Wykształcenie ponad miarę inteligencji

Żałuję każdej minuty poświęconej na naukę, lekturę książek, studia, dokształcanie. Niech czytają ci, którzy mają olej w głowie, zdolności, którzy potrafią zdyskontować swój potencjał. Gdybym mógł, zakończyłbym swoją edukację na szkole podstawowej. Na co dzień i tak nie korzystam z wiedzy wykraczającej poza wiadomości wyniesione ze szkoły powszechnej. Dlatego właśnie wyrzuciłem na śmietnik wszystkie książki, do których w przeszłości niepotrzebnie i z naiwną wiarą, że wyniesiona z nich wiedza kiedyś się przyda, zaglądałem. Klasyka – od Rabelais’a po Sienkiewicza, książki z elektrotechniki, zbiory zadań z analizy matematycznej, komentarze do kc, kpc, kk, kpk, etc, historia 16-17 w Wójcika, Oświecenie Rostworowskiego…. Niech się szczury tego nażrą. Człowiekowi, którego predestynacją jest robota przy łopacie, w zupełności wystarczy Fakt, Super Ekspres i coś w tym stylu, żeby nie zapomnieć jak wygląda polski alfabet.

11
4

Komentarze do "Wykształcenie ponad miarę inteligencji"

 1. chujowiczu! zarabiaj z kluu.pl, bez działalności gospodarczej, konto automatycznie weryfikowane
 2. Trzeba było się nauczyć, a nie kurwa udawać, że się uczysz.
  Teraz musisz skuwać kilofem rowy u mesia.

  4

  0
  Odpowiedz
  1. Lepiej machać kilofem czy innym młotem, niż użerać się w pracy z przemądrzałymi gnojkami o neoliberalnej, korporacyjnej mentalności.

   2

   1
   Odpowiedz
   1. Nie rozumiem co piszesz,
    ale uznam, że nie obrażasz mnie:

    Zatem:
    Ja spotykałem i roboli chamów,
    i intelektualistów chamów.
    I jest chujnia kogoś na ten temat.

    1

    0
    Odpowiedz
 3. Grammarnazi zjebie – ciebie to czeka hłe hłe hłe.

  3

  0
  Odpowiedz
  1. Zjeb to cię płodził.
   Mec. Grammarnazi

   1

   0
   Odpowiedz
   1. To się zgadza, jebany antyrodzic!

    0

    0
    Odpowiedz
 4. Kurwa szkoda nawet znaków na ciebie.

  Znak ostrzegawczy jedynie:
  STOP robol poniżający inteligentów.

  1

  3
  Odpowiedz
  1. Robole nie czytają „Gargantuę i Pantagruela”, nie sądzę żeby ktoś z nich miał w rękach „Jerozolimę wyzwoloną” Tassa, „Historię XIX w” Pajewskiego, o Rachunku całkowym i różniczkowym” Fichtenholza, nie wspominając. Mogli czytać, zanim zostali robolami, kiedy okazało się, że mają wiedzę, ale deficyt inteligencji sprawia, że nie potrafią zrobić z niej użytku.

   0

   0
   Odpowiedz
  2. A gdzie tutaj obrażono ludzi zdolnych, inteligentnych? Wyrażono jedynie przekonanie, że ludzie mało lotni, powinni sobie darować wyższą edukację, ponieważ nawet uzyskanie przez nich dyplomu niezłej uczelni, np technicznej, rzadko przekłada się na satysfakcjonującą, dobrze płatną pracę. Ludzie utalentowani niech poszerzają horyzonty, niech się uczą, w ich przypadku zdobyta wiedza zaowocuje.

   1

   1
   Odpowiedz
 5. Uczysz się dla siebie a nie dla kogoś a zdobyta wiedza może kiedyś ci się przydać.

  1

  0
  Odpowiedz
 6. Zaiste, nie czytaj książek żadnych, ponieważ prawdy w nich zawarte, służą tylko i wyłącznie temu , aby patałach Twojego pokroju, dupsko obsrane nimi wycierał.
  Ps. Oglądaj „Dlaczego Ja” , oraz „Ukrytą Prawdę”, ponieważ tylko tam znajduje się odpowiedź na dręczące twą głupią pałę pytania o sens egzystencji na tym padole, patałchów jak ty pełnym.
  Gdy już dotrze to do Twego łba zakutego , to wtedy patałachu , zatrudnienie na ŁWF przy skuwaniu asfaltu znajdziesz, lub u prezesa Euro Mebel, gdzie Ziutkowi, gluty z nosa wycierał będziesz.

  1

  1
  Odpowiedz