Różnice pokoleniowe

W zeszłym roku pyknęła mi czterdziestka. Ani to bardzo dużo ani mało. Przypadek sprawił, że ostatnio prowadziłem warsztaty dla studentów. Doznałem szoku jak bardzo młode pokolenie różni się od mojego pokolenia pod względem zainteresowań, sposobu życia, zachowania i określania tego, co wydaje się najważniejsze. Te różnice pomiędzy pokoleniami były, są i będą. Nasze babcie widziały zapewne to samo w swoich rodzicach, a oni w nas. W odniesieniu jednak do współczesnych młodych różnica jest taka, że ich sposób myślenia całkowicie został sprzężony z internetem. Bardzo niewiele wiedzą o świecie (tym realnym), nic nie potrafią zrobić poza działaniami na ekranie, w dupie mają wartości (no chyba, że w necie jest akurat „trend” na pomaganie), interesują się jakimiś wirtualnymi dziwactwami i wykazują bardzo daleko posuniętą ignorancję połączoną z niebywałym wręcz lenistwem i arogancją. W moich czasach, w czasach moich rodziców, a tym bardziej pokoleniach starszych (znam z opowiadań), młodzi ludzie rozwijali się w oparciu o zupełnie inne, oparte o realizm zasady. Przy czym zdaję sobie sprawę, że zawsze były kontrowersje na styku młodzi-starzy. Tu jednak chodzi o coś więcej. O totalne zidiocenie. Nie mogę tego nazwać inaczej.

86
12

Komentarze do "Różnice pokoleniowe"

 1. chujowiczu! zarabiaj z kluu.pl, bez działalności gospodarczej, konto automatycznie weryfikowane
 2. Niby trafna chujnia ale jednak zawsze wkurwiało mnie stwierdzenia typu za moich czasów czy inne oczekiwania że ktoś ma być taki jak ty. Tak że w połowie racja a w połowie pierdol się.

  36

  4
  Odpowiedz
  1. No i to jest właśnie przykład młodego dynamicznego zidiociałego… A przed chwilą gość uzalał się na polskie lemingi.. Te debile dzisiaj psa nie umieją wyprowadzić bez ryja w . Ale, moze właśnie tak ma być? Obsrywali edukację przez dwadzieścia lat, stworzyli system produkcji idiotów wypuszczanych masowo z uczelni, niech się pierdolą zatem… pozdrawiam, 40+.

   4

   0
   Odpowiedz
  2. Stary ja bym napisał tak w 90% racja w 10% pierdol się.Sporo podróżuję,niestety ze studentami i studentkami…kurwa takich ameb intelektualnych w życiu nie widziałem.Te debile nic ,kompletnie nic nie potrafią,te tempe pizdy pierdolą tylko o imprezkach i modzie,a kolesie po milion razy poprawią te spedalone grzyweczki i te tempe ryje wpatrzone w ekrany komórek.Sorry jednak nie 90% racji i 10 % pierdol się,tylko 100% racji.Pokolenie dzisiejsze to młoty

   5

   1
   Odpowiedz
 3. W tym kontekście Zuckerberg powinien odpowiadać przed sądem za zbrodnie przeciwko ludzkości. Jednak nic z tego nie będzie, bo idiotami łatwiej się rządzi, dlatego co najwyżej moglibyśmy usłyszeć aj waj, naród wybrany to i tamto.

  Dokonałem skrótów myślowych, sorry, czasem już naprawdę szkoda strzępić jęzora/klawiaturę.

  19

  0
  Odpowiedz
  1. aż się oplułem 😀

   2

   2
   Odpowiedz
 4. Trafiłeś w punkt, bo sam ostatnio się nad tym zastanawiałem… Na palcach jednej ręki mogę policzyć poznane osoby, które urodziły się po roku 90′ z którymi to mogę w miarę nirmalnie prowadzić rozmowy-cała reszta sprawia, że nie mam ochoty nawet wydobywać z siebie jednego słowa. Kiedyś starsze ode mnie osoby-czy to kobiety czy mężczyźni potrafili nagle powiedzieć, że czują się jakby rozmawiały z kimś o wiele starszym, niż wynikałoby to z mojego wieku. Teraz dopiero widzę, jaki to był komplement… Naprawdę trudno się nie zgodzić, że te różnice pokoleniowe bardzo się pogłębiły i nie napawa to bynajmniej optymizmem.

  18

  1
  Odpowiedz
 5. Właśnie dzisiaj musiałam pójść (choć nienawidzę) do galerii i czułam się jak ufo wśród młodzieży chociaż mam 23 lata. Dlaczego trendy kreuje dno takie jak Kardashianowie? Co za dziwna/kiepska muzyka jest na czasie. Jest potwornie plastikowo i jakoś tak za bardzo oddalenie od natury czy coś. Sama nie wiem co czuje do współczesności ale czuje się wstrętnie.

  21

  0
  Odpowiedz
  1. Jak jesteś seksowną kosmitką, to ja cię biorę w ciemno :*

   3

   0
   Odpowiedz
  2. Oddalenie od natury to dobre określenie. Stado spedalonych chłopaków dbających o wygląd i agresywnych dziewuch, płcie zamieniły się na swoje role. W całej muzyce (i w ogóle w sztuce) chodzi tylko o wkładanie chuja w dziurę, stąd te prostackie bity, bo ruchanie to prosta rzecz.

   6

   0
   Odpowiedz
   1. ktoś kiedyś powiedział że „jak nie jesteś agresywny żyjąc w mieście to cię zjedzą” i dużo w tym prawdy, bo faktycznie tak jest, że nie ma mowy w dzisiejszych czasach na okazanie słabości, wręcz nawet nie można tego okazywać ( choć to nie powinno tak wyglądać człowiek jest tyko człowiekiem, powinien okazywać emocję, ma prawo być czasem, smutny, zdenerwowany) nie oszukujmy się każdy ma czasem gorszy dzień, ale ALE, no właśnie zawsze to ale…. W obecnych czasach trzeba mieć twarde cztery litery zawsze, bo zawsze znajdzie się ktoś ( a nawet zawsze tak jest) że po pierwsze ktoś będzie chciał ci narzucać swoje zdanie, bo jego racja jest najważniejsza, bo jak to tak ty nie możesz mieć swojego zdania na określony temat, po prostu z góry masz się podporządkować komuś bo ten ktoś uważa, że ma racje ( a jak nie to powie ze jesteś pierdo…lnięty, zjebany i tego typu bluzgi) bo nikomu się nie chce samemu o tym przekonać jaki ktoś jest jaki ma światopogląd,jakie wartości są dla niego najważniejsze, jakie ma przekonania, poglądy, nie tylko słuchać i powtarzać po innych jak bezmózgowcy bez własnego zdania, a żyjemy w czasach rozwoju i inteligencji ( no tu można dywagować) i jakie są tego efekty?

    2

    0
    Odpowiedz
 6. Oho stary zgred powiedział co wiedział ,na podstawie grupy przymulonych studencików.

  4

  15
  Odpowiedz
 7. Obecne pokolenie jest właśnie dużo lepsze. Wcześniejsze to pokolenie sfrustrowanych frajerów, którzy będą tyrać za 1200 zł zamiast wypierdolić do innego miasta albo kraju, zapierdalać po 12h dziennie i nie wykazywać przy tym nadgodzin, dawać się dymać i podpuszczać wszystkim cwaniakom dookoła, żyć tak jak chcą inni a nie oni sami bo tak trzeba i chuj, takie zwykłe hodowlane bydło bez poczucia własnej wartości, kompleksem niższości wobec innych narodów które wiele zrobi wbrew własnemu interesowi w zamian za zwykłe pogłaskanie po główce, służące interesowi innych a nie swoim byle tylko ktoś był dla nich miły i zle na nich nie gadał, spełniające cele im narzucone a nie swoje własne. A młodzi mają to w dupie, nie dają się wykorzystywać, narzucać sobie czyjeś modele na życie i robią co im się podoba a nie innym i bardzo dobrze. Tak trzymać i starszych nie słuchać, to wasze życie i wasze zasady.

  13

  11
  Odpowiedz
  1. „A młodzi mają to w dupie, nie dają się wykorzystywać, narzucać sobie czyjeś modele na życie i robią co im się podoba a nie innym i bardzo dobrze. Tak trzymać i starszych nie słuchać, to wasze życie i wasze zasady”.
   Niestety większość w zetknięciu z twardą rzeczywistością czyli samodzielnym życiem pęknie jak zapałka.

   10

   1
   Odpowiedz
  2. Młodzi mają wszysko w dupie, w tym cały problem. banda niedojebanych marzycieli półanalfabetów…

   2

   1
   Odpowiedz
  3. Właśnie w tym sęk, że m.in. „głupota zabrała się do myślenia”. Internet i cały „nowy świat” wraz ze swoją poprawnością polityczną wmawiają młodemu człowiekowi, że jest chuj wie kim i stworzono go do wielkich rzeczy. Nic, tylko spełniać marzenia, dlatego przeciętny dzieciak chodzi z głową w chmurach i nie byłoby to złe gdyby nie fakt, że ma gówno w głowie.
   Polityka wmawiania ludziom „wyjątkowości” nie ma na celu zachęcania ich do rozwoju, a zatrzymania tego rozwoju. Statystyczny młody człowiek jest etatowym narcyzem, a współczesny świat uśmiecha się ironicznie na myśl, co tego człowieka czeka. Rzeczywistość zeżre go żywcem, bo choć tak mocno zaklinana, wciąż rządzi się tymi samymi, surowymi prawami.
   Mam dwadzieścia pięć lat i doskonale rozumiem autora, młodzi ludzie często wydają się zidiociali. Konsekwentne zaniżanie standardów i polityka „szybko, łatwo i jak najwięcej” doprowadziły do tego, że człowiek oczytany to ten, który ma za sobą Pięćdziesiąt Twarzy Greya i skład ketchupu, intelektualista to ktoś, kto używa mniej niż dwóch „kurew” na zdanie i każdy, ale to dosłownie każdy ma, kurwa, „talent”. Czymkolwiek nie jest-piszesz chujową poezję? Dobrze, masz talent. Robisz chujową muzykę od święta? Chwała Ci za to w czasach, w których ludzi nie obchodzi nic poza seksem, żarciem i melanżem.
   Zamiast rozwoju jako społeczeństwo wybraliśmy mentalną masturbację i im wcześniej młody człowiek zda sobie z tego sprawę, tym większe będzie miał szansę na wyciągnięcie łba spod topora.

   5

   0
   Odpowiedz
  4. TAAAA, bo starzy ludzie to wzór cnót, z których powinno się czerpań pełną parą wychowując dzisiejszą młodzież… Nie będę wspominał które pokolenie jest odpowiedzialne za IIWŚ, czyi dziadkowie napierdalali się w Kosowie, kto dawał się dymać komunistom, kto mordował żydów, które pokolenie, to pokolenie pierdolonych lemingów, których jedyne co interesuje to, żeby się pokazać sąsiadowi, wrzucić 5zł na tacę i obejrzeć Kaczyńskiego w wiadomościach.

   0

   3
   Odpowiedz
 8. Oczywiście młode pokolenie złe, że niby co? Ty chyba z domu nie wychodzisz, że nie widzisz że młodzież używa internetu głównie do kontaktów. Noszenie ze sobą telefonu jest zwykle tylko po to aby się szybko ugadac na wypad, lub transmitować informacje, o sprawdzianach, wykładach. I siedzi pewnie taki z 5h dziennie przed kompem, pisze że dzieci ciągle tylko w necie, a na boisku obok 20 dzieckow gra w piłke. Zycze powodzenia w zmianie ze starczego pierdolenia

  7

  10
  Odpowiedz
 9. Dosyć juz mam tego ciągłego napierdalania na młodych. Wy gdybyście zyli w NASZYCH CZASACH to bylibyscie tacy sami. Co możemy poradzić że świat idzie do przodu w takim a nie innym kierunku? Po co wrzucasz wszystkich do jednego wora? Zawsze znajdą się debile i dobrzy ludzie. Ja używam internetu, mam facebooka, instagrama, snapchata i lubię to a jednocześnie jestem normalną dziewczyną lubiącą normalne życie, rodzina, miłość, przyjaźn, natura, zwierzęta, spacery, podróże, sport i inne. To, ze ty czegos nie rozumiesz nie znaczy że jest to złe.

  13

  11
  Odpowiedz
  1. Zapomniałaś dodać, że umawiacie się również na zabawę w słoneczko, na łonie natury

   2

   4
   Odpowiedz
  2. Ta, właśnie dałaś zajebisty popis. Po co ci ten pierdolony fejs, który promuje mordowanie białych przez muzułmanów, poprzez usuwanie sprzeciwiających się temu postów?!

   1

   2
   Odpowiedz
 10. „…pisze że dzieci ciągle tylko w necie, a na boisku obok 20 dzieckow gra w piłke…” i ty chodzisz na wyklady? To teraz mlodziez ma wyklady w podstawowce? Wez dziecko tornister i zasuwaj na zespol wyrownawczy z polskiego.

  1

  2
  Odpowiedz
 11. Święta prawda Ziomek…..Święta prawda….

  0

  0
  Odpowiedz