Pierdolone studia

Wkurwia mnie to, że każdy idzie na studia. Rozumiem kurwa, że idą na nie ludzie inteligentni, posiadający jakąś wiedzę i pasję, ale nie osoby, który ledwo zdają maturę. Nie mogę zrozumieć tego, że na niegdyś prestiżowe uczelnie jak Uniwersytet Jagielloński czy Wrocławski na niektóre kierunki dostaje się KAŻDY!!! Dlaczego nie zmniejszyć ilości miejsc na niektórych kierunkach? Kolejną sprawą są gówniane kierunki, tak naprawdę nikomu nie potrzebne. Miejsc na na nich jest w chuj, ludzie idą na nie i zostają bezrobotnymi. Następna sprawa to długość trwania studiów. Zastanawia mnie fakt dlaczego studia trwają 5 lat?? Na niektórych kierunkach jest to naprawdę pojebany pomysł. Niektórzy znajomi studiują te 5 lat, a tak naprawdę niewiele się uczą, niektórzy biorą 2 kierunki, bo tyle mają czasu. Dlaczego Kulturoznawstwo czy Wzornictwo trwa 5 lat? Kolejna sprawa to przedmioty w ogóle niezwiązane z kierunkiem. Po co nam jebią tyle teorii, a brak praktyki. Co do samych studentów to przez niski poziom są tam w większości lenie. Idąc się pouczyć do lektorium czy biblioteki zazwyczaj jestem sam, bo większość siedzi albo na kompie albo imprezują, chyba że jest wtedy sesja to wszyscy spinają dupy i się uczą.

81
63

Komentarze do "Pierdolone studia"

  1. chujowiczu! zarabiaj z kluu.pl, bez działalności gospodarczej, konto automatycznie weryfikowane
  2. Pewnie jesteś rudy

    1

    1
    Odpowiedz
  3. Myślisz że tylko Ty akurat jesteś inteligenty a reszta to tępa masa? Człowieku, więcej ogłady. Masz sporo racji ale zbyt postronnej. Nie mierz ludzi przez pryzmat studiów, bo z tym na prawdę różnie bywa.

    0

    1
    Odpowiedz
  4. No i mnie to też wkurwia! Poziom spada bo uczelnie muszą mieć studentów aby mieć kasę, szkoły średnie to samo, w gimnazjach MEN ciągle pierdoli zmiany w podstawach programowych (co uczyć)a w podstawówkach wszyscy mają wszystko w dupie bo i tak dostaną się do gimbazy. Ktoś kiedyś popierdolił tą reformę oświaty i mamy to co mamy!

    1

    0
    Odpowiedz
  5. Jak nie wiesz o co chodzi to chodzi o pieniądze. Obecnie za każdego studenta uczelnia dostaje pieniążki. Im więcej studentów – więcej pieniążków. Poza tym mamy niż demograficzny więc przy tej samej ilości miejsc mamy mniej chętnych na miejsce. By mieć tyle samo studentów trzeba obniżyć wymagania. Dostają się wszyscy. Kierunki bez sensu? Są po to by ludzie, którzy są nie do końca zorientowani co chcą robić też poszli na studia. A nóż kiedyś ten kierunek da im przyszłość. Albo chociaż papierek. A nawet jeśli nie to zagubiony student to i tak kasa dla uczelni. Dlaczego 5 lat? Im dłużej masz studenta tym dłużej masz z niego zysk. Po co dużo teorii? Bo jest tańsza niż praktyka. Po co dużo przedmiotów bez sensu , które nie przydają się na kierunku? Bo masz profesorów na uczelni , którzy jeszcze nie dożyli emerytury a w tym się specjalizują. Więc pozwala im się prowadzić zajęcia – zapychacze, które w sumie są nie potrzebne. Taki to ambaras:)

    1

    0
    Odpowiedz
  6. Jeżeli uświadomimy sobie fakt że 20% ludzkości wytwarza globalnie 80% dóbr a pozostałe 80% populacji wytwarza całą resztę, czyli jedynie 20% brakujące do okrągłego rachunku, to uświadomimy sobie że te gówniane kierunki nigdy nie znikną a nawet będzie ich przybywać i będą się rozwijały i ich obrońcy wszystkim będą wmawiać że są niezwykle potrzebne.

    0

    0
    Odpowiedz
  7. WZORNICTWO!? Człowieku ułomny, wzornictwo jest kierunkiem, który formuje wszystkie produkty wokół Ciebie! Odpierdol się od wzornictwa. Ludzie siedzą po nocach i projektują, żeby mleczko z kartoniczka pięknie się wlewało do Twojej butelki. Pozdrowienia z uczelni technicznej

    1

    0
    Odpowiedz
  8. może dlatego, że mimo iż na studiach większość niczego się nie uczy i nic nich nie wynosi, są one wymagane przy przyjęciu do pracy. w większości ogłoszeń jest wymagane by mieć wykształcenie wyższe, nieważne jakie. dlatego ludzie idą po papier, cóż poradzić.

    0

    0
    Odpowiedz