Chce opisać pewna sytuację a mianowicie bylem świadkiem jak ktoś za 325 zł tak 325 polskich cebulionow mało co nie skakał z rękami do drugiej sporo starszej osoby. Generalnie nie mam tutaj ochoty rozpisywać co się tam dokładnie wydarzyło natomiast sam fakt że ludzie jeszcze w tym czasie potrafią być takimi skurwysynami za parę złotych mnie zwyczajnie odraza. Dopowiem że te osoby czerpią korzyści z tej biednej staruszki i to znaczne. A za 3 stówy mało się nie zesrali że złości. Gardzę takimi skurwysynami. Co wy myślicie? Byliście świadkami podobnych sytuacji? W sumie w pracy jak ktoś ma złotówkę/na godzinę więcej od kogoś to też afera się robi… Mi jest po prostu wstyd za takie zachowanie, gardzę i brzydzę się takimi osobami. Takim gnojom nawet gdybym miał kasy jak lodu a oni byli w potrzebie to bym nie pomógł.
Kategoria: Bez kategorii
jego ekscelencja D.Trump to wzór cnot
2026-05-20 18:07Ludzie nie rozumieją ze D.Trump to najwyższy wzór cnot do którego wszyscy powinni dążyć. Chłop zarobił od chuja miliardów dolarów, ruchał kogo popadnie, próbowali go zniszczyć w sądach a ten 2 raz prezydentem został i co? Kurwa powiem wam to jest taka potęga ze aż mi kutanga drgnęła.
Biedaki mnie drażnią
2026-05-20 18:07Te skurwiałe biedaki wszystkiego mi zazdroszczą. Na ten przykład jeżdżę Bentleyem za 951 tysięcy polskich nowych złotych i sasiad mi go przerysował kluczem. Lakier perła (doplata 76 tysięcy).
Potem dalej, zazdroszczą mi kobiety że ma duze cycki naturalnie i nie obwisłe. Stare putnie zazdroszczą. Jebac ich.
A że ja zarabiam średnio 100 tysięcy polskich nowych złotych miesięcznie to z rodziny nie mogą wytrzymać tego.
Jebac biedaków.
(Admin):
Szczęść Boże, Mesiu! Nowa Chujnia będzie szukała porządnych inwestorów. Będziemy robili własnego Chujo-coina na Uniswapie czy co tam ten Zaorski pierdoli. Liczę na Twoje wsparcie finansowe – zrobimy sobie spotkanie akcjonariuszy, policzymy zyski z reklam, będzie na dziwki, pegazusy i inne niezbędne rzeczy! 🙂
Brzydkie i co za tym idzie niezachęcające do poznawania systemy. Mniej intuicyjne też. Nieciekawy trend
2026-05-20 17:49A nieciekawy też z tego powodu, że jak ktoś większy coś takiego wprowadzi to interfejsy w wykonaniu kogoś innego (lub motywy do tych obecnych) też wyglądają w podobny sposób.
Gusta mi się zmieniły po czasie, bo kiedyś wolałem tzw. „Frutiger Aero” (choć nie jestem tego taki do końca pewny, bo może czasem warto się „przełączyć”), a przez chwilę nawet „monochromatyczne piktogramy z mocnym blurem”.
Nawet jeśli coś kiedyś nie było za ładne to przynajmniej miało jakiś styl.
Ostatni MS Office jaki ładnie wyglądał to z 2010 i 2011r.
Nowsze: jak się chcę za to zabrać to się czuję jakbym wykonywał jakiś przykry obowiązek.
Do czasu tzw. płaskiego interfejsu motywy w systemach i programach wyglądały dość dobrze, a wyglądałyby jeszcze lepiej
gdyby nie unifikowali wyglądu na komputerze z tym co jest na urządzeniach mobilnych.
Jasny motyw kiedyś nie był tworzony tak, że ostatecznie „raził w oczy”, a raczej był trochę ciemniejszy.
Cukierkowy interfejs Aqua, który na początku może zachwyca, ale z czasem pewnie przeszkadza, w szczytowej formie jest wg mnie w Mac OS X Mavericks.
Byłby jeszcze lepszy gdyby nie usunęli strzałek z paska przewijania.
Pasek przewijania powinien być zawsze widoczny NA KOMPUTERACH, strzałki mogą się pojawiać po najechaniu.
Teraz wolę szare interfejsy, prawie żadnych przezroczystości z rozmyciem, choć gdzieniegdzie mogą się zdarzyć.
Monochromatyczne ikony nawet dobrze się z takim komponują, tylko mam na myśli takie które wyglądają jak zarys czegoś, stworzone tylko z jednego koloru (czarnego) i w których tło nie istnieje (jest zupełnie przezroczyste), „takie proste SVG”.
Kiedyś się w duchu śmiałem z telefoników z prostą klawiaturą (np. dlatego, że miałem go z pełną), ale na pewno teraz docenić je mogę mogę za to, że to na nich wyświetlane nie było takie brzydkie i banalne w porównaniu do tego jest teraz w prawie każdym urządzeniu.
(Admin): Przyznam Ci się, chociaż bardzo się wstydzę… że czasami mam tak, że wchodzę na tę stronę i napierdalam przycisk odśwież, aby sprawdzić, czy ktoś nie napisał nowego komentarza albo posta… i tak w kółko…co kilka godzin…klikam go i klikam jak popierdolony…oczywiscie to bedzie zaraz zautomatyzowane…ale teraz myślę sobie, że przycisk F5 to najlepszy system UI, jaki istnieje, gdy Chujnia jest w adresie przeglądarki.
Litewka
2026-05-19 00:17Ja pierdole ludzie czy wy widzicie co sie dzieje w tym kraju?! Łukasz Litewka nie zyje, młody chłop, poseł z takim poparciem co naprawde pomagał ludziom i zwierzetom, a oni nam wmawiaja ze to zwykły przypadek?! No jasne, jedzie sobie prawidłowo na rowerze w Dąbrowie i nagle taranuje go czołowo jakis dziadek w mitsubishi bo rzekomo zasnął za kierownicą. No przeciez to jest jakis ponury żart!! Wszyscy naokoło w mediach mówią, nawet w Uwadze TVN znajomi tego kierowcy sie wypowiadali, ze chłop juz wczesniej jezdził jak jakis wariat i ludzie sie bali z nim wsiadac do auta. Idealny słup do czarnej roboty! Przeciez sfingowanie wypadku drogowego to jest najstarszy trik swiata zeby kogos usunac i nie zostawic sladów dla prokuratury. Litewka był niewygodny, działał poza tymi ich chorymi układami partyjnymi i nagle ginie w biały dzien na prostej drodze. A wiecie co jest w tym wszystkim najgorsze? Sąd go wypuscił na wolnosc!! Zabił posła na sejm Rzeczypospolitej i chodzi sobie po wolnosci bez zadnego dozoru, kompletnie nic, zero aresztu! Przeciez to jest jakas jawna kpina i plucie nam w twarz, jakby ktos z góry rozłozył nad tym wszystkim parasol ochronny zeby sprawa ucichła. Ja sie pytam, czy ktos w ogóle sprawdził bilingi tego kierowcy i jego GPS z telefonu przed wypadkiem?! Czy ten facet jechał prosto do pracy, czy moze od paru godzin krązył w kółko po tej ulicy i czekał na konkretnego rowerzyste az pojawi sie na horyzoncie, no bo ile mozna wierzyc w takie bajki o nagłym zasłabnieciu?!
To na inną okazję. NetBSD
2026-05-19 00:16Gość od NetBSD.
Rozumiem, że na egzotyczne platformy można coś próbować.
Mam procek x86_64.
Po co miałbym się zainteresować NetBSD skoro jest np. FreeBSD, na którego jest więcej sterowników?
Poza tym pewne rozwiązania chcę widzieć jak najprościej, od tego mam Linuksa, od dawna wiem, że nie taki trudny 😉
Wzajemna niechęć, prowokacje, nie będę pisał z jakiej strony
2026-05-17 23:19Opisywał też nie będę, ani komentował.
Myślę, że powinniśmy mieć podobne podejście do niektórych spraw, a niektóre niektóre sprawy rozwiązać, załatwić.
Szkoda psuć wieloletnie relacje.
Choć w tej chwili wydaje mi się to mało prawdopodobne, to nie można powiedzieć, że jest to niemożliwe, że Rosja kiedyś „zeche więcej”.
Wzajemna niechęć – to jest naprawdę bardzo nieodpowiedni czas.
Przepraszam każdego jeśli kiedyś zabrzmiałem niemile, niechętnie lub wrogo.
Czy mnie boli to nie powiem, ale
2026-05-17 23:19Wpisy typu: „mam 20 lat i zmarnowane życie”, „mam 26 lat i zmarnowane życie”,
albo narzekanie gościa po 30 r. ż., byłego studenta który pisał, że jest prawiczkiem i to go trapi…
Kiedy wreszcie nauczycie się mieć wywalone?
Kiedy zrozumiecie, że ludzie… nie są wcale w niczym lepsi od Was??
Bo jaki jest ich wkład w cokolwiek poza reprodukcją?
Wyróżniają się jakimiś szczególnymi cechami?
Stworzyli jakieś miejsca pracy, rozwiązali jakiś problem na świecie (może: poza zawodem)?
Bo myślę, że nie.
Zastanawia mnie ile takich „problemów” jest spowodowane tym, że macie konto na portalach społecznościowych i obserwujecie na nim życie innych (często na pokaz…).
Ostatni raz formatuję pendrajwa „windowsowym” systemem plików
2026-05-17 23:19Jak będzie trzeba to wtedy zrobię wyjątek.
NTFS, Fat32, exFat.
Nie można używać znaków: !? i paru innych (na ext4 i ogólnie innych linuksowych, uniksowych da się to zrobić bez problemu).
Ntfs-3g nie wszędzie jest zaimplementowany, na pewno nie w live Fedory której teraz użyłem.
Moim małym marzeniem jest by system Windows zniknął.
Chyba dość już M$ się nachapał, przygasił konkurencję (często lepszą w pewnych dziedzinach), wciskał swoje (często gorsze) gorsze produkty, a do tego zepsuł swoje oprogramowanie.
Tu na razie jest ściernisko
2026-05-15 23:02ale będzie San Francisco
A tam gdzie to kretowisko
Będzie stał mój bank
Admin, nie zamieniaj serca w twardy głaz,
przyjdź znów do nas,
as-as-as…
(Admin):
Hej! Jeszcze zyje…Po ponad półtora roku przerwy wypadałoby coś napisać…
Byłem za wielką wodą, tworząc systemy AI, ale wreszcie wróciłem do domu. (Banka na AI powoli zaczyna pekać) Chujo-Bot i generowanie grafik tymczasowo wyłączone – musimy przygotować grunt pod to, co nadchodzi.
Możecie dawać wpisy i komentarze na stronie tylko do sierpnia… Potem we wrześniu robimy lock i odpalamy nową wersję! Czeka nas transfer domeny i totalny restart. Jak to mówią: tu na razie jest ściernisko, ale będzie San Francisco!
Wiem… wiem… ja też za Wami tęskniłem. Szykujcie się na wrzesień 2026. Będzie głośno!
Ciekawe, ilu z Was jeszcze tutaj zagląda… Dla najwierniejszych fanów, którzy przetrwali tę ciszę, mam coś specjalnego. Pierwszy sygnał tego, co nadchodzi.
Wpadajcie tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=NUT8y1yzGIw
Chujnia.pl – wracamy do gry.
