Świńska sprawa

Wkurwia mnie roszczeniowa postawa rolników – producentów trzody. Ponieważ znaleziono dwa padłe dziki, Rosja nałożyła embargo na wieprzowinę z Polski. I słusznie zrobiła – to po pierwsze. A po drugie – teraz za pieniądze podatników ma się odbyć skup niesprzedanej wieprzowiny od rolników. Jęczą oni, jakie to straty ponieśli, bo w odpowiednim czasie nie sprzedali mięsa. Noż kurwa, a ja jestem producentem pizzy. Jak nie sprzedam wyrobów na rynku, to państwo też odkupi ode mnie niesprzedany towar? Chujnia i 17 tysi ton śrutu.

58
88

Komentarze do "Świńska sprawa"

 1. chujowiczu! zarabiaj z kluu.pl, bez działalności gospodarczej, konto automatycznie weryfikowane
 2. Rację masz w zupełności.Zauważ jednak,że chuje handlujący wieprzowiną to dopiero złodzieje.Na ekonomii się nie znam.Proste rozumowanie podpowiada jednak,że jeżeli rynek jest przesycony jakimś towarem to powinien on być tańszy.A tu ni chuja,nie potaniało ani centa.

  0

  1
  Odpowiedz
 3. Jesteś chuju jakimś fetyszystą,że tak się jarasz stopami???

  0

  0
  Odpowiedz
 4. chuj mnie to obchodzi

  0

  0
  Odpowiedz
 5. Z nimi już tak jest. Jeżeli w danym roku pogoda była zbyt ładna, zaraz jęczą, że im wysuszyło uprawy – i domagają się odszkodowań od państwa (czyli od całej reszty nie-rolniczej części Polski), tak jakby dobra pogoda była winą tegoż państwa. Kiedy znowu innym razem zbyt często padało, też jęczą – tym razem z powodu zalanych upraw. I dawaj im odszkodowanie, bo im się przecież „należy”. Całą tę wieś powinno się wyrugować, to relikt średniowiecza, a zamiast roszczeniowych rolasów zbudować szklarnie, nawet miliardy takowych, które dzięki słonecznemu lub sztucznemu oświetleniu będą dawać płody cały rok, za dużo mniejsze koszty i bez jęczenia. A jeśli o roszczenia chodzi, rolasy nie są jedyni: zwróć uwagę też na powodzian, których rok w rok zalewa, ale przecież żadnemu z tych ciołków ani przyjdzie do głowy wynieść się z terenów nomen omen ZALEWOWYCH, zwróć uwagę na nauczycieli, którym wiecznie mało mimo setek podwyżek, na górników, lekarzy, policjantów albo tych rodziców niepełnosprawnych dzieci. Wszystkim daj. Powinno się takich rozstrzeliwać bez sądu, jak tylko wyciągną łapska do państwa.

  0

  1
  Odpowiedz
 6. Nie wiesz kurwa baranie nawet co mówisz, nic nie wiesz jakie idą tego konsekwencje..

  0

  0
  Odpowiedz
 7. Kurwa. Te dziki przyjechały ze wschodu. Po czym nasz wspaniały rząd żeby się wykazać przed UE zrobił wielkie halo i strefę ochronną na pół kraju. To jest Polska nadgorliwość… Trzeba było te dziki zakopać i było by po sprawie… W PL nie ma afrykańskiego pomoru świń, więc za jaki chuj mają cierpieć nic nie winni rolnicy?

  0

  0
  Odpowiedz
 8. A nie przyszło ci do głowy picusiu, skąd nagle u polskich i litewskich dzików wzięła się choroba mająca rodowód w afryce? Świnie to nie ptaki i nie potrzebują zimować w ciepłych krajach. Pomijając fakt że wyżej wymieniona choroba jest obojętna dla organizmu ludzkiego, trzeba powiedzieć że embarga nakładane są nie w trosce o konsumentów, ale głównym celem tych poczynań jest podporządkowanie sobie rynku i wymuszenie odpowiedniej uległości w następnych negocjacjach. Kiedyś były wojny, dzisiaj w erze globalizacji i powiązań gospodarczych mamy takie właśnie elementy nacisku politycznego jak sankcje i embargo.

  0

  0
  Odpowiedz
 9. zgoda w 200% kiedyś rolnik był chudy jak moja była żona dzisiaj jest tak wypasiony że po polu już nie chodzi tylko jeżdzi traktorem za 700.000 tysięcy ,biedacy

  0

  0
  Odpowiedz
 10. wieśniaki zawsze będą miały mało dupy tak im urosły że po polu nie chodzą tylko jeżdżą traktorami za 700.000 zł
  jarek

  0

  0
  Odpowiedz
 11. Tu autor.
  Do @4 i do @1. Widzę, że Panowie dokładnie wiedzą, o co chodzi.
  Do @2. Bękarcie, chyba wątki ci się pojebały, o stopach jest kilka pozycji niżej.
  Do @5. Od razu widać, że jesteś oszołomem-urzędasem zatrudnionym w budżetówce i myślisz tak, jak ci władza kazała.

  0

  1
  Odpowiedz
 12. Skoro autor jest takim mądry, niech jedzie na wieś zapierdalać! Siedzi taki w bloku, na niczym się nie zna i wszystko komentuje.Śrut ci w oko pajacu.

  1

  0
  Odpowiedz
 13. Jesteś tępy i tyle. Zakaz sprzedaży ze strefy buforowej oznacza po prostu bankructwo. Poza tym tajemnicą poliszynela jest to, że pomór to choroba polityczna. Ogromne przeceny tucznika wykorzystali natychmiast pośrednicy oraz zakłady mięsne, które napchały magazyny mrożonymi tuszami. Embargo jest tylko pozorne. Mięso jedzie do Rosji jak uprzednio. nie było powodów do dramatycznej przeceny. W Niemczech maja chorobę Aujaszkiego(w sumie to samo co pomór). Tam nikt nie myśli o żadnej strefie. Świnie jadą do Polski. Słusznie walczą nasi rolnicy, ponieważ są dymani ze wszystkich stron. I na koniec. A kiełbasa na talerzu ci smakuje kmiocie?

  1

  0
  Odpowiedz
 14. Nie sądziłam że istnieją tacy głupi ludzie… To się odbije kochanie na nas wszystkich, utraty pracy, brak pieniędzy, płacenia podatków- to sprawi że poziom życia w Polsce znowu się pogorszy

  0

  0
  Odpowiedz
 15. Do 7: rób doktorat oszołomie. Do 11 – sam se chuju jedź!

  0

  0
  Odpowiedz
 16. Ty kurwa debilu przecież to wina rządu że się mieszali w sprawie ukrainy a przecież chuj nas ukraina powinna obchodzic i skoro to wina ich to niech to kupują żebyś miał co wpierdalac jak cię stać z zasiłku a nie tu o jakiś pomor świń chodzi to co nie szkodliwe, a ty kurwa cięciu mieszkasz w kartonie i pojęcia nie masz pedałe zajebany

  0

  0
  Odpowiedz
 17. Gdyby nie rolnicy to byś wpierdalał tekturę i popijał wodą, i nie miał byś większości produktów do swojej pizdcy, no chyba że wolisz jakieś chińskie plastikowe żarcie…

  1

  0
  Odpowiedz
 18. Widzę, że komentuje głównie BURACTWO oderwane od pługa. Kmioty, obsraliście się ze strachu, że komornik zabierze wam traktory za 700 tysięcy sztuka? A chuj wam w dupę, pedały zajebane! Rosja powinna wam jeszcze nałożyć embargo na mleko, wołowinę i na cebulę, wsioki.

  0

  1
  Odpowiedz
 19. Nie opuszczą ani grosza skurwysyny.
  Od rządu będą kasę ciągać a cen ni chuja nie obniżą. W okolicy mamy ogórki a ja mam sad z jabłkami. Jak mi nie schodziły to obniżyłem ceny i poszło wszystko ale sąsiedzi ni chuja cen na ogórki nie obniżyli i kurwa co? – doły pokopali i wszystko do ziemi wjebali a potem taka kurwa pazerna jedna z drugą dotacji chce. Widzieliście w telewizji jakim sprzętem się obstawili biedni hodowcy? Jak ktoś ma chociaż odrobinę pojęcia to niech sobie zobaczy na stronach ze sprzętem rolniczym ile to kurwa kosztowało. Pazerność i cwaniactwo w typowym polskim wykonaniu.

  0

  0
  Odpowiedz
 20. eee, 15-tka, możesz mi wydłubać rodzyny z dupy, cebulaku dymany

  0

  0
  Odpowiedz
 21. Gdyby kilku frajerów z pułtuskiem na czele nie darło ryja Ukraina Ukraina która tak na marginesie ma nas centralnie w DUPIE nie było by żadnego embarga a i ropa oraz gaz od przyszłego roku nie drożał co na 100% będzie miało miejsce.

  0

  0
  Odpowiedz
 22. Co Ty pieprzysz? Człowieku, weź się zastanów, jakie chore dziki, Rosja szuka pretekstu,żeby Polakom dokopać za wtrącanie się do Ukrainy, a Ty uważasz to dobrze?

  0

  0
  Odpowiedz