Wysokie koszty życia

Większość ludzi jest zachwycona poziomem życia na zachodzie. Tam wszystko jest tańsze i ludzie zarabiają więcej. Niestety nie każdy wie, że po II wojnie światowej w Europie zachodniej został wprowadzony plan Marshalla, który miał za zadanie odbudować kraje zniszczone przez wojnę.
Polska będąc pod wpływami ZSRR nie skorzystała z planu Marshalla i niestety skutki tego widać do dziś.
Ale w obecnej sytuacji jaką mamy w Europie, można by było szybko nadrobić te stracone kilkadziesiąt lat komunizmu.

Otóż wystarczyłoby tylko obniżyć koszty życia w Polsce, aby każdego człowieka, który uczciwie pracuje było stać na utrzymanie siebie i swojej rodziny na godnym poziomie.

Ja nie cierpię płacić dużo za wszystko. A niestety każdego dnia płacę bardzo dużo pieniędzy nieodpowiedzialnym politykom poprzez podatki za każdą usługę i za każdy nabyty towar.
To nie jest przyjemne oddawać 30% ceny za zakupiony towar państwu. Wolałbym oddać te 30% przedsiębiorcy, który oferuje mi ten towar, aby następnym razem zrobił jeszcze lepsze towary. A niestety biedny przedsiębiorca oddaje państwu w podatku dochodowym od firmy i od osób fizycznych bardzo dużo pieniędzy, zamiast zainwestować w swoją firmę i dać większe wynagrodzenia pracownikom.

Pozdrawiam mam nadzieję, że w przyszłości te koszty życia będą zdecydowanie niższe.

105
26

Komentarze do "Wysokie koszty życia"

 1. chujowiczu! zarabiaj z kluu.pl, bez działalności gospodarczej, konto automatycznie weryfikowane
 2. Pracujesz – Twój dochód jest opodatkowany, Kupujesz w sklepie – też płacisz VAT. To jest złodziejstwo, państwo ździera podwójnie. Skoro zapracowałem na chleb i oddałem daninę tym draniom przy korycie to czemu kupując ten chleb robię to powtórnie?

  18

  0
  Odpowiedz
 3. Aleś to wszystko policzył. No, no, no…

  0

  2
  Odpowiedz
 4. Ponieważ znasz się na ekonomii jak wilk na gwiazdach, po prostu zaproponuję ci coś za co zapłacisz bardzo niedużo swoich pieniędzy. Tak niedużo, że nawet podatek w tej cenie będzie na tyle mały, że żadnemu – nawet najbardziej nieodpowiedzialnemu politykowi – nie wystarczy na choćby pół wacika. Kup zegarek, taki zegarek z takim niebieskim podświetleniem wyświetlacza.

  Bardzo bym chciał, żeby podatki (oj, kolego, dużo więcej tego jest niż te twoje 30%) trafiły do mojej kieszeni i żebym w przyszłości mógł dzięki temu zrobić jeszcze lepszy zegarek z takim niebieskim podświetleniem wyświetlacza. Jednak jestem nieco pierdolnięty, bo jak mało kto nad Wisłą rozliczam uczciwie wszystkie zusy, srusy, vaty, sraty i opłaty.

  3

  1
  Odpowiedz
  1. Patałachu, prawidłowe powiedzenie brzmi:…jak świnia na gwiazdach. Wynika to z tego, że świnia nie jest w stanie podnieść głowy na tyle wysoko, żeby spojrzeć w niebo. Dlatego gwiazd nigdy nie ogląda. Może za to obejrzeć Twój popierdolony zegarek z niebieskim (ale chujowe!) podświetleniem.

   0

   1
   Odpowiedz
 5. „A niestety biedny przedsiębiorca oddaje państwu w podatku dochodowym od firmy i od osób fizycznych bardzo dużo pieniędzy, zamiast zainwestować w swoją firmę i dać większe wynagrodzenia pracownikom.”
  Utopia. Generalnie przedsiębiorcy robią wszystko, żeby nie zapłacić podatku dochodowego. Jeśli wypracują zysk to owszem inwestują w firmę (przeważnie w sprzęt), ale pracownikowi większego wynagrodzenia nie dają. Najniższa krajowa to luksus, bo niechętnie dają też umowę o pracę. A na urlopy to najlepiej nie chodzić. Nic nie chcieć, tylko zapierniczać po 10-12 godzin dziennie.
  Człowiek człowiekowi…
  A podatki jakieś płacić trzeba. To mam nadzieję chyba rozumiesz?? Zgadzam się, że system podatkowy w polszy jest wadliwy, nawet bardzo. Stąd te ceny towarów i usług, nieadekwatne do naszych zarobków.
  Księgowa z biura rachunkowego.

  6

  0
  Odpowiedz
  1. „Utopia. Generalnie przedsiębiorcy robią wszystko, żeby nie zapłacić podatku dochodowego. Jeśli wypracują zysk to owszem inwestują w firmę (przeważnie w sprzęt), ale pracownikowi większego wynagrodzenia nie dają.”

   No nie jest tak, patałachu płci odmiennej. Jak inwestują w firmę i ona się rozwija to, po pierwsze, wraz z rozwojem potrzebuje więcej pracowników, a po drugie, poszerza się jej lista współpracujących z nią firm i one też potrzebują pracowników. Tym samym spada bezrobocie a co za tym idzie poprawiają się płace i warunki pracy. Porównaj sobie dzisiejsze warunki pracy i płacy do tych z czasów, gdy było u nas 25%+ bezrobocia. /Mesio

   PS. VAT wprowadzono i utrzymuje się z jednego powodu, patałachy -za dobrze się zarabia na karuzelach vatowskich. To, co głosi Mateuszek posrany o likwidacji przekrętów na VAT, to pic na wodę dla baranów. Karuzele VAT można upierdolić jednym ruchem -poprzez całkowite zniesienie VAT-u (niech będzie wyższy podatek dochodowy, państwo swoje wtedy i tak dostanie). Ale nikt tego nie zrobi, bo klika ciągnąca dziesiątki miliardów z lewego VAT-u nie ma tego w interesie i takie Mateuszki muszą być temu posłuszne. Złapią dla picu jakąś płotkę i interes kręci się dalej.

   3

   0
   Odpowiedz
 6. „Otóż wystarczyłoby tylko obniżyć koszty życia w Polsce, aby każdego człowieka, który uczciwie pracuje było stać na utrzymanie siebie i swojej rodziny na godnym poziomie.”

  Patrzajta, patałachy, jaki geniusz ekonomii się nam trafił… Witamy, witamy… I zapraszamy do naszego Łódzkiego Wydziału Fabrycznego, gdzie -jak nikt inny w Cebulandii- (po wpłaceniu trzech stówek wpisowego i podpisaniu kontraktu) zadbamy o to, by obniżyć twoje koszty życia. U nas nauczysz się gospodarować 8 setkami rzuconym (abo czasami i nie…) na miesiąc.

  Głąbie, jak nie masz o czymś pojęcia, to posłuchaj mądrego powiedzenia o tym, że lepiej jest siedzieć w kącie, udając kretyna, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. Bo bredzisz od rzeczy (począwszy od tego, że to plan Marshalla zapewnił Zachodniej Europie dobrobyt) -takie brednie to możesz przy obalanej z wujkiem Gienkiem na cioci imieninach flaszce pierdolić, zajmując się jak to polactwo-cebulactwo ma w zwyczaju „wielko polytyko”.

  „Ja nie cierpię płacić dużo za wszystko.”

  To jest typowe dla cebulactwa w tym kraju. Chciałoby się mieć coś porządnego, ale płacić za to już nie… Przeca się (burakowi) należy, nie? A najlepiej jakby dali za darmo i jeszcze cmoknęli w środek dupy (z języczkiem), prawda? No właśnie…

  A chuja ci się należy cebulaku. Należy ci się tyle, ile za to zapłaciłeś. I naucz się tego, to może w końcu te twoje zasrane zwoje zaczną ci pracować. I jak widać na twoim przykładzie nie plan Marshalla dał Zach. Europie dobrobyt (nie był też jedynym źródłem finansowania) tylko brak takiej komunistyczno-cebulackiej mentalności jaką masz ty i tobie podobni (a tego syfu jest u nas 90%). Jak się tego pozbędziemy, to będzie normalnie i nawet kasy z Zachodu nie będzie potrzeba do tego pożyczać. Czyli chcesz by było lepiej? Idź się utop wraz z całą rodziną, najlepiej zaciukawszy wcześniej sąsiada o podobnej do ciebie mentalności. Albo morda w kubeł, grzecznie zapierdalać (nie myśląc za dużo o rzeczach, na których się nie znasz) i nie bulgotać.

  „A niestety każdego dnia płacę bardzo dużo pieniędzy nieodpowiedzialnym politykom poprzez podatki za każdą usługę i za każdy nabyty towar.”

  A kto jest temu winien, jak nie taki cebulak jak ty i tobie podobni? W końcu kto sobie takich polityków wybrał, jak nie taki niedomyty plebs jak ty? A wybrałeś, bo ci naobiecywali cudów, za które nie będziesz musiał bulić, a przeca ty tak nie lubisz bulić… a najlepiej by było za darmo i pocałowali w dupę, nie?
  To do kogo, kurwa, głąbie, pretensje?

  „A niestety biedny przedsiębiorca oddaje państwu w podatku dochodowym od firmy i od osób fizycznych bardzo dużo pieniędzy, zamiast (…)”

  A przez kogo oddaje, jak nie przez takich cebulaków jak ty, którzy domagają się by było za darmo bo się ci przeca należy „żyć na godnym poziomie”? No więc masz, coś chciał i sobie wybrał. To: 1. na co kurwa narzekasz? i 2. do kogo pretensje?

  „Pozdrawiam mam nadzieję, że w przyszłości te koszty życia będą zdecydowanie niższe.”

  Będą tylko wtedy, gdy taki motłoch jak ty dojdzie do wniosku, że tak mu źle (80% świata chciało by tak żyć… cebulactwo jest za głupie by zrozumieć i docenić, nie mówiąc o tym, by przyczyniać się do wzrostu poziomu życia), że trzeba zrobić kolejną rewolucję. A gdy pył opadnie i przypadkiem swołocz taka jak ty nie będzie gryzła ziemi (rewolucja pożera swoje dzieci), to zaiste koszty życia ci się obniżą… Do sowieckich z czasów wielkiego głodu. Pasi?

  Poniał coś z tego? A zresztą nie ma znaczenia, czyś zrozumiał…, pokłoń się tylko patałachu i won, bo Panu twojemu szkoda klawiatury strzępić i się denerwować. Szkoda by Mu było nawet starych butów, by cię kopnąć w dupę. Jedyne co, to nie wypowiadaj się o rzeczach, o których nie masz pojęcia. Nie dość, że kretyna z siebie robisz, to szkodzisz innym, robiąc im wodę z mózgu i przyczyniajac się do plenienia się cebulactwa. Wy -tacy jak ty- jesteście jak chwasty. /Mesio

  PS. A zmieniwszy temat na przyjemniejszy i nieco nostalgiczny… Patałachy znacie? To posłuchajcie… 🙂
  www. youtube. com/watch?v=eMruOBlyU4Q

  2

  3
  Odpowiedz
 7. Optymalizowałeś kiedyś koszty własne?

  2

  0
  Odpowiedz
 8. Uhm… obniżyć koszty życia… wiem, że w tym kraju kradną na potęgę, ale to nie jest takie proste. Plan Marshala.. co ma piernik do wiatraka.. Duzo jeszcze czasu przed toba, Kolego…

  1

  0
  Odpowiedz
 9. Nie masz pojęcia o ekonomii,jak 98% cebulowego narodu i pierdolisz kocopoły ,jak potłuczony. „Koszty życia zdecydowanie niższe”.Hahahahaha! Ty wiesz ,w ogóle, co to znaczy i co ma na to wpływ?

  7

  6
  Odpowiedz
  1. Tacy „znaffcy” ekonomii a w kraju dalej chujnia i bida. Autor powiedział bardzo ogólnikowo, możliwe że to brak wiedzy lub weny do rozpisania się. Ale jak można usprawiedliwiać nędzę w kraju? Co, ma się bogatych partyjnych rodziców? Hahahahaha! Debil..

   3

   4
   Odpowiedz
   1. „Ale jak można usprawiedliwiać nędzę w kraju?”

    Czemuś biedny? Boś głupi. I tyle, patałachu. To naprawdę jest jedyny powód w dzisiejszych czasach.

    No, można do tego powodu dorzucić jeszcze lenistwo. /Mesio

    PS. I nie ma tu nędzy. Nędza to jest gdzieś w Somalii czy w Mozambiku. Po prostu apetyt urósł od dobrobytu i dodatkowo w oczy kłuje, że inni mają jeszcze lepiej…

    0

    2
    Odpowiedz
 10. W korporacyjno-kapitalistycznej rzeczywistości nie ma nic za darmo albo nawet pół darmo. Chyba, że splesnialy chleb, śmierdząca, skażona woda z bajora i życie w klicie na kredycie przypominajacej bardziej barak niż dom, z grubą locha mającą pretensje o wszystko i bandą bachorow mającą Cię gdzieś, a i to jeszcze nie bardzo. Alternatywą może być jedynie powolne zdychanie
  w samotności, w tym samym baraku, o suchym chlebie i wodzie, bez lochy jak Cię nie stać, ze slepiami wpatrzonymi w telepudlo, korporacyjny szczurze. Tak więc albo posłusznie przyginasz karku i jebiesz w pocie czoła od rana do świtu na panów swoich, albo idź się powiesić. 😉

  1

  1
  Odpowiedz
 11. Nie zgadzam się z autorem, przecież każdy zdrowo myślący człowiek wie,że lepiej podwyzszac podatki , ale wspierac patriotyzm, na pewno wszyscy młodzi zostaną wtedy w Polsce. Po co komu niskie koszty życia? ;/ Polacy muszą nauczyć się jak żyć w ciężkich warunkach, kąpać sie w zimnej wodzie (najlepiej po starym) to hartuje nasz silny charakter, no i na koniec najlepszym wyjsciem byłoby opuszczenie EU, tak zwany POL exit, wypowiedzenie wojny Ukrainie i odbicie Lwowa, a na głowę państwa wybranie wielkego wodza Kim Kwak Una, albo Korw dzong Ila .

  1

  1
  Odpowiedz