Zniechęcanie od nauki

Nie masz żadnego tytułu ani papierków? Nieważne!
Nigdy nie miałeś styczności ze stanowiskiem kierownika ani nie masz doświadczenia w zawodzie? Spoooooko!
Umiesz za to lizać dupę i wchodzić szefowi w kakaowe oko ? Doskonale!
Umiesz sprawiać wrażenie bycia geniuszem i mądrować się na każdym kroku?
Świetnie, zapraszamy. Dostaniesz 3500zł do ręki + 200zł premii co miesiąc z krwawicy Twoich podwładnych, którzy są absolwentami wyższych uczelni + seniorami w swoim fachu. Będziesz mieć luźne godziny pracy i przywilej śmieszkowania sobie z prezesem na fajce.
Od czasu do czasu dostaniesz pudełko narzędzi, dzięki którym będziesz mieć okazję posymulować jak wielkim jesteś serwisantem dużych maszyn jesteś.
A Ty, który pół życia spędziłeś nad książkami, masz długie lata pracy w zawodzie za sobą, lecz jesteś cichy i skromny w swoich poczynaniach, przyjdź do nas za 1800zł na tygodniowy okres próbny a potem jak będziesz dobrym lolkiem, damy Ci umowę zlecenie na 2 miesiące, oczywiście bez premii. Spróbuj zarzucić kierownikowi niekompetencję albo podważyć jego „autorytet”, a pożegnamy się w mgnieniu oka 🙂
#Polska
A teraz podsumowując. Niektórzy uczą się bo chcą, bo lubią chłonąć nową wiedzę i poznawać nowych ludzi. Ale dlaczego Państwo skutecznie, na każdym kroku pokazuje,że nie opłaca się a nawet nie ma sensu kontynuować nauki po 18 roku życia? Po co, skoro można narobić dzieci z byle kim dostawać za to sporą kasę i jeździć za to na egzotyczne wycieczki? Po co, kiedy można być januszem i bawić się w sprzedaż gruchotów i trzepać dobrą kasę? Ewentualnie iść na operatora koparki i mieć nawet do 6k netto, tyle co uczony w 3 miesiące. Dziki kraj.
Na każdym kroku uświadamiasz sobie,że wydajesz na swoje super przyszłościowe studia średnio 500zł miesięcznie przez 3 lata po to aby na start w przyszłej pracy, dostać najniższą krajową.

69
6

Komentarze do "Zniechęcanie od nauki"

 1. chujowiczu! zarabiaj z kluu.pl, bez działalności gospodarczej, konto automatycznie weryfikowane
 2. Następny….

  W życiu trzeba mieć skille twarde i miękkie. Cichy i pokorny…. ja pierdole . To lepiej przestań być cichy i pokorny bo cię największe debile na lep wejdą. Było takie powiedzenie „pokorne ciele dwie matki ssie” dziś jest trochę inaczej dziś „pokorne ciele dwa kutasssy ssie”

  Po za tym jak psich to nauk zadobyles socjologia czy europejystyka czy może poczekaj pedagogika. Zdobądź skille w Java albo C# czy innym angular i tyle.

  Mnie ostatnio szef po 6 h klepania kodu zapytał czy mogę zostać dłużej bo projekt ma obsuwę. A ja mu na to ze nie.. i wyszedłem. A następnego dnia byłem na 10 w robocie bo musiałem odespać te 6 h klepania. 😀

  Ale jednak coś nas łączy. Ty masz 1800 a ja 18000 także tu 18 i tu 18.

  Wes odpowiedzialność za swoje życie… a nie zganiasz na państwo czy ludzi co maja trochę jajec w życiu.

  3

  3
  Odpowiedz
 3. Widzę,że dupa boli studenciku

  0

  2
  Odpowiedz
 4. No to jełopie zrób to a nie narzekaj, a studia zostaw intelektualistom. I tak w tym kraju jest zbyt dużo studenciaków

  2

  1
  Odpowiedz
 5. Jaki problem isc na operatora koparki? Btw skoro jestes taki dobry w swoim zawodzie to powinienes zarabiac wiecej niz te 3.5 tys. Nie rozsmieszaj mnie, przeciez to zaden wyczyn!

  1

  3
  Odpowiedz
 6. trzeba było iść na operatora koparki ty pseudointeligenciku

  1

  3
  Odpowiedz
 7. I właśnie dlatego ludzie wyjeżdżają z Polski za granicę. W ojczyźnie byli nikim a za granicą inni widzą Twoją wiedzę, prace i doceniają to wynagradzając cie za to.
  A wiesz kiedy Polska sobie o tobie przypomni? Jak osiągniesz sukces za granicą i usłyszą o tym w Polsce. Wtedy całe TABORY polskich dziennikarzy przypomina sobie o Polaku który „przecież jest naszym rodakiem i ma wielkie osiągnięcia”, „to nasz człowiek”.
  Szkoda że ci sami ludzie nie stoją w bramkach na lotnisku i nie zadają prostego pytania typu: Dlaczego wyjeżdżasz? Może Ci pomóc?
  TO SIE NAZYWA HIPOKRYZJA w polskim wydaniu.

  8

  1
  Odpowiedz
 8. Tylko dobra guma i solidne gumowanie na komisariacie czynią cuda. Musisz poznać smak gumy na milicji. Lać gumą ile wejdzie i zrobić lewatywę gumową gruszką. Przegumować całą Polskę — od morza do Tatr. Lać zimnym końcem.

  0

  1
  Odpowiedz
 9. Ziom nie wiem skąd jesteś, ale masz chyba jakieś problemy ze sobą. W mazowieckim jest kilka firm związanych z budową maszyn. Te maszyny siłą rzeczy trzeba serwisować. Pracuje w jednej z tych firm i po roku mam 3k netto na umowie. Za włażenie w dupę prędzej czy później ktoś zwraca uwagę. Dodam tylko, że nie jestem po żadnej szkole i wyłącznie moja determinacja w znalezieniu sobie ciekawego zawodu umożliwiły mi pracę w takim miejscu. Prócz rozwoju polecam odrobinę samozaparcia. Przydaje się również asertywność, bo mend nie brakuje i nie można dąb sobie wejść na głowę.

  Stuka mi dwa lata w firmie i wiem, że mechanika to coś mega ciekawego na tyle, że bryknę się na studia

  4

  0
  Odpowiedz
 10. Prezes EURO Mebel powie Ci, że nie do końca tak jest. Edukacja jest słaba, szkoła zawodowa czy studia. Koleś niby po uczelni a nic nie umie. Żadna szkoła czy uczelnia nie nauczy Cię rzeczy, których będziesz potrzebował później w pracy. Poza tym operator koparki dostaje 6 tysięcy, bo rynek potrzebuje takich ludzi, pracodawcy kuszą wysokimi pensjami. Ale musisz gamoniu wiedzieć, że na operatora koparki nie każdy się nadaje. Do wielu podobnych zawodów często potrzebne są osoby techniczne. Trzeba mieć umiejętności manualne, a nie każdy je ma. Co do podlizywania podwładnych kierownikom, Prezes się z Tobą zgadza. Prezesowi też się próbowali podlizywać. Zwłaszcza brygadzista Ryszard. Ale Prezes to uciął. Gamonie i szwaczki mają tyrać niewąsko. Nic więcej. Jeżeli masz dosyć podlizywania – zapraszam. Tu lizusostwa nie uświadczysz. 500 godzin w miesiącu zrobisz i dostajesz uczciwe 3000 tysiące. Nadgodziny i nocki możliwe, szwaczki urodziwe, z Polski czy Ukrainy – do wyboru. Pojawiają się Rumunki. Prezes wysłał na kurs rumuńskiego Leona z piątej piły, żeby było jak się z nimi porozumieć. Co chwila wydatki….

  3

  1
  Odpowiedz
 11. Przecież to proste. Tzw państwo nie jest zainteresowane powiększaniem ilości ludzi mądrych i wykształconych. Głupim narodem łatwiej manipulować ( czytaj : kierować).

  5

  0
  Odpowiedz
 12. A kiedy wreszcie nadejdzie prawdziwa Wiosna i będą legalne małżeństwa homoseksualne z adopcją dzieci?

  1

  1
  Odpowiedz
 13. „Spróbuj zarzucić kierownikowi niekompetencję albo podważyć jego „autorytet”, a pożegnamy się w mgnieniu oka”
  No cóż, patałachu. Z Łódzkim Wydziałem Fabrycznym, za podważenie autorytetu Pana twojego, tak szybko byś się nie pożegnał. Oczywiście dostałbyś kopa w dupę na rozpęd i za bramę, ale zostałby weksel in blanco. A nasz prawnik Adam Skurwiel ma świetne wyniki w windykacji.
  Anyway, te twoje przyszłościowe studia to pewnie jakieś gówno humanistyczne w stylu socjologia albo europeistyka. W przeciwieństwie do absolwentów tych gównokierunków taki operator koparki jest w gospodarce niezbędny i dlatego dobrze opłacany.

  3

  1
  Odpowiedz
 14. Wal chuja sumiennie

  1

  1
  Odpowiedz
 15. Nie obrażaj Polaków i Polski od dzikich krajów. Granice otwarte. Jak ci się nie podoba droga wolna. Miłośnicy kóz czekają.

  1

  5
  Odpowiedz
  1. Twoja matka kiedys podczas spowiedzi powiedzial ze ty jebiesz kozy,I co ty na to?
   Ks.proboszcz.

   0

   0
   Odpowiedz
 16. A co ty myślałeś, że będziesz milionerem ? Nie dla patałacha to.

  1

  4
  Odpowiedz
 17. Oj.. zgadzam się z Tobą w zupełności.. Najlepiej to uciekaj z tego kraju póki jesteś jeszcze młody

  3

  0
  Odpowiedz
 18. Teraz wszyscy wychodzą z założenia że zrobią studia i będą paniskami w drogich płaszczach. W Niemczech tak nie ma, jesteś baranem – idziesz do roboty w wieku 15 lat (Pod przykrywką praktyk) za które już dostajesz na nasze +2000 zł miesięcznie, z których możesz uzbierać sobie na jakiegoś gulfa. A w Polsce papier magistra może zrobić nawet małpa, a ludzie studiują gówniane kierunki 5 lat, a później się dziwią, że nie mają ani pieniędzy ani zawodu, i są w dupie

  7

  0
  Odpowiedz
 19. Gratuluję głupoty. Nic dziwnego że były traktował Cie jak szmate jak jego rodzice Cie utrzymywali i jeszcze splacali dlugi, swoją drogą też niezły cwaniak od rodziców doił, żeby Cię wykorzystać, w życiu trzeba być sprytnym, selekcja naturalna inaczej wypadasz z obiegu, gdy jesteś słabym ogniwem. Peace

  0

  0
  Odpowiedz