Dorosłe młodziki

Wkurza mnie niesamowicie, jak widzę dzieciaki, które mają po 12 lat a zachowują się jak gdyby mieli dwa razy tyle. Otóż do sedna: Pewnie wielu z was pamięta czasy, kiedy wszyscy zbierali się wspólnie i gadali lub razem się bawili w dzieciństwie. Najgorszymi słowami, które można było wtedy usłyszeć było: chodź do domu, bo już późno. Ubieraliście się w ubrania, żeby były wygodne i takie, których nie szkoda zniszczyć przy wspólnej zabawie. Teraz jak widzę dzieciaki, które w 35 stopniowy upał siedzą na przystanku w czapce, bluzie dresowej z kapturem na głowie, długich spodniach i Vansach, bo „SWAG musi być” to gotuje się we mnie. Spotykają się jedynie wspólnie po to by zapalić, a potem każdy wraca do swojego smartfona i gapi się w niego bezmyślnie. Zero kontaktów między ludzkich – poza tymi na fb oczywiście. A najgorsze słowa jakie mogą usłyszeć to: Brak połączenia z internetem lub: poproszę o dowód osobisty, kiedy chcą kupić kolejną paczkę papierosów. A gdzie się podziały te czasy, kiedy telefon służył tylko do dzwonienia i smsowania a wszyscy woleli spędzać czas na wspólnej zabawie niż na wbijaniu kolejnego lvla w Pou? Dzieciaki kupowały cheetosy, z nadzieją na znalezienie tazosów w środku, żeby potem można było pograć. A teraz piją piwo na przystanku w obawie, że ich rodzice zobaczą. Nie chcę wiedzieć, jak ten świat wyglądać będzie później… A i nie musicie tego komentować – bo i tak tego nie przeczytam, gdyż wypowiedzą się pewnie osoby, dla których szlugi i alko są jedynym sensem życia. Bo na ludzi, którzy są sobą i nie muszą udawać nikogo by się dowartościować bardzo ciężko niestety trafić w dzisiejszych czasach. Mimo to pozdrawiam tych, którzy pamiętają ile radości było ze wspólnej zabawy! 🙂

89
68

Komentarze do "Dorosłe młodziki"

 1. chujowiczu! zarabiaj z kluu.pl, bez działalności gospodarczej, konto automatycznie weryfikowane
 2. Dokładnie, aż strach pomyśleć co będzie za 10 lat z młodzieżą czy już tą dorosłą. O Zgrozo!

  1

  0
  Odpowiedz
 3. Mam 16 lat i też wkurwia mnie obecny stan rzeczy. Też pamiętam takie czasy, miałem wtedy kilka lat. Niestety debilizmu nie brak. Ale głównie, to wina rodziców. Kto dał tym wszystkim debilom, pieniądze na cokolwiek? Kto pozwolił im włóczyć się, gdziekolwiek chcą? Kto ich nie nauczył, że używki są złe dla zdrowia i powodują uzależnienie? Kto dał im wolną rękę? Rodzice. Kiedy byłem mały, bardzo złościłem się, że nie mogę hasać, gdzie chcę. Dopiero potem zrozumiałem, ile niebezpieczeństw, mogło na mnie czyhać. Za każde duże oddalenie się od podwórka, czy głupie wybryki dostawałem lanie pasem. Ja sam będąc małym chłopcem, kiedy nie byłem na dworzu, to czytałem książki, bo byłem ciekawy każdego zjawiska, które odczuwałem na podwórku. Ciekawiło mnie też, co jest poza tym małym miastem, czy ludzie jakoś inaczej tam żyją. Dzięki tej ciekawości świata, nauczyłem się wiele rzeczy z książek i zaprocentowało to, w szkole. A teraz współczesne dziecko. Rodzic, zamiast się nim zająć, zatrudni niańkę, która przecież, lubi dzieci, ale to tylko jej praca i nie ona jest od wychowania ich dzieci. Albo postawią dziecko przed telewizorem, włączą najgłupszy kanał z bajkami, zamiast dobrych polskich kreskówek na DVD. W czym taki Bakugan, czy inny syf jest lepszy od „Bolka i Lolka” albo „Reksia”? Kupią takiemu małemu dziecku, wszystko co ujrzy w reklamach telewizyjnych. Później pójdzie do szkoły lub przedszkola, w której są setki dzieci chowanych tak samo. Potem, zainteresuje się internetem, czymś, co zasłyszał od jakiegoś innego dziecka, oglądając najgłupsze strony, robione pod wszystkich, czyli pod beton umysłowy. Przykładowo: kwejk.pl, Facebook. Spowoduje to masowy kontakt z międzyświatowym debilizmem, wymyślanym przez korporacje pod takie same dzieci, tyle że z USA. Skąd niby wzięły się takie bzdury, jak YOLO, czy SWAG, jak nie z USA, czy super Zachodu? Potem gimnazjum, największy syf edukacji, zacznie poznawać alkohol, papierosy, narkotyki. A potem to już równia pochyła, zakończona taplaniem się w błocie na Woodstocku i chlaniem za pieniądze rodziców na studiach dziennych. Pozdrawiam, debili. Dalej żyjcie sobie w tym waszym wyimaginowanym świecie Facebooka i wierzcie, że wszystko jest fajnie.

  3

  0
  Odpowiedz
 4. Weź już nie pierdol

  0

  2
  Odpowiedz
 5. Hahah kurwa, święty przedstawiciel się znalazł starego pokolenia. Powiem ci, mając na to dowody że każde starsze pokolenie było w chuj głupsze od następnych pokoleń. Każde młodsze ma za to coraz lepiej rozwinięte pojęcie o świecie. Kto zabijał cywili w wojnach światowych? Gracze w Pou (za chuja nie wiem co to za gra??) czy pokolenie niemców wychowane na grze kamieniami czy chuj wie czym tam? A kto za kilkadziesiąt lat będzie rządził światem kiedy cyfryzacja osiągnie swój szczyt? Jakiś kolekcjoner tazosów czy haker niezależnie od wieku? Zresztą wpływ hakerów już jest widoczny i to o czym piszę nie jest żadną tajemnicą, dlatego planowane czipowanie czipami RFID się nie odbędzie bo takie czipy musiały by mieć połączenie z siecią która została by zhakowana. Mamy za to smartfony dzięki którym mogą nas namierzyć z dokładnością do 3m jak nie lepszą, sprawdzić naszą pocztę, zakupy online i chuj wie co jeszcze. Ale to NIE dzięki zbieraczom tazosów nie będziesz chodził zaczipowany jak zwierzątko tylko młodemu pokoleniu które ma wiedzę i talent. Wiadomo zawsze się znajdzie wielu debili używających komputera do wrzucania swoich zdjęć pokazujących jak ‚kolega ‚zarzygał się na imprezie, ale do większości młodego pokolenia powinieneś mieć trochę szacunku bo nic głupszego od starszych pokoleń raczej nie odjebią. A jak myślisz żeś taki mądry to spróbuj zrobić stronę internetową chociażby tak prostą jak ta, wtedy zobaczysz czy stanie przy jakieś frezarce czy chuj wie czym tam co robisz, wymaga więcej wiedzy czy siedzenie przy kompie.

  0

  2
  Odpowiedz
 6. Wiele osób ma podobne wspomnienia tych czasów, może kiedyś będzie możliwość poruszania się w czasie i będzie można do nich wrócić

  1

  0
  Odpowiedz
 7. Masz niestety rację.

  1

  0
  Odpowiedz
 8. pamietasz tylko dobre elementy z czasow swojego dziecinstwa i masz tendencje do upiekszania przeszlosci. Tak ma kazdy, kto zostal poczety nasieniem o jakosci ponizej przecietnej.

  0

  1
  Odpowiedz
 9. co to ten SWAG ??

  0

  0
  Odpowiedz
 10. dokładnie, ja tez się pytam gdzie to wszystko jest?! mnie przeraża co będzie za kilka lat, masakra.

  0

  0
  Odpowiedz
 11. @2 Powiem ci kolego, że jak na 16 lat mówisz naprawdę mądre rzeczy, ja mam 19 i zgadzam się z tym co mówisz całkowicie.
  Fajnie, że nie wszyscy młodzi poszli tą drogą lansu, fajek, alkoholu, trawki i innych dragów. Masz rację, to wina rodziców, ale rodzice też nie mają łatwo, bo ten kraj jest krótko mówiąc chujowy, zrozumiesz tą chujowość w pełni za jakieś 2 lata.

  @9 SWAG – SECRETLY WE ARE GAY 😀
  A tak na poważnie to znaczy LANS.
  Używają tego głównie popierdoleni nastolatkowie z mózgiem wypranym przez gówniane media.

  1

  0
  Odpowiedz
 12. cha cha ja pamiętam czasy w których nie było tel. komórkowych. Pierwszy telefon wielki jak cegła miałam na 1 albo 2 roku studiów. Fajnie było jak sie ustawiało ze znajomymi wieczorem na kolejny dzień i nikt nie musiał do nikogo dzwonić. Zajebiście było.

  1

  0
  Odpowiedz
 13. @5 nigdy nie będzie można się cofnąć w czasie, czas to matematyczny opis zmian, tak jak np. metr to matematyczny opis odległości. Można próbować zatrzymać zachodzące zmiany albo je cofnąć ale nie w obrębie całej planety czy wszechświata.

  0

  0
  Odpowiedz
 14. Wiele czynników wpływa na to co mówisz,po pierwsze i najważniejsze gimnazjum,wylęgarnia patologii,po drugie internet,po 3 bezstresowe wychowanie.Wyeliminujmy gimnazjum i wychowanie,bo internet to jednak bardzo dobra rzecz i będzie lepiej.Za czasów młodości mojej mamy nie było gimnazjów tylko 8 lat podstawówki i jakoś młodzież nie była taka ”głupia”,bo byli tyle lat z osobami które znają.Teraz jak przychodzą do gimnazjum to są akurat na etapie buntu ,chcą się pokazać jako kozaki a że nikt ich nie zna to świrują.

  0

  0
  Odpowiedz
 15. A ja pamiętam czasy gdy telefon służył tylko do dzwonienia i do tego miał kabel. A żeby zmienić kanał w tv trzeba było wstać z kanapy. Jak chciałem się porozumieć z kumplem z naprzeciwka to blyskalem w jego okno latarką.

  0

  0
  Odpowiedz
 16. No tak kiedyś to były czasy,zamiast siedzieć godzinami w necie dzieciarnia stała taką samą ilość czasu w kolejkach po papier toaletowy, proszek do prania i inne luksusowe towary, ludzie uganiali się za kaszanką i podgardlem i w ogóle byli jakby bliżej siebie nie tylko w tych kolejkach ale i w domu kiedy obowiązywał 20-ty stopień zasilania (to znaczy siedzieli przy świecach płodząc rodziców dzisiejszych dwunastolatków) żeby lokalny sekretarz mógł dostać malucha za oszczędzanie prądu, telefon był wynalazkiem z innej planety i jak ktoś miał szczęście i dobre układy to mógł go dostać po zaledwie 20-tu latach oczekiwania, sklerozy jeszcze nie mam i pamiętam jak stojąc przed tzw. sklepem komercyjnym, gdzie ceny były astronomiczne, snułem plany na przyszłość że jak skończę studia to się wreszcie najem a co do dzisiejszej młodzieży to tkwi w niej niesamowity potencjał i kreatywność której nam niestety brakowało gdyż za bardzo koncentrowaliśmy się na walce o przetrwanie, trzeba tylko umieć go z nich wydobyć i pozwolić żeby poszli w swoim kierunku.Połajankami i marudzeniem niestety tego nie osiągniemy, zrobimy z nich tylko takich samych zgredów jakimi teraz sami jesteśmy.

  0

  0
  Odpowiedz
 17. Racja – KAŻDE następne pokolenie jest słabsze i głupsze oraz mniej wyedukowane od poprzednich.Na nic się tu zastawiać internetem,tabletem – bo jak to zabierzemy i każemy ciamajdom samemu wyszukać pewne informacje,uzasadnić poglądy,przedstawić opinie – to kurwa leżak….!!!Psychiatrzy,psycholodzy,socjolodzy,pedagodzy,humaniści – zgodnie twierdzą,że mamy coraz prymitywniejsze pokolenie,w Stanach kurwa więcej młodych siedzi we więzieniach niż jest na studiach,już 5,10 letnie dzieci leczone sa na oddziałach psychiatrycznych choćby tylko z uzależnień od mediów,widziałeś kiedyś jak czarno jest na korytarzach specjalistów psychiatrii dziecięcej???co będzie potem???jak jest tak dobrze,tacy są wykształceni (na papierze głównie,papierowe zdolności,rodzinne znajomości,1 na 1000 co ma talent,pasję i wiedzę to ma przejebane pod górkę),zaradni,mobilni,światli – to kurwa czemu jest tyle wśród nich zuniformizowanych,pozbawionych swojego zdania zalęknionych albo na pokaz wyluzowanych kompletnie niezorientowanych w świecie niedouków???Widziałeś dzisiaj młodych panów inżynierów?ja pierdole – bez tych starszych na zakładzie – to by zakład padł!!!Wychowani na tej technice i ryjbookach nie potrafią prostej czynności zrobić,pewien specjalista stwierdził,że gdyby wziąć starożytnego astronoma czy inżyniera – choćby Egipskiego czy Azteckiego i zestawić z naszymi,zabierając im wszystko to na czym się wyuczyli i czym dysponują – to mimo rozwoju nauki itechniki bylibyśmy kurwa sto lat jeszcze z nimi…jakoś tam kurwa bez komputerów potrafili robić obliczenia,znali nawigacje,ruchy gwiazd,geografię – a teraz jak zabierzesz ten sieciowy system informacji i i wirtualną przestrzeń to na piechotę z Warszawy do Katowic nawet nie dojdą a o tworzeniu świata mówią…brak temu pokoleniu ciekawości,orginalności,sprecyzowanych poglądów na życie i świat,że o stosunku do człowieka nie wspomnę,mam 30 lat i obserwuję w moim wieku i młodszych – tv sat.jest,laptop jest,tablet jest,komóra jest,samochód jest – kurwa wszystko jest – a im się nudzi!!!Jak nie konsumują i nie posiadają to szleją.życie wypełnia im praca,jakieś zaprogramowane obowiązki,przereklamowane przyjemności – a bez tego?pustka…nicość,nihilizm kurwa.Potencjał?Kurwa potencjał,zapał,talent,logikę – to ma teraz niewielu – większość idzie po najmniejszej linii oporu – odjebać studia bo dziś każdy może,dostać dobrą pracę,kupić auto,pojechać na wczasy itp.Śmieszą mnie ludzie mówiący,że teraz to dzieci sa mądre i młodzież też,dzieci szczególnie bo 5,6,7 latki już świetnie radzą sobie z laptopem czy tabletem – pytanie jest kurwa – czy to samo można powiedzieć o obsłudze pralki,zmywarki,piekarnika gazowego itp w przypadku tych dzieci?Naogół nie.Dlaczego?Kto kurwa uczy dzieci obsługi takich urządzeń i pozwala by w tym wieku się nimi zajmowały i to do tego stopnia,ze rodzic czy opiekun może stwierdzić,że dziecko jest”mądrzejsze od niego”?Każdy wiek ma swoje prawa,łamanie tej zasady może mieć katastrofalne konsekwencje dla psychiki dorosłego póżniej człowieka.Sra – patrzy w komórkę,rozmawia – patrzy w komórkę,seks uprawia – co pięć minut komórka,je – stuka w laptop,siedzi na ławce w parku – tablet…Już konkretnie scharakteryzował to Fromm w swojej MIEĆ CZY BYĆ? – polecam lekturę bo skoro ktoś tyle lat do tyłu z taką wnikliwością zcharakteryzował nasze czasy – to co by powiedział teraz?a co nas czeka za lat 10?Już teraz piaskownice są pełne bezmózgich bachorów wyzywających się od – Żydów,ruskich chujów,gimnazja to wielki początek uniformizacji a nie rozwój kreatywności bo prostacka ciżba nie dopuszcza inności,w liceum zaczyna się szeroko zakrojone kurestwo,studia służą tylko do zdobycia pozycji,małżeństwa to kontrakty i sieć wzajemnych interesów – ja pierdolę…dzieciak jak go tylko postraszysz laniem czy dasz klaps wie jak policję wezwać,ale jak parę lat póżniej rozjebie przystanek autobusowy za który ty jako rodzic zapłacisz lub zrobi w XXI wieku dzieciaka z wpadki (bo w dobie internetu nie wie jak jego biologia działa) – to co na to powiedzieć???
  Nie jest dobrze,lepiej nie będzie.
  POZDRAWIAM!

  1

  0
  Odpowiedz