Gorzej niż niewolnictwo

Właśnie kończy się rok, i do wielu obywateli tego złodziejskiego kraju, przychodzą listy z informacją o podwyżce opłat za użytkowanie wieczyste. I tak oto, w ciągu ostatnich kilku lat, właściciele np. klity w bloku z lat 60tych potrafili dostać takie podwyżki, że zamiast kilkunastu, płacą kilkaset (kurwa!) złotych na rok z tytułu jakiejś opłaty, której nawet nie powinno być. To jak dodatkowy czynsz w ciągu roku. Do tego weźmy pod uwagę, jakie realia zarobkowe panują w tej karykaturze europejskiego kraju, jakie warunki mieszkaniowe. Jaką skończoną kurwą trzeba być, żeby wyszarpywać te pieniądze za grunty, które poszły pod mieszkaniówkę – retoryczne pytanie.

186
6

Komentarze do "Gorzej niż niewolnictwo"

 1. chujowiczu! zarabiaj z kluu.pl, bez działalności gospodarczej, konto automatycznie weryfikowane
 2. O co ci chodzi, cebulaku? Wybrałeś sobie, patałachu, pislam, bo ci naobiecywał cudów na kiju z 500+ na czele. Chwaliłeś też pewnie tego tępego alkoholika Kukiza… Tusk był ci niemiły, bo za niego to „Cebulandia w ruinie” (no, gwoli sprawiedliwości, mógł rządzić lepiej, stać go było na to, ale w porównaniu z tym co będzie, to jeszcze zatęsknicie za rudym jak za rajem utraconym), to teraz wyj, frajerze, i płać.

  Śrubę ci kaczafi dopiero przyciśnie… Na koniec zeszłego roku PKB było +4%, teraz jest z 1,5%, co oznacza, że od już roku mamy recesję. Długi kaczy karakan zaciągnął rekordowe (i zaciąga nadal), na kiełbasę wyborczą dla patologii nadal potrzeba, bo same pożyczki nie wystarczą, to teraz, hołoto, będziecie bulić. A, i najlepsza wiadomość: ceny wszystkiego dopiero zaczną rosnąć… NBP właśnie dodrukowuje kupę pustego pieniądza. A drukować na pełną parę dopiero będzie…

  Jak w styczniu nie obalicie pislamu, to najdalej w dwa lata będziecie, patałachy, z głodu (dosłownie) zdychać, potulnie siedząc pod lufami jak u Kima nr. III, bojąc się nawet pierdnąć, żeby ktoś nie doniósł, że w towarzystwie obowiązkowo wiszącego w każdej norze, w której wegetujecie, portretu chuja na kaczych łapach odważyliście się dokonać próby ataku gazowego na umiłowaną władzę. A pomioty wasze będą miały już tak mózgi wyprane, że najbliższe tysiąc lat tego nie odkręci.

  Tak się robi takie bydło jak ty, patałachu, w chuja.

  Trzy stówki w łapę, CV w wyszorowane na błysk zęby i staw się pod bramą naszego Łódzkiego Wydziału Fabrycznego. Jak będziesz miał szczęście, to się załapiesz do tyrania u nas na taśmie i użytkować wieczyście będziesz kolejno: 1. kąt w naszych przyzakładowych barakach, 2. aluminiowe puszki na półce dyskontu, lub gustowny plastikowy kompostownik (Pan twój, w łasce niezmierzonej, da ci do wyboru: zielony czy czarny?). I tyle ci powinno wystarczyć. /Mesio

  PS. I nie pierdol Panu twojemu za uszami, żeś na kaczych faszystów, czy tego pajaca, Pawełka, nie głosował. Tera to nikt się przyznawać nie chce, bo do motłochu zaczyna docierać, co narobili i jaki to wstyd…

  21

  27
  Odpowiedz
  1. A ja tam głosowałem na Pis, żeby się pozbyć twojego ukochanego Chyżego Ruja, co to ci o nim „obiektywne” media kładły do głowy, że był cudownym mężem stanu, a który był zwykłą szmatą. Który w interesie obywateli własnego kraju nie zrobiła nic, a po aferze taśmowej spierdolił na unijną posadkę jak szczur z tonącego okrętu (choć dosłownie miesiąc przed tym udzielał wywiadu, mówiąc, że stanowisko premiera jest dla niego najważniejsze i żadnej zmiany nie planuje). Ale to już nie chodzi o to, na które mniejsze zło kto głosował. Gdybyś nie był takim jebanym ignorantem, to byś wiedział, że Polacy są dojeni metodycznie od 89 roku przez wszystkie rządy. Opłaty za użytkowanie wieczyste zaczęły rosnąć na długo przed dojściem Pis do władzy. Dla przykładu taka cena energii elektrycznej dla gospodarstw domowych rośnie nieprzerwanie od 14 lat. Jeśli myślisz, że rząd rudej dziwki narobił mniejszych długów, niż oba rządy pis razem wzięte, to chyba cię upuszczono na głowę. W jakim celu wyskakujesz z PKB, jak korwinista z gilem do pasa? Takie cymbały jak ty, nigdy nie pojmą, że PKB w Polsce w mizernym stopniu przekłada się na jakość życia większości Polaków, a dlaczego tak jest, to już w ogóle dla was magia. Wszystko najchętniej tłumaczycie rozdawnictwem, podczas gdy równowartość 100 Euro z hakiem na dziecko, w środku Europy to dowcip. Jeśli to rozkłada ten chory kraj, to może już pora zgasić światło. Sram zresztą na 500+, bo nic mnie nie zmusi do spłodzenia dziecka w tym kraju. Ale nie martw się lemingu wysrany przez Wyborczą, prawdopodobnie wrócą czasy jedynie słusznej opcji (teraz to może Petru na podmiankę). Będzie jątrzone tak długo, aż ten rząd się rozpierdoli ( już raz tak było). Wróci stare i ogłosi, że trzeba posprzątać po złym pisie. Dojebią ci tak, że się nie pozbierasz. I tak będzie w kółko w tej neokolonii, bo tu tylko mniejsze i większe zło jest do wyboru. Że też zawsze musisz otworzyć mordę „Pan twój to”, „Pan twój tamto” – a jesteś kompletnym ignorantem i gówniarzem. Możesz być dymany w dupę z uśmiechem na ustach, tylko trzeba ci powiedzieć, że PKB rośnie, a TVN i „zachód” chwalą, i nic ci nie dawać, a tylko zabierać (żeby nie było rozdawnictwa).
   Swoją drogą, ciekawe czy ten komentarz przejdzie.

   15

   7
   Odpowiedz
   1. Bujaj się, patałachu, Panu twojemu nie chce się nawet tych twoich bzdetów tu zgnoić, bo zabrałoby to za dużo Jego cennego czasu.

    Oprócz może jednej uwagi, dotyczącej tekstu: „nic mnie nie zmusi do spłodzenia dziecka w tym kraju”. I całe szczęście, patałachu, że masz taki zamiar. Pan twój, Mesio, powie ci nawet więcej: wyświadczysz nie tylko Cebulandii ale i całej ludzkości przysługę, jeśli tylko włożysz swe jaja w imadło i dobrze je ściśniesz. /Mesio

    PS. Aha i nikt z tych „Żydów, masonów, cyklistów” cię, cebulaku niedomyty, nie „dyma w dupę”. Sam się dymasz, tylko zbyt tępy jesteś, by to załapać. Dlatego gówno masz z życia i dlatego tak cię boli widok innych, którzy są lepsi od ciebie. A regularnie ci w tym samogwałcie pomagają pis-owski karakan z jego przydupasami i im podobni. Ale nie martw się, albowiem Pan twój zaprawdę powiada ci: kiedy już będziesz się przepychał wśród tłumu, żeby choć trochę trawy z trawnika pod mrówkowcem twoim zeżreć, to zrozumiesz, jakim przygłupem jesteś. I zapłaczesz nad tym, że nie możesz Rudego (jaki był, to był) pocałować z jęzorem w sam środek obsranej dupy, bo i tak będzie za późno.

    4

    12
    Odpowiedz
   2. Dobre… ktoś ppświęcił trochę czasu by gostkowi utrzeć nosa. Teraz będzie riposta panatwojego bo takiej krytyki gostek nie zdzierży

    3

    1
    Odpowiedz
  2. Wypalasz się „Mesiu”… tak, Mesiu w cudzysłowie, ponieważ dawny Mesio, pomimo że był skurwiałym trollem i debilem to potrafił napisać coś co było krótkie ale głupie i śmieszne. Ty za to pierdolniesz ścianę tekstu, której czytanie nudzi po pierwszych 2 zdaniach. To nie ten sam prześmiewczy styl mesiowego cymbała który znam. Czytanie twoich nowych komentarzy jest trochę jak oglądanie tych wszystkich „cringe compilation”… nie da się… po prostu się nie da.

   12

   2
   Odpowiedz
   1. To nie jest prawdziwy mesiu. Inny styl zupełnie. Stary mesiu pisze teraz bardzo rzadko. Czasem się jeszcze pojawia. A to jakiś nudziarz i podszywasz.

    4

    2
    Odpowiedz
    1. „To nie jest prawdziwy mesiu. Inny styl zupełnie. Stary mesiu pisze teraz bardzo rzadko. Czasem się jeszcze pojawia. A to jakiś nudziarz i podszywasz.”

     Błądzisz, patałachu, ale Pan twój w łaskawości swojej wybacza ci (co nie znaczy, że zapomina, i jego „Muminki” prędzej czy później cię „wyśledzą, zajebią i zjedzą”). /Mesio

     PS. A Pan twój raczy pisać rzadziej, bo się, patałachy, za dużo w swych chujniach powtarzacie.

     1

     3
     Odpowiedz
     1. No to mesiu kończysz się po prostu i pozdrawiamy cię staropolskim „spierdalaj”

      2

      1
      Odpowiedz
    2. Inny styl? Rzadko pisze? meśku zakichany, teraz napisz jeszcze ochy i achy podpisane przez kobietę. „Wszystko już było – rzekł Ben Akiba…” kojarzysz ten cytat, kiepski lemingu?

     2

     3
     Odpowiedz
    3. Zgadza się.

     2

     0
     Odpowiedz
 3. Gdybyś wyemigrował do kalifatu berlińskiego i był regularnie ubogacany kulturowo na dwa baty przez Ahmeda i Abdula przy akompaniamencie śpiewu muezina z pobliskiego meczetu ufundowanego przez niedoszłą, skarlałą, rasę panów, tak jak ja, to nie miałbyś takich problemów… Urzędas Angeli jeszcze regularnie by wpadał -przynosząc w zębach kasę ze szwabskich podatków- żeby się dowiedzieć, czy przypadkiem nie jesteśmy dyskryminowani. /Tosia Transetka (dawniej Antoni)

  8

  7
  Odpowiedz
 4. Nie licz na to, że pis pomoże xD Kasa za twoje podatki zapewne trafi do bandy cwaniaczków z bachorem, którzy pracują na czarno i dodatkowo pobierają 500+. Chuj, że ich łączne nielegalne dochody przekraczają 3000 miesięcznie, dostają socjala bo „bieda” złamasy jebane. Z pozdrowieniami dla znajomych (kurwa ich mać)

  11

  4
  Odpowiedz
  1. święta racja nic dodać nic ująć,a jak się człowiek zapyta to ONI NIE DOSTAJĄ 500PLUS, a jego karyna juz z 5 w ciąży chodzi patologia zajebana

   9

   1
   Odpowiedz
 5. Ja mam wyjebane i nie narzekam. Rząd wie, co robi. Ja tyram ostro, uczciwie, wiele nie zarabiam i płacę sumiennie wszystkie podatki. Ale mam za to małe mieszkanie (w kredycie) i pełną miskę. Od czas do czasu jakiś meczyk i wódeczka. To wystarczy. Wolę się nie wychylać i wam radzę to samo. Zaakceptuję wiele ustępstw dla bezpieczeństwa i nie zamierzam stwarzać problemów. Telewizor mam cały czas włączony na jedynce (abonament opłacony) i czekam na dyspozycje. Mam nadzieję, że jak co do czego, to rząd zidentyfikuje mnie tutaj po ip i to wy będziecie mieć przejebane, a ja dostanę może nagrodę albo pochwałę za posłuszeństwo. A i rachunki zbieram za internet, żeby nie było, że coś na lewo i wszystkie programy na dysku legalne.

  13

  15
  Odpowiedz
  1. hehe dobre 😀

   6

   0
   Odpowiedz
  2. marne prowo, śmieciu. Wypierdalaj.

   4

   2
   Odpowiedz
  3. mam nadzieję, żeś troll

   2

   1
   Odpowiedz
 6. Ale oni chcą znieść użytkowanie wieczyste i dlatego urealniają opłaty.

  1

  1
  Odpowiedz
 7. 100% racji, ja już na dniach wypierdalam z tej krainy. To co się tu wyprawia przechodzi wszelkie pojęcie. Jebać do śmierci za najniższą krajową w akompaniamencie nieśmiertelnego „jak ci się nie podoba na twoje miejsc jest stu chętnych” tylko po to żeby mi te grosze na opłaty wystarczyły i wegetowanie do 10-tego. Albo słuchać nieustannie propagandy sukcesu (niezależnie od tego kto rządzi), bo przecież w kraju jest tak cudownie miejsc pracy tyle, że każdy przebierać może do tego 500+ zielona wyspa itd itp – pierdolę taką wizję. Tu się nie da żyć. Lepiej być robolem za Euro niż robolem nad Wisłą.
  PS Tak przy okazji zastanawiam się czy ci na górze wiedzą ile emerytury będą mieli Ci którzy zapie…ą teraz za 1400 – 1500 netto i ile za taką emeryturę da się pożyć.

  16

  0
  Odpowiedz
 8. Lepiej nie będzie w kraju, który przestał być w rękach narodu polskiego.

  3

  3
  Odpowiedz
 9. Masz rację przyjacielu, tak jak jest teraz to nawet za zaborów nie było. Podatki, podatki, podatki i jeszcze raz podatki. Podwyżki, podwyżki i jeszcze raz podwyżki. Co się dzieje z tym krajem. Może Korwin ma rację, że jak państwo da Ci 500 to zabierze 1000. Im więcej socjalizmu tym większy fiskalizm.

  16

  1
  Odpowiedz
  1. A kto ci wmówił że nie ma? Rząd (czytaj państwo) nie ma pieniędzy innych jak te które zbierze od obywateli, najczęściej w formie podatku. I nie da ci więcej niż to co zabrało bo to przyniesie stratę = co jest nielogiczne z ekonomicznego punktu widzenia. Edukować się, kurwa, żeby potem nie być zaskoczonym.

   10

   1
   Odpowiedz
   1. To nie jest nielogiczne tylko nierealne. Tu kurwin ma racje obsluga operacji kosztuje wiec zeby dac500 trzeba zabrac 700..

    0

    0
    Odpowiedz
 10. Kiedy socjaliści odkryją, że można przekupić ludzi ich własnymi pieniędzmi nadajcie koniec świata. Właśnie teraz to się dzieje ludzie mają już tak głęboko zakotwiczoną mentalność niewolniczą, że niestety rasa biała musi wymrzeć. Także dalej głosujcie na te same ścierwa komunistyczne.

  14

  3
  Odpowiedz
  1. Ja pracuję ciężko i zarabiam niewiele. Ale mam małe mieszkanie w kredycie, misę pełną i trochę rozrywki – od czasu do czasu jakiś meczyk w telewizji i trochę wódeczki. Zmartwię cię, ale w odpowiedzialnym i nowoczesnym społeczeństwie ludzie współodpowiadają za siebie. Nie ma znieczulicy jak w kapitaliźmie, gdzie zdechniesz na ulicy i nikt ci nie pomoże. Obecny rząd jest pierwszym, który zrobił coś dla biednych. Ja też dostałem dodatek na drugie dziecko. Bogacze rozbijają się mercedesami a my nie mamy nic. Ale koniec tego dobrego. Z góry informuję, że robię wszystko legalnie i co złego, to nie ja. Nie zamierzam sprawiać żadnych problemów. I mam nadzieję, że jak co do czego, to rząd zidentyfikuje nas tu po ip i odpowiednie osoby dostaną nagrody, a inne będą mieć przejebane za nieposłuszeństwo i utrudnianie.

   2

   2
   Odpowiedz
 11. A ty myślisz,że pieniądze na 500+ i inne farmazony,to się z księżyca biorą?

  9

  0
  Odpowiedz
 12. Też ostatnio dostałem podwyżkę opłaty za użytkowanie, o 300%. Już kumplowi mówiłem, że to skandal, że miasto może sobie podnosić opłaty biorąc pod uwagę AKTUALNĄ wartość gruntu. To powinna być opłata za wartość z momentu oddania w użytkowanie – w końcu miasto wiedziało, na co się decyduje, jeśli mu się to nie opłacało, mogło zażądać nieco więcej na samym początku. A tak, to sobie podwyższa do upadłego, mimo że do wzrostu wartości ziemi przyczynia się w minimalnym stopniu. Przecież jakby niczego na tym gruncie i użytkowanych gruntach dokoła nie pobudowano, to za przeproszeniem chuja by ten grunt kosztował…

  4

  0
  Odpowiedz
 13. „Jaką skończoną kurwą trzeba być, żeby wyszarpywać te pieniądze za grunty, które poszły pod mieszkaniówkę – retoryczne pytanie”. To nie jest pytanie retoryczne. A poza tym racja.

  3

  0
  Odpowiedz
 14. I jeszcze dodać do tego ciągle rosnące ceny w tym bandyckim kraju, po nowym roku wszystko w górę, prąd, gaz, woda i żarcie. Ciekawy rok się zapowiada

  4

  0
  Odpowiedz
 15. sexualny ciemnogród. Dlaczego jak sie zgodzę na seks po ślubie, to kurwa mogę sie ruchać tylko kilka razy w zyciu? Dlaczego kilka? By kilka dzieci narobić, to katoliczki ciemnogrodzkie stronią od seksu? Nie mowie by baby sie kurwiły, ale SEKS TO STANDARD W MAŻEŃSTWIE!! I GO NIE UNIKAĆ!! Dlaczego taka propaganda katolska jest durna?

  6

  6
  Odpowiedz
  1. To nie katolicka propaganda. Panie nie wychodzą za facetów wzbudzających pożądanie, tylko za miśki które zarobią na byt. Twojej pani nie boli głowa, nie starzeje się. Ma ochotę na seks. Tylko nie z tobą

   8

   0
   Odpowiedz
  2. Jak myślisz, po co wymyślono schizmę w 1054 i reformację w XVI wieku?

   2

   0
   Odpowiedz
 16. Realia zarobkowe każdy tworzy sobie sam. Ja też do nie dawna nazywałem stan rzeczy tak, jak Ty teraz. Dopóki nie założyłem własnego biznesu. Uwierz mi na słowo lub sprawdź sam – ale naprawdę – poziom kasy sam sobie ustalasz. Do tego oczywiście jest dłuuuga droga – zwłaszcza w ilości przeczytanych książek typu biznes, zarządzanie (ale nie jakieś pierdolone podręczniki z czasów Bieruta ani nawet podręczniki akademickie, z wiadomych powodów), tylko nowoczesne wydania pisane przez praktyków. Dlaczego przez praktyków? Bo to oni tworzą wszystko, reszta tylko pierdoli farmazony.

  2

  2
  Odpowiedz
 17. Powiem jedno, chuj mnie to obchodzi, piszesz coś co cię pewnie nie dotyczy można to wywnioskować z treści. Na chuj liczysz?

  0

  1
  Odpowiedz