Pendolino czy Intercity?

Dziś sprawdzone czas przejazdu z Krakowa do Warszawy Pendolino to 2h:43min. a intercity to 2h:46min.
Różnica w czasie przejazdu na 300 km trasie to 3 min. na korzyść Pendolino.
Różnica w cenie biletu to w jedynce Pendolino 228zł a intercity 88 zł a w dwójce to odpowiednio 143zł Pendolino a 68 zł intercity.
Zaletą Pendolino jest gwarancja miejsca siedzącego, czego nie gwarantuje intercity mimo tego, że sprzedaje bilety z miejscówkami za które sobie liczy.
Kurwa mać pociąg którego prędkość konstrukcyjna wynosi 250 km/h na 300 km trasie nadrabia 3 min. stosunku do zwykłego intercity, który jest prowadzony przez 40 letnią lokomotywę EP 09 o prędkości konstrukcyjnej 160 km/h.
Pytam się kurwa gdzie jest myk?
No właśnie, ktoś musi zapłacić miliardy za te 20 składów Pendolino a zapłacą pasażerowie.
Sam pomysł zakupu Pendolino w tej wersji bez wychylnego pudła wagonu sterowanego przez komputer i siłowniki hydro lub pneumatyczne (Pendolino po włosku znaczy wahadełko) jest skrajną głupotą, ponieważ ideą Pendolino było właśnie zaprojektowanie aby na ostrych łukach o małym promieniu skład mógł poruszać się z dużą prędkością kompensując siłę odśrodkową.
W Polsce nie ma wydzielonych torowisk jak np. we Francji dla TGV i wiele linii kolejowych w Polsce ma małe promienie łuków. Dlatego właśnie Pendolino z wychylnym pudłem wagonu byłoby idealne na polskie warunki.
Niestety jakiś kretyn nie mający pojęcia o kolejnictwie robiąc dziadowskie oszczędności zadecydował o zakupie uproszczonej wersji bez wychylnego pudła.
Rezultatem jest owa różnica 3 min. przejazdu z Krakowa do Warszawy.
Zapewne zaraz wyskoczy tutaj ten nadęty buc,który wymyśla biednym ludziom od nieuków, nieudaczników i śmieci, którzy pracują za 4tyś. i stwierdzi, że jak was nie stać biedaki to podróżujcie pociągami bo ja panisko poruszam się drogą lotniczą samolotem lub helikopterem.
Od razu mam odpowiedź dla tego zarozumialca:
w y p i e r d a l a j ze swoimi pojebanymi poglądami.

16
6
Pokaż komentarze (4)

Komentarze do "Pendolino czy Intercity?"

  1. chujowiczu! zarabiaj z kluu.pl, bez działalności gospodarczej, konto automatycznie weryfikowane
  2. „Zaletą Pendolin” jest jeszcze fakt, że nie można kupić biletu u konduktora choćby były wolne miejsca oraz, że kara za przejazd bez biletu nawet jednej stacji np. Warszawa Centralna-Warszawa Zachodnia to jest 3 minuty jazdy i odległość 4 km wynosi drobne 500 zł.
    A jak kurwa, jak chce się przejechać 4 km w luksusie to trzeba płacić.

    1

    0
    Odpowiedz
    1. A że kary sa to akurat dobrze, nie ma pajacow i meneli, matek z dziecmi na gapę itp. do użerania sie – niestety zawsze za lepsze sie placi. Od zamierzchłych czasów

      0

      0
      Odpowiedz
      1. Też tak myślałem wsiadając niedawno do pierwszej klasy Pendolino z Krakowa do Trójmiasta (bilet kilka razy droższy niż samolot). Cały sąsiedni wagon był załadowany arabami. Nie, że se jakieś ładnie ubrane małżeństwa z Iranu zwiedzają Europę tylko agresywne chłoptasie w ujebanych bluzach z najnowszymi smartfonami nuciły wesoło coś o Allahu pod nosem.

        0

        0
        Odpowiedz
  3. Ja to w ogóle jestem załamana z tym co stało się z PKP. Kiedyś wracając do domu rodzinnego miałam 6h drogi i kilka kursów jednego dnia. Dziś nie dość, że trzeba więcej płacić to jeszcze jedziesz 12h z 3 przesiadkami i masz tylko jeden kurs do wyboru i to o chujowej godzinie. Śrut

    0

    0
    Odpowiedz

Wyprowadź się

Jednocześnie wkurwia mnie ale i zarówno śmieszy ta wypowiedź młodzieży – wyprowadź się od starych. W 99% przypadków wypowiadają to pierdolone, rozpieszczone bachory bananowców, którzy pracują w rodzinnych firmach, mają nadzianych rodziców, którzy od małego podstawiali wszystko pod nos. Od podstawówki chodzili w Jordanach i markowych ciuchach. Później starzy kupują takim Mercedesa i mieszkanie i se żyją jak króle. Szkoda tylko, że nie pomyśleliście o tym, że nie każdemu życie się kolorowo ułożyło i po dniu pracy niektórzy mogą pozwolić sobie ewentualnie na dwie bułki z paprykarzem i szklankę herbaty. Druga sprawa – jak kurwa można się usamodzielnić całkowicie, zarabiając marne 3 koła? Opłacisz czynsz, rachunki i nie starczy ci kurwa nawet na głupiego Rompera i bagietkę Hot strips z żabki.

28
8
Pokaż komentarze (18)

Komentarze do "Wyprowadź się"

  1. chujowiczu! zarabiaj z kluu.pl, bez działalności gospodarczej, konto automatycznie weryfikowane
  2. Masz świętą rację , nie da się nic ogarnąć choćby i nawet za 5 koła. Za 5 koła to możesz co najwyżej odłożyć małą sumkę którą możesz wykorzystać do zdobycia normalnych zarobków.

    Ale do tego czasu i tak większość sperma za mocno uciska na jaja i biorą te jebane kredyty hipoteczne , a to już finansowe samobójstwo jak nie spłacisz w mniej niż te 5-6lat. Dosadnie powiedziawszy praktycznie każdy pomysł jest lepszy niż ten jebany kredyt , jak np autostop do Norwegii albo Szwajcarii i żebranie – tak żebranie – niż combo ultra dzbana – kredyt hipoteczny + etat za 3-4

    3

    0
    Odpowiedz
  3. Oho, następny co się amerykańskich filmów naoglądał. Większość ludzi po studiach wyciągnie marne 4 koła w porywach do pięciu. A że starcza na chleb z paprykarzem ledwo? Kurwa – telewizji, komputera ani ciuchów od Armaniego nie musisz mieć, super fury też nie musisz. Dorosłość polega na kalkulacji, co potrzebuję rzeczywiście mieć, a co jest pierdołą bez której można żyć. P.S paprykarz to ty szanuj – jest zajebisty w smaku.

    4

    0
    Odpowiedz
    1. Kalkulacja co rzeczywiście potrzebujesz? To juz ci mowie – musisz zjeść napic sie, wyspać i wysrać. Jesc mozesz chleb z trocinami, pić najtańszą oazę z biedronki i jeździć na lokalne jezioro i mozesz udawac ze wszystko git. Wiekszosc ludzi po prostu ma zbyt duzego lenia w dupie zeby pomyslec i ogarnac swoje zycie i lepiej żeby inni mysleli za nich bo tak wygodniej. To nie jest dorosłość tylko powolne bezsensowne zdychanie.

      1

      0
      Odpowiedz
    2. „co potrzebuję rzeczywiście mieć, a co jest pierdołą”
      Mniej więcej tak to powinno wyglądać. Nadchodzi moment, kiedy kurwobiedak za cztery tysie nie jest już dłużej potrzebny, bo a) murzyn zrobił swoje, murzyn może odejść, albo b) już jest inny kurwobiedak za trzy i pół tysia na jego miejsce. W przypadku b) ten pierwszy paprykarzojad jest wypierdalany – głównie po to, żeby mógł potem napisać o tym kolejny biedacki wysryw na chujni, hłe hłe.

      1

      0
      Odpowiedz
  4. To jest słuszny wkurw. Cóż ma poczynić taki kawaler bez doswiadczenia? Pojdzie do roboty za minimalną stawkę, kredytu nie wezmie raczej w pojedynke bo wiaze sie to z wielkim ryzykiem. Pozostaje emigracja lub szukanie kobiety na siłe. Emigracja to sam smutek, wiem co pisze. To zycie to jakis kurwa zart dzisiaj. Trzymajcie sie wszyscy!

    6

    0
    Odpowiedz
  5. Wyobraź sobie, że zamiast to pisać mogłeś się w tym czasie już zacząć wyprowadzać. Oskar

    3

    0
    Odpowiedz
  6. Dużo w tym prawdy ale niestety nikogo nie obchodzi Twój los i twoje rozterki życiowe. Jak chcesz mieć swoje lokum zacznij robić coś co przyniesie ci spory zysk albo wyjedź z kraju. Niestety los nie rozdaje po równo i gówno z tym zrobisz , tak było jest i będzie.

    2

    0
    Odpowiedz
  7. To nie jest do końca tak, jak piszesz. Ten problem w coraz większym stopniu dotyczy również ludzi ze zwykłych rodzin, gdzie nigdy się nie przelewało. Wystarczy, że taka smarkata, czy smark skończą szkołę średnią, idą do roboty i wynajmują jakąś klitkę w bloku. Chodzi o to, żeby do woli się wygzić, bez konieczności słuchania umoralniających kazań rodziców, że trzeba się szanować, dbać o reputację.

    0

    1
    Odpowiedz
  8. Owszem, życie ci się nie ułożyło lamusie i teraz wpierdalasz najtańszy paprykarz popijając wodą z rzeki, ale to nie powód, żeby wyzywać porządnych ludzi od „pierdolonych, rozpieszczonych”. Gówno cię obchodzi w czym chodziliśmy do podstawówki, czy jeździmy E klasą i czy mamy willę z basenem. Wtykasz swój jebany nos w nie swoje sprawy, wiesz? Gdybyś nie marnował czasu na wysrywy na chujni z romperkiem w łapie… zresztą, szkoda strzępić ryja na każdego takiego tępego pampudekla z krzywym smutnym ryjem.
    PS. A ty jeszcze mieszkasz z mamusią i tatusiem?

    2

    6
    Odpowiedz
  9. 3 koła to wystarczająco, żeby przeżyć, ale w poście wyszło to, że twoje biedackie myślenie. Nikt nie każe ci wyprowadzać się do drogich miast typu Warszawa lub Kraków, bo tam kawalerki właśnie kosztują te twoje mityczne 3 kafle. Możesz wybrać tańsze miasto typu Rzeszów lub no nie wiem kurwa, np. Bydgoszcz. W tych miastach kawalerki o przeciętnym standardzie można znaleźć mniej więcej za 1,7k. No i dobra, załóżmy, że zarabiasz te 3k i wydajesz na mieszkanie 1,8. Zostaje 1,2. Co robić w takiej sytuacji? Z samochodu przesiadasz się na komunikację miejską, auta używasz tylko żeby jechać po słoiki. xD na zakupy ni chodzisz sobie kurwa do żabki, gdzie wszystko jest droższe, ty jebany bezmózgu. Chodzisz do dyskontów typu biedronka lub Lidl, kilka lat temu w rankingu najtańszych sklepów królował Auchan, myślę że to opcja warta uwagi. Innymi sklepami są makro, Selgros i inne hurtownie, gdzie już nie trzeba mieć działalności gospodarczej, bo można sobie wyrobić kartę jako osoba prywatna. Tam za kupowanie hurtowo ryżu są zniżki, ja tak kupowałem np. 12 opakowań ryżu lub makaronu. Z tym romperem z żabki to serio mam ochote ci zajebac kopa za bycie takim pierdolonym Polaczkiem co standard życia określa przez pryzmat tego czy stać go na coś więcej niż zalanie durnej polskiej mordy tanim browarem. Podsumowując – za 3k na rękę da się przeżyć, ale kluczowe tu jest słowo „przeżyć”, bo na niewiele można sobie pozwolić, ale z tego wszystkiego da się nawet odłożyć 2-3 stówy przy dobrych wiatrach. Pozdrawiam, typ który żyje w dużym mieście, zarabia grosze i wpierdala ziemniaki, ale przynajmniej stara mi gitary nie zawraca

    3

    2
    Odpowiedz
  10. Drogi Patałachu,
    Piszę te wiadomość by wyjaśnić pojawiające się w twej (pustej) głowie animozje wobec społeczeństwa (tudzież wspomnianej młodzieży). Dawno dawno temu, na tym forum, spotkałem się z naukami człowieka ponadprzeciętnego. Człowieka, który odmienił moje życie na zawsze. Człowieka… a może Boga? Być może powinniśmy go wtedy wynieść na piedestał, a nie rzucać w niego kamieniami, być może by nas nie zostawił… No ale wracając, imię jego brzmiało …. Mesiu.

    W jego to naukach odnalazłem odpowiedź na te same pytania, które zadaje teraz Twoje pokolenie. Dał nam on kiedyś wykład na temat samców alfa. Mam dziś ten wykład wyryty na kamiennych tablicach. Wisi w salonie, w domu za dwie bańki, który zdobyłem właśnie dzięki wspomnianemu Mesjaszowi.

    Do meritum: To, że życie się nie ułożyło to tylko i wyłącznie twoja zasługa drogi patałachu. Zaakceptowałeś literę alfabetu gamma, beta czy jakiś epsilon, bo nie stać się było zostać samcem alfa. Matka natura stworzyła nas wszystkich byśmy podlegali prawom ewolucji i mogli się dzięki temu rozwijać. Atrybuty, które liczą się dziś dzień to inteligencja, spryt i wiedza. Zadaj sobie pytanie, którego Ci brakuje by ustawić się odpowiednio w hierarchii społecznej i dostatnio żyć. Jeżeli naprawdę nie wiesz co się dzieje z Twoim życiem i co/kogo winić – idź w masę. Masa przez krótką chwilę Cię wyzwoli i pozwoli złapać równowagę.

    4

    2
    Odpowiedz
    1. Pan twój patałachu jest zadowolony , że nauki jego nie poszły marne , i z patałacha twojego pokroju – ulepił był Pan twój na wzór swój , prawdziwego samca alfa. Ano własnie ,na wzór swój , bo jak wspominasz , to Pan twój Mesio ,faktycznie jest jak Bóg , a już napewno jak mesjasz, niczym Mojżesz prowadzący swoich patałachów przez morze czerwone . I tak prowadzi te zbłąkane patałasze owieczki , które to jadem plują w stronę Pana twojego./ Mesio

      2

      2
      Odpowiedz
  11. Bananowy raj bananowy kraj

    1

    0
    Odpowiedz
  12. Pierdolisz trochę. Nie miałem dzianych starych, ale idąc na studia publiczne wyprowadziłem się od rodziców do akademika i to w zupełnie innym dużym mieście i tutaj już po studiach zostałem. Czy żałuję? Absolutnie nie. Nauczyło nie to jak samemu dać sobie w życiu radę np. sprzątać, gotować, prać, prasować, ogarniać finanse i papierologię lub robić proste naprawy. Owszem bywało ciężko, trzeba było czasami ruszyć dupsko do roboty dorywczo w weekendy lub w tygodniu na te parę godzin. Jedyne czego żałuję to spędzania mniejszej ilości czasu z rodziną z powodu odległości, bo ciężko jest co tydzień lub co miesiąc jechać kilka godzin przez pół polski na niecałe 2 dni. Za to nikt mi nie sapał nad głową i nie mówił co mam robić i wiem, że dam sobie radę w życiu nawet jeśli będę sam jak palec. Mam satysfakcję z nie bycia pizdeczką jak obecne pokolenia, które nie potrafią samemu zrobić jedzenia, kupić majciochów, a nawet dupy po sraniu podetrzeć. Jak widzę co poniektórych nieporadnych ludzi w wieku dwudziestu i trzydziestu lat to ręce opadają. Ja się zastanawiam jak takie łajzy życiowe dadzą sobie radę jeżeli nie znajdą ogarniętej drugiej połówki godzącej się na robienie za nich wszystkiego. Rodzice kiedyś przecież umrą. Chyba po prostu zdechną z głodu w chlewie lub pod mostem śmierdząc jak menel/ka.

    Co do twojego pytania można się usamodzielnić, ale będzie to ciężka orka pełna wyrzeczeń. Sprzedam ci dwa z wielu sposobów.

    1. Wynajmujesz mieszkanie w kilka osób. Im więcej osób w mieszkaniu tym mniejszy koszt czynszu, logiczne chyba. Wiadomo, że do końca życia się tak nie da bo cię współlokatorzy nerwowo wykończą. W czasie takiego mieszkania nie opierdalasz się tylko dokształcasz, robisz kursy, uczysz języków i wyrabiasz certyfikaty żeby dostać lepszą fuchę. Dostajesz lepszą robotę za np. 5-6k miesięcznie i już możesz się wyprowadzić na swoje do kawalerki.

    2. Pakujesz się w związek matrymonialny z osobą która również pracuje a nie jest jebanym nierobem. Dzielicie koszta życia na pół i nie robicie dzieci jak debile dopóki was nie będzie na nie stać.

    Skoro już wiesz jak to zakasuj rękawy i zapierdalaj.

    4

    1
    Odpowiedz
  13. Haha, mam kilku takich znajomych, co skończyli 18 lat i zawodówkę. I od razu zapoznali się z jakąś babą na jakieś dyskotece, zakisili ogóra i zrobili bąbelka a teraz większość z nich baba kopnęła w dupę bo znalazła lepszego bolca. I teraz się męczą z bąbelkami, zapierdalają na trzy zmiany i kokosów nie trzepią. Nawet mi ich nie żal, trzeba było myśleć przed zamoczeniem chuja a nie po.

    1

    0
    Odpowiedz
  14. Było się kurwa uczyć, a nie teraz biadolić. Pewnie skończyłeś zawodówkę po trupach i teraz narzekasz, że biedę klepiesz. Nawet mi cię nie żal.

    1

    1
    Odpowiedz
  15. A po latach gdy rodzice umrą, będziecie srogo i boleśnie żałować, że nie spędziliście tych lat z rodzicami, tylko od nich uciekliście, bo nie chcieliście żeby wam truli. Tak naprawdę nikogo poza rodzicami nie obchodzicie. W świecie jako jednostki, w sumie też nic nie znaczycie. Reszta ludzi którzy was otaczają to ludzie obcy. Nic ich z wami nie łączy i tak pozostanie. W dodatku bardzo rzadko życzą wam dobrze. Za wszystko przyjdzie zapłacić. Kasa to nie wszystko zachłanne hieny. Łez nie obetrą i was nie wysłuchają. Amen.

    1

    0
    Odpowiedz
  16. Mnie najbardziej zawsze śmieszy,jak o życiu,polityce i otaczającym świecie mądrzą się ludzie pokroju Macieja Stuhra,którzy tak naprawdę nigdy nie mieli do czynienia z prawdziwym życiem

    0

    0
    Odpowiedz

Pierdolnięta pogoda

Raz w roku chce chłop pojechać na wakacje, wszystko ustalone, pozamawiane a tu kurwa 2 tygodnie deszczu i 18 stopni. No ja pierdole. Ostatni raz ogarniam wakacje w Polsce. Założe się że jak będzie czas wracać do roboty to nagle będzie 30 stopni i będę jeździł codziennie 2 godziny w tym piekarniku.

21
7
Pokaż komentarze (9)

Komentarze do "Pierdolnięta pogoda"

  1. chujowiczu! zarabiaj z kluu.pl, bez działalności gospodarczej, konto automatycznie weryfikowane
  2. Bardzo dobra pogoda. Jebać te upały i darcie mordy najebanych piwoszy na ławce. Zero komarów, dupa się nie poci.

    3

    1
    Odpowiedz
  3. Zwracam ci uwagę, że ten ciul który wymyśla biedakom od nieuków, nierobów i nieudaczników zapierdalających za 4 tys. zaraz ci wyjedzie z takim albo podobnym tekstem, że to twoja wina.
    On pierdolone panisko wakacje spędza na Rivierze albo Costa Brava gdzie jest piękna pogoda.
    Mam prośbę:jak wyskoczy z takim tekstem to zjeb go na maxa na chujni, niech sobie za dużo nie pozwala cymbał jebany.
    Z góry dziękuję.

    4

    0
    Odpowiedz
  4. Raz w roku wakacje, kurwa, aż mnie ciarki przeszły. Ja się staram napierdalać kwartalnie, no niby tylko tydzień więc krótkie i chuja się zobaczy przez 7 dni, ale taki system mi bardzo podpasował:
    – 12 tygodni napierdalania jak wściekły rybnicki napastowany dzik
    – potem tydzień wczasów
    – i znowu 12 tygodni wypruwania sobie flaków i nie ma, że boli
    – potem znowu tydzień jakieś Mazurki albo inna Toskania
    Wychodzi wtedy równiutko 48 tygodni zapierdalania i 4 tygodnie luziku. Chciałbym odwrócić proporcję od nowego roku tj. 4 tygodnie zapierdalania i 48 tygodni wczasów. Ma ktoś jakiś pomysł? (5 stów w łapę i truchcikiem pod bramę ŁWF mnie nie interesuje, to od razu mówię haha ;))))

    2

    0
    Odpowiedz
  5. Najlepiej kupić se paletę żubra z biedry i delektować się urlopem przy dobrym filmie na tvp.

    3

    1
    Odpowiedz
  6. Mieszkam nad morzem i współczuję , dawno nie było tak chujowego lata. Nie rozumiem po co wogole ogarniać ulrop nad polskim morzem , przecież tu od dekady ten sam schemat. Woda wykręca stawy , stado parawanów i drących się Januszy plus drogo jak skurwysyn. Egipt , Turcja i masz wszystko podstawione pod nos oraz pewną pogodę.

    4

    0
    Odpowiedz
  7. Aha, frajerskie wakacje w Polsce. Kurwobiedacki pseudowypoczynek w smrodzie, hałasie i w deszczu. Po prostu wymarzony relaks każdego ograniczonego przymuła (mentalnie i finansowo), którego horyzont kończy się na Mazurach, Tatrach i Bałtyku. Hłe hłe Bałtyk – a zapierdalajcie wsiury nad tą zieloną, brudną, a przede wszystkim zimną breję, ona najpierwsza i najlepsza, bo przecież żaden kurwobiedak nie uważał na lekcjach geografii i nawet będąc starym spleśniałym dziadem nadal myśli, że na świecie jest tylko Breja Bałtycka.
    A po powrocie do swojej tyry za trzy i pół tysia taki biedacki ciul będzie smażył się „we fiaciku” bez klimy, bo to paaaanie drogie rzeczy są.

    3

    0
    Odpowiedz
    1. Krótko:wypierdalaj ze swoimi mądrościami z chuja wziętymi.

      1

      0
      Odpowiedz
      1. W tej chwili nie bardzo mam dokąd wypierdalać, bo jestem jakieś pół mili od brzegu. Brzegu wyspy, której nazwa zaczyna się na I. Na łajbie też nie mam gdzie się zaszyć, bo to taka popierdółka za dwa i pół kawałka. Za to ty możesz wypierdalać do swojej tyrki za cztery tysie zarobić na paprykarz.

        0

        0
        Odpowiedz
  8. Nie wierz w długoterminowe prognozy. 2-3 dniowe mają czasem sens, ale dłuższe nigdy. Przecież tydzień temu pisali, że weekend ma być deszczowy. Z dwóch miejsc na przestrzeni 120 km, deszcz napierdalał w jednym przez kilka godzin w nocy. Ciesz się urlopem i olewaj prognozy. Szkoda nerwów. Przyznaję jednak, że polskie lato nie jest zbyt stabilne. Ale to też ma swoje plusy, bo ile upalnych i suchych dni jest mało, to całkowicie deszczowych też. W każdym razie udanego urlopu, kurwa jego w dupę zapierdolona mać!

    4

    0
    Odpowiedz

Ściana

Jednym z największych mitów rozpowszechnianych przez wszystkich pseudo guru uwodzenia, którzy naczytali i nasłuchali się bzdurnych teoryjek, ale sami nie mają pojęcia o kobietach jest mit „ściany”. Ci nieudacznicy naciągają ludzi przedstawiając naiwnym frajerom wykresy i teorie wyssane z palca, jakoby kobieta po trzydziestce, samotna matka, czy laska po przejściach spotykała jakaś ścianę i traciła wartość na rynku matrymonialnym.

Jako doświadczony wyga zdradzę wam sekret, którego oni nie znają lub nigdy wam nie ujawnią.

Brutalna prawda jest taka, że nie ma żadnej ściany i prawie każda szmata, która mogła skakać nawet na tysiącu knag bad boyów i kryminalistów w różnych odcieniach i mieć gromadkę dzieci z poprzednich związków i tak spadnie na cztery łapy.

Jeśli w to wierzycie, że ma potem jakieś problemy, że nikt jej nie zechce to nie doceniacie potęgi spermiarstwa, ojj… bardzo nie doceniacie.

Brutalna prawda jest taka, że ZAWSZE znajdzie się frajer, który będzie na kolanach chodził za taką laską jakich przejść by nie miała za sobą. Znam dużo takich kobiet 30, 40, 50 lat, które mają za uszami jakieś szaleństwa, mają dzieci, a tak spermiarze latają za nimi jak pojebani.

Oczywiście wiadomo, że księżna trochę ponarzeka, że czasem nie może już sobie pozwolić na ferrari i musi zadowolić się skodą, że grube nadgarstki i wytatuowane przedramiona nabuzowanego testosteronem samca alfa muszą czasem zostać zastąpione średnimi, lub chudymi beciaka, których się brzydzi.

Ale generalnie i tak szmata będzie mieć w chuj lepiej niż 90 procent facetów nieważne czego nie odwaliła i ile nie nałgała i smętnych historyjek nie naopowiadała dożyje w komforcie końca swoich dni bez żadnego poczucia winy, zaspokojona przez wiele różnych kutasów.

Zapamiętajcie brutalną prawdę, że nawet najgorszy żeński odpad ma lepiej i łatwiej w życiu niż statystyczny facet.

20
6
Pokaż komentarze (6)

Komentarze do "Ściana"

  1. chujowiczu! zarabiaj z kluu.pl, bez działalności gospodarczej, konto automatycznie weryfikowane
  2. „Brutalna prawda jest taka, że ZAWSZE znajdzie się frajer, który będzie na kolanach chodził za taką laską jakich przejść by nie miała za sobą. Znam dużo takich kobiet 30, 40, 50 lat, które mają za uszami jakieś szaleństwa, mają dzieci, a tak spermiarze latają za nimi jak pojebani.” … właśnie to jest ta ściana… Nie ma już szansy na Chada, jest już tylko frajer. Na tym to polega, Panie doświadczony wyga.

    4

    0
    Odpowiedz
  3. Smutna chujnia facetów XXI w.

    2

    0
    Odpowiedz
  4. Wygo, chodzi o przepadającą atrakcyjność dla najlepszego męskiego towaru, a nie o znalezienie czegokolwiek. Do mnie też startowały dziewczyny z krzywym ryjem lub nadwagą i mógłbym mieć je na pstryknięcie jajkami, ale to nie ma przecież żadnej satysfakcji z czegoś takiego, a i Euzebiusz nawet nie drgnie. To jest właśnie ściana i statystycznie przypada na 27/28 rok kiedy skakała po kutasach równolegle studiując socjologię, a potem zostają już ochłapy czytaj normiki i niżej 😉

    2

    0
    Odpowiedz
  5. Bo kobiety to najlepsze istoty na ziemi kocham nas. Żadna Beatka która ma stąd spierdalać

    1

    0
    Odpowiedz
    1. Choćbym ciemną szła doliną nie ulegnę skurwysynom. Beatka 😉

      0

      0
      Odpowiedz
  6. Chłopie, Skoda pisze się z dużej litery z szacunku do marki!

    1

    2
    Odpowiedz

Chujnia na chujni

Co tak mało chujni ostatnio się pojawia? Czy „sito autoryzacji” chujni nie jest za gęste? Admin?

(Admin): Raczej nie…nic specjalnego nie wymyslilem. Poprostu ludzie sa na wakacjach i nikomu nie chce sie pisac o swoich problemach 🙂

6
3
Pokaż komentarze (2)

Komentarze do "Chujnia na chujni"

  1. chujowiczu! zarabiaj z kluu.pl, bez działalności gospodarczej, konto automatycznie weryfikowane
  2. Ludzie są na wakacjach swojego życia, tańczą wesoło, piją winko podśpiewując pod nosem nie myślą o pracy, chwytają chwilę i pewnie dlatego im się nie chce pisać o swoich problemach albo siedzą w sto siedemdziesiąt osób na prześcieradłach na podłodze w starej szkolnej świetlicy od trzynastu godzin po ewakuacji hotelu na Rodos i dlatego nie piszą ;-)))

    2

    1
    Odpowiedz
  3. A moich patałachu nie opublikowałes więc sito

    1

    0
    Odpowiedz

Jebane wtykanie nosa w nie swoje sprawy

Wkurwia mnie w chuj, że ludzie tak bardzo interesują się cudzymi sprawami i wtykają nosy w cudze życie. Zawsze te jebane oczka Polaczków monitorują i coś wiedzą. Strasznie interesują się wszystkim są albo chamscy, albo pozornie życzliwi, ale w głębi duszy to są zakompleksieni, wypełnieni żółcią i tylko szukają na ciebie haka, żeby podpatrzeć i podpierdolić. Tak samo jest u mnie w robocie „przyjazna atmosfera”, a tylko się gapią i cię obserwują, czekają na twoje potknięcie, żeby Ci dokurwić w życiu.

Ja kurwa jak coś widzę co ludzie robią to udaje, że tego nie widzę. Nigdy bym nie podpierdolil kogoś za nic, za to, że w pracy błąd zrobił, że pije w parku, że robi coś głupiego.

Tylko jakby ktoś komuś krzywdę zrobił to bym powiadomił jakieś służby, a tak to zawsze z życzliwością patrzę na ludzi na jakieś głupie wybryki, bo ludzie są ludźmi. Nie wtryniam się w życie. Za to jak zaczniesz się interesować to cię przeraża ile Polaczki o tobie wiedzą i plotkują, ale oczywiście w złej wierze. Zawsze Polak skorzysta z okazji, żeby się wyzlosliwic i komuś dojebać.

25
4
Pokaż komentarze (9)

Komentarze do "Jebane wtykanie nosa w nie swoje sprawy"

  1. chujowiczu! zarabiaj z kluu.pl, bez działalności gospodarczej, konto automatycznie weryfikowane
  2. „Jebane oczka Polaczków”, od maja w Kinach

    5

    0
    Odpowiedz
  3. Zmień otoczenie, bo otoczyłeś się chujami, a uwierz, nie wszyscy tacy są.

    4

    0
    Odpowiedz
  4. To głównie mendy ze wsi są… Kurde muszę ogolić odbyt

    5

    1
    Odpowiedz
  5. Taki Grammarnazi na przykład. Zamiast napisać coś na temat wymagań karyny albo ukrainy tudzież pracy za trzy tysie albo że baba puszcza mi się, to nie.
    On potrafi tylko czepić się jakiegoś z dupy błędu że ktoś napisał „huj” albo „wiepsz” albo „żuciłem”, tak jakby pisanie bez błędów miało jakiś sens. Tak żeby tylko komuś dojebać.
    Grammarnazi 😉

    1

    0
    Odpowiedz
  6. Dawniej Polska miała ,powiedzmy, 1% -2% czegoś co ludzie nazywają inteligencją – prawnicy lekarze duchowni z powołania, a nie z układu. Tacy porządni, super ojcowie , wioskowi szamani którzy całą wiochę ustawiali do pionu. Ktoś coś odpierdalał to się taki szaman budził i go gasił i dzięki temu epidemia tego co zostało w poście napisane nie mogła rozrosnąć się do pożaru na cały naród.

    Dzisiaj jesteśmy po Katyniu i po exodusie – emigracji np do USA . Z tych 1% ojców narodu zostały ledwie niedobitki i szerzy się patologia. Nawet jak się rodzi potencjalnie taki ojciec narodu to i tak ucieka gdzie pieprz rośnie bo przecież nie będzie taki ogar pracował za czwórkę i co gorsza znosił obelg i batów od tych wszystkich skurwysynów po PZPR , układach, wyzyskach , skarbówkach…

    Także może to i trochę okrutne i samolubne , ale niech sobie te polaczki siedzą w tym swoim gnoju skoro głosują na pis. A dla wyznawców pisu , którzy ślepo w niego wierzą niech im jaśnieje profanacja na Jasnej Górze sprzed ledwie kilku tygodni chyba nie ma lepszego argumentu, taki mindfuck.

    6

    1
    Odpowiedz
  7. Ja mam takich wścibskich sąsiadów. Nie mają chyba swojego życia to się interesują twoim. Wychodzisz i wracasz to jesteś monitorowany o której i z kim.

    1

    0
    Odpowiedz
  8. A no i niejaka Beatka spierdalaj stąd

    1

    1
    Odpowiedz
  9. Jak się jest nieudacznikiem i przegrywem życiowym to jedyne co pozostaje to obgadywanie ludzi. Nie masz zainteresowań , hobby własnych planów na życie to chociaż poopierdalam znajomych za plecami.

    2

    0
    Odpowiedz
    1. Klasyk, nie masz pomysłu na życie to ktoś ci go wymyśli. Pasterze śpiewają bydlęta klękają!

      1

      0
      Odpowiedz

Bo w Media Expert ceny masz

Ile można kurwa puszczać to samo gówno w TV? Plus do tego podjebać legendarną piosenkę z lat 90 i zrobić polski cover. Ech, czego to się nie zrobi dla hajsu.

21
4
Pokaż komentarze (11)

Komentarze do "Bo w Media Expert ceny masz"

  1. chujowiczu! zarabiaj z kluu.pl, bez działalności gospodarczej, konto automatycznie weryfikowane
  2. To sobie nawet pod nosem zanucę, a przy „szopi, twój stary swoją topi, szopi…” to miałem kurwa drgawki. Dobrze, że chuje wyszły z Polski z powodu „znacznej niepewności makroekonomicznej regionu”. Właściciele takich bydlaków to raczej Eskimosi, a to oni przeważnie decydują gdzie ma być akurat „boom boom boom boom”. Nie straszę, straszę -_-

    2

    0
    Odpowiedz
  3. Ale masz kurwa problemy. Biegiem pod ŁWF, bo Mesio już czeka, by wręczyć ci kilof do skuwania płyt chodnikowych. Może przy odrobinie chęci zarobisz na puszkę paprykarza i trzydniowy chleb z zaplecza z aromatyczną wanilią dodaną ”od siebie” przez innych patałachów.

    5

    1
    Odpowiedz
    1. Ja jebię, dobrze, że jesteś. Tylko ty poprawiasz humor na tej stronie pełnej wysrywów.

      2

      0
      Odpowiedz
  4. Do tego przeraźliwie głośne chujostwo. Ja jeszcze pamiętam, jak wystąpiła tam Ewelina Lisowska przerabiając swoją piosenkę. „Mrugnij, a pofruną Żydy z okien” czy jakoś tak.

    3

    1
    Odpowiedz
  5. Po chuj oglądasz tą zjebaną tv i tu jojczysz? Skoro widzisz bezsens tego to zwyczajnie wyrzuć to pudło z domu, zanim ono przemieli twój mózg w sieczkę.

    8

    1
    Odpowiedz
  6. Jaka ciemnota umysłowa placi jeszcze za jakąkolwiek TV w 2023 roku

    3

    0
    Odpowiedz
    1. Po czym założył marynarkę i wykonał przelew za Netflixa.

      3

      0
      Odpowiedz
  7. Ja pamiętam mydełko fa szaba da szaba da

    1

    0
    Odpowiedz
  8. Kurwobiedaki za cztery tysie, zrozumcie. Nie płacicie nawet zasranego abonamentu a chcielibyście za darmo mieć najświeższy repertuar kinowy. Strzepcie sobie konia przed lustrem, będziecie mieli kino za darmo. Telewizja powinna być dla was nie wy dla niej, ale niestety nie jest. Żałosne biedaki chciałyby nowości filmowych za darmo, bez reklam i może jeszcze darmowy popcorn? Jeszcze chwila a pójdzie jeden z drugim z debilnym uśmiechem na swoim krzywym ryju po darmowy telewizor do Media Expert „bo mu się należy”. Wypierdalać do uczciwej roboty zapracować zamiast siedzieć jak tępy chuj i karmić się gównopapką, powtórkami i reklamami.

    1

    3
    Odpowiedz
    1. Tak, pójdę po telewizor na zaplecze sklepu, bo pracuje tam szwagier, który wyniesie go za trzy stówy i wpisze w rubryce „przeznaczony na straty”. Nie będę się mizdrzył do tłustej kasjerki, jak ty, głupi tępy fiucie. A abonamentu że mnie nie ściągną, bo pies typu wilkowatego poinformuje mnie szczekaniem o każdym szmerze na klatce schodowej. Powiem jeszcze szwagrowi, żeby „przypadkiem” wydał Ci wadliwy egzemplarz przy zakupie. Będziesz chciał się popisać przed rodziną, a dostaniesz od żony mokrą ścierą przez łeb. Masz jeszcze jakieś uwagi głupi, jebany śmieciu?

      0

      0
      Odpowiedz
    2. Dlaczego kurwo jebana ciągle obrażasz biednych ludzi? Co oni ci zrobili nadęty chuju w mordę jebany? Ciągle się czepiasz cwelu w dupę jebany, biednych, którzy wykonują najcięższe prace za najniższe wynagrodzenie.
      Tępaku pierdolony w dupę i paskudnego ryja, tłumoku jebany, ktoś musi wywozić, gówna z szamba, śmieci, sprzątać i zapierdalać na budowie, żebyś kurwo jebana miał gdzie mieszkać i utonął w gównach i śmieciach.
      Jesteś debilem jeśli tego nie pojmujesz.
      Takich kurwów jak ty, bezmózgów, którzy nie dają szacunku drugiemu człowiekowi powinno wieszać się na latarniach bez sądu.
      Chuj ci w dupę debilu i życzę ci żebyś spadł na same dno i zapierdalał po śmietnikach szukać skibki spleśniałego chleba.
      Ty chuju złamany nie ma w tobie odrobiny człowieczeństwa.
      Potrafisz tylko obrażać niewinnych ludzi, którzy nie wyrządzili ci żadnej krzywdy.
      Żebyś kurwo kiedyś zdechła z głodu!
      Wypierdalaj chuju z chujni!!!

      5

      0
      Odpowiedz

Miłość jest ślepa jak chuj

Ja pierdole, jak przestać uzależniać swoje samopoczucie od tego, czy chłop ma chęć na kontakt ze mną czy nie. Typ robi mi taką sinusoidę emocjonalną, że mam ochotę to wszystko jebnąć. Ani nie mogę się skupić w pracy, ani odpoczywać po, bo cierpię z odrzucenia. Jebać miłość, niech ktoś mi powie, jak przestać dawać siebie na tacy każdemu, kto przez chwilę poświęci mi trochę uwagi. Jestem zjebana, życie na tym łez padole nie ma sensu.

15
6
Pokaż komentarze (14)

Komentarze do "Miłość jest ślepa jak chuj"

  1. chujowiczu! zarabiaj z kluu.pl, bez działalności gospodarczej, konto automatycznie weryfikowane
  2. Rzuć tego, który robi Ci sinusoidę emocjonalną i znajdź sobie jakiegoś normalnego chłopa. Mówię Ci to jako kobieta.

    4

    0
    Odpowiedz
    1. Wyrażaj się precyzyjnie: sinusoida i karuzela w wieku 18 – 27, a dopiero po tym okresie normalnych chłop z w miarę solidną pensją i skromną historią duszenia.

      2

      1
      Odpowiedz
  3. Zauważyłaś problem i to jest początek, gdzie możesz stopniowo przekierowywać uwagę gdzie indziej.

    4

    0
    Odpowiedz
  4. Eureka!!! Perpetuum, debile!

    3

    0
    Odpowiedz
  5. Sama sobie robisz sinusoidę, bo przez swoje niedowartościowanie i brak pewności siebie uwiesiłaś się na typku. On powinien być twoim dopełnieniem, a nie punktem, z którego czerpiesz całą energię witalną. Baw się tym, że on jest, ale żyj sobą.

    4

    1
    Odpowiedz
  6. To rób dla siebie. Zacznij żyć dla siebie a nie dla kogoś. Błąd nr 1 czy jesteś w związku czy nie

    2

    0
    Odpowiedz
  7. To kurva nie uzależniaj samopoczucia od kogoś. Zadbaj NAJPIERW o siebie potem o kogoś. Poczytaj trochę o psychologii przyda ci się

    6

    0
    Odpowiedz
  8. Nie ufaj nikomu, rób loda tylko tym co na to zasłużyli.

    4

    0
    Odpowiedz
    1. Nawet jeśli w ciebie zwątpili to opierdalaj Euzebiusza aż do samych daktyli.

      4

      0
      Odpowiedz
      1. Hahaa nie mogę no kurwa chujnia to jest wylęgarnia poetów

        3

        0
        Odpowiedz
  9. No nie ma sensu, nie da się ukryć. Chciałabym cie pocieszyć, ale to też nie ma sensu.

    3

    0
    Odpowiedz
  10. ” niech ktoś mi powie, jak przestać dawać siebie na tacy każdemu, kto przez chwilę poświęci mi trochę uwagi”

    Wspolczuje Ci dziewczyno, bo szczerze napisalas…ale to zdanie powyzej swiadczy jasno i dobitnie :

    szukasz AKCEPTACJI ! Warto abys zrozumiala swoj nieswiadomy program.

    Wtedy zrozumiesz ze zjebany to Twoj program, a nie Ty ! Pozdro.

    1

    0
    Odpowiedz
  11. Szanowna Pani ,
    Opisany przez Panią problem wynika z Pani zaburzeń emocjonalnych , nabytych w dzieciństwie , a mianowicie braku miłości od rodziców Szanownej Pani.
    Doktorant Sławek

    1

    0
    Odpowiedz
    1. Szanowny Panie Sławek; dlaczego Pan nie zaleca wyleczenia z tej haniebnej psychozy przez, po prostu…. przez usuniecie prostaty razem z członkiem i jadrami? To leczenie łagodne chirurgicznie. Możliwy jest tez przeszczep chuja z jajami pod gardło. trans

      2

      0
      Odpowiedz

Od razu skończyłem

Ja jebię, ale obciach. Doszło do zbliżenia z koleżanką, która mi się od dawna podobała. Zaczęliśmy się rozbierać, było gorąco.. Ściągnęła mi majtki i jeb! Wystrzeliłem jak szlauf strażacki i upierdoliłem jej pół łóżka i przy okazji ją. Czuję się jak totalny przegryw. P.S uprzedając pytanie – tak, to był mój pierwszy raz.

13
10
Pokaż komentarze (28)

Komentarze do "Od razu skończyłem"

  1. chujowiczu! zarabiaj z kluu.pl, bez działalności gospodarczej, konto automatycznie weryfikowane
  2. Wyczuwam sporo komentarzy.
    Over 23.5 komentarzy @ 1.91
    Ktos cos?

    1

    1
    Odpowiedz
  3. Haha dobrze ci tak, koniotrzepie. A titi, przegryw z małym siurkiem hihi.

    3

    6
    Odpowiedz
    1. Przegryw to cie rzeźbił pasztecie w dupe ruchany

      4

      1
      Odpowiedz
  4. Ale masz kurwa problem.
    Ja bym chciał to samo przeżyć, ale bez stymulacji.

    4

    1
    Odpowiedz
  5. Zaiste odstosunkuj się od patałachów płci przeciwnej i staw się na tyrę przy skuwaniu asfaltu kilofem przez 12 godzin o kromce suchego chleba i szklance wody. Zaprawdę bardziej usatysfakcjonuje cię ciasna Renata Grabowska przy głównym zbiorniku aniżeli samica.

    3

    1
    Odpowiedz
  6. Żenująca prowokacja, dzieciuchu. Ściągnij naplet, umyj ptaszka i marsz do nauki, bo za trzy tygodnie masz poprawkę z matmy.

    9

    2
    Odpowiedz
  7. A ile masz lat?

    2

    2
    Odpowiedz
  8. Był pożar więc odpaliłeś gaśnicę.

    6

    1
    Odpowiedz
  9. Hahaha, a czegoś ty się kurwa spodziewał? Że będziesz ją brał w kilku pozycjach i pół godziny? Widać, że porno ci banię pojebało.

    9

    1
    Odpowiedz
    1. No co, wystarczy umawiać się z takimi co ci się nie podobają i możesz jechać nawet godzinę i dalej nic.

      3

      0
      Odpowiedz
  10. Nie wiem czy wiesz, ale po skończonej akcji wycierasz klatkę schodową i mural Polski walczącej na sąsiednim bloku, czyścisz sprawnie Euzebiusza w zlewie, robicie minutkę przerwy i można zaczynać od nowa. Po sposobie pisania podejrzewam, że masz mniej niż 65 lat więc na pewno jesteś w stanie zrobić to spokojnie 3 razy pod rząd przy założeniu, że oprócz grania na kompie uprawiasz jakiś sport raz na półtora tygodnia i dziewczyna jest pociągająca lub niecały jeden, kiedy już Cię nie pociąga i grasz tylko w tibię.

    Rakieten Eksplodijen! Ja! Ja!

    4

    0
    Odpowiedz
  11. Tu kobieta 25 letnia, ale kurde to źle że wystrzeliłeś? To znaczy że ona cię podnieca i ci się podoba. Wytłumacz jeśli się mylę, bo nie znam tych niuansów męskich.

    7

    1
    Odpowiedz
    1. 25 lat i sama ?

      1

      3
      Odpowiedz
      1. Nadwagę ma już trzech na pięciu dorosłych Polaków. Co czwarty jest otyły. Narodowy Fundusz Zdrowia szacuje, że za 6 lat tych ostatnich będzie aż 30%. W związku ze zbliżającym się Europejskim Dniem Walki z Otyłością – 22 maja – przypominamy o grubych konsekwencjach tej cywilizacyjnej choroby i podpowiadamy, jak jej uniknąć

        Źródło: nfz.gov.pl

        1

        0
        Odpowiedz
      2. Tak, bo chłopaki wolą zakiszone ogórki od pasztetu 🙁 .

        4

        0
        Odpowiedz
      3. No moze sama od dni kilkunastu, wez wyluzuj… albo normalniejsza jakas ?

        Nie szukaj zaraz dziury hmm w calym. Dziury przyslowiowej, ma sie rozumiec 😉

        2

        0
        Odpowiedz
  12. Na dobrą sprawę, to do „pierwszego razu” nie doszło. Wszystko przed Tobą.

    6

    0
    Odpowiedz
    1. „Doszło do zbliżenia z koleżanką” Dokladnie tak, zblizenia jeszcze NIE bylo… ale nie bierz do glowy !

      Pokazales „strazackie mozliwosci”, next tajm beter lak ! Keep your head…

      1

      0
      Odpowiedz
  13. I co ona na to uciekła? Śmiała się czy płakała?

    6

    0
    Odpowiedz
  14. „Jak to, to nie miałeś już połowy osiedla jak ja?” – Ona w myślach

    6

    0
    Odpowiedz
  15. Włożyłeś chujka?

    3

    0
    Odpowiedz
  16. No cóż pierwsze koty za płoty. Mogłeś ją wyruchać już normalnie za pół godziny i przemilczeć ten temat, ale Ty nie dość, że się spusciłeś to potem i obsrałeś.

    6

    0
    Odpowiedz
  17. Było sobie przed zabawą strzepać kapucyna.

    5

    1
    Odpowiedz
    1. To wtedy byłby post o tym, że nie mógł go wcisnąć bo był zwiotczały.

      3

      0
      Odpowiedz
  18. Normalna sprawa. To samo mialem ;). Potrenujesz trochę z nia i będziesz najwiekszy na osiedlu hhaha

    4

    0
    Odpowiedz
  19. HAHAHAHA….. to masz „ulanska” fantazje i stajla. Laska pewnie w lekkim szoku….

    Zmien perspektywe : jestes wygrywem ! Mysl o sobie pozytywnie, smiej sie z tego, z siebie, zobaczysz jaka to ulga…

    Pozdr i powodzenia.

    0

    0
    Odpowiedz
  20. Oż kurwa, ale prawik. Ten temat powinien zostać przypięty i wisieć zawsze na pierwszej stronie ku przestrodze chujan, z których co drugiemu to grozi.

    3

    0
    Odpowiedz
  21. Kurcze, gorzej by było jakbyś się rozebrał a tu ptak „al dente” tylko.

    0

    0
    Odpowiedz

Polska rajem na ziemi

Pamiętacie? Polska drugą Japonią a póżniej już tylko Irlandią, 100 milionów dla każdego, a złodzieje (ci grubego kalibru) mieli być puszczeni w skarpetkach.
Ile z tego się sprawdziło ?

14
5
Pokaż komentarze (4)

Komentarze do "Polska rajem na ziemi"

  1. chujowiczu! zarabiaj z kluu.pl, bez działalności gospodarczej, konto automatycznie weryfikowane
  2. Złodziej złodziejowi krzywdy nie zrobi. Podzielili sobie tort i dalej szabrują.

    2

    0
    Odpowiedz
  3. 100 milionów będziesz już niedługo zarabiał.

    0

    0
    Odpowiedz
    1. No no, czytałem, że kiedyś Niemcom musieli wypłatę 2-3 razy dziennie przynosić do fabryk bo taki dostatek mieli haha W workach można było podobno nosić tygodniówkę haha

      1

      0
      Odpowiedz
      1. Tak było w Niemczech w okresie międzywojennym. Rano kilogram chleba kosztował 1 worek marek a po południu już 2 worki, to były miliardy marek a inflacja była kosmiczna grube tysiące % w skali dnia.
        Dosłownie po wypłatę jechało się taczkami bo człowiek by nie udźwignął dniówki.

        0

        0
        Odpowiedz