Kryzys wiary

Wkurwia mnie, że Kościół jest traktowany tak, jakby rozdawali tam przepustki do życia wiecznego, że wierni są tak zajebiście bezkrytyczni, ślepo przyjmujący to, co ksiądz im powie swym niemal świętym głosem z ambony, że nie zauważają patologii i dramatu jaki się w nim (czyt. w Kościele) dzieje. Przypomina mi to jakąś jebniętą sektę, która przyjmuje tylko podporządkowanie.

62
80

Komentarze do "Kryzys wiary"

 1. chujowiczu! zarabiaj z kluu.pl, bez działalności gospodarczej, konto automatycznie weryfikowane
 2. Nie tak głośno, bo cię spalą na stosie.

  1

  0
  Odpowiedz
 3. Kościół to nie ksiądz. Ja mam wszystko i dopiero w wieku 34 lat zacząłem być w kościele. Co możesz zaproponować innego niż wiara i bycie w kościele w dzisiejszym świecie bez wartości? Przemyśl to. Pozdrawiam.

  0

  1
  Odpowiedz
 4. weź młotek i walnij się w główkę bo na głowę już za późno!

  0

  0
  Odpowiedz
 5. ooooo teraz dopiero sie obudziłes !!!!! hahahh człowieku kościół niczym sie nie rózni od innej wiary kazdy wierzy w co chce tylko ze u nas sie piętnuje inne religie nazywajac je sektami a prawda jest taka ze wierz w co chcesz mozesz nawet siedziec na kiblu i sie modlic ,bo to ty sie modlisz do boga a nie księciulek za ciebie opowadajac ci co powiedział jego boss jednym słowem daj pieniądza !!!

  0

  0
  Odpowiedz
 6. yyy ale przecież kościół tzw. rzymskokatolicki to jest sekta, kościół chrześcijański jedynie ma coś wspólnego z prawdziwą wiarą i bogiem.

  0

  0
  Odpowiedz
 7. Najdziwniejsze jest to, że najwięcej o kościele mówią ludzie, którzy najmniej o nim wiedzą (kissmeplum)

  0

  1
  Odpowiedz
 8. Dlatego właśnie ja od dawna tę sektę nazywam wprost: ślepowiercami. Jak to, „Kościół to nie ksiądz”? Kościół jako organizację tworzą przecież ludzie, księża właśnie, a ci w znacznej większości przypadków są tak dalecy jak to tylko możliwe od tego wszystkiego, czego wymagają od swoich wiernych „owieczek”. Cóż, trudno wyznawać boga, który pozwala, aby reprezentowali go tacy ludzie i taka organizacja, samemu nic nie robiąc, ale słabi ludzie bez wiary nie dadzą sobie rady, więc niech mają.

  0

  0
  Odpowiedz
 9. Katole! Zainteresujcie się tym co pisze w Biblii, a nie tym co ksiądz mówi!

  0

  0
  Odpowiedz
 10. To chyba tylko twoja babcia i inne moherowe berety są ślepo zapatrzone w kościół. U mnie wśród znajomych jak ktoś usłyszy słowo kościół albo ksionc, to taką okrutną beke sobie z tego robi, że to sie w pale nie mieści. A sam w kościele ostatnio 3 lata temu byłem…

  0

  0
  Odpowiedz
 11. Och, jakimś optymizmem wieje od tych postów. Ksiądz zły, ksiądz dobry, reprezentuje kościół mniej bardziej… to wszystko jest zupełnie nieważne. Wszystkie religie cały ten „jeden bóg” biorą się z lęku przed śmiercią i poczucia niesprawiedliwości. Bardzo to bolesne (również dla mnie), ale świat po prostu jest niesprawiedliwy i nikt nas po śmierci nie będzie rozliczać. Po śmierci po prostu nas nie będzie i tyle. Będziemy gdzieś w pamięci ludzi, których spotkamy, ale oni też umrą i tak to się wszystko kiedyś skończy. Nie uzurpuję sobie tym samym prawa do określania siebie mianem inteligentniejszego czy odważniejszego, ale myślę że wiele osób – w tym również tych odwróconych od kościoła – stara się podświadomie nie myślec o tym jak bardzo mamy przejebane, a za bardzo skupia się na grzeszkach duchownych.

  1

  0
  Odpowiedz
 12. Kościół tworzą nie tylko księża ale też zwykli świeccy.. większośc ludzi mówiac ze Kosciół to sekta, patrzy tylko na otoczkę, to co najbardziej widac – księży, a nie na wiarę w człowieku…Urodzilismy się w Polsce, większość z nas to nalezy jeszcze do koscioła rzmskokatolickiego. Gdybysmy urodzili sie w Indiach pewnie wyznawalibysmy hinduizm bo to wyznawali by nasi rodzice. Twierdzisz ze inne religie to tez sekty? bo podporządkowują sie tez roznym prawom ? W Kosciele dzieja sie rozne rzeczy, tak jak i w innych wyznaniach.. jestesmy tylko ludzmi ale nie mozemy byc slepi na zło. wierze w kościół jako ludzi, którzy oddaja cześć Bogu,w ktorego wierza a nie innym ludziom.

  0

  0
  Odpowiedz