Kradzieje

Kolejny raz poznałem uroki życia w Polsce, uroki Polskiej mentalności. Mentalności, którą paradoksalnie wielu się szczyci, zazwyczaj dopóki nie padną jej ofiarą. Pierwszy raz w tym roku zebraliśmy ekipę i pojechaliśmy na siatkówkę, po przerwie (kiedyś graliśmy regularnie) rozpocząć „sezon”. Po dobrym meczu, w szatni okazuje się, że ktoś sobie przywłaszczył 50zł jednego kumpla, a innym trzem zabrał telefony. Witamy w Polsce. Coraz mniej mi się tu podoba. Mojemu kumplowi jakiś czas temu ukradli przypięty rower (trekkingowy, ~2000zł) spod szkoły, sprzed kamery. Oczywiście nagranie w niczym nie pomogło policji, i oczywiście „zrobili oni co w ich mocy” czyli nic. Naprawdę, złodzieje to dla mnie najgorsze ścierwo (poza pedofilami). Gdybym tylko takiego spotkał…

26
48

Komentarze do "Kradzieje"

 1. chujowiczu! zarabiaj z kluu.pl, bez działalności gospodarczej, konto automatycznie weryfikowane
 2. Jeśli złodziej nie okrada biednego to jakoś mi tak bardzo to nie przeszkadza. Tym bardziej kiedy sam złodziej jest biedny. A swoją drogą to ciekawe że złodziej jest dla ciebie najgorszym ścierwem a mordercy, gwałciciele to już ci nie przeszkadzają??? Złodzieje cię denerwują bo okradli ci bliskich a np taki morderca to może chodzić spokojnie po ulicy bo przecież ty i twoi bliscy nie macie nic z nim doczynienia tak? Fajnie masz w domu, nie ma co!

  0

  0
  Odpowiedz
 3. do pierwszego komentarza: człowieku, co Ty piszesz? pewnie wszystkich degeneratów potraktowałby on tak samo, a złodzieje i pedofile to tylko taki skrót myślowy na potrzeby niniejsego wpisu. no chyba, że się mylę.

  0

  0
  Odpowiedz
 4. Najczęściej ofiarą darmozjada złodzieja pada ten biedny, bogatego stać na odpowiednie zabezpieczenie. Uciachać łapę temu kto wyciąga ją po cudzą własność, a jak recydywa to i drugą, wtedy będzie mógł kraść zębami jak opanuje sztukę.

  0

  0
  Odpowiedz
 5. Ja pierdolę szanowny autorze pierwszego komentarza czy możesz się powiesić żebym nie musiał się do Ciebie fatygować? Jak złodziej okrada bogatego to jest dobrze? Kurwa człowieku co ty masz w głowie ogarnij się, każde złodziejstwo jest przestępstwem. Chyba Cię nigdy porządnie nie okradli jeszcze.

  0

  0
  Odpowiedz
 6. Do pierwszego komentarza: a jakby Ci auto podprowadzili to co, powiedział byś że złodziej nie ma co jeść i opylił Twoje auto na czarno, czy Byś się wkurwił?

  0

  0
  Odpowiedz
 7. Ale wy jesteście debile, napisze taki jeden z drugim jakąś głupotę a wy się tak podniecacie i wszyscy stajecie po jego stronie tylko po to by zaprzeczyć (w tym przypadku 1 komentarzowi ). A właśnie że pierwszy komentujący ma 100% racji. Dla was tylko kasa się liczy i rzeczy materialne. Ludzie, ale wy macie ideały. Nic tylko kasa, fajna fura, wypasiona bryka i gorące laseczki ( czyli jakieś kur*y które mają w swojej ci*ie więcej syfów niż cera przeciętnego nastolatka ). Współczucie dla was, tyle mogę napisać…. Kiedyś ludzie mieli inne ideały ale to już było i nie wróci więcej…

  0

  0
  Odpowiedz
 8. od Autora:

  komentarz nr2 – dokładnie, to był skrót myślowy na potrzeby wpisu, byłem zdenerwowany pisząc to i nie zastanawiałem się jeszcze kogo również mogę wymienić

  koment nr1 – oczywiście że mordercy i gwałciciele mi przeszkadzają, nie powiem co bym z nimi zrobił !!! ale nikt nie zabił ani nie zgwałcił mojego kumpla, więc nie narzekam na to, tylko na to co MI /MOIM ZNAJOMYM się stało. Tytuł tego portalu – „napisz co CIĘ boli…” więc napisałem o tym, co MNIE ostatnio najbardziej zdenerwowało. Gdybym miał wymienić „wszystko co mnie boli”, ale nie spotkało mnie tylko ludzi wokół, nie starczyłoby mi dnia na opisanie tego.

  koment nr6 – najłatwiej od razu nazwać wszystkich debilami. W ogóle skąd od razu pomysł, że najważniejsza dla mnie jest kasa i materialne rzeczy? Moi kumple nie są bogaci, jeden z nich ciężko pracował pół ostatnich wakacji, żeby mieć pieniądze na takie rzeczy jak telefon – człowiek się narobił, kupił telefon z własnej kieszeni a tu przychodzi taki złodziej i ten znajomy w jednej krótkiej chwili traci ciężko, uczciwie zarobione pieniądze. Gdzie tu sprawiedliwość ? Wydaje mi się, że to jest wystarczający powód żeby poczuć się zdenerwowanym i opisać to na tym portalu, często ludzie piszą tu o znacznie mniejszych problemach.

  Poza tym, zapomniałem wspomnieć, że to ja wyciągnąłem dwóch kumpli na ten mecz, więc znaleźli się tam z mojego powodu i akurat im obu zabrali komórki, to też mnie dobiło. Czuję się za trochę odpowiedzialny, wolałbym już żeby mnie okradli.

  Ostatnia sprawa: Nie mam pojęcia skąd wytrzasnąłeś takie ideały, ja takich nie mam. Nie kręci mnie kasa, fajna fura, i na pewno nie kręcą mnie puste, jak to je nazwałeś „gorące” laseczki. Kasa nie jest ważna, ale jest potrzebna do przetrwania w dzisiejszym świecie, więc potępiam ludzi dla których najważniejsza jest właśnie kasa, fajny telefon – i kradną je innym. Źle mnie oceniłeś na podstawie kilku linijek wypowiedzi, można to określić jej nadinterpretacją. Współczucie dla Ciebie.

  0

  0
  Odpowiedz