Skutki traumatycznych przeżyc i długotrwałego stresu

Wszyscy w rodzinie uważają, że jestem maszyną i nie jestem w stanie zachorować, wręcz przeciwnie- nie wolno mi! To może niech mnie wyrzucą na śmietnik skoro maszyna stała się mniej wydajna. Zamiast niszczyć przyczynę, wszyscy czekają finału. Co może jeszcze mi się przytrafić-dosłownie jak królik doświadczalny. Moja rodzina dała mi do zrozumienia, że mam tak żyć do końca życia. Będą mnie opluwać, wyzywać a ja jak święta męczennica będę pracować z tymi oblubieńcami i przynosić kasę. Na chwilę obecną po takich przeżyciach nie jestem w stanie przebywać w dużych skupiskach ludzi, coś jak fobia społeczna. Boję się bo niedługo wracam do pracy, a na jej widok i pracowników dostaje duszności. Nawet na samą jej myśl. Spotkało mnie w tym miejscu b.dużo przykrości. Ofiary ptsd i gad”skutki traumatycznych przeżyć i długotrwałego stresu-może z obawy co mi teraz zrobią” mają kłopoty z porozumiewaniem się z innymi, łatwo popadają w złość albo strach, przypomina to nerwicę, potem może i schizofrenię. Dużym problemem jest niezrozumienie ofiary przez innych, nawet psychologów i psychiatrów, są oni skłonni opowieść osoby o tym co ją spotkało uznać raczej za urojenia schizofrenika, niż relacje o tym co naprawdę było. I często się zdarza, że psychiatra diagnozuje u niej zaburzenia psychiczne powstałe samoistnie i ma do nich skłonności. Dotyczy to tych psychiatrów, którzy nie wiedzą, że ptsd występuje u osób na skutek długotrwałego oddziaływania przez mobbing. Problem z mobingiem jest taki, że w porównaniu do osoby psychicznej powrót do zdrowia trwa za długo. Szkoda, ze nie mogę o tym porozmawiać z rodziną, ale się po prostu nie da, poczekajmy więc finału.

32
58

Komentarze do "Skutki traumatycznych przeżyc i długotrwałego stresu"

 1. chujowiczu! zarabiaj z kluu.pl, bez działalności gospodarczej, konto automatycznie weryfikowane
 2. Piszesz jak ktoś kto ma nie po kolei w głowie. Może posłuchaj jednak rodziny.

  0

  0
  Odpowiedz
 3. Może jestem idiotą, ale nie kumam z tego nic, poza tym, że jesteś zestresowana/y. Dałem 1.

  0

  0
  Odpowiedz
 4. Piszesz, jakbyś na prawdę była chora psychicznie. Może nie jesteś ale robisz z siebie ofiarę. Praca Cię wykańcza to ją zmień na inną… Rodzina Cię źle traktuje to się wyprowadź. Ogólnie mówiąc weź się w garść i zrób coś ze swoim życiem.

  0

  0
  Odpowiedz
 5. do komentarza nr 1,2,3 – nic nie zrozumieliście i owszem – jesteście debilami, a co do komentarza nr 4: a kto Ci powiedział że to napisała kobieta co? To jest relacja człowieka ,który służył w Afganistanie jełopy, a brak zrozumienia i interpretacje przyjmijcie jako coś nie w waszym zasięgu intelektualnym

  0

  0
  Odpowiedz