Beznadziejny ojciec, beznadziejne święta

Moi drodzy, piszę tutaj, ponieważ muszę gdzieś podziać swój żal. Moim głównym problemem jest fakt, że mój ojciec jest psychopatą. Ma problemy z agresją i pohamowaniem wyzwisk. Gdy tylko coś idzie nie po jego myśli, wyzywa i bije. Z moją matką są małżeństwem od 34 lat, i od 34 lat moja wspaniałomyślna matka nie wpadła na pomysł, że należałoby to małżeństwo zakończyć i pójść w swoją stronę, budować z kimś innym szczęśliwą rodzinę. Nie, bo po co.
To tak w skrócie, a tak wchodząc w szczegóły… mam 23 lata, i od 23 lat nigdy nie miałam normalnych świąt, zarówno BN, jak i Wielkanocnych. Co święta, z nieznanych mi bliżej powodów, mojemu ojcu odbija palma i kłóci się z mamą wyzywając ją od najgorszych, po czym siedzi w osobnym pokoju. Na wieczerzę wigilijną musi być ekstra zapraszany, albo przeze mnie, albo przez rodzeństwo, bo sam przecież nie przyjdzie, gdyż przy stole zasiądzie również jego najgorszy, w jego mniemaniu, wróg – jego żona, a moja matka. Zaproszony przychodzi, siedzi cichutko przy stole, a jako że jest grubasem to wyżera 3/4 jedzenia ze stołu, po czym bez słowa odchodzi i chowa się w pokoju.
Dokładnie ta sama sytuacja powtarza się w Wielkanoc.
Jest człowiekiem niestabilnym emocjonalnie, z którym nie wiadomo, jak rozmawiać, bo wybucha bez konkretnego powodu. Jest kompletnym zerem, które nie potrafi samo ugotować jajek, wstawić prania, zając się czymkolwiek, ale przy tym czuje się na tyle silny, że obraża wszystkich naokoło, włączając w to moją matkę, która od tylu już lat zapieprza w domu dla nas wszystkich. Steku wyzwisk, splunięć, uderzeń i krzyków, które padły w tym związku małżeńskim z jego strony, zliczyć nie jestem w stanie.
I powiem szczerze, że kiedyś było mi bardzo szkoda matki, jeszcze próbowałam o nią walczyć. Błagałam, żeby się wyprowadziła, znalazła swoje mieszkanko, obiecałam pomoc finansową. Ale ona nie, bo uparła się, że przecież to jej dom (mieszkamy w domu jej dziadków), którego ona mu nie odda. Więc toczą wojnę od 34 lat.
Dziś mam do niej zwyczajny żal i jest mi obojętna. Mam żal o to, że nie odeszła. Że nie zrozumiała, że z psychopatami się nie żyje, tylko od nich odchodzi. Że niszczy nie tylko siebie, ale przy okazji zdrowie psychiczne i emocjonalne swoich dzieci. Efekt jest taki, że od kilku już lat leczę się u psychiatry na ciężką postać nerwicy i depresję. Moja matka zresztą to samo. I do tej pory nie widzi swoich błędów, nie rozumie, że powinna odejść, gdy był na to czas…
Z jednej strony buzuje we mnie złość, z drugiej jest mi tak potwornie przykro, tak źle… Tak bardzo brakuje mi normalnego domu, normalnych relacji, których naprawdę nie jestem w stanie stworzyć. Nie doświadczyłam nigdy normalnej rozmowy pomiędzy rodzicami, toteż nie wiem, jak rozmawiać z ludźmi. Wzorce wyniesione z domu są beznadziejne. Nie daję sobie rady w życiu i niszczę wszelkie relacje, które są mi dane, które zaczynają kiełkować… Ale gniją, bo nie potrafię o nie zadbać.
Po raz kolejny z rzędu walczę z myślami samobójczymi. Nienawidzę swoich rodziców i jest mi zwyczajnie przykro. Ale resztki światełka dobroci każą mi życzyć Wam, drodzy czytelnicy, Wesołych Świąt. A jeśli żyjecie w normalnych, szczęśliwych rodzinach, podziękujcie im dzisiaj za to. Spłynęło na Was szczęście, o jakim nie macie pojęcia. Bo to taka nasza ludzka przywara, że jeśli ma się coś na co dzień, to się tego nie docenia… pozdrowienia.

134
6
Pokaż komentarze (43)

Komentarze do "Beznadziejny ojciec, beznadziejne święta"

 1. Ojciec musiał pochodzić z takiej samej, patologicznej rodziny. Też kiedyś ktoś traktował go tak samo. Teraz się wyżywa. Nie zmieni się, bo tak został wychowany, a raczej wytresowany.

  Trzymaj się.

  5

  0
  Odpowiedz
 2. Zupełnie jakbym czytał o swoich świętach. Na szczęście dawno temu się wyprowadziłem i nie muszę znosić gęby mojego ojca. Wariat, furiat i kretyn. Nie pracujący od 30 lat, siedzący na garnuszku swojej żony i dzieci. W dzieciństwie każde święta zawsze były chujowe, a to kłótnia że za mało potraw na stole, to że źle jesteśmy ubrani czy nie tak trzymamy ręce do modlitwy (noż kurwa wzorowy katolik) albo za mało zjedliśmy. Nie raz dostawałem srogi wpierdol przy wigilijnym/wielkanocnym stole, a później kutasowi musiałem składać życzenia i dzielić się opłatkiem. To zaledwie wierzchołek góry lodowej, bo i wpier**** się zdarzały za rzekomo krzywe spojrzenie (niczym w sebixowym scenariuszu typu „masz jakiś problem?”) czy na moich urodzinach przy kolegach mając te 6-7 lat, bo nie chciałem ustawić się do zdjęcia. Szczerze po tylu latach nie mam pojęcia jak ja dziś w miarę normalnie funkcjonuję w społeczeństwie.
  Całe dzieciństwo zjebane, człowiek wiecznie zamknięty w sobie, zastraszony i niedowartościowany. Ciężko było ale odkąd jestem na swoim to mogę powiedzieć, że odżyłem. Autorko zrób to samo. Wynajmij nawet jakąś norę 12mkw, a Bóg mi świadkiem że będzie tobie tam lepiej niż w tak toksycznej rodzinie.
  Cóż mi też szkoda mojej mamy, ale to takie pokolenie… Na zawsze aż po grób… a szkoda bo to kobieta o ogromnym sercu i zaradności życiowej. Pewnego dnia jej zabraknie to ten dziad zdechnie z głodu, w brudzie i syfie – bez prądu, wody i ogrzewania – bo nawet nie potrafi zapłacić zwykłego rachunku. W końcu od 30 lat nic go nie obchodzi…
  Autorko.. życzę Tobie abyś następne święta mogła spędzić w spokojnej rodzinie – na przykład u drugiej połówki. Pozdrawiam.

  9

  0
  Odpowiedz
  1. Jak zabraknie Twojej mamy to odezwie się do Ciebie po pieniądze…

   0

   0
   Odpowiedz
 3. Święta to gówno.
  ps. dużo toksyn, zalecane odcięcie się, czasem to najlepsze co można zrobić. Pozdrówka.

  0

  0
  Odpowiedz
 4. Ojciec mojego męża jest taki sam albo nawet dużo gorszy więc wiem co musisz znosić. Też nic nie potrafi zrobić, tylko przychodzi na gotowe się najeść. Wszystkich wyzywa, każdy go denerwuje, kobiety traktuje jak służące i szmaty, do mnie nieraz mówił że jestem stara dupa. Bierze jakieś leki ale najwyraźniej niewiele pomagają. Dlatego święta spędzimy we dwoje z mężem bo moi rodzice wyjeżdżają.

  1

  0
  Odpowiedz
 5. Dałem minus, chociaż chujnia przechujowa. Ale ludzie! Co wy, kurwa, robicie?! Tyle jest sposobów na pozbycie się trutnia, a wy sami sobie życie psujecie.

  1

  0
  Odpowiedz
 6. Swoją drogą, to jest przykład, że lepiej unikać „związków”. Nawet jak na początku jest fajnie, to z czasem i tak się wszystko spierdoli.

  3

  0
  Odpowiedz
 7. Zauważyłam zależnośc ze w rodzinach gdzie są same córki lub stanowią większosc tam są pojebani ojcowie. Jakies badanie amerykanow miało rację. Syn to spoiwo w małzenstwie, bo facet robi wszystko by syn wyrósl na ludzia corka to tylko corka- nikt ważny

  3

  4
  Odpowiedz
 8. a jaki właściwie ty masz problem?, w wielkopłytowej szuflandii na 50m kwadratowych byście się już dawno zaciukali

  0

  0
  Odpowiedz
 9. Myślę że, pomimo tego ciężkiego startu, będziesz cudownym partnerem i rodzicem. Nie popełniajmy błędów naszych rodziców, będziemy lepsi. Ty jesteś cudownym człowiekiem. Myśl o przyszłości. 🙂

  3

  3
  Odpowiedz
 10. Dom rodzinny daje pewne wzorce. Czasem dobre, czasem złe. W Twoim domu panowały paskudne relacje, ale nie możesz zwalać swoich niepowodzeń na nieudane dzieciństwo. Tak działa modna amerykańska psychoterapia – zwalnia ludzi z odpowiedzialności za własne życie. Twój dom rodzinny jest jaki jest, rodzice są jacy są, ale powinnaś z tego wynieść jakąś naukę, a nie tłumaczyć tym swoje niepowodzenia w budowaniu relacji z innymi ludźmi. Żyjąc w takim domu zyskałaś bardzo pożyteczną umiejętność – potrafisz rozpoznać zachowania psychopatyczne i nie władujesz się w kanał jak Twoja mama. Teraz spróbuj stworzyć swój wymarzony dom rodzinny, w którym nie będzie kłótni, wyzwisk, awantur, za to będzie dużo pozytywnej energii i radości nie tylko w każde święta, ale i każdego dnia. Są na tym świecie mężczyźni, którzy potrafią kochać, dbać o rodzinę, być wsparciem w trudnych chwilach. Życzę Ci z całego serca, żebyś spotkała kogoś takiego na swojej drodze, bo nic tak skutecznie nie uleczy nerwicy i depresji jak miłość i spokój. Gdybyś chciała porozmawiać jeszcze, to pisz na adres cavern.of.twilight@gmail.com

  1

  0
  Odpowiedz
  1. O, już stosuje ciekawy psychologiczny chwyt podrywowy 😉 .

   1

   1
   Odpowiedz
 11. Dziewczyno, masz ponad lata i mieszkasz w tym piekle? Jezeli juz mozesz sie usamodzielnic, to spierdalaj z tamtad. Nie ponosisz odpowiedzialnosci za emocjonalne zycie matki. Opusc ich. Masz jakas prace, lub znajomych, albo rodzine gdzie moglabys na chwile pomieszkac? Jezeli jestes niepelnoletnia to szukaj jakiegos domu opieki, internatu. Opusc ich.

  0

  0
  Odpowiedz
 12. pomyśl o tym, że kiedyś umrą. zostaniesz sam – z jednej strony – spokojniejszy, z drugiej – nieszczęśliwy inaczej.

  0

  0
  Odpowiedz
 13. Wychowywałem się w podobnej patologii. W wieku 23 lat, tak jak autorka tematu, również potrafiłem ocenić, że mój ojciec był i nadal jest dużym uproszczeniu psychopatą. Dziś mam 31 lat. Kilka długich związków za sobą. Ostatni, 4 letni zakończyłem dla dobra kobiety, z którą byłem, ponieważ zmieniłem się nie do poznania. Sam stałem się tym samym psychopatą, co mój ojciec. Gdy sprawiałem jej ból (psychiczny, nigdy jej fizycznie nie skrzywdziłem) wiedziałem, że z jednej strony robię źle, ale nie potrafiłem powstrzymać tej furii, która we mnie siedzi, tej nienawiści do świata, którą systematycznie przelewał na mnie mój ojciec gdy dorastałem. Teraz jestem sam, nie szukam nowych związków, bo pomimo moich „upodobań”, nie chcę więcej krzywdzić ludzi. Radzę sobie świetnie w pracy, bardzo dobrze zarabiam, realizuję swoje marzenia ze sfery materialnej, ale pomiędzy marzeniami a rzeczywistością są pokłady gówna, które we mnie siedzi, z którym muszę sobie jakoś radzić na co dzień, żeby funkcjonować jako tako socjalnie. Wydaje mi się, że powoli wychodzę na prostą. Staram się poskramiać potrzebę bodźców zewnętrznych. Dużo biegam, medytuję.

  6

  0
  Odpowiedz
 14. Najczęściej w takich sytuacjach okazuje się, że matula poszła w tango i o to mąż całe życie ma pretensje, czego dzieci nie wiedzą.

  4

  2
  Odpowiedz
 15. Pomodlę się dziesiątką różańca za Twojego chorego ojca.

  1

  2
  Odpowiedz
 16. Miałem podobnie. Aż kogoś poznałem i dopiero od jej rodziców nauczyłem się jak zachowywać się w zdrowym związku. Czego i tobie życzę!

  1

  0
  Odpowiedz
 17. Pewnie mamuśka go czymś wkurwia non stop, kobiety tak już mają.

  2

  4
  Odpowiedz
 18. Cześć poruszyło mnie to co napisałaś, chciałabyś porozmawiać?

  1

  0
  Odpowiedz
 19. Mam tak samo jak Ty. Chciałam iść do pracy w święta, aby nie siedzieć z ojcem przy stole. Pozdrawiam wszystkich Chujowiczów.Życzę Wszystkim spokojnych świąt❄⛄

  3

  0
  Odpowiedz
 20. Jest grubasem i się go boicie? Żenada. Z grubasów się naśmiewa, dokucza i im przypierdala. Pamiętam jak takiemu w podstwówce kłułem cyrklem grube dupsko, a ten kwiczał jak świnia. Ale się nie postawił, choć raczej wątły byłem.

  3

  1
  Odpowiedz
 21. Zacznij nagrywać zachowania starego. Możliwe, że gdy matka popatrzy na te sytuacje z boku, zauważy w jak szkodliwym i patologicznym środowisku tkwi. Poza tym, nagrania mogą posłużyć później, w trakcie procesu rozwodowego. Jeśli to nie pomoże – uciekaj stamtąd. Być może to pomoże ci osiągnąć większy dystans do całej sytuacji, dzięki czemu zauważysz inne rozwiązania. Nie ma sensu marnować czasu i zdrowia na relacje z kimś takim jak twój ojciec. Solidarnie tkwiąc w tak patologicznych relacjach pozbawiasz się możliwości zdrowej oceny sytuacji i pomocy mamie. Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego.

  0

  0
  Odpowiedz
 22. To wspolczuje. U mnie tato mamie pomaga najbardziej, zakupy, galarety,karpie itp. Ja w domu jestem gosciem, wystarczy,ze rozloze talerze.

  0

  0
  Odpowiedz
 23. Opusc to miejsce mozliwie szybko, bo wlasnie podzielasz los twojej mamusi. Posiedzisz tam dluzej to zostaniesz w gownie na zawsze. Pamietaj zeby odtajac z gowna tez trzeba czasu.

  0

  0
  Odpowiedz
 24. Ogólnie to co napisałaś rozumiem. Ale mogę cię pocieszyć że przy mojej rodzinie to maleńki pikuś. Nawet nie chce mi się strzepić ryja co i jak ale poprostu patologia i zło najcięższego kalibru. Jak ze mnie w życiu coś będzie to znaczy że cuda istnieją. Podziwiam siebie tylko za to że jeszcze żyję bo inny na moim miejscu to już w dzieciństwie popełnił by samobójstwo. I tak to prawda- ci co mają normalny, zdrowy, kochający dom wygrali życie.

  0

  0
  Odpowiedz
 25. Uff, to dopiero są problemy. Co Ci napisać? Może tyle, że jesteś naprawdę inteligentna, myślisz racjonalnie, prawidłowo oceniasz sytuację. Widzę to po tym w jaki sposób przekazujesz myśli, jak się wysławiasz. To Ci pomoże. To wartościowe i już coraz rzadziej spotykane, szczególnie w tym wieku. Z tego też powodu nie sądzę, żebyś nie była w stanie nawiązać prawidłowych relacji z innymi, czy nie potrafiła rozmawiać. Możesz mieć z tym problemy, ale jest to w Twoim zasięgu. Skup się na sobie, bo zbyt wiele rozumiesz, żeby dać się pociągnąć w dół przez to co masz w domu. Pracuj nad tym, żeby z tego domu odejść. Świętami jakie masz dziś się nie przejmuj, to tylko data w kalendarzu, kiedyś urządzisz sobie własne i nadasz im wtedy znaczenie. 23 lata – jeszcze na wszystko jest czas, jeszcze wszystko może być inaczej. Możesz być z siebie dumna, że już tak wiele zrozumiałaś i przy tym wszystkim jesteś tak normalna (bo jesteś), depresja i nerwica to normalna reakcja zdrowego człowieka na taką sytuację. Ciężko jest iść przez życie z takim bagażem, ale na szczęście da się wyprostować samego siebie, psychopatów i poronionych domów naprawiać nie trzeba. Twoja matka musi sama zrozumieć sytuację i sama sobie pomóc, nie zrobisz tego za nią, a wiadomo, że Ci jej szkoda. Trzymaj się i pamiętaj, że nie jesteś gorsza, to nie Twoja wina, że taka rodzina Ci się trafiła, Ty w tym wszystkim zachowujesz rozsądek.

  1

  0
  Odpowiedz
 26. To chyba nie jest tak, że nie lubisz swoich Rodziców. Nie lubisz ich zachowań. Nie akceptujesz efektów ich postępowania. Masz do nich żal, obwiniasz ich o swoje niepowodzenia. Ale to są Twoi Rodzice i tego zmienić się nie da. Nie miej pretensji do Mamy, że radośnie nie korzystała z Twoich rad typu „tylko rozwód”. Z tego co opisałaś, zachowanie twojego Ojca to ukryte pod agresją podświadome i beznadziejne wołanie o pomoc. Ale on inaczej nie potrafi, on do przegranego życia się nie przyzna.
  Popatrz na te święta z punktu widzenia Twoich Rodziców, wszystkiego dobrego!

  0

  0
  Odpowiedz
 27. Jeśli jesteś z Białegostoku to wychodzimy na gorącą czekoladę do Wedla, ubieraj się 🙂

  6

  0
  Odpowiedz
 28. Straszne… nigdy takiego czegoś nie przeżyłem. Moja żona miała takie problemy z e swoim ojcem. kłótnie, przemoc werbalna, alkohol. Matka wychowana po katolicku nigdy nie zdecydowała się na rozwód.
  Zawsze mnie zastanawia, jak można być tak zastraszonym i wychowywać dzieci w takim piekle. Nie możesz się wyprowadzić?

  0

  0
  Odpowiedz
 29. Jak nie masz więcej niż 70 kg to się z tobą prześpię

  3

  1
  Odpowiedz
 30. Mało który facet nadaje się na ojca, a parcie mają niemiłosierne… smutne. Nie chce mi się już patrzeć na ten świat, tylko zasnąć snem wiecznym nieprzespanym. Po 2012 świat umarł wewnętrznie i życie jest martwe.

  1

  1
  Odpowiedz
 31. Btw, ma ktoś z was jakieś ciekawe materiały o Oskarze Wilde? potrzebuje do pracy licencjackiej.

  1

  0
  Odpowiedz
 32. Uraz z domu rodzinnego albo kobieta przyprawiła mu rogi bo ciekawe dlaczego akurat ją obiera jako obiekt swojej nienawiści a nie np. dzieci albo kogokolwiek innego, albo jedno i drugie.

  0

  0
  Odpowiedz
 33. Tak mi przykro że masz takie doświadczenia, ja mam podobnie i niestety z tego powodu bardzo nie lubię wigilii czy śniadania wielkanocnego. Co prawda pomogła mi terapia ale nigdy nie pozbędę się bólu dorastania w patologicznej rodzinie. Mam nadzieję że jeszcze wyjdziesz na prostą i doświadczysz czegoś dobrego. Pozdrawiam serdecznie.

  0

  0
  Odpowiedz
 34. Kochana autorko, całkowicie Cię rozumiem. U mnie w domu podobna sytuacja, i choć ostatnio widać poprawę, tak jak Ty walczę stale z atakami depresji i widzę zaburzenia w relacjach z innymi. Dlatego koniecznie muszę się z Tobą podzielić kilkoma myślami. Po wielu latach podobnego buntu i złości podziwiam moją matkę i jestem jej wdzięczna bo swoją wytrwałością pokazała mi bardzo ważną rzecz: sakrament małżeństwa nie jest zabawą i nie służy wyłącznie temu, by było przyjemnie. Przed Bogiem i ludźmi przysięga się wierność i miłość w dobre i w złe, w zdrowiu i w chorobie, że nie opuści się małżonka do śmierci. Pewność, że cokolwiek się z Tobą nie stanie – czy zachorujesz, czy zbrzydniesz, czy coś gorszego – zostajecie rodziną i możesz liczyć na pomoc, jest absolutną podstawą rodziny. Nigdy nie będziesz dokładnie wiedzieć co siedzi u Twoich rodziców w głowach, dlaczego tak się dziś dzieje i co się wydarzyło przed Twoim narodzeniem. Takie tragedie rodzinne sięgają daleko daleko wstecz. Może źródłem zachowania Twojego ojca jest to, co działo się u niego w rodzinie, gdy był chłopcem? Patrząc też po sobie, jasno widzę, że źródłem moich depresji jest stałe rozdrapywanie ran, użalanie się nad sobą i brak przebaczenia ojcu. Jest to oczywiście trudne, nie da się niektórych rzeczy zrozumieć, ale pomocny jest fakt, że dzisiaj rzadko gdzie można spotkać „normalną” rodzinę. Prawie wszędzie są albo duże rodzinne konflikty, albo choroby, albo rozwody. Przeciętny ojciec w Polsce spędza ze swoim dzieckiem 5 minut. To problemy prawie każdej rodziny. Pomocna jest też nadzieja na przyszłość. Może ciężko w to uwierzyć ale są jeszcze szlachetni i kochający mężczyźni. Co prawda szukać trzeba ze świecą ale nadziei na lepszą przyszłość i serdeczne i radosne święta nie wolno tłumić!!! 🙂

  1

  4
  Odpowiedz
 35. Przesyłam wyrazy współczucia. Mój ojciec jest podobny ale zachowywał się tak dopiero po wódce, przynajmniej na trzeźwo był normalny. Musisz się wyprowadzić o ile jeszcze tego nie zrobiłaś. Matki szkoda ale nie możesz wziąć wszystkich jej błędów na siebie

  0

  0
  Odpowiedz
 36. Witam! Napisałaś szczerą prawdę jak wygląda prawdziwe życie rodzinne. Inaczej jest w tv serialach , ale to nie realne . Bądź mocna i planuj tylko o ułożeniu swojego życia . Napewno sobie poradzisz. Bądź mocna !

  2

  0
  Odpowiedz
 37. A ja niby mam normalną rodzinę, a co roku siostra się musi przed Wigilią pokłócić.

  0

  1
  Odpowiedz
  1. Przed wigilią zawsze jest awantura.

   0

   0
   Odpowiedz
 38. Na pocieszenie tylko ci powiem, że tak wygląda 70-80% polskich małżeństw. Żyją jak pies z kotem z dnia na dzień. Czysta gra pozorów, przyzwyczajenie, łączące małżeństwo tylko kredyt i wspólne dzieci. Dwójka ludzi kompletnie sobie obcych która jeszcze kilkanaście lat temu przyciągała sobie miłość po grób. Bardzo się boję żebym tak nie skończył.

  2

  0
  Odpowiedz
 39. Ja miałem tak że ojciec mnie codziennie prał że bałem się z nim gadać, bo czasami powiem coś czego do końca nie rozumiem i będzie wpierdol, co się zdarzało, ogólnie kiedy byłem mały 4-6 lat może już wiedziałem że moje dorastanie w tym domu będzie koszmarem i piekłem na ziemi. Przez napiętą sytuacje w rodzine robiłem takie popierdolone rzeczy że normalnemu człowiekowi nie przeszłoby to przez myśl, bałem się wracać do domu, kiedy powiedziałem ojcu że pójde na policje to mi wpierdolił i powiedział że mogę iść ale do domu już nie wróce i nie będe miał co jeść a w sierocińcu to mie załatwią, jako małe dziecko marzyłem że będe kiedyś na tyle silny żeby wymordować całą rodzine, matka zamiast mi pomagać głupio powtarzała po ojcu i zaczeła się robić taka jak on chociaż wcześniej taka nie była. Później, kiedy byłem nastolatkiem miałem 14 lat dopadła mnie taka depresja i myśli samobójcze że szkoda gadać. Z kolei w wieku 15 lat zacząłem zacząłem fantazjować żeby kogoś zamordować i zgwałcić :/ (wstyd się przyznać) to chyba z desperacji i zniszczonego dzieciństwa. Ale tyrania mojego ojca nie trwała długo, jakoś właśnie kiedy miałem 15 lat pierwszy raz mu wpierdoliłem w samoobronie chociaż nie było to łatwe zadanie, ćwiczenia sztuk walki, czas spędzany aktywnie na powietrzu bardzo pomogły ale jeszcze byłem słaby w porównaniu do człowieka co pracował całe życie fizycznie, więc zacząłem ćwiczyc na siłowni. Dziś mam 20 lat, mieszkam jeszcze rodzicami bo nie łatwo jest lekko stąpać po ziemi z takim bagażem doświadczeń ale udaje mi się reperować to co straciłem kiedyś albo to czego nie udało mi się zrobić, dziś mój ojciec wygląda jak typowy leń czyli ogromny bojler i 0 kondycji ,nawet nie myśli żeby mi jakoś zaszkodzić bo wie że dostanie wpierdol a moja cierpliwość jest na wyczerpaniu . Było straszenie policją bo miał ból dupy ze juz nie ma nademna kontroli chociaz był przekonany i powiedział „Myślisz że jak będziesz pełnoletni to cię nie będe bił ?” na szczęscię nie miał racji bo teraz to jest nijaki przeciwnik niż wtedy kiedy wydawał się niezniszczalnym bogiem. Boi się mnie obciążać na policji, raz chciał ale dowiedział się od funkcjonariusza że to co robił w przeszłości też się liczy xD i się zamknął. Mam czyste papiery chociaż sam nie wiem jak udało mi się tego dokonać, bo było róznie. Jak pisałem powoli wychodze na prostą regeneruje się psychicznie a dom już nie jest WIĘZIENIEM gdzie torturuje się więźniów. Chociaż blizna w psychice zawsze zostanie i nie będe nigdy taki jaki mogłem być. Życze Ci żebys wracała do zdrowia psychicznego i nie myśl o samobójstwie ,masz się powiesić przez kretyna ? Życie to największy dar… Znajdź sobie chłopaka który nie pozwoli Cię nikomu skrzywdzić. I pamiętaj że niektórzy ludzie mają jeszcze gorzej bo się urodzili np.w trakcie wojny albo głodu. Bzdury ktoś napisał że

  „Ojciec musiał pochodzić z takiej samej, patologicznej rodziny. Też kiedyś ktoś traktował go tak samo. Teraz się wyżywa. Nie zmieni się, bo tak został wychowany, a raczej wytresowany. ”

  Ja bym nikomu krzywdy nie zrobił, agresja to nie wzór do naśladowania, a mój ojciec coraz bardziej zaczyna przypominać człowieka, bo skończyła mu się nieograniczona władza. Z mojej analizy wynika że takie zachowanie wynikało z jego niewolniczej pracy u jebanego prywaciarza który go wyzyskiwał więc miał nad nim władze, a były to początki lat 2000 więc o pracy ze świeczką szukać chyba że w wiekszych miastach. Niedawno systuacja na rynku pracy poprawiła się, ludzie są mniej zaszczuci przez kapitalistów, nie muszą jebać tyle godzin, godna praca i wynagrodzenie, wpłyneło na niego pozytywnie.

  0

  0
  Odpowiedz
 40. Troche pozno, ale ja mam matke alkoholiczke, ktora bez przerwy walczy z moim ojcem po rozwodzie (ktory tez nie byl idealnym ojcem…). Bez przerwy sie klocili, gdy byli malzenstwem, i tez nie mam tych wzorcow, o ktorych mowilas…

  Pozdrowienia! (przepraszam za brak polskich znakow)

  0

  0
  Odpowiedz

Brat lepszy bo bogatszy

Nie wiem czy chujnia.pl to dobre miejsce na tego typu chujnię, bo tutaj dzieci się nazywa gówniakami, bachorami i tak dalej. Ale jako że lubię ten portal to spróbuję. Otóż mam dwójkę dzieci, są super i ogólne wszystko fajnie. Chciałem to mam, żeby było jasne, nie żalę się czy coś. Sęk w tym że mam też tutaj w mieście matkę na emeryturze i wiadomo, że (skoro już jest na miejscu) czasem by się przydało żeby pomogła przy dzieciach. Została z dzieciakiem jak jest chory, żebyśmy mogli z żoną do pracy iść, i tym podobne. Niestety nie pomaga w ogóle. Czemu? Bo jej się nie chce? Bo nie ma siły? Bo nie ma takiego obowiązku? Nie. Bo pomaga przy dzieciach brata, który jej za to płaci. Brat ma kasiory jak lodu, finansowo znacznie lepiej sobie ode mnie radzi. Mnie niestety nie stać żeby matce zapłacić, kasy mam tyle że przeważnie starcza od 1 do 1. Strasznie mnie to boli i się źle z tym czuję, że moje dzieci są „gorsze” dla własnej babci, bo mnie nie stać żeby jej płacić. A swoją drogą, to jest normalne żeby za pomoc przy wnukach babcia przyjmowała pieniądze? Nie mnie oceniać. Jednak choć moje dzieci są małe, to na pewno za pomoc przy ich dzieciach nie wziąłbym w życiu ani złamanej złotówki. Poczucie własnej godności by mi na to nie pozwoliło. Zresztą brat jest w ogóle we wszystkim lepszy, bo ma więcej pieniędzy, bo często coś starym zasponsoruje. A to wczasy, samochód im kupił. I fajnie że pomaga jak ma pieniądze. Szkoda tylko że mi starzy dają odczuć, że jestem gorszy bo biedniejszy. Chujnia i śrut. Pozdrawiam

92
7
Pokaż komentarze (19)

Komentarze do "Brat lepszy bo bogatszy"

 1. Dla mnie to też jest chore, by płacić własnym rodzicom za opiekę nad wnukami. Rozumiem kupić jakiś upominek w podzięce, zabrać na kawę, ale płacić?

  15

  5
  Odpowiedz
  1. Myślę, że to zależy czy jest się babcią „na cały etat” czy doraźnie. Być może babcia szukała jakiejś pracy i jej zaproponowali taki układ. Może szukali opiekunki (a wcale nie tak łatwo znaleźć dobrą) i stwierdzili, że babcia będzie najlepsza. Skoro mają kaskę to dlaczego płacić obcej kobiecie jak można zasilać budżet babci? Opieka pewniejsza i zostaje w rodzinie. Szkoda tylko, że będąc cały czas z tamtymi dziećmi, nie ma choć trochę czasu na Twoje. Przykre też, że dają odczuć, że jesteście gorsi. A jeszcze gorzej, że niedługo pewnie i Wasze dzieci to będą odczuwały. Trudna sprawa. Kiedy jest więcej wnuków i w różnych miejscach zamieszkania to sprawiedliwie było by chyba być babcią od święta dla wszystkich. No, ale niestety to nie zależy od Was. Może nikła to pociecha, ale jesteście bardzo dzielni i nikt nie powie, że „coś tam” to dzięki niemu, a dzieci tak szybko rosną,
   że niedługo nie będziecie pamiętali obecnych zmartwień.

   11

   3
   Odpowiedz
  2. Zależy. Jeśli babcia siedzi z wnukami dorywczo (np. jak dziecko chore, lub jak przyjeżdża na wakacje czy ferie) to płacenie jest dziwne. Gorzej jeśli babcia rezygnuje z pracy zawodowej na rzecz opieki nad wnuczkami i nie dostaje za to nic. Autorowi raczej chodzi o siedzenie od przypadku do przypadku, więc mogłaby się ogarnąć ta kobieta i pomoc. Gorzej jeśli z dziećmi brata siedzi np codziennie od 7 do 16- czemu miałaby więc nie dostać za to kasy? Bo jak dla mnie to już nie jest przyjemność tylko praca na cały etat. Szczególnie że już nie może pracować, bo nie ma kiedy. Gdyby mieli zatrudnić opiekunkę to zapewne jeszcze więcej by ich to wyniosło. Niestety szkoda, że nie każdy to rozumie, tylko uważają, że opieka „babki” im się należy jak psu micha.

   9

   1
   Odpowiedz
 2. Czyli typowa rodzinka, ale żeby rodzice tak postępowali…

  1

  6
  Odpowiedz
 3. Autor pewnie i tak nie wypnie dupy na matkę, bo jest za dobry.

  10

  2
  Odpowiedz
  1. nie wypnie dupy na matkę bo jest dobry tylko dlatego że jest biedny…

   0

   0
   Odpowiedz
 4. Rodzinne relacje są najtrudniejsze. Może dziadek pomoże lub matka twojej żony? Poza tym co ty się przejmujesz? Bierzesz L4 na dzieciaka i masz płacone 100%. Co prawda premii za frekwencję z biedry nie dadzą ale chuj tam. Lepsze stracić stowe niż sie upokarzac.

  2

  2
  Odpowiedz
  1. Rodzice żony siedzą w Norwegii od 20 lat. Widzimy się 1 raz do roku, przeważnie na święta. W Biedrze nie pracujemy, zarabiamy przeciętnie, jak większość Polaków. Do brata nie mam co się równać.

   0

   0
   Odpowiedz
 5. masz dużo pięniędzy jesteś bardziej poważany. Pierdolniesz najgłupszą rzecz na świecie, a zostaniesz mędrcem. Mędrzec bez pięniędzy jest śmieciem.

  7

  0
  Odpowiedz
 6. A nie mozesz swoich podrzucic tam, by byly razem?
  Jako kobieta napisze tak; kobiety daja sie latwo wykorzystywac i na ogol na starosc maja zniszczone rece od pracy w domu, bol plecow i zero emerytury. Bo pomagaly wszystkim w rodzinie.

  1

  0
  Odpowiedz
 7. No ale jak matka zachoruje to co? To znów brat będzie jej faktury wystawiał za opiekę? Monetyzowanie wszystkiego ma różne negatywne skutki. Jak każda rzecz zresztą, nie ma idealnych rozwiązań, zawsze jest coś za coś. Kobieta ma bardzo krótkowzroczne myślenie, no chyba, że umrze nagle, to wtedy wygra na tym materialnie, moralnie raczej nie.

  0

  1
  Odpowiedz
 8. Normy rynkowe wypierają społeczne, zachodzi to podświadomie.

  1

  0
  Odpowiedz
 9. Twoja matka dalej cię wychowuje, pokazuje ci co w życiu jest najważniejsze, a ty się dalej żalisz

  0

  2
  Odpowiedz
  1. Wyrazy współczucia, jeżeli dla ciebie najważniejsze są pieniądze.

   1

   1
   Odpowiedz
 10. Mnie to zastanawia… Żyjesz od 1 do 1 i decydujesz się na dzieci… Jedno nie wystarczy? Albo żeby najpierw się dorobić i potem myśleć o tym?
  Ja się zastanawiam jak można być tak roszczeniowym, żeby wymagać od swojej matki, żeby się dzieciakami zajmowała…
  Trzeba było to lepiej zaplanować zanim się zdecydowałeś….

  2

  3
  Odpowiedz
  1. A ty masz dzieci? Otóż zanim je miałem to nie żyłem od 1 do 1. Były wyjazdy, imprezy i dogadzanie sobie. Jednak z żoną chcieliśmy mieć dzieci i zrezygnowaliśmy z luźnego życia na rzecz posiadania potomstwa. Dwoje dzieci kosztuje znacznie więcej niż wakacje 2x do roku i imprezka co weekend. Ale i tak to najlepsza decyzja w życiu. A pisząc że żyję od 1 do 1 nie oznacza, że klepiemy biedę i jemy ziemniaki ze śmietaną. Żyjemy normalnie, jemy normalnie, wychodzimy z dzieciakami do kina, ubieramy się normalnie i raz do roku jedziemy na wczasy, choć już nie tak egzotyczne jak kiedyś. Ale odłożyć już za bardzo nie ma z czego. Natomiast mój brat sam ma dochód w miesiąc taki, jak ja z żoną razem wzięci w ciągu roku, więc wiesz…

   2

   0
   Odpowiedz
 11. Są ludzie, ktorzy choć nie wiem jakby chcieli to nie mogą mieć własnych dzieci…ile ja bym dał by mieć takie problemy w życiu jak Pan. A poza tym to czas szybko leci ani się Pan nie obejrzy dzieci będą samodzielne i same zostaną w domu, a tesciowa olac i tyle 😉

  5

  1
  Odpowiedz
  1. Witam, wiem że nie jakiś życiowy problem, ale mnie wkurwia. Sam mam kilka poważniejszych w życiu. Wiem że najważniejsze jest zdrowie! Pozdrawiam

   0

   0
   Odpowiedz

Wkurwia mnie ten świat

Wkurwia mnie coraz bardziej. Mam już dosyć tego systemu, tych wszystkich ludzi zmanipulowanych tym systemem.
Mam dosyć fałszywości, wyścigu szczurów, wymagań wobec innych. Każdy ma coś do powiedzenia na temat twojego życia. Każdemu się coś nie podoba i musi się dopierdalać. Po co?
Chyba żeby poczuć się lepiej, bo każdy ma problemy. Wyśmiać kogoś w gorszej sytuacji, żeby samemu w swoim umyśle umniejszyć swoje problemy. Ja pierdolę.
Zastanawialiście się kiedyś czym tak naprawdę jest system? Rząd zabiera nam pieniądze, zabiera nam wolność, ustala jakieś pojebane zasady, zamyka nas w więzieniach, zabiera nam dzieci. Nawet jeśli kupimy sobie ziemię, to musimy załatwiać w kurwę zezwoleń na postawienie sobie chaty 5x5x3. Jeśli znajdziesz jakieś złoto na „twojej” ziemi to ono nie jest twoje, ma trafić do „skarbu państwa”.
To nic innego jak mafia, bardzo rozwinięta.
Wszyscy mamy wyprane mózgi. „Edukacja” bardzo nam w tym pomogła.

Coraz bardziej przekonuję się do samobója. To chyba jedyna droga dla mnie, nie odnajduję się w tym świecie. Codziennie sobie wmawiam: Jeszcze tylko 2 lata, rok i ucieknę…” tylko gdzie?
Coraz mniej miejsc na tym świecie, gdzie mógłbym dożyć czterdziestki w spokoju i umrzeć jako szczęśliwy człowiek. Nie godzę się na zapierdol do starości albo śmierci, gdzie mafia zabiera mi ponad połowę zarobionych pieniędzy, tylko po to, by dożyć do pierwszego. Nie godzę się na to.

75
8
Pokaż komentarze (39)

Komentarze do "Wkurwia mnie ten świat"

 1. Kurwa stary czuję jakbym sam to napisał.
  Mam bardzo podobne podejście do tej kurewskiej żydo komuny.
  Chętnie bym podyskutował z kimś o podobnych poglądach jbc to tutaj maila zostawiam
  policeman92@prokonto.pl Do zobaczyska.

  7

  6
  Odpowiedz
  1. Czy zauwazyliscie ze zawsze pod wpisem lub komentarzem gdzie wspomina sie o zydach, zydokomunie lub krytykuje uklad polityczny w polsce zaraz sa lapki w dol. Wystarczy komentarz typu: tez tak musle, a zaraz leca minusy. Ciekawe nie?

   4

   0
   Odpowiedz
 2. Głosuj na partię Kukiz 15 tak jak ja.

  3

  20
  Odpowiedz
  1. Wszystkie partie należą do systemu.

   12

   1
   Odpowiedz
   1. hitler miał rację

    5

    2
    Odpowiedz
  2. I właśnie dlatego, że prawie nikt nie popiera aby głosować na Kukiza to mamy taką sytuację w Polsce jak obecnie. Może według kogoś PO jest lepsze od Kukiza? Dajmy szansę komuś nowemu kto jeszcze nie rządził. Jak będziemy wybierali tych samych polityków co rządzą od 28 lat to nic na lepsze się nie zmieni w tym kraju.

   2

   1
   Odpowiedz
   1. Tez tak uwazam. PIS i PO okradna nas na 100%. U Kukiza mamy 50/50.

    0

    0
    Odpowiedz
 3. Zawsze mozesz mieszkac w piwnicy lub na klatce jakiegos bloku, ewentualnie spac w tramwaju lub autobusie. Mozesz myc sie na lokalnej plywalni, pracowac na czarno lub po prostu samemu sobie byc pracodawca i zbierac puszki. Zarejestruj sie w urzedzie pracy jako bezrobotny by miec ubezpieczenie i udawaj ze szukasz pracy. Jak ci jakas znajda nazryj sie czosnku przed rozmowa kwalifikacyjna i najlepiej nasraj w gacie by spotegowac efekt niecheci do zatrudnienia. Taki tryb zycia nie wyklucza panienek. Jak sie umyjesz idziesz do klubu wyrywasz jakies lachony i idziesz do nich na noc. Jeszcze ci sniadanie rano zrobia albo moze nawet zostaniesz jej utrzymankiem. W lato i jesien jak jestes glodny mozesz wpierdalac chwasty takie jak pokrzywa czy mniszek, ewentualnie pojsc na bazar by dali jedno jablko na sprobowanie by sprawdzic czy dobre (za darmo). I voila! Jestes wolnym czlowiekiem!

  20

  16
  Odpowiedz
  1. Podstawowy błąd logiczny- Nie jesteś wolny, bo mieszkasz w kogoś piwnicy i prosisz innych o jedzenie.

   0

   1
   Odpowiedz
 4. Kolego, mam podobne przemyślenia. Trochę już przeżyłem.
  Dochodzę do wniosku że żyjemy tak naprawdę w piekle, a szefem tego padoła
  jest diabeł/lucyfer.
  Ludzie sami nieświadomi oddają mu cześć w kościołach.

  22

  4
  Odpowiedz
  1. Bo żyjemy w czasach ostatecznych… ale przyjdzie kiedyś czas zapłaty więc trzymajcie się ludzie i czekajcie na rozpierdol babilonu.

   3

   0
   Odpowiedz
   1. Ja wprost niemoge sie doczekac. Nienawidze politykow, prawnikow, bankierow, finansistow, biurokratow, koncernow farmaceutycznych i spozywczych. Wszelkiej masci doradcow, kołczow chuj wie od czego i innych chcacych zrobic nam dobrze. Nienawidze tez skurwysynow uwazajacych sie za lepszy narod i tych myslacych ze to ich religia jest naj, oraz wszelkich mniejszosci co twierdza ze sa wyjatkowe wiec beda zyly na koszt spoleczenstwa. No i jeszcze: dresiarstwa, wsiowych kmiotow I reszty kurew nie skalanych uczciwa praca. Wiec niech sie to juz wreszcie rozpierdoli.

    3

    0
    Odpowiedz
  2. Ulubionym dzialaniem Lucyfera jest podszywanie sie pod to co stworzyl Bog. Nasz swiat jest dzielem Lucyfera tylko my mamy muslec ze jest inaczej. A gdzie jest Bog? Odszedl tam gdzie istoty lepiej rokuja na przyszlosc.

   0

   0
   Odpowiedz
 5. Wszystko ślicznie z tym samobójstwem, tylko czy zastanawiałeś się nad życiem po śmierci?
  Czy po rozpracowaniu działania systemu i pojęciu że ludzie to kurwy, nie warto by pomyśleć o strefie duchowej.Zastanów się nad tym.

  13

  5
  Odpowiedz
  1. Myślę o tym bezustannie. Mam już swoją własną teorię, śmierci się nie boję. W ogóle to głupotą jest bać się czegoś, co czeka nas wszystkich i nie ma możliwości ominięcia tego.

   7

   0
   Odpowiedz
   1. To się podziel ta teorią.

    0

    0
    Odpowiedz
   2. To się podziel ta teorią.

    0

    0
    Odpowiedz
   3. Nie rób tego, ja też mam trudną sytuację, pomaga mi wiara w Boga, czytam i słucham różnych kazań, np. tu: http://bogbezreligii.pl/
    Walczę z myślami samobójczymi, ale wierzę, że Bóg może wszystko odwrócić o 180 stopni, ale trzeba Mu zaufać i wierzyć.

    0

    0
    Odpowiedz
   4. Po śmierci będziesz jebał u śp. dziadka mesia na niebiańskiej taśmie ze zdublowaną energią, produkując obłoczki dla wyższysch sfer za 800 jednostek nektaru i ambrozji brutto. Będziesz też robił za jedną z dziewic dla bohaterskich dżihadystów. Ktoś musi robić tę robotę, myślisz, że samo się robi? Przemyśl więc, czy warto się zabijać. Teraz przynajmniej żyjesz nadzieją na lepsze jutro.

    8

    0
    Odpowiedz
 6. Otóż to, jak zobaczyłem , że jebane antyludzkie państwo na wypłacie 4500 brutto zajebalo mi 1400 podatku to myślałem , że kurwicy dostanę! No japierdole kurwa! Co za kraj… Tak jak to mówi stonoga nas się rucha jebie i na nas zarabia… Jebane 30 lat rządów niby demokracji , a mam wrażenie , że zostaliśmy dalej kurwa w średniowieczu gdzie pan jebie swoich paźi… Ten kraj to jedna wielka mistyfikacja… A szkoda strzępic ryja..

  23

  3
  Odpowiedz
  1. 4500 ho ho chcialbym tyle zarabiac. juz bym nawet nie patrzyl na te 1400 (w chuj kasy!) zabrane gdybym tyle zarabial.

   0

   0
   Odpowiedz
   1. Oczywiście z nadgodzinami kolego!!! Za darmo takiej kasy nikt Ci nie da, ale samo to, że się nas jebie w każdą możliwa dziurę…

    0

    0
    Odpowiedz
  2. HEMOGLOBINA, MISTYFIKACJA, WODA, ZIEMIA, TAKA SYTUACJA.

   4

   0
   Odpowiedz
  3. Podziekuj braciom starszym w wierze. Goju.

   0

   0
   Odpowiedz
 7. To już ten od Kanady znalazł kompana. 😉

  7

  0
  Odpowiedz
 8. Głosuj na Razem są spoko polska będzie lepsza!

  2

  12
  Odpowiedz
 9. Życie łatwe nie jest i niewielu spada manna z nieba to jasne, ale trzeba zacząć coś robić może spróbuj ćwiczyć (nawet jak chujnia z sianem zawsze możesz w domu sobie popróbować, jest mnóstwo poradników na yt jak bez sprzętu zrobić z siebie dzika), naucz się kilku słówek i wyjedź za granice, pracuj na czarno, cokolwiek. Zdobądź jakiś mały sukces i uwierzysz, że wszystko jest możliwe. Wkręcanie sobie takich depresyjnych myśli nie doprowadzi cię do niczego. Dzisiejszy świat jest okrutny i to straszna dżungla, ludzie to często straszne śmieci ale to nie powód do zamykania się w sobie, trzeba olać, żyć! Polityka? Nie wolno opierać na tych ludziach jakiś nadzieii tylko samemu dążyć i nie przejmować się tym, nieważne jakie kłody los ci będzie sypał. Ziomek walcz!

  19

  1
  Odpowiedz
  1. Akurat angielski potrafię bardzo dobrze. W sumie to nie mam nic do stracenia, jak się nie uda to zostaje zawsze wyjście awaryjne.

   0

   0
   Odpowiedz
 10. Zastanowiłeś się kurwa jak wyglądało życie bez mafi? Która trzyma za łeb wszystkich? Jak byś był chłopem (no bo niby kim innym) przyjechali by jakieś łotry podpalili by chatę wyruchali by Ci żonę, córki. Chłopaków pozabijali i co fanie nie? A ty byś staną na środku i co i nic, bo nie ma policji nie ma niczego

  7

  8
  Odpowiedz
  1. tępy 9/10 ratunek raczej zbyteczny.

   0

   0
   Odpowiedz
  2. Gdyby mafia nie zabierała mi pieniędzy, to stać by mnie było na ochronę. Kupiłbym sobie broń, mógłbym strzelać. Nie poszedłbym za to siedzieć, bo kto mógłby mnie zamknąć? Wytępiłbym śmieci. A nawet jeśli nie wszystkich, to jednak mógłbym umrzeć w spokoju, bo nie poddałem się bez walki.
   A teraz jeśli zabiłbym włamywacza czy pedofila to poszedłbym do pierdla na 25 lat i co bym z tego kurwa miał?
   Nawet jeśli ich by złapali i zamknęli, to co to za kara? Posiedzą w kiciu za MOJE pieniądze, wyjdą i znowu zaczną robić rozpierdol.
   Przez takich ludzi popierających ten zjebany system jest jak jest.

   2

   0
   Odpowiedz
  3. Anarchokapitalizm może być rozwiązaniem.

   1

   1
   Odpowiedz
 11. Jeśli Twój post to cały zakres wiedzy, jaką obecnie posiadasz, to jesteś dopiero na początku. Ja zabrnąłem znacznie dalej. Doprowadziło mnie to do depresji i szczerych myśli samobójczych. Stoczyłem się przez to na dno, ale dzięki temu odnalazłem sens. Jeśli będziesz wystarczająco dociekliwy, to też znajdziesz to czego szukasz, ale licz się z tym, że może Cię to również zabić, w każdym znaczeniu tego słowa.

  0

  0
  Odpowiedz
  1. Niestety zabrnąłem dużo głębiej. Po prostu nie chciało mi się pisac tego wszystkiego w tej chujni, nie mam na to siły.

   1

   0
   Odpowiedz
 12. po co ci złoto, zainwestuj w Bitcoin, nikt ci go nie odbierze

  0

  2
  Odpowiedz
 13. Dokładnie tak samo myślę, jakbym czytał swoje myśli przelane na tekst. Niby jest wolność , mogę wyjechać stad i nigdy nie wrócić , ewentualnie by odwiedzić rodzinę, te bliską. Niby wszędzie dobrze gdzie nas nie ma ale nie wierze, w to ze wszędzie tak jest jak tu. Ten system mnie denerwuje, pracuj, oddawaj kasę rządzącym, przestrzegaj ich prawa , najlepiej weź kredyt i zapierdalaj by go spłacić, podluzujac się szefowi by cie nie wylał bo za co spłacisz ta kule u nogi.
  Na szczęście ja kredytu nie brałem i nie chce brać. Marzy mi się spokojne życie gdzieś gdzie rząd nie będzie mi mówił jak mam żyć, ze w imię wolności i bezpieczeństwa wolność jest ograniczają a ludzie jeszcze się z tego cieszą.

  3

  0
  Odpowiedz
 14. Zamiast samobójstwa, zabij kogoś z tej mafii. Przecież i tak nie masz nic do stracenia zawsze później możesz się zabić.

  0

  0
  Odpowiedz
 15. A jakby tak spierdolić np. Do Amazonii, Etiopii? Nie ma podatków, nie ma tej mafii. Żyć sobie jak Bóg z jakimiś indianami czy murzynami. Chociaż nawet te błogie obszary są już poddawane procesowi urbanizacji i ucywilizowania. Chociaż jest taka jedna wyspa (nie pamiętam nazwy). Ucywilizowany człowiek jeszcze z tamtąd nie wrócił. Jest w necie kilka filmów i zdjęć. Jedyny problem to kanibale, ale może by jakoś nauczyć ich języka, być dla nich miłym to może by przyjęli białego do siebie. A jak nie to się skończy jako obiadek. W każdym razie uznaje, że samobójstwo nie ma sensu. Wątpię by coś było po śmierci.

  2

  0
  Odpowiedz
 16. Zaraz obok masz normalne i bogate panstwo…

  0

  0
  Odpowiedz

Co ja zrobiłam!

Mój mąż po ślubie okazał się debilem. Po ślubie zaczęło mu odbijać. Już dziwnie zaczął się zachowywać dzień przed ślubem. Dziwnie „uciekł” do domu. Przed ślubem było fajnie, chodziliśmy na spacery, rozmawialiśmy, słuchaliśmy muzyki, często mówił że weźmiemy ślub i będziemy mieli dzieci. Chodziliśmy do mojej rodziny, i jego, był grzeczny i uprzejmy. Teraz jak tylko wspomnę żebyśmy gdzieś poszli zaczyna się trząść z nerwów, zaczyna tłuc talerze, kilka razy mnie uderzył, szczególnie raz mocno kilka razy w brzuch. Miałam wtedy wezwać policję. Próbowałam z nim rozmawiać i namówić na wizytę u psychologa ale on nie chce o tym słyszeć, mówi że nie potrzebuje żadnego psychologa. Najgorsze że on mówi że zachowuje się normalnie. Jego rodzice po ślubie zaczęli mnie wyzywać od głupich i nienormalnych a moich rodziców od debili. To jest koszmar. Przypuszczam że mógł odziedziczyć jakąś chorobę psychiczną. Jego ojciec chodzi do psychiatry co było przede mną ukrywane ale widziałam że z jego ojcem jest coś nie tak. Ani razu nie rozmawiał normalnie ze mną. Matka męża jest histeryczką i nieraz jej bardziej odbija. Ogólnie cała rodzina sprawia wrażenie strasznie znerwicowanej. Co ja zrobiłam?! Najgorsze jest to że ja go nadal kocham pomimo że zachowuje się jak debil. Czy to jest normalne? Kochać takiego psychola? Podoba mi się też bardzo fizycznie. Muszę go zostawić i to przed świętami. Ktoś chce spędzić ze mną święta?

13
35
Pokaż komentarze (40)

Komentarze do "Co ja zrobiłam!"

 1. Ty tez masz chorobe psychiczna. Pasujecie do siebie

  26

  5
  Odpowiedz
  1. Dlaczego jestem chora psychicznie?

   1

   4
   Odpowiedz
   1. bo kochasz nasz kraj, POLSKĘ

    1

    1
    Odpowiedz
   2. Pewnie to genetyczne.

    0

    0
    Odpowiedz
   3. Bo jesteś z pier*tego gatunku.

    1

    1
    Odpowiedz
   4. Bo jara cię facet który cię bije. To nie jest normalne ale was baby podnieca agresja….

    2

    1
    Odpowiedz
 2. Z tego co czytam, to przed ślubem nie byłaś z nim zbyt długo i nie poznałaś go dostatecznie. Wyszłaś za mąż za człowieka, którego kompletnie nie znasz.
  Zaprosiłbym cię na święta, ale ja też jestem chory psychicznie więc raczej tego nie zrobię ;P

  12

  2
  Odpowiedz
  1. Byłam z nim ponad 5 lat i nie napisałam, że jest chory psychicznie tylko, że nieraz mu odbija. I nie odbija mu jak choremu psychicznie, to są raczej napady złości. A ze świętami to był żart. A jeżeli już to wolałabym zaprosić kogoś do siebie.

   3

   6
   Odpowiedz
   1. Po prostu jesteś idiotką z patologicznego środowiska, więc jesteś z idiotą z patologicznego środowiska. Bardzo proste, człowiek inteligentny nigdy nie ożeni się z karyną z blokowiska.

    3

    0
    Odpowiedz
 3. Eee, że co?

  5

  0
  Odpowiedz
 4. Powinnaś mu dokładnie opierdolć kolbę aż do sucha.

  15

  8
  Odpowiedz
  1. Ale czy to pomoże? Wątpię.

   0

   0
   Odpowiedz
   1. Pomóc może nie pomoże, ale na pewno nie zaszkodzi

    6

    0
    Odpowiedz
 5. „Czy to jest normalne? Kochać takiego psychola? Podoba mi się też bardzo fizycznie. Muszę go zostawić i to przed świętami. Ktoś chce spędzić ze mną święta?”. Nie kurwa, nie jest to normalne. Z Twojego tekstu wynika, że dopuszczasz możliwość bycia z chamem, który Cię bije i poniża, bo jest atrakcyjny fizycznie i boisz się samotnego spędzenia Świąt. Przemyśl to poważnie używając do tego rozumu, a nie uczuć. Chyba widzisz do czego doprowadziło cię to drugie.

  24

  0
  Odpowiedz
  1. Widzę. Jestem po 30-tce i boję się że już żaden nie będzie mnie chciał i będę zawsze sama. Nie jestem brzydka ale jednak już mam trzydzieścikilka lat. W tym wieku większość normalnych facetów jest już zajęta a rozwodnicy mają zobowiązania a ja chce mieć faceta tylko dla siebie. Przed ślubem był naprawdę kochany. Zaczęło mu odbijać po ślubie. Teraz mógłby 24 godziny na dobę leżeć i spać. Jak zaczynam naciskać żeby coś zrobił albo żebyśmy coś razem zrobili to wtedy mu odbija. Ja ciągle liczę,że wróci mu normalność z przed ślubu. Wiem że według was to głupota z mojej strony.

   0

   0
   Odpowiedz
 6. Jak nie masz nic do powiedzenia to po co piszesz?

  2

  2
  Odpowiedz
 7. Bije Cię? To rozwód w trybie natychmiastowym. Mój też sie denerwuje często ale ręki na mnie nie podniósł jak by to zrobił choć raz to by było koniec. Szanuj się kobieto.

  11

  4
  Odpowiedz
  1. nie ma czegoś takiego jak rozwód natychmiastowy, nie mieszaj w głowie, jeśli się facet nie zgodzi to to trochę potrwa…

   1

   0
   Odpowiedz
   1. No chyba że jako powód rozwodu poda przemoc domową. Powinno pójść sprawniej. Oj dziołcha, weź się ogarnij bo będziesz płakała w obie garście. Pozdrawiam

    0

    0
    Odpowiedz
 8. Ja mogę spędzić z Tobą święta, bo mam dokładnie ten sam problem, tyle że z ojcem.

  2

  0
  Odpowiedz
  1. Ojciec cie bije, ale podnieca cie fizycznie i nie odejdziesz?

   1

   1
   Odpowiedz
 9. Tak to jest, jak 18-letnie bękarty biorą ślub.

  3

  0
  Odpowiedz
 10. Bierz rozwod, bo dzieciaki odziedzicza jakas psychoze i moze downa. On chyba ma chorobe kazirodztwa.

  2

  0
  Odpowiedz
 11. Kochasz go, bo jesteś od niego uzależniona. To tak jak alkoholik uzależniony od alkoholu. On wie, że mu szkodzi, ale i tak pije. Pytanie jest do Ciebie: chcesz poświecić kolejne najlepsze lata swojego życia (im będziesz starsza tym gorzej pod każdym względem, bo trudniej Ci będzie znaleźć kogoś nowego) czy bierzesz się dla siebie i idziesz na odwyk? Ani jedno ani drugie nie da Ci 100% satysfakcji, ale pomyśl o tym w ten sposób, że jak nic nie zmienisz to na pewno samo się nie zmieni… To jest do bólu logiczne i oczywiste. Warto czekać z decyzją aż będziesz wrakiem człowieka?

  2

  0
  Odpowiedz
 12. Procedura: 1 kop w dupe meza, 2 adwokat, 3 rozwod z orzeczeniem o winie meza, 4swiety spokoj. Moze masz braci to pomoga w punkcie nr 1.

  0

  0
  Odpowiedz
  1. Właśnie nie mam braci ani nikogo kto kopnął by go w tyłek żeby się obudził i zastanowił co robi.

   0

   0
   Odpowiedz
   1. Obudzil I zastanowil? Pobozne zyczenia. Kopa ma dostac zeby spierdalal jak najdalej. Tacy ludzie sie nie budza. Moze czuc respect przed zaliczeniem wpierdolu ale nie obuidzi sie. Przy pierwszej okazji jak poczuje sie wolny dostaniesz znow po pysku czy gdzie tak cie lubi napierdalac. Jak najdalej od takich skurwysynow, wiem co mowie dziewczyno. Zrobilas blad, jeszcze nie jest za pozno, ratuj siebie I swoje zycie, chyba ze tak kochasz ze sie poswiecisz, wtedy ok, powodzonka…

    1

    0
    Odpowiedz
  2. Kolejna patologia.

   0

   0
   Odpowiedz
 13. Jak nie jesteś gruba to wezmę cię na całe święta do łóżka

  5

  0
  Odpowiedz
 14. twój mąż ostrzega cię, że nie chce mieć z tobą dzieci…

  1

  0
  Odpowiedz
 15. jeśli mąż cie uderzył,znęca się to niczego dobrego nie wróży.odpust sobie i kopnij go w tyłek jak by nie był z jego przystojniak.

  0

  0
  Odpowiedz
  1. Nie znęca się i nie poniża (poniża mnie tylko jego ojciec i matka a on się boi ojca i matki bo tamten ma okropne napady szału a matka się na niego drze) ale poza chodzeniem do pracy nie robi kompletnie nic tylko leży i śpi. Jak próbuję go nakłonić żeby coś zrobił albo żebyśmy gdzieś wyszli albo chociaż obejrzeli razem film to wpada w złość. Potrafi coś potłuc, porwać, połamać. Potrafił także mnie szarpnąć czy uderzyć. Jego ojciec też rzuca wszystkim i tłucze różne rzeczy, syn chrzestnej męża potłukł w złości komputer i pewnie dużo innych rzeczy też dlatego wiem że to jest rodzinne.

   1

   1
   Odpowiedz
 16. Zwiewaj jeszcze dzisiaj. „kilka razy mocno w brzuch”. nie no kurwa, co ty jeszcze robisz z tym bandytą i psycholem? Same sobie gotujecie taki los. Jestem facetem i nie mogę tego pojąć…

  0

  0
  Odpowiedz
  1. Facetom jest łatwiej nawet jak są sami. Kobiety chcą mieć rodzinę i dzieci dlatego czasem są z nieodpowiednim facetem bo boją się być same.

   0

   0
   Odpowiedz
   1. Ok, ale nie za wszelka cene. 1. Nie bedzie rodziny I dzieci. (dzieci moze tak ale beda plakac razem z toba) 2. nie bedzie drugiej szansy, zycie jest za krotkie.

    0

    0
    Odpowiedz
 17. Każdy miał w życiu taki moment, kiedy mówił sobie ‚Boże/ Allahu/ Jednorożcu daj mi kobietę, a zrobię wszystko aby była najszczęśliwszą osobą na świecie’. Kurwa, jakie było moje zdziwienie kiedy to Pan zesłał mi piękną niewiastę imieniem Zuzanna. Nie mogę powiedzieć, że to był ideał, bo nie był. Normalna, atrakcyjna i mądra kobieta. Taka do kochania, paplania o starości z wnukami i niedzielnych obiadkach u mamusi. Nie było niczego romantycznego w naszym poznaniu, nie było grzmotów z nieba, jej włosów nie rozwiewał wiatr w efekcie slow motion, nie uratowałem jej z rąk oprawcy, ani takie tam. Potrąciłem ją samochodem. Spieszyłem się, cofałem, ona jechała rowerem… Bum! i zderzak do wymiany (500zł!). Jej na szczęście nic się nie stało, a ja, jako godny reprezentant rasy męskiej, postanowiłem odkupić jej rower (950 zł!).

  Kiedy podawałem ekspedientce kartę, w celu uregulowania rachunku, przeszedł mnie dziwny dreszcz zmieszany z kłuciem w przeponie. Najpierw myślałem, że to dlatego, że 950 zł wsadzam, jak to się mówi na śląsku ‚ kozie w dupę’, jednak… Zrozumiałem, że zwyczajnie jestem głodny! Więc, niespecjalnie licząc na wyraz chęci, zabrałem Zuzannę na jedzenie. Poszliśmy w trójkę. Ja, ona i jebany rower, który ktoś ukradł spod knajpy, kiedy to moje serce zaczynało szybciej bić dla niej.

  Siedziała przede mną mała gapa o niebieskich oczach, w grzywce zachodzącej na oczy, która uśmiechała się głupkowato opowiadając jakieś pierdoły. Jakież było moje zdziwienie kiedy uświadomiłem sobie, że jest w niej coś fajnego. Nie mówię tu tylko o cyckach, chociaż nie powiem, że fajnie dopełniały jej wygląd.

  Pierwszy szok przeżyłem wieczorem tego samego dnia. Była to mieszanka piwa, żalu po skradzionym rowerze, obraz jej sukienki i twarzy. W celu rozładowania napięcia postanowiłem włączyć sobie film z kategorii sensual porn. Kurwa, no nikt mi nie powie, że ogląda to po to, żeby poszukać aspiracji do wystroju wnętrz. Nie wiem jak wy, ale ja to wyobrażam sobie pannę na filmiku jakoby mnie dosiadała. I tu przeżyłem drugi szok – te wszystkie gwiazdki nagle miały brzydkie, obleśne mordy. Ani mi, ani Trollowi, bo tak nazywam moje serce i rozum te panny nie przypadły do gustu. Wtedy zrozumiałem, że wyobrażać sobie, a posiadać to zajebista różnica. I wstyd mi jak chuj, ale Zuzię chciałem posiadać. Na początku tylko jednorazowo. Zadzwoniłem żeby zaprosić ją na przysłowiowego drinka. Gadaliśmy dobre trzy godziny przez telefon. Od planów na przyszłość, przez to jakie przyjebane jest pranie w orzechach, po ulubione kolory i alergie. No istne pierdolenie. Słuchałem o jej uczuleniu na mleko i śliwki, a Trollowi bardzo podobały się przekazywane przez nią informacje. Spotkaliśmy się następnego dnia.

  Przez 9 miesięcy zachwycało mnie jej nieidealne ciało, sterczący tyłek i asymetryczne cycki. Oszalałem, ona zresztą też. Kurwa, no było cudownie. Na prawdę w pewnym momencie czułem, że dostałem to czego mi w życiu szczerze brakowało. Spędzaliśmy ze sobą mnóstwo czasu. Myślałem o niej nieustannie. Przynosiłem małe bukieciki polnych kwiatów (do 10 zł i nie droższe) kupowane od jakiś babć co to rozsiadają się na chodnikach jakby były ich własnością. Dotykałem jej włosów, całowałem nos, drapałem po brzuchu i plecach, nosiłem na rękach, przygotowywałem kolacje niespodzianki i relaksacyjne kąpiele. Zapomniałem jeszcze o wielogodzinnym łażeniu po0 sklepach i masowaniu jej wśród świec. Zuza nigdy nie była panną, która czegoś wymagała. Zawsze cieszyło ją wspólne spędzanie czasu razem, po prostu. Była dobra i kochana. Gotowała mi i prała moje jebiące skarpety, tak, że pachniały kwiatkami. Do tego łóżko. Jak to się mówi- miała temperament i potencjał, który doprowadzał mnie do szaleństwa.

  któregoś dnia pojechałem do mamy po gołąbki, wtedy miał miejsce kluczowy moment w moim życiu. Doszedłem do wniosku, że ta kobieta będzie matką moich dzieci. Powiedziałem jej o tym jak tylko wróciłem do domu. Kurwa, nigdy nie widziałem tak szczęśliwej kobiety. Stała przy garach w jakiejś pogniecionej koszulce i moich bokserkach, z ziemniakiem w ręku i płakała wzruszona. O rzesz kurwa ile wtedy padło pięknych słów! Czułem się na prawdę szczęśliwy i zajebisty do granic możliwości. Moi kumple mieli przygodne panny, a obok mnie śpi kobieta z którą chcę być do końca życia. Wszyscy którzy idą przez życie z kobietami marzeń wiedzą o czym mówię, i nie ma w tym żadnego pierdolenia. Ci, którzy jeszcze nie doświadczyli tego uczucia, mają ten zajebisty moment przed sobą. Dobrze zapamiętajcie tą chwilę, ponieważ TAKIE COŚ czuje się tylko jeden jedyny kurwa raz w życiu. Normalnie eldorado, orgazm, milion w totka i takie tam inne. A jeszcze jak kobieta chce tego samego. No w dzisiejszych czasach trzeba to docenić i zrobić wszystko żeby nie odjebało.

  Bo właśnie mi odjebało. Nie wiem kurwa co ja sobie myślałem, ale jakoś wydawało mi się, że skoro już wszystko ustaliliśmy, w sensie, że mamy wybrane imiona dla dzieci, meble do kuchni i wiemy, że chcemy być ze sobą do końca świata, to wszystko jest zajebiście. Tylko, że nagle panny z pornoli już nie miały obleśnych mord, nieidealne ciało stało się po prostu ciałem, babcie w chustkach okupujące krawężniki były babciami w chustach okupującymi krawężniki. Kąpiele zamieniłem na szybkie prysznice, a spacery na siedzenie przed telewizorem. Gdzieś się kurwa pochowały namiętności, skoro pralka znów spełniała w domu tylko funkcję pralki, a program wirowania miał za zadanie dobrze odwirować moje gacie.

  I tu kurwa muszę przyznać się do tego jakimi drętwym fiutem byłem, bo Zuza nie odpuszczała. Ona przejęła moją funkcję rozpieszczyciela. To ona gotowała pyszne obiadki, smaczne kolacyjki, przechadzała się w majtkach od rana do wieczora, całowała, głaskała, no kurwa odpowiedziany, zakochany facet tylko z cyckami. Zaczęły się kłótnie, płacz, awantury i trzaskanie drzwiami. Ja mówiłem, że ona mnie nie słucha, ona, że nic do mnie nie dociera. Kłóciliśmy się, godziliśmy i tak kurwa 16 razy. 16 jebanych razy mnie zostawiła i 16 razy do mnie wracała. Ja obiecywałem, a i tak jakoś mi się nie chciało. Wiedziałem, że i tak wróci. Nie musiałem jej rozumieć, bo miałem pewność, że tak będzie.

  Pewnego kurwa pięknego dnia, Zuza też przestała się starać. To było równy rok temu. Wróciłem do domu, siedziała na kanapie, spakowana w walizki z doniczką z kasztankiem na kolanach. Kasztanek to była maksymalnie przedszkolna sytuacja, a teraz to moje najmilsze wspomnienie po związku. Założyliśmy się kiedyś, że ona wyhoduje drzewo z owoca kasztana, ona będzie o nie dbała, a ja je zasadzę jak Zuza urodzi mi syna. Kasztanek rósł sobie w kuchni na parapecie i jako jedyny nie dawał za wygraną.

  Spojrzała na mnie tymi swoimi zapłakanymi ślipiami i powiedziała, że jej też już jest wszystko jedno.

  Przyznam, że nie byłem na to przygotowany. Lubiłem te nasze kłótnie i późniejsze godzenie się, lubiłem ją zapłakaną i taką kurwa bezbronną.

  Po Zuzie ratowałem się jakimiś kobietami, ale to były tylko kolejne kamienie, które za każdym razem dowiązywałem sobie do nogi. Nagle kurwa znów jej ciało było nieidealnym, ale najlepszym na świecie, tańce w moich majtkach w kuchni najseksowniejszymi ruchami na świecie, a drugiej takiej grzywki wpadającej w oczy nie ma żadna kobieta.

  Od roku tęsknię za nią codziennie. Od 11.06.br ze zdwojoną siłą, ponieważ właśnie tego dnia dowiedziałem się od swojej matki, że Zuza wyszła za mąż.

  Dbajcie o swoje kobiety. Nigdy nie myślcie, że zdobyliście je w całości i na zawsze. Nie ma ‚ na zawsze’. Każdego dnia jest na dziś.

  3

  0
  Odpowiedz
  1. Pięknie napisane. Pozdrawiam i życzę żeby gdzieś tam była kobieta dla Ciebie która docenisz i równie mocno, jeśli nie mocniej-pokochasz. Pozdrawiam!

   1

   0
   Odpowiedz
 18. Łobuz kocha najmocniej. Jak bije pięścią w brzuch, to z miłości i szacunku. Powinnaś – pomimo strachu i bólu – trwać przy nim aż do samego końca, a on pewnie nastąpi szybko, gdy pięść zostanie zastąpiona nożem. A rodziną męża się nie przejmuj. Może od wyzwisk przejdą do rękoczynów, to będziesz miała u teściów jak w domu.

  2

  0
  Odpowiedz
 19. Kto chce spedzic ze mna swieta? To jakis zart kurwa jest? Facet cie napierdala w bebechy a ty go kochasz? Bedzie tak ze za jakas dekade dojrzejesz I uciekniesz, potem blagania I obietnice ze juz nigdy wiecej, pare razy wrocisz, przez ten czas sie zestarzejesz, a jak dojrzejesz do odejscia na powaznie to zachorujesz, bo chujec zmarnuje ci zdrowie. I wyladujesz w szpitalach albo umrzesz. Nie bedzie happy endu a swiat bedzie zyl dalej…

  0

  0
  Odpowiedz
 20. To jego stary jest jego problemem i wyżywa sie nad tobą….. tez tak kiedyś sam z moją kobietą robiłem…
  Po czasie jakoś mi to przeszło.
  Ale nat tym trzeba samemu popracować.
  Pozdrawiam

  1

  0
  Odpowiedz

Wrażliwość – błogosławieństwo czy przekleństwo?

Od dziecka cierpię na lęki, matka znęcała się nade mną psychicznie, była i jest nieobliczalna, mieszała mnie z błotem, odkąd pamiętam, bałam się jej.
Od okresu dojrzewania okaleczałam się, teraz jest lepiej. Stany lękowe przerodziły się w fobię społeczną. Byłam na kilku stażach z urzędu pracy, które były koszmarem, byłam źle traktowana, nieszanowana, odrzucana, lekceważona. Teraz panicznie boję się iść do pracy, wiele razy oszołomiona stresem i lękiem rezygnowałam w ostatniej chwili lub po pierwszym dniu, po czym w domu były straszne awantury i już całkiem czułam się jak g. Mieszkam również z babcią, myślałam, że chociaż w niej mam oparcie, jednak kilka razy słyszałam jak się na mnie żali, ostatnio skwitowała moją osobę słowami – „szkoda gadać”. Babcia słabo się porusza, rodzice mają do mnie wieczne pretensje, kiedy ona coś robi, nie ja, a babcia mi nie mówi co trzeba zrobić, tylko wychodzi z pokoju, a ja niczym Anioł Stróż podążam za nią, żeby spytać co zamierza i ją wyręczać, wykańcza mnie to. Kiedy jej zwracam uwagę, że rodzice mają do mnie pretensje, ona mówi, że trochę ruchu, to dla jej zdrowia, a za plecami żali się na mnie, że „wszystko trzeba mi mówić i pokazywać palcem”, bo się nie domyślam w kwestii pomocy, rozpłakałam się, byłam w sąsiednim pokoju i słyszałam, myślałam, że pęknie mi serce. Już nie wytrzymuję, nikt mnie nie rozumie, rodzina nie jest tak znerwicowana, zalękniona i wrażliwa jak ja. Wieczna krytyka, nacisk na szukanie pracy, a kiedy znajdę coś, co mi odpowiada, zamiast poparcia…krytyka, bo za daleko, nie dam rady itp.
Chcę stąd uciec, dręczą mnie już myśli samobójcze. Chcę znaleźć pracę w większym mieście i wynająć coś. Mam 30 lat, a właściwie nigdy nie pracowałam tak normalnie (tylko staże i kurs z PUP), nigdy nie byłam zakochana, nigdy nie byłam w prawdziwym związku. Nie śpię po nocach, często płaczę, tak wiele kosztują mnie te próby usamodzielnienia się i uwierzenia w siebie na przekór „wszystkim”.
Leczyłam się psychiatrycznie, byłam u kilku psychologów, ale bez większej poprawy, muszę sama się przełamać i dość do tego. Przerażają i paraliżują mnie te myśli samobójcze, boję się ich, boję się, że sobie nie poradzę w życiu, jestem zrozpaczona. Przez migreny byłam u neurologa, zalecił TK głowy, stwierdził, że mam zaniki w korze mózgowej jak starsza osoba, myślę, że to wynik ciągłego stresu i napięcia. Bardzo proszę o modlitwę za mnie, tak bardzo pragnę przełomu, nie muszę dużo zarabiać, tylko znaleźć taką pracę, która nie będzie mnie zabijać i niszczyć dzień po dniu, jak było na stażach.
Czy ktoś może mnie pocieszyć?

Pozdrawiam,
Karolina

66
5
Pokaż komentarze (58)

Komentarze do "Wrażliwość – błogosławieństwo czy przekleństwo?"

 1. Doskonale Cię rozumiem, miałem i nadal mam podobnie. Ciężko poradzić Ci coś, co nie będzie tanim banałem, jak „zacznij nad sobą pracować, metodą małych kroków”, ale niestety tak to wygląda.
  Ja, można powiedzieć, poczyniłem jakieś próby wygrzebania się z mentalnego rynsztoku i to, co dawało efekty to właśnie praca nad detalami. Cokolwiek, choćby powiedzenie obcemu człowiekowi na ulicy „dzień dobry”, byle przełamać irracjonalny lęk przed czymkolwiek. Takie rzeczy naprawdę działają, z tym, ze trzeba umiejętnie wyznaczać sobie cele-tak, by były stosunkowo łatwe do osiągnięcia, w innym wypadku tylko się zniechęcisz.
  Chciałbym powiedzieć, że istnieje jakaś magiczna pigułka, która z dnia na dzień zmieni Twoje życie na lepsze, ale chyba takowej nie ma.
  Daj sobie rok zaangażowania w tę „metodę małych kroków”, a za kilka miesięcy możesz nie poznać samej siebie, wdrażanie dobrych nawyków naprawdę działa, poza tym podejrzewam, że innej drogi nie ma.
  Pozdrawiam, trzymaj się 😉

  17

  1
  Odpowiedz
  1. Dziękuję, to dobry sposób, ale ja muszę zrobić również „większy krok” – znaleźć pracę i wyprowadzić się, inaczej chyba oszaleję. Wesołych Świąt =)

   0

   0
   Odpowiedz
 2. Hej, mam podobny problem, więc Cię rozumiem. Jak chcesz to napisz, pogadamy.

  Mój e-mail:
  damianlvs@poczta.pl

  1

  0
  Odpowiedz
  1. Dziękuję, może napiszę. Wesołych Świąt, trzymaj się!

   0

   0
   Odpowiedz
  2. Do mnie też możesz napisać, wydaje mi się, że jesteśmy w tym samym momencie życia i rad nie dam Ci żadnych, ale mogę Cię wysłuchać: kremowa@o2.pl

   0

   0
   Odpowiedz
 3. Wyjdziesz z tego! Psychiterapia moze pomoc ale to wymaga czasu i cierpliwosci regularnosci w chodzeniu na spotkania. Ale i tak daje jakas nadzieje.

  1

  0
  Odpowiedz
 4. Ja Cię mogę pocieszyć, ale nic Ci to nie da.

  2

  1
  Odpowiedz
  1. Wsparcie wiele mi daje!

   1

   0
   Odpowiedz
 5. Przestań się przejmować tym co mówią o tobie ludzie Uwierz w siebie. W końcu znajdziesz pracę i miłość. Mam taki sam problem ze znalezieniem pracy a jestem od ciebie starsza. Mąż denerwuje się, że tylko on pracuje. Ale ja nie przejmuje się, po prostu dalej szukam. Wszędzie pytają mnie dlaczego do tej pory byłam tylko na stażach a nie pracowałam normalnie a ja odpowiadam, że tak ułożyło mi się życie. Wiem jak traktują ludzi na stażu, jak gorszą kategorię ale ja tym po prostu się nie przejmowałam. Tak samo nie przejmuję się gadaniem teściowej, że nie pracuję. Ważne że mąż mnie kocha i ja jego. Życzę ci żebyś znalazła fajną pracę i miłość i żeby życie odmieniło ci się na lepsze. Pozdrawiam cię.

  10

  1
  Odpowiedz
  1. Dziękuję za wpis! Podziwiam Twoją siłę, ja nie potrafiłam się nie przejmować na stażach i wylądowałam u psychiatry. Marzę o wsparciu w postaci męża, ale najpierw muszę przestać o sobie myśleć tak fatalnie, nie chcę wylądować w jakimś toksycznym związku.
   Życzę Ci pracy, którą będziesz lubiła, w dobrej atmosferze i wsparcia od małżonka, dużo miłości 🙂

   1

   0
   Odpowiedz
 6. Znam mniej więcej temat, o którym piszesz. Musisz się odciąć od tych toksycznych ludzi, chociaż wiem z tego co tu napisałaś jest to na razie niemożliwe. Spróbuj znaleźć sobie jakąkolwiek prace, najlepiej jakąś zajebiście prostą, za minimalna krajowa. Nie będą od Ciebie jakoś wielce wymagać, a sama świadomość posiadania pracy da Ci wielkiego kopa pewności siebie. Najważniejsze to wytrwać te pierwsze 2,3 tygodnie w pracy kiedy cały czas czujesz, że to nie to i myślisz tylko o tym, żeby się jak najszybciej zwolnić. Jak już ogarniesz sobie prace to wynajmujesz sobie pokój z kimś nawet, bo na mieszkanie wiadomo, że hajsu na razie nie będzie. No i idziesz mieszkać z jakąś dajmy na to studentką w pokoju, duże prawdopodobieństwo, że trafisz na jakaś wesołą osobę, w której towarzystwie będziesz się dobrze czuła. Potem stawiasz kolejne kroki, kolejne wyzwania, zaczynasz dbać o siebie. Serio, takie rzeczy jak sport czy zdrowsza dieta mają zajebiście duże znaczenia na to jak się czujesz. Ja jestem troszkę młodszy, ale sam jestem w trakcie wychodzenia gówna w postaci jakiś lęków, fobii czy innych depresji. Mam nadzieje, że zarówno ja, Ty jak i wszyscy, którzy mają te zjebane problemy za rok w święta będziemy ‚normalnymi’, szczęśliwymi ludźmi!

  15

  0
  Odpowiedz
  1. To dobry dla mnie scenariusz, oby Bóg dał mi siły na zrealizowanie go, dłużej tak nie wytrzymam! Dziękuję Ci za ten wpis, wszystkiego dobrego!

   1

   0
   Odpowiedz
  2. Dość optymistyczny komentarz i zarazem porada. Natomiast to przyjemnie się tylko czyta. Owszem, z tego można wyjść. Mam na myśli szeroko rozumiana depresję, której uzupełnieniami są właśnie nerwice lękowe etc. Natomiast wystarczy, że na chwile przestaniesz „ćwiczyć” i po prostu być na powerze to szybko „dołek” wraca i zabawa zaczyna się od nowa. Inną jeszcze kwestią jest rutyna. W końcu się wypalisz. Ludzie wiadomo jacy są. Jeden za drugim nagle cię zawiedzie i znowu wracasz w swoje klimaty. Ludzie z zaburzeniami typu chad oraz osobowością borderline mają ciężko. W dodatku pewnie dochodzi wrodzony introwertyzm, osobowość dyssocjalna, socjopatia , co czyni już mieszankę wybuchową. A każde następne negatywne doświadczenia z otoczeniem tylko potęgują to wszystko. Jeżeli jesteś z natury introwertykiem i już wpadłeś kiedyś w depresję to musisz się z tym liczyć, że ona będzie wracać. Trzeba walczyć. Jako introwertyk jesteś skazany sam na siebie. Raz jest lepiej raz gorzej. Na tym właśnie polega chwiejność emocjonalna. Ktoś kto zna temat, doskonale zrozumie mój wpis.

   3

   0
   Odpowiedz
 7. W twoim przypadku przekleństwo.

  0

  0
  Odpowiedz
  1. Wierzę, że jeszcze się odmieni w błogosławieństwo, przecież Bóg wie co robi dając życie wrażliwcom…

   0

   0
   Odpowiedz
 8. Gówno mnie obchodzą te wynurzenia.

  0

  17
  Odpowiedz
  1. To nie czytaj, pozdro.

   0

   0
   Odpowiedz
  2. Więc nie czytaj ich i nie pisz chamskich komentarzy. Nie chcesz pomóc to spadaj pajacu.

   1

   0
   Odpowiedz
 9. Ja Cię rozumiem. To nic innego jak wpływ na psychikę naszej rodziny. Ja mam 27 lat i 7 lat pracuję w gnojowej pracy, której nienawidzę z całego serca. Kompletnie nie wierzę, że spotka mnie coś dobrego. Jestem emocjonalnym inwalidą. Z dnia na dzień coraz bardziej wyprana z uczuć i boję się, że będzie gorzej. Raz tylko byłam w związku z żonatym facetem (gardzę zdradą. Wtedy po prostu się zakochałam w przyjacielu, klapki na oczach) Moi rodzice to alkoholicy. Agresja w rodzinie – jak najbardziej. Słowna, fizyczna – pełen zestaw. Zaniedbanie. Byłam wiecznie zdana na siebie i jeszcze odpowiedzialna za siostrę. Zamiast coś udowodnić, że mogę być kimś, stałam się zerem, ponieważ nigdy w siebie nie wierzyłam, NIGDY. Jedyne co mi wyszło, to to, że poszłam w cholerę z domu, zabrałam ze sobą młodą i wychowałam ją na ludzi. Nie miałam innego wyjścia niż zachrzaniac ciężko na nasze utrzymanie, żeby ona miała lepiej niż ja, żeby nie musiała się wstydzić w szkole, że chodzi w starych spodniach, lub nie ma na śniadanie. Nie zgotowalabym swoim dzieciom takiego piekła, jak moi rodzice, przenigdy. Ty też nie, jestem pewna. Pomodlę się za Ciebie, tak jak prosiłaś. I pamiętaj że są na świecie ludzie, którzy podzielają Twój los i naprawdę Cię rozumieją. Życzę Ci wszystkiego co najlepsze, zasługujesz na to. Bądź silna.

  21

  0
  Odpowiedz
  1. Bardzo Ci współczuję i bardzo podziwiam, jesteś silna, ja też chcę taka być! Dziękuję za modlitwę, wszystkiego dobrego i spokojnych Świąt 🙂

   0

   0
   Odpowiedz
 10. Szukaj miłości na necie i uciekaj…

  2

  2
  Odpowiedz
  1. Właśnie rozglądam się trochę w necie za facetem, chociaż mam nieciekawe doświadczenia sprzed lat, ale już nie nie będę raczej szukać na czatach 😉

   0

   0
   Odpowiedz
 11. Wszystko się ułoży, nie martw się 🙂 miałem dokładnie tak samo, długo musiałem się modlić o zmianę sytuacji ale doczekałem się, moje życie zmieniło się, zupełnie nagle 😉 poproś Pana Jezusa o pomoc, ja też obiecuję modlitwę za Ciebie w te święta 🙂 Wesołych Świąt 😉

  7

  2
  Odpowiedz
  1. Dziękuję, tak bardzo o tym marzę!

   1

   0
   Odpowiedz
 12. 1. Idź na produkcję zawsze coś zarobisz i wezmą bez doświadczenia wynajmij pokój powinno starczyć Ci na skromne życie.
  3. Masz kurwa 30 lat i nie wiesz co w domu trzeba zrobić? Czy po prostu babcia lubi wycierać czysty blat kuchni?

  5

  2
  Odpowiedz
  1. Właśnie szukam pracy na produkcji, wiem, co należy zrobić w domu, ale nie czytam w myślach, a babcia wpada na różne pomysły…
   Pozdrawiam i wesołych 😉

   0

   0
   Odpowiedz
 13. Btw mam to samo fobie, polecam wyjść za mąż żeby facet się utrzymywał bo taka osoba do żadnej roboty się nie nadaje ewentualnie jako grafik, freelancer.

  2

  8
  Odpowiedz
  1. Dzięki za „wsparcie”, nie ma to jak wyjść za mąż dla kasy i zmuszać się do sypiania z kimś bez uczucia, wtedy to już naprawdę psychiatryk 😉

   0

   0
   Odpowiedz
  2. Co masz do grafikow frajerze

   1

   0
   Odpowiedz
 14. Jeśli angielski rozumiesz w stopniu komunikatywnym to wyjedź jak najdalej z tego kraju. W Kanadzie ludzie są bardzo wyrozumiali i mili. W Tajlandii podobnie. Doby są tam bardzo tanie, samochodu nie potrzebujesz, wystarczy skuter, rower, lub nogi.

  5

  0
  Odpowiedz
  1. Skąd ma wziąć pieniądze na wyjazd? A poza tym nie wyjedzie do Kanady albo Tajlandii. Jeżeli już to do europejskiego kraju.

   0

   0
   Odpowiedz
  2. Dziękuję, ale póki co stresuję się wyjazdem do pobliskiego miasta, nie dam rady sama poza granicę. Pozdrawiam!

   0

   0
   Odpowiedz
 15. Polecam Ci mimo wszystko nadal próbować znaleźć dobrego terapeutę i koniecznie spierdalac z domu i to czym prędzej.

  7

  0
  Odpowiedz
 16. Tu autorka, dziękuję za wszystkie wspierające komentarze. To nie tak, że nie wiem co robić w domu, po prostu nie potrafię czytać w myślach babci, która wpada na różne pomysły.
  Dziękuję za modlitwę, niech i Was Bóg prowadzi. Nie chcę się skupiać na problemach, bo popadam w coraz gorsze stany, muszę na siłę myśleć pozytywnie, inaczej nie mam szans.
  Wesołych Świąt mimo wszystko, wierzmy, że Nowy Rok przyniesie upragniony przełom.

  1

  0
  Odpowiedz
 17. Tu jeszcze raz autorka, moja znajoma udostępniła taki tekst, bardzo mnie poruszył, przeczytajcie, proszę:

  „Dla wszystkich moich przyjaciół, zarówno bliskich, jak i zwykłych po prostu. Jeden z najdłuższych postów, jakie kiedykolwiek napiszę, i najbardziej prawdziwy. W pewnym momencie wszyscy przeżywamy ciężkie chwile. Życie nie jest łatwe. Po prostu przemyślcie to. Czy wiecie, że ludzie, którzy są najsilniejsi, są zwykle najbardziej wrażliwi? Czy wiecie, że ludzie, którzy okazują najwięcej życzliwości, są pierwszymi, których inni źle traktują? Czy wiecie, że ci, którzy cały czas troszczą się o innych, są tymi, którzy najbardziej potrzebują opieki? Czy wiecie, że trzy najtrudniejsze rzeczy do powiedzenia to: kocham cię, przepraszam i pomóż mi? Czasem tylko dlatego, że osoba wygląda na szczęśliwą, trzeba spojrzeć poza jej uśmiech, aby zobaczyć, ile bólu może tam być.
  Do wszystkich moich znajomych, którzy przechodzą obecnie pewne problemy – zacznijmy lawinę wsparcia. Wszyscy potrzebujemy teraz pozytywnego wsparcia. Jeśli nie zobaczę Twojego imienia, zrozumiem. Czy mogę prosić moich przyjaciół, gdziekolwiek jesteście, aby uprzejmie skopiować i wkleić ten status na jedną godzinę, aby dać chwilę wsparcia wszystkim, którzy mają problemy rodzinne, walkę o zdrowie, kwestie związane z pracą, wszelkie zmartwienia i po prostu muszą wiedzieć, że kogoś to obchodzi.
  Zróbcie to dla nas wszystkich, ponieważ nikt nie jest odporny. Mam nadzieję, że zobaczę to na tablicy u wszystkich moich przyjaciół, tylko po to, by uzyskać wsparcie moralne. Wiem, że niektórzy będą !!! Zrobiłam to dla przyjaciela i Wy też możecie.”

  2

  0
  Odpowiedz
 18. Uciekaj z tego kolchozu to wampiry energetyczne, karmia sie dramatem i niskimi wibracjami emocji

  0

  0
  Odpowiedz
 19. mam podobnie. 50 lat i ………

  0

  0
  Odpowiedz
 20. Karolino, chcialabym ci pomoc. Najpierw musisz spierdolic z tego domu. Na serio. Juz jestes zatruta. Idz na popko.pl, ten uzdrowiciel pomaga tez kobietom w trudnych sytuacjach.

  0

  2
  Odpowiedz
 21. Nie wiem jak u Ciebie z wiarą i siłami, ale jest coś takiego jak Nowenna Pompejańska. Poczytaj w necie, jednak myślę, że jak na początek może być za ciężka. Więc proponuję Ci Nowennę do matki Boskiej rozwiązującej węzły: http://www.rozwiazwezly.pl
  Masz tam instrukcje oraz świadectwa które powinny motywować, polecam to nie tylko Tobie Karolino. A i nie myśl sobie, że jestem jakiś mega pobożny, ale sięgałem i sięgam po Nią gdy jest krucho koło d…y
  Pozdrawiam
  Piotr

  1

  0
  Odpowiedz
 22. Strasznie mi przykro, mam nadzieję że mimo wszystko wyjdziesz z tego. Zacznij myśleć o sobie i nie słuchaj innych. Więcej egoizmu!

  1

  0
  Odpowiedz
 23. Spodziewaj się że po Twojej wyprowadzce babka pierdolnie kule i zacznie się poruszać szybciej od przeciętnej osoby.

  0

  0
  Odpowiedz
 24. Idź na psychotetapię. Pomoże. Przede wszystkim znajdziesz swoje miejsca, ułożysz sobie, za co odpowiadasz, a za co nie. To chore, że chodzisz za babcią, patrzyc, w czym ją wyręczyć. Ustal, kto za co w domu odpowiada, trzymaj się tego i chuj. Nie odpowiadasz za emocje innych, za zrzędzenie babci, za to, że się krząta po domu, za jej niezadowolenie. Nie jesteś winna domyślania się, o co innym chodzi, czego mogą od Ciebie chcieć. To ich działka, żeby to wyrazić, asertywnie i z szacunkiem.

  1

  0
  Odpowiedz
 25. Jak nie jesteś gruba to cię pocieszę swoim fiutem

  0

  1
  Odpowiedz
 26. Dbaj o siebie, stań się wartościowym człowiekiem i pokochaj siebie. Wtedy pokochają Cię inni. Życie to wyzwanie. To że sobie z nim nie radzisz to normalne. Przechodzisz przez pewien etap w życiu. Jak każdy. Zastanów się jakie możesz wyciągnąć z tego lekcje na swoją korzyść. Nie bój się życia tylko staw mu czoła. Staniesz się silna i pokonasz trudności. Wierzę w Ciebie. Jesteś wyjątkowa, a Twoja wrażliwość to skarb 🙂

  1

  0
  Odpowiedz
 27. twój problem będzie trwał tak długo dopóki nie przerwiesz pępowiny od swojej rodzinki, wynieś się z tego domu…

  1

  0
  Odpowiedz
 28. Modlitwę? Hahaha

  0

  2
  Odpowiedz
 29. Witaj autorko. Mam bardzo podobny problem i bardzo prosze bys sie do mnie odezwala. Nie ma nic gorszego jak bycie zupelnie samemu z problemem, ktorego nikt nie rozumie. Ja Cie rozumiem i mysle ze Ty tez mnie zrozumiesz. Odezwij sie moje gg 64309376 Jesli nie masz to prosze bys zalozyla. Pozdrawiam i na swoj sposob pomodle sie za Ciebie.

  1

  0
  Odpowiedz
 30. Cześć. Poznajmy się, może będę w stanie pomóc. Problem toksycznych ludzi przerabiałem wielokrotnie. Za niedługo będę szukał ludzi do pracy w biurze. Mieszkanie, przeprowadzka – to można ogarnąć, pomogę Ci. Odżyjesz, spojrzysz na siebie inaczej. Napisz do mnie: biuro@kaczmarzewski-consulting.pl W treści podaj, że dotyczy postu na tym portalu, będę wiedział, o kogo chodzi. Pozdrawiam bardzo serdecznie.

  1

  0
  Odpowiedz
  1. Ja się obawiam, że możesz mieć w tym inny cel. Mam nadzieję, że się mylę. P.s. nie jestem autorką.

   0

   0
   Odpowiedz
 31. Przede wszystkim rzuć to wszystko i zmień otoczenie. Trzeba zaryzykować, inaczej będziesz wiecznie żałować!

  2

  0
  Odpowiedz
 32. Tu autorka, serdecznie Wam dziękuję za wsparcie, było ze mną naprawdę źle, uściski!

  0

  0
  Odpowiedz
 33. Cześć. Jedyne wyjście to wyprowadzić się z domu i to jak najszybciej. Ja sama mieszkalam z toksycznymi rodzicami do 30tki, to był koszmar. Tez nie mogłam znaleźć pracy i wieczne gnojenie mnie. W dodatku jestem osoba bardzo nieśmiałą, mam ogromne problemy z mówieniem (wada wymowy), wiec znalezienie pracy w moim przypadku jest chyba niemożliwe, bo wszędzie trzeba gadac… Miałam kilka nieudanych związków z facetami poznanymi przez Neta co jeszcze bardziej mnie dolowalo. Sytuacja w domu stawała się coraz gorsza, darcie ryja matki (która na pewno trochę przyczyniła się do tego kim jestem, bijąc mnie za nic w dzieciństwie i wiecznie drąc ryja z byle powodu), obgadywanie mnie przez cala rodzinę, bo nie mam pracy. Wszyscy mieli mnie za lenia, a ja po prostu zacinam się bardzo przy mówieniu i nie wiem gdzie bym miała iść do pracy skoro nawet glupiej rozmowy kwalifikacyjnej nie przejde… W końcu mój facet wynajął mieszkanie i przenioslam się do niego do miasta odległego o 200 km od mojego. On pracuje i utrzymuje mnie, ja sobie trochę dorabiam przez Neta. Do rodziców juz nie myślę wracać bo bym tam oszalała. Tobie Autorko radze czym prędzej znaleźć faceta i się przeprowadzić do niego. I nie wybrzydzaj, byle facet byl dobry i miał swoje mieszkanie. W żadne miłości to ty nie wierz bo w tych czasach nie ma czegoś takiego. Szukaj faceta. Powodzenia

  2

  0
  Odpowiedz
  1. Hej, tu autorka. Bardzo Ci współczuję i bardzo Cię rozumiem, tylko jestem wielką romantyczką i nie wyobrażam sobie związku bez uczucia, którego i Wam życzę

   0

   0
   Odpowiedz
 34. Czy wrażliwość to błogosławieństwo czy przekleństwo? Zależy jak na to spojrzysz.
  Jeżeli będziesz otoczona przez ludzi o ciężkich charakterach, chcących Cię w dodatku wykorzystać to rzeczywiście przekleństwo -znam z autopsji, dopóki nie wyrobisz sobie wystarczająco „grubej skóry” żeby powiedzieć „dość!” kiedy trzeba to w myślach usprawiedliwiasz błędy/arogancję innych i ciągle im pomagasz, dajesz kolejną szansę, samej dobijając się coraz bardziej.
  Z drugiej strony, jeśli spotkasz na swojej drodze kogoś kto Cię doceni, lub zwyczajnie „pokażesz trochę pazurów” reszcie świata to sytuacja się zmienia o 180 stopni. Pomagasz i pracujesz z tym z kim chcesz już nie jak kopciuszek ale królewna 🙂

  Co do reszty – przedmówcy już wyjaśnili w czym rzecz – musisz uwolnić się od toksycznej rodzinki. Do tego niezbędne jest własne mieszkanie i praca i to najlepiej w odpowiedniej odległości od domu.

  Nie wiem jakie masz kwalifikacje ani z jakiego rejonu kraju pochodzisz ale u mnie (Dolny Śląsk) na zwyczajnej produkcji gdzie przyjmują każdego dają dość żeby się (skromnie bo skromnie ale samodzielnie) utrzymać i mieszkać. Na początek wystarcza, później wpadają podwyżki i nadgodziny więc nie jest tak źle. Dodatkowo praca dla kobiet w fabrykach jest zasadniczo lżejsza niż dla mężczyzn ze względu na przepisy BHP.

  Jeżeli masz prawo jazdy – w kraju co i rusz trąbią że na rynku brakuje 100 tys. kierowców (i nie chodzi tu tylko o ciężarówki). Znajoma niedawno podłapała pracę jako kurier. Zarobki od 3k w górę.

  Jeśli wolisz biuro – próbuj np. jako pomocnik księgowego (inna znajoma po samej zawodówce robi właśnie na takim stanowisku, dobry początek kariery). Najlepiej też znać jakiś język obcy – niemiecki jest tu obecnie bardzo pożądany.

  To tylko najprostsze możliwości, jeżeli chodziłaś na staże to prawdopodobnie jesteś po studiach. Próbuj w swoim fachu choćby na początek za najniższą krajową. Jako świeżo upieczony inżynier właśnie od takiej stawki zaczynałem będąc skierowany przez Urząd Pracy. Po okresie próbnym szef sam zwiększył na dwa razy tyle, gdy po paru latach się zwalniałem proponowano 4x ale miałem już lepszą ofertę.
  Najważniejsze to próbować i się nie poddawać.

  Dasz radę Dziewczyno! Wierzę w Ciebie!
  Zrób tylko pierwszy krok! Następne przyjdą łatwiej.

  Pozdrawiam
  NR

  1

  0
  Odpowiedz
 35. Wrażliwość to straszliwe przekleństwo.

  0

  0
  Odpowiedz
 36. Cześć. Bardzo poruszył mnie Twój wpis. Sama mam dość podobną sytuację do Twojej, choruję na nerwicę i fobię społeczną, więc wiem jak to jest. Toksyczna rodzina (i nie mam tutaj na myśli tylko rodziców, ale też rodzinę mamy) doprowadziła mnie do takiego stanu, że od 13 roku życia chorowałam na anoreksję. Przez 12 lat przeszłam już wszelkie możliwe formy zaburzeń odżywiania. Chorobę udało mi się pokonać dwa lata temu. Niestety nie pomogło mi to pozbyć się wpajanych kompleksów i niskiej samooceny. Zawsze w życiu robiłam wszystko, aby zasłużyć na szacunek rodziny i innych, zawsze czułam się gorsza od innych. Z racji tego w szkole dawałam z siebie wszystko, aby mieć jak najlepsze stopnie i dostać się na wymarzoną medycynę (choć sama do końca nie wiem czy było to marzenie moje czy toksycznych rodziców…) Niestety nie udało się i po maturze się załamałem. Ta stagnacja w moim życiu trwała 5 lat, dopiero po tym czasie przy pomocy psychoterapeuty udało mi się doprowadzić do stanu w którym mogłam jako tako funkcjonować bez samo okaleczania się, wymiotowania i ataków paniki przy okazji każdego wyjścia z domu. W tym roku kończę studia z nadzieją, że 2018 rok będzie dla mnie w końcu rokiem gdzie znajdę stałą pracę w której będę się realizować i spełnię moje marzenie o normalnym życiu. Tego autorko również Ci życzę. Nie dajmy się ludziom, którzy na nas nie zasługują, mając ich w głębokim poważaniu. Szczęśliwego Nowego roku dla Ciebie i wszystkich czytających ten wpis.

  0

  0
  Odpowiedz
 37. Ja mam nerwice lękowa . Kazdy dzien to walka ale nigdy nigdy sie nie poddawaj . Jestes wartosciowa dziewczyna i osiagniesz wszystko ale malymi kroczkami spokojnie

  0

  0
  Odpowiedz

Chujowi ludzie

Czemu ludzie to takie kurwy? Nie ważne czy to ‚kolega/koleżanka z pracy’ mąż, żona, dzieci, rodzice, przyjaciel, rodzeństwo. Mąż/ żona Cię zdradzi, rodzina się odwróci, znajomi w pracy to podpierdalacze, dzieci niewdzieczne, a rodzeństwo często gorsze jest od diabła.
Większość ludzi to szmaty. Niby jest dobrze jak jesteś chojny dasz kasę na wieczne nie oddanie. Jest dobrze jak włazisz komuś w dupę. Zrób coś co im się nie spodoba to będą psy na tobie wieszać. Jak ja kurwa nienawidzę ludzi najlepiej jakby wszyscy zdechli. Z utęsknieniem czekam na jakiś koniec świata ale końca świata nie będzie. Czekam może Korea rozwali świat? Ale tak się nie stanie. Nasze słońce ma jakieś jeszcze 4mln życia jak dobrze pamiętam więc też lipa. Ale jest nadzieja że kiedyś cały wszechświat wchłoną czarne dziury i kurwa będzie wtedy święty spokój. Ludzie to największy rak tego uniwersum. Umrzyjcie wszyscy Ci co to czytacie, Ci którzy teraz żyją na ty padole, zróbcie przysługę światu i umrzyjcie. Jak wszyscy zdechniecie to i na koniec ja mogę odejść w spokoju

71
21
Pokaż komentarze (34)

Komentarze do "Chujowi ludzie"

 1. 4 Miliardy nie miliony.

  6

  0
  Odpowiedz
 2. Twoja chujnia przekonała mnie do popełnienia samobója. Mam dość tych skurwysynów, dozoba po drugiej stronie.

  18

  8
  Odpowiedz
  1. Problem jest taki że tylko dobrzy i wrażliwi chcą się zabić a takie chuje już nie. Powinno być odwrotnie.

   10

   1
   Odpowiedz
  2. Daj spokój, reinkarnacja pewnie istnieje od nowa chcesz przechodzić przez ten cyrk? 🙂

   1

   0
   Odpowiedz
 3. Nie 4mln, tylko 4mld. Ale to nie takie ważne, bo dla większości ludzi Ziemia jest nadal w centrum wszechświata, może więc dlatego każdy ma się za pępek świata? Tak czy siak, odległości w kosmosie są tak ogromne, ze prawdopodobnie nigdy nie zasiedlimy innych planet i nasz gatunek wyginie wraz z planetą którą niszczymy

  5

  2
  Odpowiedz
  1. Ziemia jest plaska!!

   0

   0
   Odpowiedz
 4. Piękna uczuciowa hujnia, z którą się utożsamiam… Ludzie to kurwy i tyle.

  10

  5
  Odpowiedz
  1. mówisz o sobie

   5

   2
   Odpowiedz
 5. Jak ktoś mądry powiedział ludzie to najbardziej zbrodniczy gatunek tak że faktycznie powinni zapłacić.

  3

  1
  Odpowiedz
 6. W stronę naszej galaktyki zbliża się andromeda a wszechświat rozszerza się do nicości także masz szanse 😉

  4

  0
  Odpowiedz
 7. Ebenezerze Scrooge, czy to Ty? Witamy w Intęrnetach.

  3

  2
  Odpowiedz
  1. Nie, na mnie mówią Willy Wonka ale tak naprawdę to jestem Willy Wanker i lubię sobie walić czekoladową gruchę.

   6

   1
   Odpowiedz
 8. Jakby to orzekł komuszy sąd: „nie mogę się nie zgodzic”.

  1

  1
  Odpowiedz
 9. „najlepiej jakby wszyscy zdechli.”
  Nie lubię jak ktoś używa słów „wszyscy”, co to znaczy „wszyscy”?
  Eskimosi i plemiona Amazonii też – to może zacznij od siebie? co ?

  A tak na poważnie. Nie ma w Tobie wiary/sensu życia i dopóki tego nie znajdziesz, to będziesz miał chujowe życie.

  5

  0
  Odpowiedz
  1. Eskimosi też. Oni oddają swoje kobiety by je przejezdni wyruchali, bo im zróżnicowanych genów brakuje. Ludzie z musu zrobią wszystko. xD

   1

   0
   Odpowiedz
   1. Osz ja pierdole, jade na biegun!

    0

    0
    Odpowiedz
 10. No i fajnie.Hej hej hej hej ,kciuk w ryj ,zrób Leppera i po sprawie .I tak ludzie to mendy .Nie wszyscy ale wiekszosc ,jak z tym żyć ?Odpowiem Ci .Być większa kurwą niż oni !!!Powiedział duży łysy huj !

  1

  0
  Odpowiedz
 11. Nie ma człowieka, nie ma problemu. Tam gdzie pojawi się człowiek, zaraz pojawia się problem.

  5

  0
  Odpowiedz
 12. Wszechświat się kiedyś skończy, to pewne. Ale nie jest pewne czy ludzkość razem z nim. Może ludzkość się na tyle technologicznie rozwinie, że uniknie zagłady kosmosu. Według obliczeń naukowców, najprędzej nastanie za jakieś 2-3 miliardy lat. Czyli nawet słońce nie zdąży się zużyć, autorze chujni.

  0

  1
  Odpowiedz
 13. Co za chujowa chujnia. Jak można komuś życzyć śmierci? Sam zrób wszystkim przysługę i się odjeb a nie marudzisz

  7

  1
  Odpowiedz
 14. Hojny, a nie chojny.

  2

  0
  Odpowiedz
 15. Swiat jest piekny tylko ludzie to skurwysyny. Albo moze to tak sie dzieje tylko w Polsce i wszedzie tam gdzie sa Polacy???

  8

  0
  Odpowiedz
  1. Jak cię tak zaślepia nienawiść, że nie umiesz zobaczyć, że na świecie są też porządni ludzie (nie, nie tylko ty jeden) to znaczy, że z tobą coś poważnie nie tak.
   Każdy kiedyś umrze, ale jakim skurwiałym mendą trzeba być, żeby życzyć śmierci tym co przeczytali twoje wypociny? Zrób światu przysługę i idź się leczyć albo chociaż zapisz się na rejs na Marsa. Jednego idioty mniej…

   5

   1
   Odpowiedz
 16. O tak! Ludzie są chujowi jak barszcz, tylko Tyś się nam ostał, wielmożny Januszu, oazo prawości na tej suchej ziemi.
  Co nie wejdę, czytam o tym, że ludzie są beznadziejni, jakby te wypociny kleiły psy, świnki morskie i jaszczurki, pod nieobecność ich panów.
  Zaskoczę Cię! Ty też jesteś człowiekiem! Mało tego, tak samo żałosnym jak reszta, o ile nie bardziej, skoro poświęcasz czas na klejenie tych bzdur.
  Wiesz dlaczego ludzie są chujowi? Bo Ty i Tobie podobni,widząc zezwierzęcenie innych ludzi, traktują je jak usprawiedliwienie dla swojego własnego. Tak więc czuj się współwinny i zamiast pierdolić farmazony, spróbuj naprawić ten świat, choćby najbardziej błahym uczynkiem, jak wniesienie pani Janinie zakupów na trzecie piętro.
  Pozdrawiam, Janusz K.

  6

  1
  Odpowiedz
  1. Ale ty głupi jesteś naiwny jak dziecko

   1

   0
   Odpowiedz
 17. Nic mnie tak nie wkurwia jak inni ludzie.

  2

  2
  Odpowiedz
 18. Naucz się żyć, a znajdziesz swoje zen.

  0

  0
  Odpowiedz
  1. a potem ben. big ben

   0

   0
   Odpowiedz
 19. i po co te wypociny… idź na spacer…

  0

  0
  Odpowiedz
 20. idź się zakop ,wpuść robale.niech wyżrą cię od środka to będzie twój jedyny „dobry uczynek” w twoim życiu bo nakarmisz zwierzaczki

  0

  1
  Odpowiedz
 21. zjedz snikersa xD żart, patrz na nich jak na podludzi, znajdź sobie hobby,wybierz sobie ulubioną partie polityczną, zacznij ostro napierdalać na siłce i nakurwiać jakieś maratony w terenie, nie przejmuj się zwierzętami co najwyżej weź kamere i zacznij ich filmować będziesz mieć materiał na animal planet i dostaniesz hajsy

  0

  0
  Odpowiedz

Ja bym to zrobił inaczej

Wiecie co jest chujowe? Gdy ludzie komentują Twoje decyzje w sposób, który doprowadza Cię do szewskiej pasji. Chcę kupić karmę za 200 zł dla kota, to kupuję. To są moje pieniądze, uczciwie zarobione, więc chuj komu do tego na co je wydaję. Chcę wyjść sam do kina, bo nie lubię jak mi ktoś ględzi nad uchem, to wychodzę. Smaruję klejem ścianę, nie tapetę, bo tak wygodniej. „Ja bym tak nie zrobił.”, „Gdybym była tobą, to zrobiłabym to inaczej”, „Ja bym tyle nie wydał na głupie zwierzęta”. Świetnie kurwa, dziękuję za doskonałe rady PO CZASIE! Nie rozumiem po co tyle gadać o przeszłości. Bzyknąłem laskę, z którą nie mam już kontaktu? Och nie, rozmawiajmy o tym przez najbliższe pół roku, bo to takie istotne. Raz w życiu kogoś okłamałem? Niech będzie mi to wypominane i rozdrapywane ciągle i od nowa, bo przecież ludzie są nieskazitelni. A kurwa, aż mi się pisać odechciało.

67
16
Pokaż komentarze (23)

Komentarze do "Ja bym to zrobił inaczej"

 1. Ja bym nie napisał takiej chujni

  56

  0
  Odpowiedz
  1. Inaczej bym to skomentował.

   11

   1
   Odpowiedz
 2. Taka mentalność tego zjebanego narodu. Każdy potrafi tylko doradzać, wpieprzać się drugiemu w życie albo pisać scenariusze na cudze życie – żądając jednocześnie aby ktoś je realizował. Znałem kiedyś dziewczynę która bardzo dużo paliła, ilekroć ktoś zwracał jej uwagę że nie powinna bo marnuje pieniądze zdrowie itd odpowiadała „Swoje palę, za swoje i swoje zdrowie marnuję” dyskusja zawsze się wtedy urywała. Wyjechała jakiś czas temu do Kanady, niewiele równie mądrych ludzi znałem.

  22

  5
  Odpowiedz
  1. Jak sama z własnej woli zamieszkała w tym lewicowymy, oglupialym kraju to chyba jednak nie jest taka mądra.

   2

   0
   Odpowiedz
   1. A co miała Twoim zdaniem robić? Siedzieć tutaj nad Wisłą w kraju bez przyszłości, perspektyw czy czegokolwiek

    1

    0
    Odpowiedz
  2. A dużo znasz mądrych ludzi?

   1

   0
   Odpowiedz
 3. Kurwa, karmę za 200 zł? Za 110 zł kupisz 7 kg Taste Of The Wild z wysyłką. Zajebista karma, której niczego nie brakuje.

  3

  1
  Odpowiedz
  1. Reklama mnie wkurwia, kryptoreklama jeszcze bardziej.
   Jest tutaj admin, moderator czy jakiś inny leń śmierdzący? Jak tak dalej pójdzie przestanę tu zaglądać, bo treść wpisów będzie jak na onecie albo innej kafeterii.
   Życzę wesołych Świąt, ale nie wszystkim. Wyjątkiem są te skurwysyny od szeptanej reklamy oraz hołota związana z każdym call center. Wypierdalać.

   0

   2
   Odpowiedz
   1. Zainwestuj w Bitcoina.

    2

    0
    Odpowiedz
  2. Orijen też jest dobra i ją wybrałem. Wypróbuję też Taste of the Wild, skoro polecasz 🙂

   2

   0
   Odpowiedz
   1. Nie próbowałem Orijen, ale jest na mojej liście. Taste of the Wild zawiera komplet potrzebnych dla kota składników bez nadmiaru zbóż i innych chujowych wypełniaczy. Moje koty to lubią, ale nie wpierdalają przesadnie, więc nie tyją. To sucha karma, więc łatwo przechowywać. Mokrej im nie daję. Oprócz tego mają oczywiście wodę przez cały czas. Ponadto z raz dziennie jakiś domowy smakołyk. Raczej tego nie potrzebują, ale lubią, to im daję.

    1

    0
    Odpowiedz
   2. A, nie, to Orijen była tak w chuj droga. Jednak się nie zdecyduję z tego względu.

    1

    0
    Odpowiedz
    1. 5,4 kg Orijena kosztuje 200 zł. Ponoć sucha karma to ma być tylko dodatek, a w tej nie ma kompletnie zbóż, więc jest dobra. No ale cena odrzuca

     0

     0
     Odpowiedz
 4. W pełni cie popieram i rozumiem..nic tak nie wkurrr….jak rady od osób które ze zjebany usmieszkiem, (bo wiedza że Cię to wkurwi) komentują co i jak robisz..kij im w poslady!!! Pozdro

  1

  1
  Odpowiedz
 5. To the Writer of Chujnia – all u do is -look at them & say ” No , actually you don’t”.

  0

  1
  Odpowiedz
 6. A ja kurwa smaruje laski kremem od tapety jarajonc blanta , kot robi drinki ( Cool Cat) . Nieraz musze kogos oklamac ( ta, ta szefie , korek na ulicy ) . I fucked the System & I’m living off the grid in a nasty city … Bardzo tesknie za moim krajem , ale jak czytam chujnie to mysle ze moze sie tam nie nadaje . Pozdro . Nie wiem co Ci poradzic . Moze ich nie sluchaj ??

  0

  3
  Odpowiedz
 7. Dale jaram . Za swoje .

  0

  0
  Odpowiedz
 8. Bo pizdą jesteś. Tak samo jak ci, którzy dają ci plusiki. Prawdziwy facet nie przejmuje się takimi chujowymi problemami, a jak nie chce wysłuchiwać pierdolenia to mówi o tym wprost i każdy to respektuje.

  1

  2
  Odpowiedz
 9. Ciekawe czy ta tapeta sie trzyma sciany?

  0

  0
  Odpowiedz
  1. Nie, ale ściana trzyma się tapety. To pewnie taka oszczędna ściana, chyba z płyty gipsowo-kartonowej na którą każdy Janusz mówi „rygips”.

   1

   0
   Odpowiedz
 10. odetnij ich od informacji o sobie,nie żal się bo użyją to przeciw tobie.trzymaj dystans.zobaczysz jak dostają pierdolca by coś z ciebie wyciągnąć

  1

  0
  Odpowiedz
 11. Wypominanie komuś czegoś złego z przeszłości ma tylko na celu tę osobę wkurwić.

  0

  0
  Odpowiedz
 12. Dobrze tak jest

  0

  0
  Odpowiedz

Święta

„Krok po kroku, krok po kroczku, najpiękniejsze w całym roczku idą święta”…. Jak głosiła emitowana na początku XXI w w radiowej Trójce piosenka śpiewana przez ówczesnych dziennikarzy tej stacji. Pięćdziesiątjeden tygodni, pełnych rozczarowań, ponurych niczym spojrzenie zawodowego zbieracza puszek, który bez złudzeń otwiera kolejne kontenery, niczym wrota mitycznego sezamu, wiedząc jednocześnie że zostały one splądrowane ze wszystkich skarbów, przez towarzyszy niedoli którym akurat tego dnia udało się wytrzeźwieć wcześniej, minęło. I już u przedproży stoją, waląc kułakami w szczelnie zamknięte drzwi tzw Święta. Przybywają wdzierając się nachalnie w moje życie dźwiękami kolęd, przepisami na kutie, barszcz z uszkami i radami jak przygotować wieczerzę w niemal każdym dzienniku już od pierwszych dni Listopada. To właśnie wtedy w marketach pojawiają się choinki, girlandy, bombki. W Tv można usłyszeć christmas songi, a na rynku tej nędznej mieściny pojawia się choinka. Zewsząd słychać: najpiękniejsze święta, święta miłości, pokoju, pojednania. Zaczyna się odliczanie do początku magicznego okresu, adwentowe kalendarze, wianki ze świecznikami przyjmują role czasomierzy.
Na skwerach pojawiają się sprzedawcy choinek i karpi.
Mija kilka dni i zaczyna się tzw Wigilia. Ludzie zbierają się o zmroku, cedzą przez zęby nieszczere życzenia, po czym żrą (bo trudno to nazwać spożywaniem posiłku). Po wielkim żarciu następuje rozdanie prezentów, wśród których królują od lat nieśmiertelne skarpety, swetry, rajstopy do tego czekoladopodobny mikołaj i jakieś elegancko zapakowane gówienko, kupione za chwilówkę z trzymiesięcznym odroczeniem terminu płatności. Wszystkiemu ze stołu przygląda bohater wieczoru -karp. Zabity wpierw przez wielokrotne uderzenie tłuczkiem w głowę i poderżnięcie skrzeli. Niejednokrotnie nim zdąży wydać ostatnie tchnienie, spadnie jeszcze na podłogę, brudząc całą kuchnię krwią i śluzem. Psując tym samym humor wszystkim wokół („bo głupia ryba się wyślizguje”). Konając patrzy jeszcze po raz ostatni smutnym, pustym i tęsknym wzrokiem na swoich oprawców. Znam dobrze to spojrzenie, pełne rozczarowania, bezsilności, oczekiwania na lepsze dni które nigdy nie nadejdą. Widywałem je kiedyś w oczach podstarzałego bezdomnego, który mijając mnie na swoim zdezelowanym rowerze, obładowanym tekturą falistą, wyciągał rękę prosząc o papierosa.

Jest wszystko w tych świętach, jest robienie wywiadu o innych członkach bliższej czy dalszej rodziny, jest wyśmiewanie się z innych, jest chwalenie się kto ma lepiej, jest fałsz (jak ty ślicznie wyglądasz, jak się za tobą/wami stęskniłem/łam choć w rzeczywistości widok tego/tej wywołuje odruch wymiotny) jest hipokryzja (stek nieszczerych, niemożliwych do spełnienia życzeń cedzonych przez zęby), jest festiwal próżności, zakłamania, wpierdalania na siłę i marnowania żarcia. Jest wreszcie mordowanie zwierząt („idą święta ryczą zwierzęta w rzeźniach”). Jest pijaństwo i obrażanie/obrabianie dupy innym. Jest zasilanie kont szamanom w czarnych kieckach. A to wszystko skwitowane magicznym „święta, święta i po świętach”

Nienawidzę świąt, niewiele jest równie fałszywych rzeczy na tym łez padole.

73
27
Pokaż komentarze (26)

Komentarze do "Święta"

 1. Jak słyszę święta, to mnie w dupie szczypie. Najlepiej zakopałbym się 100 kilometrów pod ziemię.

  18

  3
  Odpowiedz
 2. Ale ból dupy….
  Ja nie spotykam się z rodziną której nie lubię ,nie dostaje skarpet ,pierdoli mnie mordowanie zwierząt bo uwielbiam mięsko i jem je cały rok i kościołowi też nic nie daje. O jakie świnta fałszywe ,a tfu. Chujowa ta chujnia.

  12

  14
  Odpowiedz
 3. Popieram i pozdrawiam. Nie wiem co mam jeszcze napisać zgadzam się ze wszystkim co zostało napisane w tym wpisie. Prawdę pisząc sam chciałem napisać coś na ten temat ale tu zostało wspomniane wszystko co chciałem napisać. Więc kurwa wesołych jebanych świąt.

  10

  4
  Odpowiedz
 4. I to jest prawdziwa hujnia moi mili Chujowiczanie.
  P. s. Z okazji Świąt huj Wam w dupsko !

  21

  5
  Odpowiedz
 5. Śmierć i cierpienie zwierząt, tylko po to by zaspokoić kubki smakowe – nie trzeba jeść mięsa, czy nabiału, by żyć. „Nie zabijaj” nie ogranicza się do „Nie zabijaj ludzi”. Przede wszystkim kwestia sumienia.

  4

  7
  Odpowiedz
  1. Takie zwierzę nie miało by oporów żeby zjeść ciebie. Ale tym się od nich różnimy że możemy je zabić humanitarnie, bezboleśnie i zjeść. Takie zwierzęta w Afryce nieraz zjadają się żywcem.

   4

   2
   Odpowiedz
 6. dlatego ja nie obchodze świąt, wyjeb**e mam w te dzielenie opłatkiem, śpiewanie, modlitwe ,przyjdę tylko opierd**ić co ze stołu całą resztę mam w dupie !

  5

  2
  Odpowiedz
 7. Trzy stówy do łapy i zapraszam do złożenia CV w naszym Łódzkim Wydziale Fabrycznym. U nas będziesz miał dobrą wymówkę dla siebie i rodziny, by nie brać udziału w świętach, bo nie będziesz miał takiej możliwości. W tym ruchliwym okresie fabryka działa ze zbublowaną wydajnością. Zamiast obrastać tłuszczem, wydawać kasę na prezenty i marnować czas na przygotowania, będziesz ostro jebał u nas i wpadnie ci dodatkowe parę groszy.

  7

  3
  Odpowiedz
  1. I znowu gówno się rozlało. Admin, śpisz kurwa leniu?

   2

   0
   Odpowiedz
 8. Trzeba jeszcze dać się komuś wkurwić i mamy komplet. Co roku przyrzekam sobie, że nikt mnie z równowagi nie wyprowadzi, a tu chuj. Coś się przypaliło, spadła bombka i raban na cały świat.

  3

  0
  Odpowiedz
 9. Pięknie to ująłeś. Wpis oceniam 10/10.

  4

  1
  Odpowiedz
 10. Elo EbenezerScrooges of the Eastrn Persuasions . HolyRolly Days are for u to prove u not such an Asshol as u are . Relax , have a drinky :)) , zjaraj blanta , odpierdol sie od tego co cie denerwuje , swallow ;))) , BE NICE , don’t be a dick /cunt . Take care .

  0

  2
  Odpowiedz
  1. Przez te jebane święta 3 paczki dziennie palę, a i tak wszystko mnie ciągle wkurwia.

   2

   1
   Odpowiedz
 11. A tam pierdolis. Swienta so fajne .

  2

  4
  Odpowiedz
 12. Święta są z okazji rozpoczęcia wydłużania się dnia, po najdłuższej w roku nocy (Jezus=Słońce rodzi się i niebawem przyniesie nam ciepło, a więc wegetację = jedzenie. Ludzkość przetrwa, zaczyna się nowy rok, wszystko na nowo). Taki dzień trzeba świętować bo to jest wielkie wydarzenie związane z naszą egzystencją na tej ziemi.
  Ale oczywiście mało kto łączy te fakty i stąd ta chujnia, o której autor napisał. Świętujmy je więc odpowiednio do znaczenia, jakie ma dla życia, dla nas samych, a nie chorych sloganów i całej masy gówna za nimi idącego.

  Następne ważne święto to Wielkanoc. Wówczas dzień staje się dłuższy od nocy, światło wygrywa z ciemnością, co w religii określa się mianem Jezus zmartwychwstał. Zaczyna się lato, żarcie rośnie na polach, jest jasno, kolorowo i pięknie. Data Wielkanocy przypada zawsze na pierwszy weekend po pierwszej pełni Księżyca następującej po równonocy wiosennej.

  5

  1
  Odpowiedz
 13. Nieźle masz na chacie….

  1

  0
  Odpowiedz
 14. Mnie wkurwiaja pedalskie parady „rownosci „,pozatym gdzie ty sie wychowales (as)?

  3

  1
  Odpowiedz
  1. Na dzikim i ciemnym południowym-wschodzie kolego.

   2

   1
   Odpowiedz
   1. Oj ty „oswiecencu „kakaowy.

    0

    0
    Odpowiedz
 15. Opis swiat w izbie tego waszego ” mesia” ( co za chujowe slowo ). Kurwa wasza mac te nowe slowa sa b . chujowe i niefajne : ” posrane „??? ” gimbaza” ???? ” prawiczek ” faaaaak !! Chujowych swiat .

  0

  0
  Odpowiedz
 16. i jebanego nowego yorku !

  1

  0
  Odpowiedz
 17. A w mojej rodzinie święta to czas miłej biesiady i spotkań z ludźmi, dla których zwykle nie ma czasu. Nie ma niczego o czym ty piszesz. Pozostaje ci tylko współczuć zrytego beretu i rodziny.

  5

  2
  Odpowiedz
  1. U mnie święta nie zawsze są takie jak by się chciało, ale wszystko zależy od podejścia do tego co się dzieje. Sami sobie tworzymy klimat. Albo nie tworzymy.
   A jak nie tworzymy to nie narzekajmy, że są nic nie warte.
   I również współczuję tym co nie chcą lub z różnych powodów nie jest im dane cieszyć się tym czasem.

   5

   0
   Odpowiedz
  2. U mnie tak samo jak u ciebie. Zawsze cieszę się że zbliżają się święta jak dziecko. Ubieranie choinki, wigilia, opłatek, prezenty to dla mnie frajda. Już nie mogę się doczekać jak będę miała dzieci i będę z nimi robić ozdoby na choinkę. Co się dzieje z tymi ludźmi? Każdy zgorzkniały, święta chujowe, wszystko chujowe, życie chujowe. To jest jakaś zbiorowa depresja?

   4

   0
   Odpowiedz
   1. Bo Tu jest chujnia.pl tutaj wszystko jest chujowe. Btw zgadzam się z wpisem. Dla mnie mimo wszystko święta nie są chujowe. U mnie nie ma tego o czym pisze autor tego wpisu. To właśnie dla mnie te spotkania przy stole mają największą wartość. Jedna z dwóch okazji w roku żeby się spotkać razem i spędzić ze sobą czas. Jak tak patrzę na chujnie to jeszcze bardziej doceniam ze mam w miarę normalną rodzinę i święta choć nie jest idealnie.

    1

    0
    Odpowiedz

„Udogodnienia cywilizacyjne”

Kurwa, mamy niby XXI wiek, jesteśmy gatunkiem na ziemi, który najbardziej się rozwinął, przez całe dzieje naszego bytowania na tym padole człowiek był istotą niespokojną, ciekawą otoczenia, potrzebującą robienia czegoś. Tak się wydaje na pierwszy rzut oka, ale większość ludzi żyje już w takim stresie i pędzie, że nie zauważa jak opłakane skutki to wszystko przyniosło. Czy aby na pewno jest nam o wiele lepiej niż setki, czy tysiące lat temu? Nie powiedziałbym. Co z tego, że trochę wydłużyła się średnia długość życia, skoro trzeba je poświęcać innym, a nie sobie samemu? Właśnie zmieniam pracę, bo ktoś zaproponował mi korzystniejszą ofertę. Siedzę więc i wypełniam papierki i powiem wam, że łeb pęka na widok ile tego jest kurwa. Niedługo, żeby się wysrać trzeba będzie przed wejściem do toalety podać numer pesel, adres zamieszkania, numer i serię dowodu osobistego, dane krewnego, którego trzeba będzie zawiadomić w razie wypadku. Normalnie ten świat jest wybrukowany papierkami. Rekrutacja na uczelnię? Tona papieru. Obrona magisterki? Tona papieru. Badania lekarskie? Tona papieru. Zatrudnianie? Tona papieru. Mam coraz bardziej dosyć tej cywilizacji, gdy analizuję jej strukturę i widzę dokąd zmierza. To co pozornie jest udogodnieniem to w rzeczywistości złodzieje czasu, stresory i zabijacze życia. Samochód? Przykładowe pozornie super udogodnienie, prawda? Tylko, że dzięki niemu mogą wymagać od ciebie, żebyś zapierdalał po całym mieście, albo długie trasy, stał w korkach, irytował się, uczył tysięcy przepisów, znaków, miał wypadki, jeździł i załatwiał papierki, zapieprzał na wezwanie tam, dokąd ci każą. Telefon komórkowy? Super udogodnienie. Filtry w aparacie, aplikacje, które nudzą się po paru minutach, zamykają w wirtualnym świecie, wygłuszając na otoczenie, piękno natury. Dzięki telefonom komórkowym w każdej chwili ktoś może zadzwonić do ciebie i zawracać ci dupę, albo obarczyć obowiązkami i już się nie wykręcisz jak 30 lat temu, bo telefon przy sobie trzeba mieć i go odbierać. Ludzie, obudźcie się. Nie ma żadnych udogodnień, ani poprawy jakości życia. To tylko pozory. Jedyny i słaby argument, który ktoś może przytoczyć to postępy w medycynie. Super, korzystanie z Polskiego NFZu to pociągająca perspektywa, de facto robi się z nas roboty, przedłuża nam się życie o marnej jakości, żebyśmy mogli dłużej być cierpiącymi, żyjącymi dla innych niewolnikami systemu, wierząc, że jest nam dobrze. Jak można powiedzieć, że życie jest dobre, gdy jego 90% poświęca się dla innych? Dla pracodawcy, dla biurokracji, dla urzędników, na załatwianie „potrzebnych” spraw i tyle wasze, że pójdziecie się raz w tygodniu w piątek/sobotę wieczorem najebać do klubu. Co zostaje dla nas? Gdyby nie moja dziewczyna to już dawno stawiałbym drewnianą chałupę na Alasce, Sybirze, albo wstąpił do Klasztoru Tybetańskiego. Byle z dala od tego wszystkiego. Ja jestem obrotny i mam łeb do robienia hajsu to podejrzewam, że jeszcze się jakoś wywinę z tego systemu za parę lat i nie będę musiał pracować, ale współczuję wszystkim, którzy takiej wolności nigdy nie doświadczą. No, ale sami sobie to zgotowaliśmy, zezwalając na wciągnięcie nas w ten system. Na koniec przytoczę pewną anegdotkę, którą gdzieś kiedyś zasłyszałem. Pewien Indianin rozmawiał kiedyś z Jungiem i rzekł mu tak: „Nie rozumiemy białych ludzi, są wciąż niespokojni, nienasyceni, ich oblicza są targane wiecznym pragnieniem czegoś i niepokojem, naszym zdaniem są szaleni”. W istocie tak jest i to jest podstawowy motor tego niewolniczego, masowego systemu. Im większy postęp i bardziej rozwinięta cywilizacja tym bardziej człowiek żyje dla innych, dla systemu, dla biurokracji, dla procedur, dla papierologii, nie dla siebie. I na co ten pęd, na co ta cała rywalizacja i pogoń, licytowanie się ze wszystkimi? I tak po tym nie zostanie ślad, ni wspomnienie. Poświęcacie życie mrzonkom. Szkoda na to czasu. Zawsze wycofuje się i unikam ludzkich gierek, który kogut ma większy grzebień.

86
17
Pokaż komentarze (45)

Komentarze do "„Udogodnienia cywilizacyjne”"

 1. Pierdolisz i tyle. Dawniej wcale nie było lepiej, ludzie wcale nie byli milsi ani bardziej zadowoleni. Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, ale samochodu mieć nie musisz. Chodź wszędzie na piechotę, jedź rowerem, albo autobusem, jeśli ci się akurat śpieszy. Nie masz też przymusu posiadania telefonu. Jeśli dla ciebie to tylko zjebane filtry, albo krzywo zrobione zdjęcia znajomych z wakacji to w sumie się nie dziwię. Śmiało, pisz odręcznie listy i wysyłaj je pocztą. Nie przypominam sobie, żeby istniał jakiś zakaz. Nikt ci też nie broni spokojnie, bezstresowo pracować jako gość myjący mopem podłogę w magazynie skoro nie zależy ci na karierze i pieniądzach. A w weekendy rozbij namiot przy rzece i łów ryby. Łańcuchem jesteś uwiązany? Sam sobie wymyślasz problemy.

  20

  31
  Odpowiedz
  1. odezwała się,korpofretka szczęsliwa

   10

   6
   Odpowiedz
  2. Nie rozumiesz, że jeśli 99 procent ludzkości postępuje w jakiś sposób to wyłamanie się z tego może być z lekka problematyczne. Żeby zrobić dziś cokolwiek, włącznie z postawieniem drewnianej chaty na zadupiu to trzeba zawsze przechodzic przez jakieś procedury, pozwolenia. Nikt Cię nie zostawi w spokoju i nie da robić tak ot tego, czego chcesz. Jakbyś sobie postawił szałas w lesie, odciął się od urzędów, nie płacił ZUSu, nie chodził do pracy to w Polszy najpierw przyszłaby kontrola urzędnicza, potem policja, potem zabraliby Cię do psychiatryka. To jest właśnie brak wolności, że nie każdy może sobie pozwolić na nieposiadanie telefonu, konta w banku, Facebooka, auta i innych rzeczy. Ludzie muszą pracować i nikt ot tak sobie swoich marzeń nie realizuje. Są jeszcze zobowiązania, bliskie osoby, rodzina. Tylko gimnazjalista może myśleć, że wszystko jest takie proste.

   20

   4
   Odpowiedz
   1. Stary pierdolisz. Z jakiej racji do lasu miała by Ci przyjść kontrola urzędnicza? Czemu mieszkając w lesie masz płacić ZUS? Ewentualnie by Ci mógł przyjść leśniczy i tyle.

    1

    0
    Odpowiedz
    1. Z takiej racji, że były już takie próby w PL, ze np. bezdomny próbował mieszkać w wybudowanym przez siebie szałasie w lesie. Natychmiast lesniczowka podpierała Cię na policję, potem urzędy się dopierfola, że nie masz uprawnien, papierków i pozwoleń na eksploatowanie tej ziemi, na stawianie tam budynku, nie jesteś właścicielem, nie odprowadzasz podatku, więc masz dwa wyjścia, albo załatwisz to wszystko (czyli dzieje się to co mówiłem, ładujesz w tonie papierów, załatwiania pozwoleń i innych gowien, albo cię wypierdalaja stamtąd i też wracasz do cywilizacji, papierów i innych gowien. Tak czy siak nie unikniesz papierków. Nie da się od tego gówna uciec na większości obszaru tego jebanego świata. To i tak Cię dopadnie i będziesz musiał w końcu wypełnić jakiś świstek. Rozumiesz?

     2

     0
     Odpowiedz
  3. To ciekawe jak znajdzie prace na Tym magazynie bez telefonu.

   0

   2
   Odpowiedz
   1. I bez zaświadczenia o niepełnosprawności możesz pomarzyć o sprzątaniu

    0

    0
    Odpowiedz
  4. nie zrozumiałeś problemu autora, Tyle. Musiałeś napisać swój denny komentarz że się nie zgadzasz, bo już cie tak cywilizacja internetu wykrzywiła hehe. Ale czego się spodziewać po idiocie.

   9

   5
   Odpowiedz
   1. To bardzo budujące jak autor sam sobie pisze komentarze. Chyba że mam uwierzyć że ktoś tak gorliwie broni jego idei ale to raczej mrzonka.

    1

    3
    Odpowiedz
  5. U sprzątaczek wyścig szczurów większy jak w korporacjach za niewolnicze prace minimum pensji a zaplecze socjal zgroza na pewno nie można powiedzieć że to spokojna praca pozdrawiam serdecznie panie i panów firm sprzątających…….

   0

   0
   Odpowiedz
 2. Życie nigdy nie było łatwe.

  2

  0
  Odpowiedz
 3. Zawsze się możesz wypisać z Matrixa. Sprzedaj dom, zwolnij się z pracy, pozbądź się wszystkiego co masz. Papiery spal. Wyjedz z kraju do jakiegoś wyjebiewa w dżungli amazońskiej albo Syberii. Zbuduj chatę i sobie żyj. Tylko jak długo pożyjesz po za systemem, tym bardziej, ze w sytuacjach kryzysowych(choroba, wypadek czy nawet najście bandytów) nie będziesz mógł z niego skorzystać i która kobieta się na to skusi, to nie wiem. A sam nie przetrwasz długo. Nie oszukujmy się, ale na takie życie można sobie pozwolić tylko w większej grupie.
  Abstrahując już, że zbyt wiele terenów nie dotkniętych cywilizacją już na świecie nie ma i nie wszędzie pozwolą Ci na taką samowolkę.

  5

  1
  Odpowiedz
 4. zrozumiałem to w liceum i wyjebałem się na edukacje

  2

  0
  Odpowiedz
 5. No to na zdrowie salut

  0

  2
  Odpowiedz
 6. bardzo dziękuję autorowi za współczucie. szczerze.

  3

  1
  Odpowiedz
 7. Nie wiem kurwa czy dać plusa czy minusa. Rozum podpowiada, że plusa. Ale serce, że minusa. Życie bez tych mrzonków, gierek i chujów mujów to dopiero jest bez sensu, a Ty się próbujesz z tego wykpić pókiś jeszcze nie przegrał w tym wyścigu i triumfować jako mędrzec.

  5

  1
  Odpowiedz
 8. Zyje nam się obecnie duzo wygodniej, i jest duzo więcej mozliwości, ale zgodzę się, ze ciezko niekiedy pojąć te wszystkie procedury (i ich sens…).

  0

  1
  Odpowiedz
 9. Szukam dziewczyny, chętne proszę wpisywać się pod komentarzem. Jestem kawalerem, lat 20, bez nałogów, o dobrym sercu, uczciwy, pracowity. Obecnie na etacie w firmie handlowej. Mieszkanie 36m2. Obecnie zaczynam studiować angielski. Wykształcenie średnie zawodowe plus kierowca. Mam buty, wszystko, odzienie nowe, wszystko zmieniam. Dezodorantami się pryskam. Tylko samochodu na razie nie mam bo skasowałem.

  5

  1
  Odpowiedz
  1. już wystawiam przed twoją osobą cycki, pomacaj je.

   0

   1
   Odpowiedz
 10. Wypełnianie papierków-straszne kurwa…

  Jak napisałeś o tym ,że za kilka lat nie będziesz musiał pracować bo jesteś obrotny to przestałem Cię brać na poważnie. I co ,pewnie będziesz mieszkał w chatce na Syberii z dala od tych wszystkich złych ludzi i systemu niewolniczego.

  Powtórzę jeszcze raz ,bo wrogów cywilizacji na tej zacnej stronie ostatnio przybywa.
  To żaden system niewolniczy tylko to się nazywa społeczeństwo. Po co nam społeczeństwa? Żeby mieć więcej czasu na to co chcemy robić ,a nie zapierdalać od świtu do zmierzchu za jedzeniem jak dzikusy w Afryce.Kapitalizm i postęp cywilizacyjny są zajebiste.
  Nikt wam nie każę tu siedzieć ,jak wam do reszty odebrało rozum to jedźcie z tym kretynem co się tu czai i pisze o tym ,że jedzie do Kanady mieszkać w lesie.

  4

  9
  Odpowiedz
  1. Na Karaibach to łowią przez 2h dziennie rybki i potem fajrant, wiem z programu pana Cejrowskiego. Dwie godziny i fajrant, więc nasze 8-10 to jest niewolnictwo i co najlepsze my uważamy się za lepszych, bo tworzymy społeczeństwo durnych niewolników przekonanych o swojej wyższości.

   6

   1
   Odpowiedz
   1. Owszem, ludzie żyjący w biedzie może i poświęcają mniej czasu na pracę, ale uświadom sobie ze Cejrowski sporo przejrzeć w swoich programach. Świadomie lub nie. Im więcej sam będziesz podróżował tym bardziej to dostrzegasz. Nie wierz w bajki o łowieniu ryb z pięknej plaży po 2h dziennie i dostatnim życiu.

    0

    0
    Odpowiedz
   2. U Cejrowskiego prawdę Ci powiedzą XD

    0

    0
    Odpowiedz
  2. Żyjesz w tym „społeczeństwie” i nie kapnales się, że ono wygląda tak, że właśnie NIE MASZ czasu na robienie tego co chcesz. Przeciętny człowiek tego systemu żyje w spokoju tylko w sobote. Cały tydzien zapierdalasz i robisz rzeczy których nie chcesz. Po pracy masz zjebany dzien, bo jutro znowu do pracy. W niedzielę też.

   0

   1
   Odpowiedz
  3. Załatwianie papierków jest zjebane i tyle.

   0

   0
   Odpowiedz
 11. Mnie tez juz wkurwia ten model cywilizacji i ta kurewska papierologia. Zycie nam przedluzaja chyba tylko po to zebysmy dluzej zapierdalai na korzysc tych wszystkich skurwysynow trzymajacych swiatowy chajs. Bo czy zapierdalasz w Polsce czy w Bangladeszu kasa i tak splynie w jedno miejsce. Ale otworz cos wlasnego to zaraz zusy i skarbowa zebys tylko zbyt samodzielny sie nie byl bo jak by tak kazdy zrobil to kto by w korpo zapierdalal albo u janusza. Kurwa. A teraz do wszystkich prezesikow, politykow, bankowcow, finansjery oraz innych pasozytow tego swiata. Wesolych Swiat SKURWYSYNY.

  8

  1
  Odpowiedz
  1. W bangladeszu jest b. fajnie .

   0

   0
   Odpowiedz
 12. Masz rację, ale posłuchaj kogoś, kto pierdolnął to wszystko i zamieszkał w tym lesie. To, co piszesz dla inteligentnych osobników jest oczywiste, reszta jest jakby w letargu, nie przetłumaczysz, potrzebny jest konkretny szok, żeby to dostrzec. Dwa lata temu spieniężyłem wszystko, co miałem w Polszy, długi w bankach zostawiłem, spakowałem kontener i wypierdoliłem do Italii, gdzie nabyłem za grosze maleńki domek z kilkoma drzewami oliwkowymi. Cała Europa północna to ten sam syf, tylko na zachodzie z bardziej cywilizowaną twarzą, bo koryto było od wojny pełniejsze (plan Marshalla). Robiłem w rajchu i w brycie, jako inżynier i fizol, jesteś tam też śmieciem, polaczkiem, któremu się płaci, ale po pracy lepiej się z nim nie zadawać, żeby znajomi krzywo nie patrzyli. Niewielu jest normalnych, którzy potrafią się wzbić ponad ten kanon. W Italii jest kompletnie inaczej. Ten kraj jakoś tam oparł się globalizacji, ale dostał mocno gospodarczo. Oni tam mają w dupie te tzw. udogodnienia cywilizacyjne. Jebią motyką jak za imperium rzymskiego. Siedzą przed domem, hodują cytryny, kwiaty. Ale też nie jest lekko. Nie ufają przybyszom. Pracy oficjalnie brak. Każdy patrzy do swojego gara i swojej piwnicy. Jak jesteś obrotny – przeżyjesz. Ale o wszystko musisz zadbać sam. Prąd ze słońca, woda z rzeki, własny warzywniak. Inaczej polegniesz na opłatach i biurokracji. Na szczęście to wolny kraj i jak nikomu w drogę nie wchodzisz, będą udawać, że cię nie ma, co ma swoje duże plusy. Najważniejsze – klimat ciepły, więc zimą nie musisz palić, jest słońce, więc z depresją nie ma problemów, a i do zeżarcia zawsze coś znajdziesz na drzewie.

  12

  0
  Odpowiedz
 13. polecam film „zeitgeist” wszystkie odcinki chyba 4

  0

  0
  Odpowiedz
  1. Szanowny Komentatorze. Chciałbym ten film zobaczyć. Gdzie go znajdę w necie? Czy trzeba gdzieś kupić? Znam dość dobrze niemiecki. Mam nadzieję, że pozwoli mi dostrzeć rzeczy, które gdzieś się gubią w tym wirze cywilizacji i codziennego obłędu. Dziękuję. Benedykt.

   0

   0
   Odpowiedz
 14. Jedno jest pewne: pęd jest olbrzymi. Wpis jest z godziny 17:54 a jeden z pierwszych komentarzy z godziny 11:06 tego samego dnia.

  3

  0
  Odpowiedz
  1. Pierdolenie z tymi tonami papieru; raptem parę formularzy. Policz do iluś tam. Zatrudnij nieznajomego typa bez zobowiązywania go do niczego, powo kolego.

   1

   0
   Odpowiedz
   1. Parę formularzy? Jak w ostatnim miejscu sie zatrudnialem to musiałem wypelnic w dwa dni kilkadziesiąt papierów. Pewnie pracujecie jako jacyś jebani biurokraci.

    0

    0
    Odpowiedz
 15. A ja z kolei nie rozumiem takich ludzi jak Ty drogi autorze, który oprócz wpisu najebałeś chyba z połowę gorliwie Cię popierających odpowiedzi. Zaznaczę: nie mam kompletnie nic do Twojego sposobu rozumowania, no może poza tym że trochę przejaskrawiasz problem. Pracujesz nie dla pracodawcy, tylko dla siebie samego, więc jeśli czas w pracy liczysz jako czas dla kogoś to już pierwszy błąd. Pracujesz by przeżyć, by mieć schronienie i pełną michę. By płacić podatki dzięki którym masz też jako taką ochronę twojego zdrowia, życia i bezpieczeństwa. Jeżeli byś nie pracował, tylko żył w tym przysłowiowym domku w lesie, też byś musiał to wszystko robić, tylko że zamiast iść do pracy byś musiał polować, zbierać drewno na opał, ostrzyć dzidę na obronę, szukać ziół na leczenie w razie choroby, materiałów na reperowanie swojego domku, itd. itp. Co do samochodu to już w ogóle argument z dupy, jak Ci pisało wiele osób – nie musisz go posiadać! Znam co najmniej kilka osób bez auta i radzą sobie dobrze. Telefon ma wspaniałe funkcję: wyłącz lub wycisz. Korzystam z nich kiedy chcę mieć spokój i jakoś nie narzekam. Jak chcę poczytać książkę, czy iść z dzieciakami na spacer, telefon off i jakoś nie ma problemu. W razie potrzeby możesz oddzwonić czy odpisać później. I tak dalej i tak dalej, a więc krótko, jak napisałem wcześniej: przejaskrawiasz problem.

  Po drugie: wkurwia mnie w ludziach Twojego pokroju, że narzekają, narzekają ale tkwicie w tym rzekomym gównie. Bo niby: nie da się wyrwać z systemu, nie tak łatwo się uwolnić, itd. itp. Kurwa pierdolenie i wymówki, bo tak naprawdę dobrze wam w tym systemie, nawet swoje żale piszecie na chujni.pl . Są setki tysięcy osób, które po prostu wyszły z domu i zniknęły, i system ich nie może znaleźć. Zerwali kontakt z całym swoim dotychczasowym życiem W SEKUNDĘ, tak po prostu. Da się? Da się kurwa. Oczywiście specjalnie podaję przykład ekstremalny. Dla chcącego nic trudnego. Jaki problem sprzedać wszystko, uzbierać na bilet do jakiegoś kraju, na przykład w Ameryce Płd. i gdzieś tam nad rzeczką postawić sobie szałas i żyć. Że będzie to krótkie życie to chuj tam, w końcu to że żyjemy 70-80 lat to też efekt tej złej cywilizacji. Nie kurwa, lepiej siedzieć w pokoju u mamy przed kompem w temperaturze pokojowej i lodówką obok i pisać na internecie pierdoły jaka cywilizacja i system są złe.

  Wysiąść z tego pociągu jest bardzo, bardzo łatwo, tylko mniej pierdolenia, a więcej działania. Tyle w temacie.

  9

  2
  Odpowiedz
  1. Ptaszynko. Masz sporo racji, ale jedynie 3 komentarze pod tą chujnia są moje, łącznie z tym. Wierz albo nie. Mam w dupie.

   0

   0
   Odpowiedz
 16. Postęp czasu niestety nie idzie w parze z postępem rozumu:(.

  0

  0
  Odpowiedz
 17. Hahaha, ja jestem obrotny to się za parę lat wywinę systemowi – pobudka frajerze, tak myśli 9/10 jak ich nazywasz robotów.

  1

  2
  Odpowiedz
  1. A tam, jak nie planuje mieć żony i dzieci to jest to nic nadzwyczajnego. A jak np. ma mieszkanie lub dom po rodzicach to można powiedzieć: łatwizna

   0

   0
   Odpowiedz
 18. Elo MrWells ! I didn’t know u were alive .

  0

  0
  Odpowiedz
 19. Mało tego na dodatek jeszcze te wynalazki ryją banie innym im jest za dobrze i mysla ze moga wszystko

  0

  0
  Odpowiedz
 20. Kurwa znowu ten od chaty w Kanadzie … O czym ty chuju gadasz ? Gdzie w Kanadzie ? Nad jakim jeziorem do chuja pana ??? Czy myslisz ze wyleziesz w Ontario i z plecaka wyciagniesz siekiere i zaczniesz napierdalac drzewa na dom ??? Kurwa przeczytaj sobie ” Zew Krwi ” -James Curwood i siedz na dupie bo tu majo dosc swoich rednecks .

  1

  0
  Odpowiedz
 21. Nie pierdol, bo dziś są akurat takie możliwości, że możesz sobie wybrać, jak chcesz żyć. Masz paszport, tanią komunikację, kasę, dostęp do informacji. Tylko ograniczenia w głowie powodują, że żyjesz tak, jak inni. Możesz np. wypierdolić do Kanady i tam zamieszkać w lesie Kanada przyjmuje Polaków z otwartymi rękami i nogami. A jak pragniesz dziczy, a jednocześnie nie możesz życ bez ciepłego m, dentysty i butów, to możesz wybrać wariant pośredni – wypierdolić w dzicz i praować zdalnie np. jako informatyk – do końca świata nie braknie popytu na ich usługi. I wierz mi, że niejedna kobieta się skusi na takie życie. W dawnych czasach nie miałbyś tak łatwych możliwości zmiany stylu życia. Trzeba było bez wytchnienia zapierdalać na zaspokojenie postawowych potrzeb. Dziś już nie trzeba (nie mówię tu o nieudacznikach życiowych). Mamy ten luksus dzięki rozwojowi wydajności pracy. Można usiąźć i zaplanować, czego by się w życiu chciało.

  1

  0
  Odpowiedz
 22. Obejrzyj sobie autorze tego wpisu” Klan z Alaski ” to zobaczysz przynajmniej część tego czym jest prawdziwe życie w dziczy. Odechce się jednemu i drugiemu pisanie bzdet typu zbuduje chatę z bali i będę żyć z dala od cywilizacji.

  0

  0
  Odpowiedz
 23. ty tempy jebany chuju spuszczony przez twojego Ojca w piździcho twojej matki, niedojebanyh kawale kurwy szmaty i niedopierdolonego dziecka z zespołem kurrwiszońskim, niedojebania umysłowego i pustostabnu wewnątrzczaszkowego.
  DC, DR hB Z obc chuja, prof od KUTASANIA bokiem przodfem i w ryj,
  chuj z tobą
  obyś kurwo zdechł, nigdy nie mając potomstwa, pierdolony wielokrotnie w zacofaby rozwojow ryj, czasu gdzie ktoś coś pozwoli takie kurniejmacicy dać jakikolwiek wybór. ale do rzeczy. stwór powstały z gówna wydalanego, nie ma prawa upominać sie o cokolwiek. więc won

  0

  1
  Odpowiedz

Samotny forever

Wkurwia mnie moja samotność już po raz n-ty. Ile można samemu się włuczyć i przemierzać przez życie, nosz kurwa no! Mam 22 lata i kochałem w życiu tylko 2 osoby, oczywiście miłość ta nigdy nie została odwzajemniona, serce mi się krajało gdy nic z tego nie wychodziło. W końcu poznałem na Tinderze pewną dziewczynę, okazała się ona bardzo spoko, miała ona niecodzienne zainteresowania. Pisanie z nią sprawiało mi wielką przyjemność, czasami pisaliśmy nawet 6 h bez przerwy. I tak po miesiącu pisania powiedziała mi ze chce wrócić do byłego, no japierdole! Kurwa serio? Było tak blisko. Oczwiście postanowiłem ją wspierać w jej wyborach i starałem się jej pomagać w jej problemach. Pewnego dnia doszło do spotkania, było wyjebanie w kosmos, serio super, ona miała tak zajebiste włosy i ten uśmiech bomba! Ale wiedziałem ze nie będzie moja i to było dołujące, gdy wracałem do domu to chciałem rozjebać wszystko po drodze, każdy znak drogowy, kosz i płoty w moich myślach już były rozjebane przez moją osobę. Kurwa jak żyć? Pojebane jest to wszystko, już mi się nie chce w tym wszystkim uczestniczyć. Moje życie to pierdolony dramat, każdego dnia przegrywam i tylko to lose, lose, lose, lose! Fck ile można? Pozdrawiam z friendzone… Ten co kocha dopiero 3 raz i jest głupi.

25
45
Pokaż komentarze (63)

Komentarze do "Samotny forever"

 1. Tez poznałem kilka takich dziewczyn. Takich, i jeszcze gorszych, bo niektóre były w związkach, a szukały na czatach nie wiadomo czego. Jedyne co mi po tym pozostało to poczucie pustki. Nie mam juz ochoty nikogo poznawać. Wszystko to jest takie smiesznie bezwartościowe ze perspektywa umarcia prawiczkiem nie jest taka zła ;D

  7

  2
  Odpowiedz
  1. Prawiczek…

   Tak sobie myślę, że przeceniania jest rola cipy.

   Przez wsadzenie chuja do byle dziury, facet wcale nie staje się bardziej męski.

   A jeszcze może się bardzo rozczarować…

   8

   1
   Odpowiedz
 2. Trzymaj się z Bogiem

  3

  4
  Odpowiedz
 3. Phi tam, ja mam 31 lat i jeszcze nikt mnie nie puknął. Co Ty wiesz o życiu?! Co Ty wiesz o niełasce i nieznoju?! Co Ty możesz wiedzieć o idealnie ciasnej pochwie nieskażonej syfem?! O skórze dotykanej tylko przez lekarza i księdza? Co Ty możesz wiedzieć o tym jak przytulałam się do kanapy i zastanawiałam się czy tak jest czuć ludzką skórę (a potem zdałam sobie sprawę, że to przecież była kanapa z martwej krowy)? Nie wiesz nic, nie wieeeeszzzzz!!!!!! 😛

  19

  2
  Odpowiedz
  1. Ciekawe. Możesz to rozwinąć?

   1

   0
   Odpowiedz
  2. Kobietę przynajmniej zawsze ktoś chce wyruchać póki nie masz 40-stki. A facet podstarzały prawiczek to tylko dziwy.

   2

   2
   Odpowiedz
  3. Rozjebałaś.

   2

   0
   Odpowiedz
  4. Ja codziennie kładę się do wyrka, przytulam się do poduchy i wizualizuje sobie, że to jest coś więcej niż tylko kawałek szmaty, wypchanej pierzem…

   Trochę pomaga…

   3

   1
   Odpowiedz
   1. Daj namiar na yutuba . Obejrze .

    1

    0
    Odpowiedz
  5. Zapraszam do Hamaryki . Tu wyruchajo kazdego .

   2

   0
   Odpowiedz
  6. I am the best I ever had .

   1

   1
   Odpowiedz
  7. Lasunia jak jesteś ciasna i dziewicza to znajdzie się ziomek który cię ładnie wyliże aż się posikasz i spierdzisz z wrażenia. Tylko ten ksiądz mnie wkurwił…

   0

   0
   Odpowiedz
 4. To przestań k***a pisać, a zrób coś wreszcie w świecie rzeczywistym !
  Zaproś gdzieś dziewczynę, zróbcie coś niecodziennego. Ja pier***e… pisać 6 godzin to można jak się ma 14 lat, a nie 22 !

  7

  3
  Odpowiedz
 5. Nie przejmuj się synu. Ja mam 28 lat i jestem prawiczkiem. Czasami mam wrażenie, że mi jajka eksploduja na widok pięknej kobiety,ale moja wina bo nic nie robię w tym kierunku aby kogoś znaleźć. Jakoś tak czuję lęk przed odrzuceniem czy coś. Muszę to pokonać w końcu.

  7

  3
  Odpowiedz
  1. Tego się nie da pokonać. Sam tak mam. To głównie efekt wychowania niestety. Szkoda się wysilać. Jeszcze bardziej się sfrustrujesz. A jak Cię jakaś wyczuje, żeś słaby(psychicznie), to pojedzie po Tobie jak po łysej świni. A to będzie dla Ciebie katastrofa. Z tego możesz się już nie podnieść. Lepiej sobie znaleźć jakieś fajne zajęcie, które będzie absorbowało uwagę, a o dziewczynach zapomnieć. Nie ma za bardzo za czym tęsknić.

   6

   1
   Odpowiedz
  2. Za chuja nie pokonasz. Ja ma 42 lata i wciąż ten sam problem. Szczęście, że do buzi sobie sam sięgam. Mesio

   0

   0
   Odpowiedz
 6. Tą z Internetu też kochałeś? Jeśli tak to szybko się angażujesz. Laski to widzą i olewają takich typów.

  9

  0
  Odpowiedz
 7. Rok 2017: „Mam 22 lata i kochalem tylko dwa razy!”
  Rok 2027: „Mam 12 lat i zamoczylem tylko dwa razy!
  Rok 2037: ” Mam 7 lat i wlozylem go w kobiete tylko dwa razy, z czego raz do polowy, co podobno sie nie liczy!”

  Nie jestem tu od gadania w stylu „to nie sa problemy”, ale… To nie sa problemy i lepiej bys przekonal sie o tym juz teraz.
  Ja sam mam tych lat 25, a kochalem w zyciu jeden raz, takze nieszczesliwie, a ten jeden raz okazal sie na tyle skuteczny, ze odechcialo mi sie kolejnych.
  Malo tego, wiem, ze takich ludzi jest cale mnostwo i kazdy z nich chcialby miec teraz te dodatkowe 2-3 lata, ktore mozna spozytkowac lepiej niz placzac nad rozlanym mlekiem.
  Meczy Cie to, ze jestes odrzucany? Przestan byc na kazde skinienie, ludzie tego nie lubia, nie mowiac o kobietach.
  Chcesz zwiazku? Zwiaz sie z „pierwsza lepsza”, dokladnie tak, jak robi to wiekszosc mijanych na ulicy ludzi. Wystarczy zamienic kilka slow by zrozumiec, ze na ich podworku trawa nie jest tak zielona, na jaka wyglada.
  No i na koniec-przestan sie nad soba uzalac. Jesli wydaje Ci sie, tak jak wydawalo sie mnie, ze przez Twoj Werteryzm wybranka w koncu zmieknie i pozwoli Ci ukoic smutki na swoim obfitym(lub mniej) biuscie, to tylko Ci sie wydaje. To wbrew logice, w szkolach powinno sie mowic wiecej o zasadach, na jakich od zarania dziejow dobieraja sie partnerzy, a w szczegolnosci o tym, ze slabe jednostki sa skazane na wyginiecie. Mysle, ze dzieki temu byloby mniej takich problemow.
  Na moj gust musisz jak najszybciej wychodowac sobie pare zdatnych do uzytku jaj, by kiedys 42 letnia wersja Ciebie nie musiala zakladac tu watku zatytulowanego: „42 letni prawiczek, przegralem zycie, zostal mi kot, a i on nie chce sie ruchac”.

  12

  3
  Odpowiedz
 8. Jesteś pizda i tyle. Nic dziwnego ze nie masz laski skoro robisz z siebie koleżanke z fiutem.

  12

  3
  Odpowiedz
 9. pokochaj sam siebie, jak to zrobisz suki instynktownie wyczują że ktoś na cb leci i będą się pchały do berła,pozdro bo testuję już tydzień i jest zajebiście

  9

  1
  Odpowiedz
 10. Ale przynajmniej nauczyłeś się już że nigdy nie wchodzi się w relacje z laskami świeżo po rozstaniu?

  5

  1
  Odpowiedz
 11. „I tak po miesiącu pisania powiedziała mi ze chce wrócić do byłego, no japierdole! Kurwa serio? Było tak blisko. ”

  Ty nie byłeś od ruchania tylko od wygadywania się Tobie, taka męska przyjaciółka, która może podwiezie/pozałatwia/ponaprawia coś.

  11

  0
  Odpowiedz
 12. Nie rozumiesz kobiet i relacji damsko męskich i w tym tkwi problem. Ale spoko. Tego można się nauczyć. Polecam The System by doc Love. Przeczytaj tak ze 20 razy. Naucz się na pamięć. I rób tak jak tam jest napisane. Inaczej nie ma dla Ciebie ratunku.

  2

  0
  Odpowiedz
 13. Dramat to jest to ,że jesteś w moim wieku… (czyli nie jesteś gimbusem),a mentalnie jesteś…. O mam… po prostu mądry na swój sposób. Ogólnie to widzę ,że no jak to nie mieć dziewczyny jak tak można ,trzeba od razu się żenić ,robić potomstwo ,brać kredyt na ładny domek gdzieś tam bo jak inaczej. Może jeszcze zanim wystartujesz do dziewczyny która Ci się podoba już widzisz oczami wyobraźni jak się starzejecie szczęśliwi XDXD Dziwi mnie to strasznie czemu wszyscy chcą być jak swoi rodzice. Szukanie miłości życia -UWAGA- innej niż wszystkie na tinderze- O kolego! Hmmm dobra już nie będę się nad tobą pastwił ,ale chyba rozumiesz.

  1

  3
  Odpowiedz
 14. Chyba musisz odwrocic proporcje. Obecnie wygladalo to tak: 6 godzin-pisanie, 0 godzin-sex. A jak zamienisz na 0 godzin-pisanie, 6 godzin-sex powinno byc lepiej;-)

  7

  4
  Odpowiedz
 15. Co zrobić z tym fantem?

  1

  0
  Odpowiedz
 16. Pewnie w końcu trafisz. Na pocieszenie – mam 26 lat, jestem totalnym przegrywem, żadnego związku, żadnej koleżanki, prawictwo rzecz jasna. Nigdy nie wykazałem zainteresowania przez strach żadnej dziewczynie. Nie mam bladego pojęcia „z czym to sie je”. Zbliżają sie święta i oblatuje mnie paraliż na myśl o pytania rodziny czy kogoś mam, a że słaby ze mnie kłamca to pewnie zrobie sie czerwony ze wstydu … jak widzisz niektórzy mają znacznie gorzej …

  8

  2
  Odpowiedz
  1. Ja mam 30 i mnie już przestali pytać, hahahhaha:P.

   6

   0
   Odpowiedz
   1. Taaa . F koncu sie otperdolo . Ale trza byc cirpliwy .

    0

    0
    Odpowiedz
    1. Mów, że jesteś zdeklarowanym gejem albo DDA. Odjebią się na pewno, przynajmniej na czas żeby się dowiedzieć co to kurwa jest dda.. Na parę miesięcy spokój..

     0

     0
     Odpowiedz
  2. Z rodziną najlepiej na obrazku, te wszystkie obiadki, wigilie spędy. I Już to widzę, zestaw pytań obowiązkowych:
   Masz dziewczynę/narzeczoną/kochankę/kochanka?itp
   To dlaczego nie masz?
   Pracujesz?
   Dlaczego nie pracujesz, jak twoja kuzynka pracuje, a kuzyn firmę zakłada itd
   Nic nie potrafi wpędzić człowieka we wkurwienie i depresję tak jak kochana rodzina i ich złote rady i wieczne komentarze do wszystkiego. Jebać ich.

   10

   1
   Odpowiedz
  3. Powiedz im, że to nie ich sprawa. Nie będą Ci zarządzać życiem.

   1

   1
   Odpowiedz
   1. Orzeł lata sam, wrony kraczą razem. Pozdro

    0

    0
    Odpowiedz
  4. A czy to naprawdę takie trudne poderwać laskę?

   0

   1
   Odpowiedz
   1. Dla niektórych to jak próba zdobycia Stalingradu przez armię niemiecką.

    10

    0
    Odpowiedz
  5. Powiedz im ze walisz konia i jestes b. Horny . I ze po zwaleniu konia b. lubisz lody .

   0

   2
   Odpowiedz
 17. ten co kocha po raz 3? milosc to jest to, co zostaje z zakochania po jakichs 3-3.5 roku zwiazku. Wiekszosc ludzi sie tylko zauracza i zakochuje, nie kazdy w zyciu doswiadczyl/ doswiadczy milosci.

  2

  0
  Odpowiedz
 18. Jesteś przegrywem po prostu, co tu się rozpisywać

  1

  3
  Odpowiedz
 19. Zapamiętaj sobie – z laskami gadają tylko pizdy. I to nie jest zdanie moje, tylko wszystkich znanych mi lasek. Sześć godzin pisałeś sobie z laseczką? To jesteś pizdą do szóstej potęgi!!! Ona potrzebuje samca alfa, który by ją w tym czasie sześć razy zerżnął. Zapamiętaj sobie – laski są do pukania, a do rozmów są kumple czy kluby dyskusyjne. Nigdy nie zaliczysz jak będziesz dla kobiet miły, sympatyczny i będziesz pozawalał wylewać na siebie ich emocjonalne rzygi.
  Masz chyba syndrom ‚niece guy-a’, czyli podświadome przekonanie, że jak będziesz dobry i fajny, to będziesz lubiany i doceniany. Tak nie będzie. Będziesz uważany za frajera i wykorzystywany jako emocjonalny tampon. Laski będą Ci się wyżalać, jaki to Seba jest dla nich okropny, a potem polecą dać mu dupki i obciągnąć z połykiem.
  Przestań być pizdą!!!

  27

  2
  Odpowiedz
  1. Z laską to można prowadzić lekką rozmowę przed i po, a nie pisać 6 godzin kurwa o życiu. xD

   1

   0
   Odpowiedz
 20. Jaki cuck xD dobrze Ci tak frajerze za bycie pizdą

  4

  2
  Odpowiedz
  1. a ty co z dziewczyną robisz ?

   0

   0
   Odpowiedz
  2. pizdo uważaj kogo nazywasz pizdą skoro posiadanie dziewczyny to kwestia przypadku, a nie bycia pizdą.. 😀

   0

   0
   Odpowiedz
   1. nie pyskuj śmieciu, skoro ją „wspierasz” we wskakiwaniu na innego bolca to jesteś CUCKIEM i śmieciem do kwadratu xD

    0

    0
    Odpowiedz
 21. Nie tylko Ty tak masz. Ja jestrm w zwiazku malzenskim, mam 26 lat, ale i tak pozdobywalbym jeszcze. Akurat po slubie zaczalem sie rozkrecac i gdyby nie przysiega…A teraz to tylko popatrzec se moge i pomyslec jakby to bylo rozwinac zagle i uderzyc. 🙂

  1

  1
  Odpowiedz
 22. Ja mam 19 lat i jestem dziewczyna, która raczej ma powodzenie. Dobrze Ci ktos powiedział, pisanie 6h bez przerwy to gimbaza, lepiej weź przestań myśleć o tym, zeby ktoś Cię chciał, bo w ten sposób tylko odpychasz od siebie ludzi. Znajdź sobie jakieś interesujące zajęcie, a Twoja atrakcyjność automatycznie wzrośnie.

  4

  4
  Odpowiedz
 23. Ja mam 20 lat i mam wyjebane w związki. Kurwa chłopie pomyśl ile osób już wpadło w tym wieku i jedyne jakie rozrywki im zostały to gra na konsoli z dzieciakiem.
  Też miałem taki kiepski okres gdzie wszyscy mnie cisnęli z rodziny bo nie mam dziewczyny i mieli mnie za pedała. Zacząłem skupiać się na treningach i innych rzeczach jak przykładowo praca. Teraz nie dość, że po mnie spływa brak dziewczyny to w dodatku czuję się wolny.
  Po prostu znajdź sobie zajęcie a gdy zaczniesz czuć, że penis przejmuje nad tobą kontrolę to po prostu sobie zwal i ci przejdzie.

  6

  0
  Odpowiedz
 24. To, że jesteś męską pizdą, typowym samcem beta, nice guy, i w ogóle budzisz pogarde i zażenowanie u obu płci, nie będę już pisał, bo poprzednicy ci to już myślę dostatecznie wyjaśnili. Z mojej strony dostaniesz za to poradę jak łatwiej mieć w życiu na ten moment. Laski sobie teraz odpuść bo masz za bardzo chujowe podejście do nich żeby coś z tego było (widać filmy i bajki zrobiły swoje i masz zjebane przekonania), a ewentualna transformacja zejdzie ci parę lat a tobie trzeba rozwiązania na teraz. Otóż – wal regularnie konia, ale nie 1 czy 2 razy w tygodniu tylko najlepiej codziennie to ci zejdzie ciśnienie i przestaniesz patrzeć na laski jak kurwa na jakiś milion dolarów, będziesz mniej zdesperowany i nie będą aż tak bardzo cię interesować. Niestety nic lepszego nie ma dla takiego gościa jak ty, bo w twoim stanie psychicznym nie jestes w stanie poważnie zainteresować normalnej babki. A chyba lepiej sobie strzepać w 5 minut i zająć się czymś innym niż być takim zjebem i desperatem żeby przez 6h za darmo budować ego jakiejś cizi z neta…

  3

  3
  Odpowiedz
 25. Ty chcesz naruchać się czy zanieść kobietę do życia bo nie ogarniam.

  0

  0
  Odpowiedz
 26. Myśl pozytywnie, tylko pozytywnie. Pozwól ponieść się nurtowi życia, przestań stawiać mentalne tamy.

  0

  0
  Odpowiedz
  1. i przestań stawić tamalne menty

   0

   0
   Odpowiedz
 27. Co wy kurwa szanowni Komentatorzy pierdolicie takie zajebiste głupoty i chłopaka jeszcze bardziej dołujecie? Nieraz chłopcy robią wszystko nie tak jak trzeba, i pomimo to nawinie mu się jakaś sympatyczna laska i świat jest dla niego znowu w porządku. Na to nie ma reguł, tak samo jak na wygraną w totolotka. Myślicie w swojej zajebistej zarozumiałości, źe każdy ma taką twardą dupę jak Wy? Że cokolwiek się stanie, to nic was nie ruszy? Nie moi Drodzy, życie takie proste i łatwe nie było i nie będzie. Podczas studiów w Krakowie przypominam sobie sytuacje, z którymi młodzi, wrażliwi, inteligentni chłopcy nie mogli sobie poradzić i popełnili samobójstwo. Tragedia. Trudno opisać rozpacz rodziny, rodzeństwa, smutek ogromny przyjaciół, profesorów. Z powodu równie młodych, nieodpowiedzialnych kobiet, które szybko pójdą co prawda z takim chlopcem do łóżka, raz, drugi, trzeci, trzechsetny, ale także bardzo szybko znajdą sobie sobie innego adoratora, nie zastanawiając się nad skutkami takiego postępowania. Ale tak było zawsze. Emocje zawsze biorą górę. A człowiekowi w stanie takiego wręcz narkotycznego odurzenia często niesposób jest pomóc. To tyle. Część komentarzy pod chujnią Autora jest do przyjęcia. Życie to nie jest zabawa dla grzecznych dzieci. Niejeden przeklina dzień i godzinę, w którym przyszedł na świat. Byłem 20 lat w drodze, poza Polską. Ileż to musiałem wysłuchać historii o spierdolonym życiu, wkurwieniu na ludzi, na kobiety, na świat cały, na kurwy, na kapitalizm, wyzysk, rodzinę, jeden wielki dramat. po wypiciu sporej ilości alkoholu ludzie, płci obojga zresztą, bo to nie jest wyłącznie męski problem, jakoś się uspokajali, ale tego robaka, który ich drążył od środka, nie zawsze potrafili zalać. Spijcie dobrze, bo juz 01.30.

  8

  0
  Odpowiedz
 28. To znaczy ucieli co jaja ?

  0

  0
  Odpowiedz
 29. Witam serdecznie wszystkich niedojebów i prawiczków a jeszcze serdeczniej wszystkich co na nich „jadą”. Autorze chujni dobrze wiedzieć że na świecie są podobni przegrańcy jako i ja. Tak naprawdę w wieku 26 lat przeanalizowałem już wszystko co tyczy się relacji damsko męskich , starałem się wdrożyć wszystkie rady typu zmień przekonania , traktuj laski jak szmaty , znajdź sobie hobby itp. stwierdzam z perspektywy czasu że kto kurą się narodzi ten orłem nie umrze. Tylko teraz jak się z tym kurwa pogodzić że szczytem moich możliwości jest sranie na odległość z wysokości płota a wzbicie się w przestworza jest zarezerwowane dla normalnych mężczyzn, naprawdę szkoda. Pewnych rzeczy nie da się zrekompensować niczym , mam wszystko czego chciałem jeżeli chodzi o sferę materialną , fajną prace na pozór kurwa jego mać żyć nie umierać , ale tylko takie niedojeby jak my zdają sobie sprawę że możesz mieć wszystko ale jeżeli nie masz drugiej osoby , to to wszystko jest niczym.Pomyślicie romantyk ? a gówno prawda , wiem że przeciętna „miłość” kończy się wraz z zawarciem związku małżeńskiego , wiem że prędzej czy później wszystko się wypali, chcę księżniczki wiedząc że żeby ją mieć trzeba traktować kobiety jak szmaty, to wszystko w chuj nie logiczne wiem o tym , ciągła wojna wewnątrz siebie, jak z tym zerwać ? gdzie leży ta jebana prawda. Natomiast jednego jestem pewien kobiety pierdolą grzecznych chłopców , tylko wiecie co śmiesznie wygląda przebrany jamnik za doberamana. Idę dalej taplać się w gównie moich przekonań i myśli. Czasami nie chcę mi się wierzyć że człowiek może być takim wrogiem samego siebie smutne to a śmieszniejsze jest to że na co dzień pracuje z ludźmi którzy mają na prawdę przejebane, praca w szpitalu to przy tym pikuś , nie potrafię nauczyć się niczego a może podświadomie wiem że starość przyjdzie szybciej niż myślimy a tak naprawdę jedyną rzeczą która zostaje na starość , uwierzcie mi to są bliscy ludzie , może dlatego rady typu kup motor , jedź na wczasy , zainwestuj w siebie mnie nie pocieszają , patrzę na to trochę głębiej. Trzymajcie za mnie kciuki

  2

  0
  Odpowiedz
 30. Nie wchodz w relacje na tym swiecie. Tu jest matrix. Umrzyj i wejdz do Nowego Swiata czystego i nieskalanego

  0

  0
  Odpowiedz
 31. Niby 22 lat brzmi lepiej niż 15 ale kogo to kurwa obchodzi? Wiesz, ile jest zawodów miłosnych każdego dnia? W chuj. A swoją chujnią tylko udowadniasz, że jesteś pizdą która zamiast postawić sprawę jasno „będziesz moja albo spierdalaj” bądź przyjąć postawę „mam wyjebane” która paradoksalnie jest dość skuteczna to wspierasz rozpieszczoną dupę w wyborach – w tym momencie jedynie co nachodzi mi na myśl to ciąg pokemonowych znaczków iksde na pół strony, ale nie jestem zjebany.

  0

  0
  Odpowiedz
 32. Jestem chory. Poważnie chory. Bardzo poważnie chory. A może wcale nie chory, tylko tak potwornie durnowato mazgajsko głupi. W gruncie rzeczy nie ma to znaczenia. Mam bowiem 40 lat i choć oczywiście nie jestem prawiczkiem, to wszelkie doświadczenia seksualne, które mam za sobą były a) z laskami, które wcale nie podobały mi się najbardziej, b) wcale niespecjalnie (może z dwoma wyjątkami) udane i pociągające, c) rzadkie jak kisiel. Szczerze powiedziawszy, nie mam bladego pojęcia skąd „brać” laski (albo, jeśli wolicie bardziej kulturalnie, Kobiety) na seks. Tak, „brać”. Tak, na seks. Nie, nie traktuję Kobiet instrumentalnie. Tak, chciałbym, durnowato, głupkowato, niemęsko zupełnie, romantycznie i bez reszty się zakochać ze wzajemnością (co zresztą możliwe nie jest, gdyż po pierwsze, kto w takiej męskiej pipie, takim nieudaczniku, i to w dodatku 50-letnim, się zakocha, a po drugie po pewnych przejściach moja dusza, serce i psychika przeszły przez walec drogowy, a następnie zostały starte na tarce i w końcu posiekane i wdeptane w ziemię, zatem chyba NIE UMIEM już nawet, a może czasem i NIE CHCĘ, kochać). Zatem nie, nie traktuję Kobiet instrumentalnie. Ale jeśli ktoś ma cholerne libido, a nie może go wykorzystać (bo na kurwy – z powodów i moralnych, i finansowych, chodzić nie będę, a jazda na ręcznym jest nudna, uzależniająca i nawet szkodliwa w inny sposób niż osławiona „ślepota”), to mu odbija, to chodzi po ścianach, tak chciałby seksu, i wie, że nie może (a może może, ale już nie wie jak?). Zachodzę w głowę, skąd faceci – w tym także w moim wieku – mają te wszystkie doświadczenia seksualne. Tak sobie biorą te wszystkie laski (skąd je „wytrzaskują”?!?!) i nawijają jakąś bajerę, ale jaką?!?! Zawsze się zastanawiałem: podobno nieważne, co mówi mężczyzna, ale jak. Gówno prawda. Nawet w najbardziej erotyczny sposób powiedziane pierdoły będą tylko pierdołami. Zawsze więc zastanawiam się: co takiego powiedzieć Kobiecie, i to wszystko jedno, czy ma ona 20, 30, 40 czy 50 lat, żeby było to intrygujące, inne od nudnych i w kółko przez facetów nawijanych tekstów, niebanalne i nienachalne, i jeszcze żeby mnie taka (zwłaszcza młodsza) nie wzięła za podtatusiałego lowelasa chcącego tylko zaliczyć???!?!?! I jeszcze jedno mnie zastanawia: będziesz miły, kulturalny i elokwentny, to albo zaliczy cię do nudziarzy jakich mało i po trzech minutach się zmyje, albo będzie się w tobie zakochiwać, ale czysto intelektualnie, i traktować, jak „przyjaciela” (psia mać, nie chcę być przyjacielem, przynajmniej nie w takiej sytuacji, tylko chcę ją zbajerować!!!). Będziesz się zachowywał i wysławiał na granicy wulgarności czy chamstwa (nawet jeśli tej granicy nie przekroczysz znacząco) – możesz dostać w pysk. Gdzie jest, do k** nędzy, ten środek? Co to jest bycie intrygującym i ekscytującym, ale jednocześnie grzecznym i miłym? Jak to osiągnąć? Zastanawia się nad tym – czysto retorycznie, ze względów, o których po myślniku – loser i nieudacznik, który w swoim wieku dalej jest paraliżująco onieśmielony w obecności Kobiety, która mu się podoba, bo ma milion wątpliwości z powodu swej brzydoty, głupoty, braku inteligencji i kindersztuby, a nawet z powodu swojego wieku, który w jej obecności traci język w gębie, mimo. że w wielu innych okolicznościach i sytuacjach jest elokwentny i wygadany, czasem ponad miarę, facet, który od piątego roku życia pozbawiony jest męskiego wzorca, bo nie miał ani ojca, ani starszego brata, ani nawet starszego dobrego kolegi, który wychowywał się od piątego roku życia z samymi kobietami (mama i babcia), który jest cały pokrzywiony emocjonalnie, pokaleczony, wgnieciony w ziemię swym nieudacznictwem i rozmazgajony nie dlatego, że się po prostu mazgai, tylko dlatego, że próbował tyle, tyle razy i zawsze wszystko czego się tknął rozpierdzielało się w drobny mak – uczucia, emocje, seks, pieniądze, praca, marzenia, a ostatnio nawet i zdrowie… Kurwa, nie powinienem nawet żyć.

  2

  0
  Odpowiedz
  1. Swoim wpisem osiągnąłeś to o co pytasz. Tak, jesteś intrygujący. Postaw na szczerość w kontaktach, dobrze Ci to wychodzi, tylko mądrze wybierz obiekt. Jesteś błyskotliwy, inteligentny, tylko samoocena niska. Na wszystkie Twoje wątpliwości i rozterki najlepszym lekarstwem jest zakochać się bezsensownie, beznadziejnie i bezradnie, byle uczucie mogło wybuchnąć i chociaż trochę się spełnić. I właśnie tego Ci życzę choć tak się przed tym bronisz.

   2

   0
   Odpowiedz
 33. Takich jak Ty powinno sie trzymac w odosobnieniu , widac ze wali Ci korba jak baba ma Cie w chuju. Izolatka kurwa i kaftan tyle w temacie.

  0

  3
  Odpowiedz
 34. Jeżeli posiadasz osobowość, która utrudnia ci w kontaktach z kobietami było trzeba zaliczyć jakąś prostytutkę i miałbyś spokój psychiczny. Śmiać mi chce z tego typu wpisów o 20,30 letnich prawiczkach. Było trzeba to odpowiednio rozegrać, a nie teraz płakać. Nie od dziś wiadomo jakich facetów preferują kobiety i na co je stać. Ale to nieważne. Nie chce mi się rozpisywać. Niedługo kończę 25 lat i nadal nigdy nie miałem dziewczyny. Nie wykazuję żadnego zainteresowania wejściem w jakiś związek. Dla mnie to totalnie niezrozumiałe jak można utożsamiać szczęście z kobietą i szeroko rozumianym związkiem. Życzę więcej kreatywności.

  1

  0
  Odpowiedz
 35. Zawsze mnie zastanawiało, jak to jest, że tak łatwo zaruchać kobietę. Coś tam zagadasz w sklepie, czy jakimś parku do przypadkowej suczki i cipka mokra. Czy one się wszytkie tak ruchają na lewo i prawo? Otóż nie. Kobiet i mężczyzn jest pół na pół. Jeśli 9/10 mężczyzn w sile wieku to takie prawiczki, to znaczy, że 1 zwyczajny chłopam musi przerobić 10 kobiet w sile wieku. Nawet odrzucając od tego jakieś paszczury, zostaje z 5. Chuj ma mnóstwo roboty.

  1

  0
  Odpowiedz
 36. Jest mi niezmiernie przykro z Twojego powodu autorze i mówię to jako kobieta. Ale głównie chcę Ci powiedzieć, że istnieją na tym świecie kobiety, które nie lubią „samców alfa”, co więcej nie zwracają na nich uwagi. Liczy się dla nich właśnie ta wrażliwość u mężczyzn, która jest towarem deficytowym, wystarczy przy tym mieć jakieś jakieś zainteresowania większe czy mniejsze to nie ma znaczenia. Ale niestety na tym podłym świecie dostrzegam jak obrzydliwe te kobiety potrafią być i niestety większość z nich ma takie podejście jakie opisałeś w swej chujni. Może trochę chcę dać Ci nadzieję, że kiedyś ktoś spojrzy na Ciebie tak jak Ty na kogoś, bo na pewno nie mam na celu wyróżnienia siebie samej jako kobiety innej od reszty. Nikt niestety nie jest idealny , ale też czy seks jest czymś aż tak niesamowitym? Jest tak wiele innych rzeczy, że szkoda się nad tym pierwotnym instynktem zamartwiać. Co do miłości – jest wiele jej rodzajów ale każdy też kocha na swój sposób, najgorszy jest friendzone co już wiesz z autopsji. Jedno wiem na pewno jeżeli startujesz do loszek które mają na twarzy tynk grubości bunkrów i wszystkie są ubrane tak samo, chodzą na imprezy co weekend to jednego bądź pewien – to jest największe prawdopodobieństwo na takie właśnie taktowanie Ciebie i postrzeganie jako faceta .

  0

  0
  Odpowiedz
 37. Dlaczego chcę Wam odpowiedzieć jak straciłem kobietę marzeń? Po to żebyście się mogli ze mnie pośmiać. Tylko bez litości, proszę. Literatem też nie jestem, więc wybaczcie brak patosu.

  Każdy miał w życiu taki moment, kiedy mówił sobie ‚Boże/ Allahu/ Jednorożcu daj mi kobietę, a zrobię wszystko aby była najszczęśliwszą osobą na świecie’. Kurwa, jakie było moje zdziwienie kiedy to Pan zesłał mi piękną niewiastę imieniem Zuzanna. Nie mogę powiedzieć, że to był ideał, bo nie był. Normalna, atrakcyjna i mądra kobieta. Taka do kochania, paplania o starości z wnukami i niedzielnych obiadkach u mamusi. Nie było niczego romantycznego w naszym poznaniu, nie było grzmotów z nieba, jej włosów nie rozwiewał wiatr w efekcie slow motion, nie uratowałem jej z rąk oprawcy, ani takie tam. Potrąciłem ją samochodem. Spieszyłem się, cofałem, ona jechała rowerem… Bum! i zderzak do wymiany (500zł!). Jej na szczęście nic się nie stało, a ja, jako godny reprezentant rasy męskiej, postanowiłem odkupić jej rower (950 zł!).

  Kiedy podawałem ekspedientce kartę, w celu uregulowania rachunku, przeszedł mnie dziwny dreszcz zmieszany z kłuciem w przeponie. Najpierw myślałem, że to dlatego, że 950 zł wsadzam, jak to się mówi na śląsku ‚ kozie w dupę’, jednak… Zrozumiałem, że zwyczajnie jestem głodny! Więc, niespecjalnie licząc na wyraz chęci, zabrałem Zuzannę na jedzenie. Poszliśmy w trójkę. Ja, ona i jebany rower, który ktoś ukradł spod knajpy, kiedy to moje serce zaczynało szybciej bić dla niej.

  Siedziała przede mną mała gapa o niebieskich oczach, w grzywce zachodzącej na oczy, która uśmiechała się głupkowato opowiadając jakieś pierdoły. Jakież było moje zdziwienie kiedy uświadomiłem sobie, że jest w niej coś fajnego. Nie mówię tu tylko o cyckach, chociaż nie powiem, że fajnie dopełniały jej wygląd.

  Pierwszy szok przeżyłem wieczorem tego samego dnia. Była to mieszanka piwa, żalu po skradzionym rowerze, obraz jej sukienki i twarzy. W celu rozładowania napięcia postanowiłem włączyć sobie film z kategorii sensual porn. Kurwa, no nikt mi nie powie, że ogląda to po to, żeby poszukać aspiracji do wystroju wnętrz. Nie wiem jak wy, ale ja to wyobrażam sobie pannę na filmiku jakoby mnie dosiadała. I tu przeżyłem drugi szok – te wszystkie gwiazdki nagle miały brzydkie, obleśne mordy. Ani mi, ani Trollowi, bo tak nazywam moje serce i rozum te panny nie przypadły do gustu. Wtedy zrozumiałem, że wyobrażać sobie, a posiadać to zajebista różnica. I wstyd mi jak chuj, ale Zuzię chciałem posiadać. Na początku tylko jednorazowo. Zadzwoniłem żeby zaprosić ją na przysłowiowego drinka. Gadaliśmy dobre trzy godziny przez telefon. Od planów na przyszłość, przez to jakie przyjebane jest pranie w orzechach, po ulubione kolory i alergie. No istne pierdolenie. Słuchałem o jej uczuleniu na mleko i śliwki, a Trollowi bardzo podobały się przekazywane przez nią informacje. Spotkaliśmy się następnego dnia.

  Przez 9 miesięcy zachwycało mnie jej nieidealne ciało, sterczący tyłek i asymetryczne cycki. Oszalałem, ona zresztą też. Kurwa, no było cudownie. Na prawdę w pewnym momencie czułem, że dostałem to czego mi w życiu szczerze brakowało. Spędzaliśmy ze sobą mnóstwo czasu. Myślałem o niej nieustannie. Przynosiłem małe bukieciki polnych kwiatów (do 10 zł i nie droższe) kupowane od jakiś babć co to rozsiadają się na chodnikach jakby były ich własnością. Dotykałem jej włosów, całowałem nos, drapałem po brzuchu i plecach, nosiłem na rękach, przygotowywałem kolacje niespodzianki i relaksacyjne kąpiele. Zapomniałem jeszcze o wielogodzinnym łażeniu po0 sklepach i masowaniu jej wśród świec. Zuza nigdy nie była panną, która czegoś wymagała. Zawsze cieszyło ją wspólne spędzanie czasu razem, po prostu. Była dobra i kochana. Gotowała mi i prała moje jebiące skarpety, tak, że pachniały kwiatkami. Do tego łóżko. Jak to się mówi- miała temperament i potencjał, który doprowadzał mnie do szaleństwa.

  któregoś dnia pojechałem do mamy po gołąbki, wtedy miał miejsce kluczowy moment w moim życiu. Doszedłem do wniosku, że ta kobieta będzie matką moich dzieci. Powiedziałem jej o tym jak tylko wróciłem do domu. Kurwa, nigdy nie widziałem tak szczęśliwej kobiety. Stała przy garach w jakiejś pogniecionej koszulce i moich bokserkach, z ziemniakiem w ręku i płakała wzruszona. O rzesz kurwa ile wtedy padło pięknych słów! Czułem się na prawdę szczęśliwy i zajebisty do granic możliwości. Moi kumple mieli przygodne panny, a obok mnie śpi kobieta z którą chcę być do końca życia. Wszyscy którzy idą przez życie z kobietami marzeń wiedzą o czym mówię, i nie ma w tym żadnego pierdolenia. Ci, którzy jeszcze nie doświadczyli tego uczucia, mają ten zajebisty moment przed sobą. Dobrze zapamiętajcie tą chwilę, ponieważ TAKIE COŚ czuje się tylko jeden jedyny kurwa raz w życiu. Normalnie eldorado, orgazm, milion w totka i takie tam inne. A jeszcze jak kobieta chce tego samego. No w dzisiejszych czasach trzeba to docenić i zrobić wszystko żeby nie odjebało.

  Bo właśnie mi odjebało. Nie wiem kurwa co ja sobie myślałem, ale jakoś wydawało mi się, że skoro już wszystko ustaliliśmy, w sensie, że mamy wybrane imiona dla dzieci, meble do kuchni i wiemy, że chcemy być ze sobą do końca świata, to wszystko jest zajebiście. Tylko, że nagle panny z pornoli już nie miały obleśnych mord, nieidealne ciało stało się po prostu ciałem, babcie w chustkach okupujące krawężniki były babciami w chustach okupującymi krawężniki. Kąpiele zamieniłem na szybkie prysznice, a spacery na siedzenie przed telewizorem. Gdzieś się kurwa pochowały namiętności, skoro pralka znów spełniała w domu tylko funkcję pralki, a program wirowania miał za zadanie dobrze odwirować moje gacie.

  I tu kurwa muszę przyznać się do tego jakimi drętwym fiutem byłem, bo Zuza nie odpuszczała. Ona przejęła moją funkcję rozpieszczyciela. To ona gotowała pyszne obiadki, smaczne kolacyjki, przechadzała się w majtkach od rana do wieczora, całowała, głaskała, no kurwa odpowiedziany, zakochany facet tylko z cyckami. Zaczęły się kłótnie, płacz, awantury i trzaskanie drzwiami. Ja mówiłem, że ona mnie nie słucha, ona, że nic do mnie nie dociera. Kłóciliśmy się, godziliśmy i tak kurwa 16 razy. 16 jebanych razy mnie zostawiła i 16 razy do mnie wracała. Ja obiecywałem, a i tak jakoś mi się nie chciało. Wiedziałem, że i tak wróci. Nie musiałem jej rozumieć, bo miałem pewność, że tak będzie.

  Pewnego kurwa pięknego dnia, Zuza też przestała się starać. To było równy rok temu. Wróciłem do domu, siedziała na kanapie, spakowana w walizki z doniczką z kasztankiem na kolanach. Kasztanek to była maksymalnie przedszkolna sytuacja, a teraz to moje najmilsze wspomnienie po związku. Założyliśmy się kiedyś, że ona wyhoduje drzewo z owoca kasztana, ona będzie o nie dbała, a ja je zasadzę jak Zuza urodzi mi syna. Kasztanek rósł sobie w kuchni na parapecie i jako jedyny nie dawał za wygraną.

  Spojrzała na mnie tymi swoimi zapłakanymi ślipiami i powiedziała, że jej też już jest wszystko jedno.

  Przyznam, że nie byłem na to przygotowany. Lubiłem te nasze kłótnie i późniejsze godzenie się, lubiłem ją zapłakaną i taką kurwa bezbronną.

  Po Zuzie ratowałem się jakimiś kobietami, ale to były tylko kolejne kamienie, które za każdym razem dowiązywałem sobie do nogi. Nagle kurwa znów jej ciało było nieidealnym, ale najlepszym na świecie, tańce w moich majtkach w kuchni najseksowniejszymi ruchami na świecie, a drugiej takiej grzywki wpadającej w oczy nie ma żadna kobieta.

  Od roku tęsknię za nią codziennie. Od 11.06.br ze zdwojoną siłą, ponieważ właśnie tego dnia dowiedziałem się od swojej matki, że Zuza wyszła za mąż.

  Dbajcie o swoje kobiety. Nigdy nie myślcie, że zdobyliście je w całości i na zawsze. Nie ma ‚ na zawsze’. Każdego dnia jest na dziś.

  4

  0
  Odpowiedz