W Polsce prawo działa wstecz

Słyszeliście, że zus wyciąga łapy po „nieozusowane” umowy zlecenia z okresu przed wprowadzeniem tej ustawy? I oczywiście nakłada gigantyczne kary finansowe. Co ciekawe, przedsiębiorcy gdzieś z tyłu głowy mieli taką lampkę ostrzegawczą, wysyłali więc zapytania odnośnie ‚nieozusowanych” umów zleceń. Odpowiedź była: tak, to zgodne z prawem, wszystko OK…. a tu jeb, prawo u nas działa wstecz, ciekawe ile ogłoszeń o upadłości będzie.
Dlaczego taki nowotwór złośliwy jak ZUS wciąż toczy się w naszym kraju i wyniszcza od środka? Dlaczego Niemcom nie podłożymy takiej instytucji, przecież to jest gospodarcze wunderwaffe!
Prowadzę jednoosobową działalność i płacę niski haracz (tzw niski zus), bo zgodnie z dzisiejszym prawem mogę tsk robić przez dwa lata, zanim danina wyniesie ponad tysiaka miesięcznie. A jaką mam gwarancję, że nie zmeini się prawo za 5 lat i przylepią mi karę finansową i zaległe opłaty tak duże, że pójdę z torbami w jednej sekundzie?

59
6

Komentarze do "W Polsce prawo działa wstecz"

 1. chujowiczu! zarabiaj z kluu.pl, bez działalności gospodarczej, konto automatycznie weryfikowane
 2. Dzięki ZUSowi i podatkom politycy mogą zarabiać i przepierdalać nasze pieniądze w błoto, ZUS już na zawsze będzie, możliwe, że kiedy ludzie będą juz mieli naprawdę dość to po prostu zmieni nazwę i tyle.

  14

  0
  Odpowiedz
 3. Rasa, mamy tutaj raj na ziemi. Załóżmy, że kupuje samochód, place vat, place w urzędzie skarbowym, a jak sprzedam za szybko to jeszcze zapłacę od wzbogacenia się…

  1

  0
  Odpowiedz
 4. W tym kraju nie da się żyć spokojnie. Jedyne co jest pewne to śmierć.

  23

  0
  Odpowiedz
  1. Absolutnie się z Tobą zgadzam.

   0

   0
   Odpowiedz
 5. Te ścierwa pisowskie każdy dzień polaka zamieniają w piekło. Niedługo będę musiał płacić podatek że oddycham powietrzem.

  13

  2
  Odpowiedz
  1. Pis czy nie pis, zus przecież istnieje i ma się dobrze niezależnie od partii rządzących

   5

   1
   Odpowiedz
  2. W górach już płacisz. Klimatyczne

   0

   0
   Odpowiedz
 6. Haha widzę że pracujesz w firmie, w której takie praktyki były stosowane. Ja też. I wkurwia mnie jak koleżanka mi mówi, że oni dobrze robią, bo nie był odprowadzany ZUS za te umowy. No ale kurwa, skoro tak BYLO MOŻNA!!!to przedsiębiorcy korzystali. Gdyby wiedzieli że będzie tak jak teraz to może i firm by nie zakładali. Wkurwia mnie to, bo jeżeli w takiej sprawie prawo działa wstecz to i w każdej innej może. Także takiej dotyczącej mnie. Wiem, że ludzie stracili na tym że odprowadzany był ZUS od 10zl zarobionych ,, ale kurwa, przecież to było ZGODNE Z ÓWCZESNYM PRAWEM.

  11

  0
  Odpowiedz
 7. Przykro mi, ale to nie z ZUSem masz problem. Po prostu jesteś biedakiem wschodnioeuropejskim i kwota, która w przeliczeniu wynosi jakieś 250 euro wbija cię w ziemię. Cieszę się, że założyłeś swoją działalność, już pewnie chciałeś odpalać cygaro, jak XIX wieczny fabrykant, tylko ktoś ci zapomniał powiedzieć, że nie masz kapitału. A tu nikomu nie zależy, żeby gołodupiec ugryzł kawałek tortu. Ktoś musi jebać na panów i tak się składa, że między innymi ty. Ale pocieszę cię jest jeszcze rola o wiele gorsza od twojej, mianowicie pracowanie dla kogoś takiego jak ty.

  14

  3
  Odpowiedz
  1. No przecież kapitalizm to najlepszy ustrój. Popierajcie prawice. Pan panem cham chamem bo „buk” tak umiłował świat.

   2

   2
   Odpowiedz
 8. Trzeba głosować na partię „wolność”. Bić kurwy i złodziei jak mówił Piłsudzki.

  5

  5
  Odpowiedz
 9. W bolandzie tylko jakiś przekręt, mafioza, złodziej kombinator jakoś przeżyje. Uczciwy zawsze będzie tu jehany bo tu nic nie funkcjonuje zgodnie z prawem.Tu prawem i zapisami prawnym bogacze sobie d..e podcierają a na biedote paragraf sie znajdzie.

  4

  0
  Odpowiedz
 10. Cóż niby ZUS to chujnia jednak jeśli nie wyrabiasz na składki to kiepska ta firma. Zawsze można założyć spółkę zoo.

  0

  0
  Odpowiedz
 11. PiS to chuj na kaczych łapach
  niby się kreują na obrońców i patriotów, a tak naprawdę zdzieraja skórę jak najgorszy okupant

  5

  0
  Odpowiedz
  1. Katole a kto czytał książki historyczne i historie tej judajskiej sekty wie że to najwięksi ciemiężcy ludu.

   1

   0
   Odpowiedz
 12. I owoc zywota twojego je ZUS

  6

  0
  Odpowiedz
 13. Nie chcecie głosować na Korwina to prawo będzie działać wstecz i mam nadzieję, że Was wszystkich zayebie, gdyż za głupotę się płaci.

  3

  3
  Odpowiedz
  1. Kurwin nie przepracował ani dnia w swoim życiu. Całe życie tylko pierdoli głupoty a motłoch go popiera. Jak dojdzie do władzy Kurwin ten motłoch będzie z głodu zdychał.

   2

   4
   Odpowiedz