Jacy jesteśmy naprawdę

Dajmy sobie w końcu coś powiedzieć, czemu u Nas jest tak źle – wszędzie gdzie Nas nie ma jest lepiej. Wskaże tylko dwie błahe sytuacje. Będąc na wakacjach w Niemczech pracowałem w polu, z pola jakoś trzeba było dostarczać towar (warzywa) do kirhausu, za każdym razem kiedy traktor zjeżdżał z pola na drogę było dwóch ludzi, których jedynym zajęciem było czyszczenie kół, tak by ani odrobina ziemi nie zanieczyściła drogę, a właściciel nie robił tego po to, że się bał wysokiego mandatu, ale po to by ten za drogi inny bauer widział że porządnie gospodaruje, że dba o to jak w polu, ale też jak poza nim. I tak codziennie wieczorem, sam jeździł po drodze pomiędzy polem, a kirhausem sprawdzając czy jest czysto i schludnie. Jadąc ostatnio drogą Rzeszów – Pilzno, taki oto jeden Ursus z bronami wyjechał jak czołg obsmarowany błotem, i dawaj… A błoto odskakiwało od protektorów na kilka metrów, po szybach aut, po drodze… Ja rozumiem, że to tylko błoto, że deszcz poleje i go nie będzie – ale chodzi o samo podejście do sprawy. To samo z budowlańcami, od razu widać którzy kiedykolwiek byli za granicą (tj. Niemcy), a którzy całe życie budowali nasz kraj. Tam obowiązkiem każdego majstra po zakończeniu pracy jest wyczyścić wszystkie narzędzia tak, by można było się w nich przejrzeć. I w Niemczech tego się nie robi po to, by nabić dodatkowe godziny na niby łatwej robocie jaką jest sprzątnie po sobie, ale po to by to miało ręce i nogi. A u nas po robocie trzeba się napić a sprzątać – a niech sprzątają młodzi pomagierzy, i to za darmo. Dla prawdziwego polskiego majstra posprzątać po sobie to coś urągającego jego zdolnością i pozycji zawodowej.

20
48

Komentarze do "Jacy jesteśmy naprawdę"

 1. chujowiczu! zarabiaj z kluu.pl, bez działalności gospodarczej, konto automatycznie weryfikowane
 2. Taka nasza polska mentalność:)

  0

  0
  Odpowiedz
 3. smutna prawda kolego, ale ciesz się, że jesteś w stanie to zauważyć i wiesz, że to jeden z polskich przejawów chujni. śrut.

  0

  0
  Odpowiedz
 4. Zaiste trochę chujnia, ale coraz więcej osób dostrzega te różnice i mam wrażenie, że jako społeczeństwo zmierzamy w dobrym kierunku. Niestety konkretne zmiany mogą zająć i 50 lat…

  0

  0
  Odpowiedz