy gimnazjum. Trafiliśmy na zwrot „jacket potato”. Pytam się, jak to będzie po polsku, a on mi na to, że „ziemniaki w kubraczkach”…

Przypadek nr 3. 14-latek twierdzi, że stosowane we Włoszech płaskie, a nie spadowe dachy w Polsce by się nie sprawdziły, bo by się zawaliły pod ciężarem śniegu…

Przypadek nr 4. 13-latek pyta mnie, czy jeśli zje swój zeszyt ćwiczeń, to nie będzie musiał odrabiać pracy domowej. Nierozważnie odpowiedziałem, że tak… Wpierdolił dwie strony.

17
80

Komentarze do "Uczniowie"

 1. chujowiczu! zarabiaj z kluu.pl, bez działalności gospodarczej, konto automatycznie weryfikowane
 2. Przypadek nr 3. 14-latek twierdzi, że stosowane we Włoszech płaskie, a nie spadowe dachy w Polsce by się nie sprawdziły, bo by się zawaliły pod ciężarem śniegu… Swoją drogą ma rację, górale po to robią dachy spadowe, zeby snieg sie zeslizgiwal a nie zalegał i obciążał.

  0

  0
  Odpowiedz
 3. we Włoszech tak często pada śnieg…

  0

  0
  Odpowiedz
 4. Ale Przypadek 4, 13-latek wpierdalający dwie strony z zeszytu ćwiczeń dla mnie wygrał! :)))

  Z jednej strony to fakt, idzie się załamać. Ale z drugiej normalnie nic tak Ci nie poprawi humoru jak taki koleś. :)))))

  0

  1
  Odpowiedz
 5. Co do dachów, to akurat młody ma rację. Wszelkie hale itp. gdzie są płaskie dachy zimą trzeba odśnieżać. Zresztą było kilka lat temu, że się hala zawaliła. Niby wina projektanta, ale jakby odśnieżano to by nic nie było.

  A dachy w Zakopanem czemu takie spadziste? Bo mają więcej zimy i śniegu. Wszędzie zresztą w góach takie dachy – przez śnieg.

  Tak więc przyganiał kocioł garnkowi.

  0

  0
  Odpowiedz
 6. Poza tym mamy tutaj zjawisko venturiego

  0

  0
  Odpowiedz