Chujnia z pracą

Dzisiaj zwolnili mnie z pracy. Tak po prosu. Wyjebali wraz ze mną 20% załogi, bo trzech dużych klientów odeszło. Ktoś na górze zawalił a na dole zwalniają. Sprawiedliwe? W moim regionie nie ma innej pracy, po prostu NIE MA żadnej. Jestem zmuszony zostawić rodzinę i wyjechać za granicę. UK, DE, może IE …? Nie mam wyjścia. Za kilka miesięcy ściągnę zonę i dzieci. >>Ojczyzna wszywa, wracajcie rodacy<< Do czego, kurwa, pytam się do czego? Na wybory? - chyba kogoś ostro pogrzało. Czasami mam wrażenie, ze w PL dziennikarze są zastraszani przez władzę i zabrania im się poruszać niektórych, niewygodnych dla rządu tematów. Za to ciągle trąbią, to co im "bezpieka" podsunie pod nos - PKB do góry, bezrobocie w dół ....średnia krajowa to już ponad 4200 PLN! Jesteśmy bogatsi, z roku na rok coraz bogatsi - mówią chyba o sobie panowie z warszawki. Ostatni gasi światło. Mam nadzieję, że to nie będę ja.

106
82

Komentarze do "Chujnia z pracą"

 1. chujowiczu! zarabiaj z kluu.pl, bez działalności gospodarczej, konto automatycznie weryfikowane
 2. a jebać to pierdolone w dupę życie i jebać tą pierdoloną w ryj polandię. Sram na ten świat i niedługo się powieszę.

  3

  0
  Odpowiedz
 3. Chujowo jak chuj! Przynajmniej za 5-10 lat będziecie mieć lepiej niż ci co zostali.

  0

  0
  Odpowiedz
 4. Bogaci coraz bogatsi, a biedniejsi coraz biedniejsi.Niestety, ale w Polsce nie ma perpektyw…

  2

  0
  Odpowiedz
 5. Wracaj lemingu żałosny na wybory, poprzyj Donka i wypieprzaj do Rumunii śmietniki opierdalać.

  1

  0
  Odpowiedz
 6. Prawda media to chuje pierdolą a to wszystko mozna w dupe wsadzic dlatego nawet na to nie patrze bo szkoda mi zdrowia na wkurwianie sie ale masz racje ostatni gasi swiatło tez mnei to wszystko w polandi wkurwia dobrze ze rodziny nie mam bo to juz by była mega chujnia choc pracuje to do tych 4200zł mi w chuj brakuje a nawet jak tylkie kiedys osiagniemy realnie to te 4200zł bedzie warte tyle samo co 1600zł obecnie INFLACJA wiecej papierków w kieszeni a mniej za to idzie kupic KURWAAAAA

  0

  0
  Odpowiedz
 7. dziwisz się? to przestań,bo dziwką zostaniesz

  0

  0
  Odpowiedz
 8. Dlatego ja nie pracuję i nigdy mnie nie zwolnią, mam na to wyjebane, niech biedota zapierdala jak im kasy brakuje, po chuj cały żywot spędzać pod presją cudzych poleceń i rozkazów?

  1

  0
  Odpowiedz
 9. No już, nie źlamdaj tyle. Masz punkt dodatni za to, że coś robisz w tej sytuacji zamiast siedzieć na bezrobociu. Ale dostajesz też karnego kutasa wielkiego jak pała Kalego za populistyczne pierdolenie. Napisałeś: „W moim regionie nie ma innej pracy, po prostu NIE MA żadnej.” I pewnie to prawda (jeśli nie całkowita, to znacznej mierze). Ale zamiast narzekać, zapytaj sam siebie o jedno: co ty zrobiłeś, żeby w tym twoim regionie robota była? Ergo: sam jesteś sobie winien. I to jest sprawiedliwe. Masz (miałeś) takie samo pole do popisu, jak ci „na górze” którzy cię zwolnili. Nie wykorzystałeś szansy z dwóch powodów. 1. Bo nauczyłeś się „grać bezpiecznie”, czyli jakiś tam etacik po linii najmniejszego oporu i czapka na głowę po robocie, bo jedynym twoim zainteresowaniem było, żeby płacili na czas i jak najmniej wymagali. 2. W dupie miałeś to, że podobnie jak inni miałeś, lub masz, możliwość zmiany stanu rzeczy w regionie poprzez własną pracę, pomyślunek i przedsiębiorczość. Nie obchodziło cię to, że nie tylko zabezpieczyłbyś sobie lepszy byt, ale jeszcze i innym pośrednio lub bezpośrednio pomógł, bo wnosiłbyś coś pożytecznego do społeczeństwa, gdybyś od siebie wymagał czegoś więcej niż ciepłej posadki na etacie i działał w tym kierunku. Powiesz mi pewnie: „co ja mogę?” No i widzisz, to jest problem takich jak ty, których w tym kraju są miliony. Oni myślą dokładnie tak jak ty (albo co gorsze nie myślą w ogóle), dlatego potem są narzekania, że w „W moim regionie nie ma innej pracy, po prostu NIE MA żadnej.” i „Jestem zmuszony zostawić rodzinę i wyjechać za granicę”. Wiesz czemu tak gwałtownie rozwinęły się kraje takie jak tzw. azjatyckie tygrysy”? Bo tam ludzie pod względem mentalności, stanowią dokładne przeciwieństwo ciebie. A ponieważ wspomniana wschodnioazjatycka mentalność jest tam tak powszechna jak w Polsce mentalność statystycznego cebulaka, to oni mają dobrobyt i nie muszą emigrować czy bać się o jutro. W takim Singaprze, gdzie panuje merytokracja połączona z chińską pracowitością i kapitalistycznym pomyślunkiem, nie ma ubóstwa w ogóle, bezrobocie wynosi ok. 1% a dochód na mieszkańca jest dużo wyższy niż w Stanach.

  0

  1
  Odpowiedz
 10. Dziennikarze nie są zastraszani tylko opłacani. To czego nie da się osiągnąć przemocą najłatwiej osiągnąć odpowiednią kasą.

  0

  0
  Odpowiedz
 11. Skąd wiesz że ktoś na górze zawalił. A może na dole? Opowiem ci historię. Była firma gdzie pracownicy przychodzili często na kacu i w związku z tym zamiast pełnowartościowego towaru produkowali buble, które oczywiście szły na reklamacje. Kobiety jak tylko w radosnym uniesieniu zrobiły sobie kolejnego potomka to zamiast pracować, przecież ciąża to nie choroba – szły na L4 następnego dnia. I tyle je widziano przez następne 1,5 roku. Firmowe materiały/sprzęt były tyrane do granic, bo przecież to „firmowe” i co mnie obchodzi – najwyżej kupi się nowe.
  Wszyscy mieli umowy o pracę i to niezłe, chociaż na niektórych stanowiskach można było pracować na zleceniu – pracownik dostawał by prawie 1,5 x więcej pieniędzy i byłoby taniej.
  Do tego oczywiście dochodzi oczywiście temat „pracowników biurowych” – drukowanie własnych rzeczy na firmowym papierze i sprzęcie, oglądanie jutuba w pracy itp. Znam pracowników, którzy przychodzili do pracy i szli srać na 45 min CODZIENNIE, tylko po to żeby ulżyć sobie w siedzeniu 8h. Oczywiście nikt nie pracował tyle, bo albo pół godziny przedtem już stał w kurtce, albo nagle miał coś „ważnego” do załatwienia i wychodził.
  Oczywiście NIE DOTYCZY to wszystkich pracowników, ale jak jest ich prawie 200 to ciężko nad każdym stać z osobna. Nie mówię też że firma miała same straty – ale na pewno mogłaby zarobić więcej. Oczywiście kredyty i leasingi właściciela nikogo nie obchodzą – bo przecież to jego sprawa i jak „nie umie prowadzić biznesu to niech idzie pod most kapitalista i wyzyskiwacz jeden”.
  Teraz finał sprawy – firma jest ale już inna – z podatkami za granicą, pracowników ma 3 (do obsługi biura), produkcja przyjeżdża z chin. Montaż jest na miejscu przez ludzi zatrudnionych NA GODZINY na umowę o dzieło bez socjalu i dodatków przez „agencję pracy”, z zapisem że za niestawienie się w pracy jest kara 1000 pln. „Pensja” oscyluje w granicach 850 pln.
  Tyle na temat relacji pracowników z pracodawcami. Ku przestrodze.

  1

  0
  Odpowiedz
 12. to wy spierdalaj stamtad zamiast narzekac ze w twojej pipidowie hooy jest. Pozdro z dostatniej emigracji

  0

  0
  Odpowiedz
 13. Ten typ jedną chujnię niżej bez problemu załatwi Ci robotę za 3000zł.
  Uszy do góry, dasz radę.

  0

  0
  Odpowiedz
 14. typowe myślenie polaka cebulaka – byle bezpiecznie, byle dostać jakiś etat i umowę o pracę, byle wynagrodzenie w terminie – oczywiście w międzyczasie ponarzeka się na „wyzyskiwacza”, który zatrudnił, bo to „kapitalistyczna kurwa”. A może byś tak sam założył jakiś biznes, cwelu, a nie beczał że takiego pachoła jak ty nie ma gdzie zatrudnić ?

  0

  0
  Odpowiedz
 15. Odnośnie 13. Gdyby wszyscy założyli swój byznys cebulacki chamie zwany byznysmynem to ciekawe kto by jebał w twej fyremce kutasi łbie. Kolejny polacki byznesmen co otworzył „fyremkie” i już trzeba sie kłaniać, kolejny cwel zapasiony w BMW na kredyt co uważa że tylko on ma prawo do zarabiania bo „mo fyrme” a reszta powinna tyrać na i nie narzekać na takiego prywaciorka jak on a jak sie upomni o wypłate to”do lasu”. A kim ty jesteś chamski cwelu wywodzący sie z czworaków? Wynalazcą jakimś? Opatentowałeś coś? Czy jesteś kolejnym chamem krętaczem kombinatorkiem co otworzył hurtownie garnków i szuka pachołów z grupą inwalidzką za 800zł. Odpowiedz sobie sam kartoflano cebulowy kmieciu o nalanejmordzie dlaczego do takich jak ty mend nikt nie chce przyjść do pracy.

  1

  0
  Odpowiedz