Biznes

Otworzyłem ostatnio biznes z kumplem – polega on na jeździe samochodem w nocy (odwozimy znajomych z imprez i przywozimy im browary itp.) czyli logicznie rzecz ujmując zabieramy tzw. „pacjentów” taksówkom (psychoterapia na kółkach :D), co nie jest do końca prawdą, bo znamy naszych „pacjentów” i jakieś 80-90% nie wsiadłoby do taksówki dla zasady). Po prostu nie przepadają za chamskimi i nieuczciwymi „złotówami – złymi taksówkarzami”). Problem polega jednak na tym, że ci frajerzy kablują nas na policję (a policja ślepo im wierzy) i, powiedzmy że się nam odgrażają – jak ostatnio wyszedłem z samochodu to sobie taki jeden mruczał do kolegi „jak dostanie strzała to się zegnie” (a było to skierowane na 99% do mnie). Nie boję się tych frajerów, ale mam nadzieję, że nasze samochody będą zdrowe. Oby nie dowiedzieli się gdzie mieszkamy…

40
50

Komentarze do "Biznes"

 1. chujowiczu! zarabiaj z kluu.pl, bez działalności gospodarczej, konto automatycznie weryfikowane
 2. Dobrze robicie! Sam często wolę zapłacić za benzynę znajomym niż bulić za samo trzaśnięcie drzwiami 5zł…

  0

  0
  Odpowiedz
 3. Olej im,jak robisz to dla znajomych to nie jest biznes w kwestii prawa i mogą ci skoczyć.Woź bejsbola na przednim siedzeniu to więcej złotówy pyskować nie będą.

  0

  0
  Odpowiedz
 4. dojedziemy cie – taksówkarz;)

  0

  0
  Odpowiedz
 5. Pewnie ty na ich miejscu też byś się wkurwiał. Oni muszą chociażby płacić podatki i dzielić się hajsem z korporacjami.

  0

  0
  Odpowiedz
 6. Widać że prości, zwykli ludzie tu wchodzą. Znam się na prawie i nie będę tu polemizowł kim jestem itp. bo to nie potwierdzi tutaj mojej autentyczności więc jest nie znaczące. Nie wiesz, co się w takich sytuacjach podejmuje? Zbiera się dowdy takich działań, od świadków zdarzeń np: osób które, również podzielają twój pogląd, przypadkowych osób. Lub będąc sam w podobnej sytuacji. Po zebaraniu odpowiedniej ilości dowodów kieruje się sprawę do Prokuratury Rejonowej lub na Policję (uprzedzam-lepiej od razu do Prokuratury, Policji nigdy” nie chce się pracować), a następnie do Sądu Rejonowego. Dowody można zbierać na różne sposoby. Choćby nagrywć-rejestrować rozmowy z świadkai zdarzeń np: osób, które podzielają twój pogląd. Lub sam będąc w podobnej sytuacji. To o czym piszesz, jeśli Cię dobrze zrozumiałem to podlega choćby pod: spisek i namowa do przęstępstwa. To jest oczewiście karalne. Ale, nie ma tutaj za bardzo o czym tak polemizować, ponieważ każde złożone fałszywe zeznanie na Policję jest jak najbardziej przestępstwem, więc nie wiem z czym masz aż tak poważny problem. Problem, a raczej wina leży tu po stronie Policji, która powinna w takich sytuacjach podejmować działanie. Ale im, w takich sytuacjach zwyczajnie się nie chce, dlatego o niczym Cię nie informują i pobłażają przestępstwu dosłownie dziejącym się na ich oczach. Nie używam tutaj formalnego języka gdyż uważam to za nie konieczne. Sądze że dzięki temu będzie Ci to łatwiej zrozumieć. Pamiętaj o tym że każde fałszywe zgłoszenie na Policję możesz zgłosić jako przestępstwo i to już na miejscu zdarzenia. Tuż po wezwaniu na komisariat w celu wyjaśnienia. Pamiętaj aby się od tego nie odżegnywać. Rejestracja rozmowy bez zgody i wiedzy rejestrowanego w celu ujawnienia przestępstwa nie jest przestępstwem – nie wszyscy o tym wiedzą. Jeżeli obawiasz się dalszych szykan, lub z tego co rozumiem jeszcze większych szykan z strony podejrzanych: jako akt zemsty” po twoich zgłoszeniach, to pamiętaj o tym co najważniejsze. To jest państwo prawa i nikt nie ma prawa Cie tutaj straszyć lub Ci grozić albo nastawać na twoje zdrowie/życie (twój majątek) itp. Takie działania są przestępstwem. Pamiętaj że podejrzani, o których piszesz zgodnie z twoimi zeznaniami dopuścili się już przestępstwa i możesz to zgłosić. Za fałszywe zeznanie można zostać pozbawionym wolności, nawet wcześniej nie będąc karanym. Nie będę polemizował w jakich przedziałach czasu, bo każde przestępstwo odnosi się do danej sytuacji.

  0

  0
  Odpowiedz
 7. @5 – dzięki. Jak coś znowu odjebią to zrobię sajgon :).

  0

  0
  Odpowiedz