Wydziarane pojebki…

Szyje, ręce, nogi …
Wszystko!

Ostatnio nawet twarze, dłonie, palce…
Wydziarane pojebiki!

Kto Was weźnie umysłowo chore świry do żywota wiecznego w duecie, gdy ta moda się skończy a Wy nigdy tego gówna z siebie nie zmyjecie?

Moda, baaaaa…
Dobrze powiedziane!
Moda!!!
Nie, nie, to nie moda, to choroba psychiczna!

Ilość wydziaranych na polskich ulicach odzwierciedla ilość przygłupów w tym kraju, no bo kim trzeba być, aby paluchy i mordę sobie wydziarać?

A czy wiecie już, że ba zachodzie kilka lat temu stało się modne nie zatrudniać wydziarańców? Oficjalnie o powodach nie zatrudnienia każdy powie nic a nieoficjalna wersja to te wasze tatuażyki. Dlaczego tak? Dlatego, że aż w 95% przypadków po całości dziarają się ludzie umysłowo cofnięci w rozwoju, bardzo niestabilni emocjonalnie oraz tzw.życiowi przegrywusy. Takich, ulica zauważa dopiero, gdy są wydziarani na maksa. Nic innego społeczeństwu nie umieli dać… i tak zostało, dlatego dziś ich nadal chce… nikt!

36
3
Pokaż komentarze (2)

Komentarze do "Wydziarane pojebki…"

  1. chujowiczu! zarabiaj z kluu.pl, bez działalności gospodarczej, konto automatycznie weryfikowane
  2. Masz rację, głupota. Nie żyjemy w Amazonii jako prymitywne plemię aby się dziarać. Chociaż pewnie poziom inteligencji większości polskiej społeczności jest nie wiele wyższy niż takich Amazońskich Indian. Tatuaże, skaryfikacje i inne takie gówno prowadzi tylko do problemów. Organizm całe życie aktywnie zwalcza tusz ponieważ to substancja obca w ciele, dziara zmusza układ odpornościowy do nieustannej walki. Można dostać zakażenia, złapać jakieś gówno, lub poważnie zachorować z powodu tuszu, który nie jest w żaden sposób weryfikowany. To, że ktoś komuś opchnął 50 litrów tuszu i powiedział, że jest zajebisty i czysty od toksyn nie oznacza, że tak jest, a certyfikaty jakości to można sobie u Ukraińca na bazarze kupić. Robicie sobie na ciele znak rozpoznawczy na całe życie. Coś się spierdoli w życiu, będziecie musieli się ukryć np. jako ważny świadek przed rozprawą albo prze jakimś psychopatą lub psychopatką to jesteście w dupie. Macie dziarę, której się zamaskować nie da. Pracy z klientem i na wysokich stanowiskach nie dostaniecie z tatuażami. No chyba, że da się je schować, ale ja np. nie widziałem jeszcze CEO dużej firmy z tatuażem na mordzie lub dłoniach. I tak by można wymieniać jeszcze długo.

    W dużym skrócie posiadanie tatuażu ma więcej wad niż zalet.

    8

    0
    Odpowiedz

Ceny mieszkań w Polsce

Dobra komedia przy porannej kawusi.
W cenie warszawskiego M2 w Europie spokojnie nabywa się jeden dom i zostanie jeszcze na dobre auto a w cenie pod warszawskiego domu w Europie spokojnie nabywa się dwa mieszkania, dom i dwa dobre samochody.
Potem trzeba to jeszcze utrzymać, więc w cenie warszawskiego M2 spokojnie utrzymuje się na zachodzie dom i dwa mieszkania.

Brawo Poleczko, brawo…
Życie na orbicie buhahhahah!
Szwajcaria przy Polsce to już tani Bangladesz!

8
2
Pokaż komentarze (3)

Komentarze do "Ceny mieszkań w Polsce"

  1. chujowiczu! zarabiaj z kluu.pl, bez działalności gospodarczej, konto automatycznie weryfikowane
  2. Na zachodzie w ogóle mieszkania rozdają za darmo! Szczególnie w Niemczech, gdzie ludzie biją się o wynajem fajnego mieszkania.

    1

    0
    Odpowiedz
  3. Dla wielu normalnych ludzi Niemcy nie są na zachodzie. Niemcy są na dnie a ktoś, kto chce tam cokolwiek wynajmować to przegrywus maksymalny. Niemcy, Francja, UK, Austria… To wszystko jest skończone od roku 2004 i to na amen. Tam jadą mieszkać tylko ci którzy nic nie znaczą, chuj mogą i chuj widzieli ale za to lubią w dupę (na każdym kroku za każdym rogiem). W cenie monachijskiego m4 ma się poza UE kilka domów.

    0

    0
    Odpowiedz
  4. Ciekawa koncepcja milordzie i z punktu widzenia polskiego nacjonalisty słuszna. Zachód zdechnie bez wojen, z ludzkiej próżności, ale czemu się dziwić? Biały człowiek nie będzie dawał się upadlac korporacjom.

    0

    0
    Odpowiedz

Prawdziwa Polska!

www.opiniuj.pl

Doskonały obraz polskiej, zjebanej rzeczywistości. Tysiące wspaniałych komentarzy usług, które doskonale obrazują, jak głęboko na dnie jest ten kraj.

Mnie bawią opinie dot.usług sieci komórkowych, albowiem Polska to chyba jedyny kraj w UE, w którym GSM kręci takie wały. Czytam opinie o sieciach Play, Plus u Orange i z podziwu wyjść nie mogę.
Zaledwie kilka mega bitów w speedtestach w dużych miastach, ha,ha ha.
Nawet tego Rząd Polski zjebanej nie potrafił wyegzekwować od operatorów, którzy wiecznie tłumaczą swoje czyny mianem sieci przeciążonych.
Wy chuje… czemu zatem, w Italii w której jest już około 120 milionów ludzi… downloady w 4G mam non stop powyżej 100Mb/s a Wy tam w Polsce przedział od 1 do 20 ???

Zastanawia mnie też, dlaczego wszystki włoskie taryfy na kartę zawsze mają wliczone po 100,200,300 a nawet 500 minut miesięcznie do całej UE a w Polsce już nie. Aha, tam macie tańsze minutki na Ukrainę, zapomniałem.
Moja taryfa za 8 euro na miecha ma:
– 300min do UE
– 300min w UE do wszystkich w UE
-nolimit tel/sms w UE do wszystkich w Italii
– nolimit tel/sms w Italii do wszystkich w Italii
– 200GB w 4G/5G w Italii
– 13.7GB w UE

I to wszystko za około 41zł …
Gdy kupiłem kartę Plusa w Polsce a potem użyłem jej kilka razy w roamingu a na koniec dzwoniłem sobie do Polski z Włoch to już po 3 tygodniach dostałem sms z ostrzeżeniem, że wykorzystuję roaming w trybie nieuczciwego użytkowania i że od tej pory minuty nolimit do Polski nie będą obowiązywać. Zaczęło się naliczanie 0.29zł za minutę. Wy chuje spierdolone!
Tylko w te wakacje wydzwoniłem z terenu Polski około 14oo minut do Italii używając włoską kartę sim w roamingu. Nigdy mi minut nielimitowanych nikt nie wyłączył.

Jebać ten nadwiślański syf!
Epoka kredy pod każdym względem.

11
4
Pokaż komentarze (3)

Komentarze do "Prawdziwa Polska!"

  1. chujowiczu! zarabiaj z kluu.pl, bez działalności gospodarczej, konto automatycznie weryfikowane
  2. Coś z tą ludnością Italii cie poniosło chyba

    1

    0
    Odpowiedz
  3. Chciałbym. Włochów 75, reszta jakieś bydło. Liczba rośnie. Szacują że za 20 lat co trzeci na włoskich ulicach będzie przybyszem spoza UE. Jest wzrost narodzin o 750% lecz to liczba narodzin w rodzinach spoza UE.

    0

    0
    Odpowiedz
  4. Pretensje do Solorza proszzzz

    0

    0
    Odpowiedz

Armwrestling

Są tego fanatycy, ale uważam osobiście, że to najbardziej pojebana dyscyplina sportu. Bardzo łatwo o kontuzje, nierzadko zdarzają się złamania. Najgorsze jest to, że zawsze np. w barze gdy idę ze znajomymi, to zawsze po kilku głębszych jakiegoś rozpiera energia i chęć zabłyśnięcia przed wytapetowaną dziunią no i do mnie gadają: dawaj, co wymiękasz itp. Nie no kurwa sorry, ale ja po pierwsze kontroluję swoje zachowanie po wypiciu a po drugie nie mam zamiaru pokazywać co to nie ja i później leczyć ból barku.

5
3
Pokaż komentarze (3)

Komentarze do "Armwrestling"

  1. chujowiczu! zarabiaj z kluu.pl, bez działalności gospodarczej, konto automatycznie weryfikowane
  2. Popierdolony sport do granic możliwości. Wystarczy, że ktoś ma o połowę krótszą łapę od ciebie i już ma 80% przewagi.

    0

    0
    Odpowiedz
  3. Ziom, nadgarstki i mięsień ramienno-promieniowy trzeba ostro ćwiczyć. Chuj ci z wielkiego bica i trica, jak przedramię i nadgarstek jest jak z waty.

    0

    0
    Odpowiedz
  4. A co złego jest w zmierzeniu się na rękę? Wstydem nie jest przegrać. Wstydem jest nie podjąć wyzwania. To dlatego mówi się o nas, polskich facetach że pizdy z nas…

    0

    0
    Odpowiedz

Zdupomówcy jebani!

Kilka dni z pomocą różnych mechanizmów poszukiwania (Linux Gentoo + różne rodzaje wyszukiwarek) próbowałem potwierdzić prawdziwość wielu internetowych wpisów. Chujnia, wykop, pudelki, wkurw, kafeterie i masa innych gówien.
I wiecie co?
94,67% mi wyszło.
Na celowniku tylko – aktualnie kończący się już – tydzień.
Zabrakło mi słów na komentarz.

95,67% hitów to ssaki z palucha nie mające poparcia w niczym. Po prostu kit/mit.

2
3
Pokaż komentarze (3)

Komentarze do "Zdupomówcy jebani!"

  1. chujowiczu! zarabiaj z kluu.pl, bez działalności gospodarczej, konto automatycznie weryfikowane
  2. O czym ty kurwa pierdolisz?!?

    1

    0
    Odpowiedz
  3. Buhahaha, a twój wysryw to pewnie w tych pozostałych 5,33%. Albo 4,33% bo taki tuman jak ty nie może się zdecydować.

    0

    0
    Odpowiedz
  4. Szukałeś potwierdzenia nie tam gdzie trzeba.

    0

    0
    Odpowiedz

Kaczyński dzkś w Sejmie poinformował o swoim odejściu.

W TVP cisza a reszta aż się z radości zagotowała. Nikt pewnie Kaczyńskiemu nie uwierzył, już raz odchodził. Ciekawe, czy kolejna zapodana data będzie prawdziwą. Jak myślicie, wyrobi się on z ujebaniem Polski na amen do maja i na serio odejdzie na emeryturę?
A kto wtedy na prezydenta za rok?

6
8
Pokaż komentarze (3)

Komentarze do "Kaczyński dzkś w Sejmie poinformował o swoim odejściu."

  1. chujowiczu! zarabiaj z kluu.pl, bez działalności gospodarczej, konto automatycznie weryfikowane
  2. Nie ma z czego się cieszyć, bo jak mówi przysłowie „Po złym panie gorszy nastanie”.

    2

    0
    Odpowiedz
  3. Nasi sejmersi sa super.Kocham ogladac obrady sejmu .Lepsze to niz przynudne filmidla i inne durne sprawy.Kaczynski spi,Donek ma polewke total a.Holownia dyryguje nieszczesnymi poslami.

    1

    1
    Odpowiedz
    1. Oglądaj gejowskie porno . Lepsze to niż te obrady.
      Ksiądz Proboszcz
      Bóg z tobą .

      0

      1
      Odpowiedz

Podali już podwyżki od nowego roku…

Paliwo ponoć +7,41%
Na dodatek prąd 18,81% i woda o aż 27,51%. Dane wykopane na rzeczpospolitej.
Ciekawe, co jeszcze pójdzie w górę.
Pewnie fajki, na bank fajki i żywność.

9
10
Pokaż komentarze (6)

Komentarze do "Podali już podwyżki od nowego roku…"

  1. chujowiczu! zarabiaj z kluu.pl, bez działalności gospodarczej, konto automatycznie weryfikowane
  2. Nic nowego…

    0

    0
    Odpowiedz
  3. I co? Dalej. ***** *** ???
    Tak se wybraliście…

    3

    0
    Odpowiedz
  4. Co ty pierodlisz a woda powinna być droższa bo się kończy

    0

    0
    Odpowiedz
  5. Wszystko pójdzie w górę i to znacznie.
    Chodzi o to, żeby głupich gojów wystrzyc do gołej skóry a potem mogą zdechnąć tylko żeby oddali wcześniej wszystko czego się dorobili.
    Mało to czeka chętnych „osadników” za wschodnią granicą i na wzgórzach Golan?

    0

    2
    Odpowiedz
  6. Goju, podwyżki i bezrobocie swoją drogą, ale czy przygotowałeś hajsik na autko elektryczne, docieplenie swojej nory, pompę ciepła i fotowoltaikę? To są twoje must have na najbliższe lata jeśli chcesz mieszkać i się przemieszczać. Klaus Schwab

    4

    2
    Odpowiedz
    1. Będą podnosić aż wojsko się nie zbuntuje. Wtedy poczują smak pały na komisariacie. Wystarczy tylko to i ich nie ma. Jak pyłek na wietrze.

      0

      0
      Odpowiedz

Do Polski wchodzi 6G. Nareszcie…

Huawei i Alcatel ogłosili, że razem będą budować od podstaw sieć 6G dla 2 nowych, niezależnych sieci komórkowych.
Poerwszą poznaliśmy już rok temu, ma być nią narodowy operator PL-TELEKOM, który już na starcie swojej działalności w maju 2024 obejmie 94% terytorium Polski zasięgiem LTE kategorii 21. Ponoć, TELEKOM chce gwarantować każdemu Polakowi internet mobilny z prędkością od 400Mb/s z naciskiem na wyraz „od”.
Oj będzie się działo, albowiem w grudniu 2024 wystartuje pierwsza w Polsce sieć 6G i zostaną zniesione koszty rozmów międzynarodowych oraz limitu na internet w całej UE. Proponowana przez Telekom stawka zryczałtowana to równowartość 18 euro za internet 4G i 6G bez limitów prędkości i danych. Do tego bezpłatne rozmowy przy użyciu VoO6G oraz VoLTE z całą UE. Oj będzie się działo.

Kończy się koncesja sieci Orange i najprawdopodobniej na jej miejsce wejdzie Telekom lecz bedzie to nowa sieć od podstaw. Nowa numeracja, nowe logo, nowy zarząd i wszystko inne. Od Orange mają zostać przejęci abonenci oraz infrastruktura sieci 5G. Telekom nie był zainteresowany przejęciem sieci 2G, 3G oraz 4G uznając te infrastrukturę za prehistoryczną niewartą rozwoju.

6
4
Pokaż komentarze (4)

Komentarze do "Do Polski wchodzi 6G. Nareszcie…"

  1. chujowiczu! zarabiaj z kluu.pl, bez działalności gospodarczej, konto automatycznie weryfikowane
  2. No i chuj z tego? Będzie śmigać Polska bezgotówkowa, CBDC, kontrola dronami + kamerami z rozpoznawaniem twarzy połączonym z social score i UBI. Będą śmigać paszporty szczepionkowe w każdym punkcie kraju i rozpoznawanie aut spalinowych wjeżdżających do „stref czystego transportu”. A także będzie rozpoznawanie wywrotowców palących drewnem w kominkach zamiast prądem z niemieckich i francuskich elektrowni. Co wy kurwa i gdzie robicie na tym necie, że się spuszczacie z 6G?

    4

    0
    Odpowiedz
  3. Internet rzeczy-wszystko podłączone do netu z człowiekiem włącznie. Smartfon to przeżytek bo na horyzoncie pojawił się już elektroniczny tatuaż na razie w wersji doświadczalnej ale za kilka lat każdemu przypadnie na początku dobrowolnie a później przymusowo. Bez owego tatuażu człowiek nie będzie istniał i ni chuja nic nie kupi, nic nie załatwi w urzędzie, nie dostanie się do lekarza itd.
    Po to jest potrzebne 6G a później pewnie 7G, które obsłuży miliardy ludzi i wszczepione w nich chipy, czujniki od głowy aż do dupy, żeby Big Brother wszystko wiedział o tobie: co myślisz, co jesz i czym srasz.
    Wesoła przyszłość czeka ludzkość.

    4

    0
    Odpowiedz
  4. Może w końcu 100G i nas wymordują

    3

    0
    Odpowiedz
  5. A na chuja to komu? Lepsza jakość rozmów? Szybciej latające smsy? Po chuja się podniecać jakimś gównem, które na nic nie ma wpływu…

    4

    0
    Odpowiedz

Wygrał w totka 1 mln.euro i jebnął na zawał

Właśnie w TV trąbią, ale tej u mnie.
Gość z Bolonii w pn.Italii wygrał w tocia 1.000.000 euro, po odjęciu podatku szedł odebrać w banku 870 tysięcy euro i wyjebał ze świata na zawał dosłownie przed kasą w banku. Szczęściarz jak chuj. To trzeba mieć farta, milion euro + na wieki spokój.

Od dziś to mój idol.

17
2
Pokaż komentarze (5)

Komentarze do "Wygrał w totka 1 mln.euro i jebnął na zawał"

  1. chujowiczu! zarabiaj z kluu.pl, bez działalności gospodarczej, konto automatycznie weryfikowane
  2. Ile u nas w Polsce płaci się podatku od wygranego miliona? Wie ktoś?

    0

    0
    Odpowiedz
  3. Zaszczepiony

    0

    0
    Odpowiedz
  4. Poszalałby po chuju z tą niecałą dużą Bańką euro w Bolonii, która zdaje się jest droższa od Rzymu… to i pierdolnął…. –_–

    A moim idolem jest Krzysiek Kolumb, to był jebaka, a nie jakieś kurwa leszcze pod krawatem w aluminiowo-szklanych wnętrzach.

    0

    0
    Odpowiedz
    1. Krzysiek prawiczek , ten co na chujni pisał ?. Ale masz idola…

      0

      0
      Odpowiedz
  5. Może jebnął, bo się dowiedział, że choć na start został ojebany na 130 tysięcy, to na tym nie koniec. Jego 870 tysięcy zostało przez ostatnie kilka lat ojebane o połowę przez inflację. Pozostałe 435 tysięcy byłoby dalej jebanie na VAT przy każdym zakupie, w chuj wysoką akcyzę to tu, to tam, i w chuj mniej lub bardziej poukrywanych podatków. I finalnie zostałoby mu z 300 tysięcy, jeśli nie uwzględniamy stagnacji gospodarczej, której by pewnie nie było w normalnym kapitalistycznym świecie. Za te 300 tysięcy wyjebałby auto spalinowe i piec gazowy w domu. Kupiłby auto elektryczne, panele i pompę ciepła. No i wyszedłby na zero, a zarobiliby politycy i korporacje. Dowiedział się, że wygrał milion i mu to zajebali. I jebnął.

    3

    0
    Odpowiedz

epety

Przyszedlem ostatnio na przystanek. Padał deszcz, wiec wszyscy byli uciśnięci pod wiatą. I oczywiście znalazl sie delikwent co se pomyślał że skoro nie powoduje smrodu to mu wolno. Wyciąga ten pedalski długopis i zaczyna sie tym zaciągać. Każdy ma przed nosem kurwa dym. Kilka metrów obok (poza wiatą) grupka prawdziwych palaczy z papierosem w dloni. Jebac epety. Co z tego ze nie smierdzi jak powoduje tumany dymu powodowane najczesciej przez zjebana mlodziez. Zabronic tego gowna

20
2
Pokaż komentarze (6)

Komentarze do "epety"

  1. chujowiczu! zarabiaj z kluu.pl, bez działalności gospodarczej, konto automatycznie weryfikowane
  2. Też nie lubię tego ścierwa.

    2

    0
    Odpowiedz
  3. Byłem świadkiem jak stara baba paliła na przystanku dokładnie pod piktogramem zabraniającym palenia. Stare kurwisko dymiło i miało w dupie innych oczekujących. Podjechała policja więc kurwisko zgasiło peta pod butem.
    Pan policjant przyjebał jej 2 mandaty, jeden za palenie na przystanku a drugi za zaśmiecanie chodnika petem.
    I dobrze starej kurwie, która nie liczyła się z innymi pasażerami czekającymi na busa.

    1

    0
    Odpowiedz
    1. Jak można wykazywać się taką bezsilnością i czekać w takiej sytuacji na policję. Działamy tak jak służba graniczna sto lat temu bez względu na wiek i płeć pacjenta:
      1. Komunikat werbalny
      2. Lep ostrzegawczy
      3. Lep właściwy.

      Z Panem Bogiem.

      1

      0
      Odpowiedz
  4. O kurwa, znak czasów. Nie spóźnia ci się okres od stresu i tego podtopienia w parze? Pięknie was urobili. Teraz można wszystkiego zakazać i opodatkować, wykorzystując podziały społeczne i fakt, że niemal każdemu wszystko przeszkadza. Obecną normą wolności jest przeświadczenie, że jeśli ja czegoś nie robię lub nie lubię, to należy tego zakazać, by całkowicie, w 100% mnie od tego uchronić. Nie palę tytoniu? To kurwa cała planeta ma nie palić, bo gdzieś mógłby musnąć mnie w nozdrza jakiś dymek i dostanę raka. A w ogóle od tego są pożary, emisja CO2 i wysokie składki zdrowotne. Dobra, zamiast śmierdzącego fajka zapalił bezzapachowego parowca. O kurwa – też źle, bo to pedalska moda, a w ogóle nie wiadomo, czy mi nie zaszkodzi.

    0

    0
    Odpowiedz
  5. Najgorzej jest, gdy jakaś ładna laska pali elektroniczne. Nie, nie chodzi mi o jej zdrowie. Po prostu przyciągając go do ust, wygląda jakby robiła komuś loda (patrzący wyobraża sobie, że jemu). Przy tradycyjnych papierosach jest inaczej, bo nie utrzymałaby chuja dwoma palcami. Dlatego widząc laską palącą e-papierosa, chcę mi się walić chuja. Zwłaszcza jeśli e-chuj jest gruby, a nie jakiś długopisik czy pendrive. Ostatnio widziałem taką, ale wytrzymałem. Co z tego? Za rogiem inna laska jadła banana. Weź teraz znajdź kurwa krzaki, żeby nikt nie widział, jak walisz. Liści już coraz mniej.

    4

    0
    Odpowiedz
    1. A na księdza Proboszcza Bolesława, miałbyś ochotę ?

      0

      1
      Odpowiedz
50 poprzednich wpisów: Policzyłem trochę. | Ale się nazapierdalałem w tym tygodniu, wnioskuję o urlop. | O biedzie w Polsce powiadacie? | Pizza | Mąż Polak do żony Polki... | Prawie jak świnie... | Ludzi którzy myślą że bogatym ludzi coś z nieba spada | Likwidacja słowa "agrafka" | 04.01.2024 r. Łódź Scenografia Michał Wiśniewski | POLPSYCHOFILIA... | Aleksandra K. Wiśniewska | Okres półtrwania | Świat skurwysynów... | Edging | Disney+ robi z was idiotów | Ukryte hobby i zainteresowania | Zyciowe problemy | Wkurwia mnie ludzka niewola... | Kobiety w świecie sportów motorowych | Zmiennicy czyli dupcę po kimś... | Jestem tajnym współpracownikiem Służby Bezpieczeństwa o pseudonimie "Kondon" | Shit, mój nick którego używam w internecie pisząc na poważne tematy wyświetla się w Google | Stadionowe świnie | Jebany nikiel | Szukam telefonów dla pracowników i za chwilę wuj mnie yebnie! | My też dupcymy... | Całego kombiaka zapchali ... kawą! | Przestańcie wreszcie pierdolić na Afrykę rasistowskie ku...wy! | Ukraina katem niepodległości Polski | Pani psycholog idzie do Sądu... | Kto jest wrogiem Polski...? (bis) | Przeżywanie, że coś się stało. | Olaboga żona mnie już nie daje! | Życzliwie donoszę... | ochota na sex z siostra | art.Mowa nienawiści | Trzeci smutny epizod w życiu | Twój post trafił do moderatora i czeka na zatwierdzenie... | Co Polacy mają, mogą i muszą? | PedigreePal vs Turystyczna | Ćwoki komórkowe... | Sranie po KFC | Czystki P.I.S. tuż przed wyborami a potem co? | Wnioskuję za płatnym tlenem i podatkiem chodnikowym! | Inflacja + stopy% vs mr.cukierro | Jebać jehowych | ryzyko przy waleniu konia | Spirala Ulama | Adamowi Bondarowi przypadnie w udziale rola posprzątanie chlewu po Ziobrze