Zgubny wpływ technologii

Chciałem tutaj napisać o postępującej durnocie wśród dzieci i młodzieży. Gdy byłem w podstawówce czy gimnazjum nie miałem smartfona, miałem zwykły telefon, który służył mi głównie do kontaktu z rodzicami. Czas wolny spędzałem na świeżym powietrzu, w przeciwieństwie do dzieciaków, które od najmłodszych lat są zaopatrzone w ekran tableta. Mają w rękach dostęp do całego internetu. Potem widzisz takie dzieci w gimnazjum, którymi rodzice nie mieli czasu się zająć i wychować. Zachowują się coraz gorzej, ponieważ nie mają odpowiednich wzorców, bo zwyczajnie nikt ich tego nie nauczył. Nie mają żadnych zasad, liczą się dla nich tylko pieniądze (rodziców), markowe ubrania i ilość like’ów na facebooku. Świat idzie w złym kierunku, bo ta młodzież, która jest przyszłością narodu, będzie coraz głupsza. Mimo dość młodego wieku już to dostrzegam. I to jest właśnie chujnia.

134
20

Komentarze do "Zgubny wpływ technologii"

 1. chujowiczu! zarabiaj z kluu.pl, bez działalności gospodarczej, konto automatycznie weryfikowane
 2. Ja na szczęście miałem okazję wychować się w czasach walkmanów, discmanów, potem pierwszych telefonów gdzie hitem było jak posiadał polifonię jak i w okresie studenckim poznać pierwsze smartfony i inną nowoczesną technologię. Trochę przesadzasz bo każdy z tych okresów miał swój urok. Natomiast zgadzam się że zachowanie wielu współczesnych dzieci jest nie do pomyślenia. Lecz to wina nie techniki a rodziców. Zauwazyłem że większość dzieci moich rówieśników jest z wpadki, olewana, rodzice zapracowani tak że nie mają czasu lub w drugą stronę -meliniarze 500+ itp.

  5

  0
  Odpowiedz
 3. Uskuteczniasz pierdolenie znane ludzkości od stuleci. Świat się zmienia. Czy siedzenie przed tabletem i rozwiazywanie różnych problemów w grach jest gorsze od latania z badylami po podwórku? Dla mnie to jest to samo, rozrywka.
  Kiedyś jeansy to był hit, teraz to zwykłe spodnie, a mimo to nadal mlodziez zabija sie o modne ubrania. Ludzie powielają te same schematy tylko nowymi środkami. Głupota jest bardziej widoczna, bo kiedyś nie było kamerek i Internetu.
  Każdy człowiek jest inny, według mnie na pewno jest mnóstwo mądrych młodych ludzi, tyle że takie jeczydupy nie chca tego dostrzec, bo wola sobie polechtac ego, ze oni byli tym ostatnim normalnym pokoleniem. Jan 30 lat.

  14

  0
  Odpowiedz
 4. Niech żyją dżdżownice kalifornijskie Mesia, Pana waszego.

  Moi drodzy parafianie,
  odpierdolę wam kazanie.
  Do kościoła nie chodzicie,
  dziwki w krzakach pierdolicie.
  Na ofiarę nie dajeta,
  bo pornole kupujeta.
  A do nieba chcecie, chcecie…
  Chuj wam w dupe! Nie pójdziecie! /Onaniusz Napletiusz, wasz umiłowany wikary Łódzkiego Wydziału Fabrycznego

  PS. A ty, patałachu, zajmij się sobą, zamiast pierdolić takie bzdety i dokładać do tego jakieś zasrane smęcenie o „przyszłości narodu”. Nie tacy jak ty, i ci o których mówisz, są od tego, by o tym decydować, czy to jest słuszny kierunek. A kierunek jest słuszny. I jest dla mądrych. A że reszta jest głupia, to dla nich tym lepiej i tak jest świat przez twoją bozię stworzony, więc tak ma być.

  Motłoch był, jest i będzie (dopóki utrzymywanie motłochu będzie się lepszej warstwie -rządzącej- społeczeństwa opłacać), i takim jaki on jest, jest on potrzebny. A ty nie myśl za wiele, pogódź się z losem, trzy stówki w łapę zgarnij i pod bramę naszego ŁWF zaiwaniaj. A w niedzielę po szychcie Wikary twojego umiłowanego zakładu pracy ma widzieć odpowiedni datek na tacy, coby zapierdol twój nie poszedł całkiem na marne w postaci jaboli czy opłacania kurtyzan i dajek, jak to ma miejsce obecnie.

  PS2. I przekazane też ci zostanie słowo od Pana twojego, Mesia. Uklęknij zatem potulnie…

  „Za czasów Pana twojego, patałachu, to telefon był w postaci budki telefonicznej (z upierdoloną słuchawką). Jednej na pół kilkudziesięciotysięcznego osiedla. Na telefon w domu, to ludzie jeszcze czekali i 10 lat po upadku PRL-u. I czekali, kurwa, od zakończenia II wojny (poważnie). A nie jak w dziadowskim, gimbusiarskim w dodatku (choć reforma edukacji generalnie jest zła, to dobrze kaczor zasrany-chyba jako jedyną rzecz- zrobił, że gimbusiarnię zlikwidował), pokoleniu twoim, w którym „zwykły” telefonik komórkowy każdy patałaszy efekt przeciekającej gumy miał. Więc co ty, gówniarzu posrany, będziesz Panu twojemu pierdolił za uszami, jak to się jakaś zasrana „przyszłość narodu” spierdzieliła… Co ty wiesz… Jak dorośniesz, to pogadamy.”.

  1

  1
  Odpowiedz
 5. głupie bachory i ich starzy

  1

  0
  Odpowiedz
 6. Dla normalnych ludzi jesteś taki sam jak reszta gimbów, ofiary reform styropianowych.

  0

  1
  Odpowiedz
 7. „Elfy peeeedały, elfy peeedałyyyy….”. Przywrócić Festiwal Piosenki Krasnoludzkiej!!!

  2

  1
  Odpowiedz
 8. 2 Tm 3: „1 A wiedz o tym, że w dniach ostatnich nastaną chwile trudne. 2 Ludzie bowiem będą samolubni, chciwi, wyniośli, pyszni, bluźniący, nieposłuszni rodzicom, niewdzięczni, niegodziwi, 3 bez serca, bezlitośni, miotający oszczerstwa, niepohamowani, bez uczuć ludzkich, nieprzychylni, 4 zdrajcy, zuchwali, nadęci, miłujący bardziej rozkosz niż Boga. 5 Będą okazywać pozór pobożności, ale wyrzekną się jej mocy. I od takich stroń. 6 Z takich bowiem są ci, co wślizgują się do domów i przeciągają na swą stronę kobietki obciążone grzechami, powodowane pożądaniami różnego rodzaju, 7 takie, co to zawsze się uczą, a nigdy nie mogą dojść do poznania prawdy. 8 Jak Jannes i Jambres wystąpili przeciw Mojżeszowi, tak też i ci przeciwstawiają się prawdzie, ludzie o spaczonym umyśle, którzy nie zdali egzaminu z wiary. Ale dalszego postępu nie osiągną: 9 bo ich bezmyślność będzie jawna dla wszystkich, jak i tamtych jawna się stała.”

  0

  0
  Odpowiedz
 9. Taki już wpływ środowiska, w którym żyjemy trudno szukać winy u dzieci i cieszę się że to nie kolejna wypowiedź zwalajaca wszystko na „młodzież”. Nie da sie ukryć, że będzie to dalej postępować do momentu, w którym człowiek człowiekowi nie będzie potrzebny.

  1

  0
  Odpowiedz
 10. Chuju, co ty możesz wiedziec o dobrym dzieciństwie. To bylo kiedy komórki w ogóle nie byly dostępne. Szczaw z nasypu i wybijanie szyb w starch fabrykach. To było dobre dzieciństwo.

  6

  0
  Odpowiedz
 11. No niestety tak właśnie jest. Małolat odcięty od telefonu, fejsbunia, snapa i innego dziadostwa, traci wyznaczniki funkcjonowania. Kolejne pokolenie bez apki na srajfona, nie będzie potrafiło nawet podetrzeć sobie dupska, nie mówiąc już o odnalezieniu drogi do klopa we własnym domu.

  7

  1
  Odpowiedz
 12. I tacy ludzie dadzą się zachipowac bo to przecież będzie cool i jakie postepowe mieć przy sobie odrazu dowód osobisty, prawo jazdy, dostęp do pieniędzy lub kredytu, kartę medyczna itd… I co jeszcze zdola się wymyśleć by przykryć główny cel. Totalna inwigilacje.

  2

  0
  Odpowiedz
  1. Przecież właśnie o to chodzi w nowym porządku świata. Taki czip, na którym jest wszystko zakodowane umożliwi kaście panującej zrobić wszystko, cokolwiek zechcą. Nie będzie wówczas protestów, bo wystarczy niepokornym wyłączyć czip i człowiek nie kupi nawet bułki w sklepie.

   1

   0
   Odpowiedz
 13. Pierdolisz. Owszem, jest wiele stulejek i piwniczaków, ale wciąż większość to normalni ludzie.

  2

  6
  Odpowiedz
  1. Czyli według ciebie ta pierwsza grupa jest nienormalna, ale ta druga już jest. Mógłbym ci wiele napisać na temat tych tzn. „normalnych” i udowodnić, że jednak wcale tacy do końca normalni to oni nie są, ale mniejsza z tym. Technologia rzeczywiście niszczy ludzi, ale w takim sensie, że ludzie nie potrafią zachować umiaru w korzystaniu z niej i co autor słusznie zauważył, dotyczy gł. młodzieży. Zamiast rozmawiać ze sobą w szkolnych ławkach to siedzą wlepieni nosami w smartfony i przeglądają Facebooka. No kto nie zna takiego widoku? Nawet jak pójdą gdzieś indziej np. na plażę to i tak dalej przeglądają Facebooka. Ja jestem z rocznika ’89 i jak idę gdzieś ze znajomymi to żeby sobie z nimi posiedzieć i pogadać albo się powygłupiać a nie siedzieć nosem w fejsie, chociaż już po nich widzę (bo to pokolenie Y, jakby nie patrzeć), że niektórzy z nich również to robią.

   0

   0
   Odpowiedz
 14. Zgodziłbym się z treścią na 100% ,ale rozwaliło mnie to zdanie: „dzięki któremu zdobyłem dobrą pracę i spore szanse na rozwój”.Hahahahaha! Chuja zdobyłeś ,a nie szanse na rozwój. Będziesz wyrobnikiem w korpo , za tzw. „dobrą płacę”,a później zostaniesz kopnięty w dupę, w momencie ,kiedy się najmniej tego spodziewasz,w trakcie spłacania kredytów zaciągniętych w dobrej wierze.To jest Bolanda ,chłopie.Jeśli jeszcze tego nie pojąłeś,to widać ,że te twoje „studia” o kant dupy potłuc.No ,chyba,że faktycznie jesteś geniuszem.To przepraszam…

  7

  2
  Odpowiedz
  1. Pomyliłeś chujnie kolego.

   0

   0
   Odpowiedz
  2. Wrzuciłeś ten komentarz o jedną chujnię za nisko.

   0

   0
   Odpowiedz
 15. Czy się bawisz w dzieciństwie telefonem, czy na podwórku, czy cokolwiek, wszyscy będziecie pyłem. Prawdziwą chujnią jest roztrząsać takie błahostki, trząść się jaka to młodzież zjebana, a Wy 30 latkowie, dla waszych starych, dziadków, to myślicie, że kim byliście? W kółko Macieju, od praery

  0

  0
  Odpowiedz
 16. „miałem zwykły telefon, który służył mi głównie do kontaktu z rodzicami” – hehe, czyli byłeś „durnym dzieciakiem” bo ja na ten przykład nie miałem telefonu – jedyny jaki był w okolicy to na skrzyżowaniu kolo mojego domu – za 1zl od rozmowy. I jeden sąsiad w drugiej klatce też miał telefon.

  0

  0
  Odpowiedz
 17. Niby tak, ale to tez chyba przesada, zycie pozniej zweryfikuje wszystie yolo itp., ja np. mialem wiele wznioslych wartosci mozna powiedziec ze juz od gimnazjum. Staralem sie trzymac z dala od chciwosci pieniadza niezaleznie czy zylismy biednie czy troche lepiej. Ale i tak zycie mnie dojebalo i na nieudacznika wyroslem, a tacy co szli za glupota zyja, i to calkiem dobrze nawet.

  1

  0
  Odpowiedz
 18. Za moich czasów był jeden telefon stacjonarny na wieś. Ale i tak głupota na każdym kroku. To już taki naród. Nic się nie zmieniło, tylko większe bogactwo i dalej posunięta urbanizacja i technologia, która daje upust ludzkiej głupocie.

  1

  0
  Odpowiedz