Brawa dla Grecji

W Tv informują, że Grecja ma długi 300 miliardów euro i ten kraj jest bankrutem!!!! Nie mają 1,5 miliarda euro na spłatę kredytów a to ułamek ich długów. Mogą wyjść ze strefy euro na własną rękę i nie spłacić długu nigdy. Gospodarka leży ludzie nie mają na życie, kryzys i bieda. Nie chcą więcej wyrzeczeń i oddawać pożyczek, ogólnie katastrofa narodowa europejska i państwowa. Bieda i nędza bo cięcia gotówki, ludzie żyją za 60euro na dzień tj.240zł Ceny jak w Polsce współczuję jak można żyć za 240zł dziennie. Najniższa krajowa w Grecji to już 4000zł. A teraz ode mnie o prężnym kraju nad Wisłą. Nasze Polskie długi to 306 miliardów euro większe niż Grecji. Najniższa krajowa to 1200zł na miesiąc (300euro)Od stycznia do marca dług Polski zagraniczny wzrósł o 16miliardów euro. Lekko widać miliard euro na województwo. Nie wiem jak u Was ale ja u siebie nie widze nic za miliard euro aby coś zrobiono. Dla porównania dodam. Za komuny był sekretarz PZPR Gierek zrobił długi Polski 23mld dolarów i wybudował 570 fabryk. To było 9 procent PKB kraju w tamtych czasach. Teraz sprzedano wszystkie fabryki i nie ma nic z tego. Do tego zrobiono długi 306 miliardów euro a dług Polski to już 40 procent PKB Nic nie wybudowano a zrobiono długi i sprzedano co było. Grecy chociaż mają swoje domy i dobre auta i mają tyle na tydzień co Polak na miesiąc. Nie mają fabryk swoich samochodów, samolotów, dźwigów, koparek, nawet zegarków jak Polacy ale mogą nabijać i śmiać z biednych Polaków. Dodam, że dług publiczny Polski to już nie miliardy ale bilion złotych. Brawa dla Greków, że stawia się Unii. To od początku było oszustwo.

73
59

Komentarze do "Brawa dla Grecji"

 1. tego Ci trzeba:
 2. Jeśli jeden kraj wyłamie się z eurokołchozu to za nim pójdą następne,a to nie jest usraelowi,izraelowi i jego marionetkom z niemiec i wielkiej brytani na rękę,a więc dopuszczą się do obalenia rządu greckiego metodą ala majdan-srajdan lub będą dążyli do wojny i destabilizacji,w każdym razie razie zrobią wszystko aby nie stracić swoich wpływów i nie zaprzepaśćić imperialistycznych marzeń do władzy nad światem

  0

  0
  Odpowiedz
 3. Bilion złotych to może jest jawnie po machlojkach przy liczeniu długu, żeby tylko biliona nie przebił (i tak przebił). Realny wynosi kilka-kilkanaście bilionów. Na tym właśnie opiera się ten złodziejski, system bankowy. Na kreacji długu i w konsekwencji do doprowadzania wojen o długi i spłaty lub kupnie sprzętu zadłużając państwo. Kiedyś był to obszar może państwa, miasta, zależnie od rozwoju, a pieniądz był oparty na złocie. Pożyczyłeś 1050 dukatów, musiałeś oddać 1300. Musiałeś więc zarobić to w jakiś sposób i tak też było. Drenaż był ograniczony, trochę jak system naczyń połączonch. Potem ktoś wymyślił, że przecież można robić kwity na złoto, zamiast dawać złoto, a potem raz na zawsze zniesiono parytet złota. W rezultacie drenaż kasy jest nieograniczony. Gdyby była ograniczona ilość złota, najwyżej nikt nie miałby złota, a całe złoto miałaby tylko jedna osoba. Teraz są cyferki i je spłać, nieograniczone pompowanie. Niemożliwe jest spłacenie długów, kiedy takowy przypierdala o 16mld euro co 3 miesiące. Co więcej dług świata jest kilka razy większy niż światowe PKB. A Grecy robią zdecydowanie słusznie, bogate społeczeństwo to bogate i dobre państwo. Plan wydojenia pozostałych państw i granie na ich własnych długach, żeby przypadkiem cała waluta się nie rozjebała to dobra taktyka, przynajmniej czasowo. Jeśli każdy by napożyczał i nie oddawał, system by upadł i ten ktoś stojący na czele systemu bankowego, już nie mógłby bić nieograniczonej forsy, chyba że wywołanoby kolejną wojnę światową. Wszystko toczy się o to, gdzie będzie najwięcej długu i kogo będzie można obwinić, bo nikt tego nie spłaci.

  0

  0
  Odpowiedz
 4. Korwin mike w jednym ze swoich wykladow ladnie wypunktowal dlaczego tak a nie inaczej jest w Grecji.
  Grek to rozleniwiony czlowiek ktory zyje sobie w luxusach na kredyt itp… Pan Janusz przytoczyl dobre argumenty ktorych nie pamietam teraz ale porownal Grecje do Polski I obraz byl mniej wiecej taki jak przedstawil autor powyzszej chujni.

  To jest kurwa niepojete ze Polak to zajebiscie pracowity czlowiek, inteligentny, wyksztalcony, sprytny z polotem i ambicja…dlaczego taka chujnia jest w Polsce, dlaczego????

  Jestesmy nieuczciwi i zawsze oszukujemy wlasnych rodakow?

  0

  0
  Odpowiedz
 5. A czy lubisz porównanie „inni maja gorzej” jak się mówi o polsce? Nie! Tak samo grecy, nie lubią porównania do biedniejszych krajów

  0

  0
  Odpowiedz
 6. Hellas, Hellas! Oni swoje przetrwonili, ale jestem dumny, że stawiają się, zwłaszcza szwabom, którym wydaje się, że znowu rządzą jewropą. Dosyć! Mam nadzieję, że w referendum Grecy osrają gówno zwane unią jewropejską i będą pierwszym narodem, który przyczyni się do rozpierdolenia tego syfu w pizdu, tego królestwa pederastów, liberalizmu i panoszącego się kapitalizmu… Wiecie, że w Grecji działa prawdziwa partia komunistyczna? Nie jakieś pedalskie soft gówno, tylko KKE, otwarcie głosząca marksizm, walkę klas, konieczność obalenia kapitalizmu i odbudowy gospodarki planowej, państwa socjalistycznego. Dlatego burżuazja tak nienawidzi Grecji.

  0

  0
  Odpowiedz
 7. „Może kiedyś się doczekamy, że tu w Warszawie, będzie drugi Budapeszt”. AVE PREZES

  0

  0
  Odpowiedz
 8. Grecja… oni wszyscy tam popierdoleni

  0

  0
  Odpowiedz
 9. Brawa to się należą, ale dla Rosji. Wszyscy do okoła niby ją jebią, a oni sobie z nich jaja robią.

  0

  0
  Odpowiedz
 10. Mail nr 9. Szanowny Komentatorze. Zgadzam sie z Toba w zupelnosci. Twoj punkt widzenia pokrywa sie z moim w zupelnosci. Moze doczekamy sie innej rzeczywistosci jeszcze za naszego jakze krotkiego zycia, tak jak to przedstawiles. Mocno sciskam Twoja prawice, mysle, ze bardzo wielu ma podobny poglad na te sprawe.

  0

  0
  Odpowiedz
 11. Nie dokarmiać bezdomnych

  0

  0
  Odpowiedz
 12. Rób doktorat

  0

  0
  Odpowiedz
 13. Dotychczas miałem 17 tysi netto miesięcznie, ale ma stara sczyściła mi konto i żeby przeżyć, to ja, pan wasz Mesio, muszę dawać dupy za tależ zupy :'(

  0

  0
  Odpowiedz
 14. Brawo? Za co? Dostali na kredyt na 320 miliardów euro na dogodnych warunkach spłaty, z możliwością przyszłościowej restrukturyzacji długu, ale tylko pod warunkiem że przeprowadzą reformy. A te chuje przeżarły kasę, reform nie zrobiły, i teraz są obrażeni, że ktoś chce zwrotu hajsu. A durne Polaki Cebulaki jeszcze biją brawo, ja pierdole, co za naród.

  0

  0
  Odpowiedz
 15. W pełni zgadzam się z Autorem komentarza nr 9. Brawo Grecja! Oj żeby Polacy potrafili tak stawiać się wszystkim i walczyć o swoje, zamiast nadstawiać dupę każdemu rządowi zza Odry.

  0

  0
  Odpowiedz