Śmieci

To co napiszę może nie jest wielką chujnią narodową lub chujnią prywatną ale chyba potwierdza, że dajemy robić się w chuja. Segreguję śmieci do różnych pojemników. Staram się żeby było starannie. Większość robi to samo. Potem widzę jak śmieciara w nazwie potocznej wrzuca wszystkie pojemniki razem i hydraulicznie ściska. Wiecie co jest w środku jak śmieciara przejedzie trzy-cztery osiedla. Jeden wielki kocioł po całym dniu. Jeszcze nie widziałem, żeby osobno zabierano papier, osobno szkło lub odpady organiczne. Nie widziałem żeby ktoś ważył śmieci pół pojemnika lub pełny sztuka to sztuka. Tu wcale nie chodzi o ekologię, potem na taśmie ręczne przebieranie tylko o kasę chodzi. Każdy wie, że gabarytowo inaczej wychodzi kilogram papieru inaczej kilogram szkła lub metalu inaczej kompost nieprzydatny. Inaczej można sprasować i inny zysk z ponownego użycia. Tak więc dajemy robić się w chuja solidarnie jak zawsze w imię innych wartości. Tak samo jebią nas na zus, na vat, na służbie zdrowia, na biletach, na wypłacie, na wszystkim!!!! A jeszcze w głowie robią śrut, że to dla naszego dobra i mamy cieszyć się jak mądrych mamy polityków urzędników!!!!

74
68

Komentarze do "Śmieci"

 1. chujowiczu! zarabiaj z kluu.pl, bez działalności gospodarczej, konto automatycznie weryfikowane
 2. racja, u nas w PL nigdy nie będzie dobrze , bo ludzie to tępe huje

  0

  0
  Odpowiedz
 3. elektronika w urzędach(rejestracje/kolejki), elektroniczne rozliczenie PIT, e-Deklaracje, system eWUŚ (który przecież działa), profil zaufany ePUAP, system ZIP… —— Zgadzam się, jest dużo złego, ale ja widzę zmiany na lepsze.

  0

  0
  Odpowiedz
 4. To prawda, ta ekologia, to udawanie! Te jebane podpieranie drzewek na osiedlu (dla pozorów), a te chujowe instytucje państwowe nie mają morali i zanieczyszczają środowisko, nawet nie wiecie, na każdym kroku nie są gospodarni, a za to nieodpowiedzialni. Szarżują życiem ludzkim, bo co? Bo jakby otruli setki ludzi, to by ubezpieczyciel zapłacił i nic się nie stało. Mam nadzieję, że to kiedys piepsznie i bedzie jak w Ameryce albo w Niemczech, a nie taka chujownizna.

  0

  0
  Odpowiedz
 5. Potwierdzam, u mnie też wszysto do jednej śmieciary…

  0

  0
  Odpowiedz
 6. Taniej jest zebrać jedną śmieciarką i wziąć ludzi do segregacji, niż żeby do każdego pojemniczka podjechała kolejna. Wyzbierają ci to za 5zł/h, o ile będą mieli umowy… Śmieciarka, to koszt zakupu, paliwo, amortyzacja, kierowca też za darmo nie jeździ – to są koszty. Pojawia się tylko kwestia, po chuj osobny śmietnik do tego wszystkiego. Wiesz, myślę, że byłby ból dupy ogólnokrajowy, gdyby ktoś wpadł na taki pomysł. Tak przynajmniej ludzie mają złudzenie, że segregują, bo wszystko do osobnego pojemniczka wrzucają.

  0

  0
  Odpowiedz
 7. U mnie, na wsi, jeżdżą 3 śmieciary o dziwo. Co miesiąc przyjeżdżają 2- jedna na odpady suche(makulatura, plastik itp) i druga na odpady komunalne(popiół, jakieś domowe śmieci). Raz na 3 miesiące przyjeżdża śmieciarka po szkło. Wszyscy zadowoleni. Co do pozostałego recyklingu(bo wiadomo że można by było to jeszcze bardziej porozdzielać) to myślę że powinny się tym zająć sortownie- przynajmniej ludzie mieli by prace przy tym.

  0

  0
  Odpowiedz
 8. no to jak inaczej mają to odbierać?osiem różnych śmieciarek ma jeździć? wystarczy oddzielić te segregowane od tych komunalnych i jest ok. zanim zaczniesz pierdolić głupoty dowiedz się jak pracują sortownie śmieci

  0

  0
  Odpowiedz
 9. I niech nikt nie pierdoli o oszczędzaniu, bo albo się segreguje albo nie! Kiedyś ktoś „mondry” stwierdził, że takie posegregowane śmieci i tak łatwiej oddziela się na sortowni. Pojebany zamysł. Mieszkam w Belgii tutaj też segreguje się śmieci, za wywóz płaci się o WIELE mniejsze pieniądze niż w Polsce, a co najważniejsze każdy typ śmieci zbierany jest w inny dzień tygodnia dzięki czemu nie ma miejsca na takie fuszery jak w naszym chorym kraju.

  0

  0
  Odpowiedz
 10. Kto segreguje śmieci? Chyba jakieś zjeby wyznający ‚tvn i pytanie na śniadanie’. Myślisz że opłaca się taką ciężarówką dymać trzy czy cztery razy żeby wziąć 1/3 pojemnika ze szkłem, drugi raz żeby wziąć 1/2 pojemnika z papierem itd? Taniej wychodzi segregacja śmieci ty idioto. Myślisz że dlaczego ludzie pracują jeszcze w fabrykach? Bo praca ludzka jest tańsza od maszyn (czy paliwa do takiej ciężarówki), a już na pewno w POlsce gdzie zarabia się (w porównaniu z cenami) podobnie jak w Chinach.

  0

  1
  Odpowiedz
 11. No cóż to wymaga jeszcze trochę czasu, przykładowo w Niemczech każdy wie że sortując śmieci mniej zapłaci za ich wywóz, można tego nie robić jak ktoś tak chce ale łączy się to z większymi kosztami więc ludzie wolą je sortować, dodatkowo przy każdym supermarkecie zainstalowany jest automat do odbioru plastikowych butelek który wypłaca pieniądze za ich zwrot, oczywiście nie są to jakieś zawrotne sumy (40 centów za 3 sztuki), ale można na miejscu przekazać te pieniądze na rzecz fundacji charytatywnej wciskając odpowiedni przycisk. Jednak ten proces trwa tutaj już 15 lat, a w Polsce dopiero się zaczyna i trudno wymagać żeby wszystko od razu działało bez zarzutu.

  0

  0
  Odpowiedz
 12. Gdzie tu sens gdzie logika. Poza tematem dodam, że zarejestrowałem się do lekarza i dostałem termin za pół roku maj 2014 ja pierdole!

  0

  0
  Odpowiedz
 13. Jakieś popierdolone macie te firmy u was. U mnie jeździ śmieciarka raz na tydzień i zabiera TYLKO śmieci z kubłów tzw. odpady mieszane. Koleś ze śmieciarki zagląda wyrywkowo do kubłów i problemy robi jak widzi np. plastik itp. a na danym adresie ma zaznaczone ze segregacja jest. A co 3 tygodnie jeździ samochód i zbiera TYLKO worki kolorowe z segregacji. Jakoś to normalnie działa, nie wiem jaki burdel macie u siebie w miastach/gminach, ale to zależy od włodarzy.

  0

  0
  Odpowiedz
 14. W dobie recesji… A, nie będę się rozpisywał. Jakbyś zarabiał 17 tysi netto i jeździł mesiem tak, jak ja, to nie musiałbyś w ogóle wiedzieć, co się dzieje ze śmiaciami. Zajmowałby się tym twój sługus.

  0

  0
  Odpowiedz
 15. Wyobraź sobie teraz że pracujesz w zom na taśmie, śmieci nie sortowane. Musisz rozdzierać torebki foliowe i z każdej wyciągać syf. Widzisz teraz różnicę? Chociaż popieram, można w tej kwesti naprawdę dużo zmienić!

  0

  0
  Odpowiedz
 16. Co region miasto wieś to lepsze lub gorsze rozwiazania. Dobre i sprawdzone wydają się być te systemy zachodnie Belgia lub Niemcy tutaj opisywane uwzględniają rodzaj śmieci ich wagę i pracę w sortowni ale Polak musi zawsze wymyśleć swoje byle było i potem broni zjebanego pomysłu.

  0

  0
  Odpowiedz
 17. Do >10< dokładnie, butla po Coli 25cent. Dzisiaj nawet byłem... pzdr. dla wszystkich z Kamczatki :D

  0

  0
  Odpowiedz