Pismo Święte

Pewnego razu mój nauczyciel Religii podczas lekcji zainspirował mnie i zacząłem czytać Pismo Święte (nie pamiętam już jak mnie zainspirował ale mniejsza o to). No i raz siedzę sobie w salonie i czytam Biblię czekając na kumpla. W końcu przyszedł i zobaczył mnie czytającego. Nie skomentował tego, ale wydawał się być zdziwiony. Kilka dni później pojechaliśmy na wycieczkę i kiedy tak siedziałem z nim i resztą kumpli na tyłach autobusu to powiedział im, że czytam Pismo Święte i zaczął się śmiać. Wśród normalnych ludzi to by pewnie nikt nie zareagował, lub nawet go ochrzanił za to śmianie się, ale nie moi kumple! Wszyscy od razu na mnie najechali śmiejąc się ze mnie! Uwagi typu „ale kretyn”, „czy ty jesteś głupi?!” itp. A ja się pytam „Co niby w tym jest takiego złego?!”. Wtedy jeden wyskoczył i powiedział „no nic, ale to czytają ludzie, których życie jest bardzo nudne! 50+. Chociaż w sumie twoje życie jest już nudne!” i wszyscy w śmiech. Tego już nawet komentować kurwa nie trzeba! Chujnia z groszkiem i śrut.

83
75

Komentarze do "Pismo Święte"

 1. chujowiczu! zarabiaj z kluu.pl, bez działalności gospodarczej, konto automatycznie weryfikowane
 2. Przecież to sekta stary ogarnij się, wiara w coś czego nie ma jest dla słabych ludzi nie dla takich ciamciowatych jak ty

  0

  1
  Odpowiedz
 3. Wiadomo, każda księga nawet Biblia zawiera błędy/wypaczenia bo pisali ją ludzie na przełomie sporego okresu czasu. A człowiek jest niedoskonały. Nie zmienia to jednak faktu, że analizowanie takiej księgi wymaga ogromnego skupienia i myślenia. Dlatego najlepiej zacząć od podstaw, od wiedzy absolutnie niezbędnej. Z czasem jest coraz lepiej bo człowiek zaczyna kojarzyć pewne fakty, łączyć w logiczną całość. Zwłaszcza, gdy co jakiś czas napotyka na słowa prawdy, które w sposób niepodważalny obalają niektóre fundamentalne praktyki i przekonania jakiejś konkretnej religii. Bo przecież Biblia to nie tylko zbiór suchych faktów z życia apostołów czy ludu izraelskiego. To również m.in. baza jasnych wytycznych i drogowskazów dla człowieka. Biblia uczy jak mamy postępować i jak powinniśmy wierzyć. Ktoś kto posiada już pewną wiedzę z Pisma Świętego ma porównanie i zastanawia się jak to możliwe, że w Biblii czarno na białym napisane jest np. „Nie będziesz miał Bogów cudzych przede Mną” a ludzie nawet ci znający to przykazanie świadomie modlą się do obrazów lub ziemskich przywódców kościoła. Ciężko to pojąć. Ludzie sami sobie zaprzeczają. A to tylko jeden przykład z brzegu. Ta księga czytana ze zrozumieniem uświadamia człowieka i sprawia, że stopniowo zdaje on sobie sprawę z tego w jakiej ciemnocie żyją niektórzy ludzie. A wiedza podana jest dziś na tacy! Jednak mało kto z niej korzysta. Niestety ludzie wolą być karmieni doktrynami swoich przywódców i uprawiać puste tradycje niż prywatnie poszerzać swoją wiedzę utwierdzając się w wierze mającej niezbite źródła. Czy jest to efekt podporządkowania się i strachu przed wychylaniem? a może tak jest wygodniej? Każdy ma swoje powody. A koledzy niech się naśmiewają. Są jeszcze młodzi i wielu rzeczy nie pojmują więc wszelka perswazja wydaje się być nadaremna. Wiadomo każdy był młody i wie jakie są realia i podejście do życia. Liczy się trend, lans i bycie na czasie. Na szczęście kiedyś każdy pozna prawdę. Pytanie tylko, czy człowiek mając wszystko czarno na białym będzie w stanie uwierzyć i uświadomić sobie swoje dotychczasowe błędy.

  0

  0
  Odpowiedz
 4. bo to debile są. lokalni gamonie.

  0

  0
  Odpowiedz
 5. imbecyle Ci twoi koledzy…

  0

  0
  Odpowiedz
 6. Niech tylko zgadnę… gimnazjum? A jeżeli nie, to koledzy są idealnymi przykładami gimbusów – gimbus to nie uczeń gimnazjum, tylko tok myślenia. 😀

  0

  0
  Odpowiedz
 7. Zaraz Cie zjadą wszystko wiedzący 13 letni mędrcy, którzy przeżyli już całe życie : /. Nie rozumiem, jak można się śmiac z czyjejś wiary, to osobista sprawa każdego człowieka i jeżeli ktoś uważa za stosowne komentowac i wysmiewac Twoje życie z takiego powodu, to wygląda na to że we własnym życiu nie znajduje niczego wartego uwagi.

  0

  0
  Odpowiedz
 8. @2. Witamy kocika na chujni.

  0

  0
  Odpowiedz
 9. U mnie w rodzinie dwaj kuzyni mają po 25- 30 lat i mieszkają z dziewczynami i je rżną przed ślubem.Ja mam 21 lat.Też bym dziewczynę wyruchał,oczywiście w prezerwatywie.Prezerwatywy są piękne,kolorowe.Ja jak będę miał żonę,to nasz seks nagram kamerką,tylko dla nas.Będziemy mieli swój film porno.Wkurwia mnie to że kuzyni już ruchali,a ja nie.Ale z drugiej strony jestem młody.Oni już dawno powinni się ożenić.Ja do pierwszego razu muszę wytrwać,walę se konia.No cóż,trzeba sobie radzić.

  0

  0
  Odpowiedz
 10. ale Twoje życie jest nudne!

  0

  0
  Odpowiedz
 11. Odpowiedź do komentarza nr 1:
  To, że mam inne poglądy nie oznacza, że jestem słaby i ciamciowaty, więc to ty się lepiej ogarnij.

  0

  0
  Odpowiedz
 12. czytaj, uwolnij umysł, zwiększ świadomość, przejdź na wyższy stopień gęstości, uwolnij się od niskich potrzeb, otwórz się na świat i materie, pnij się wyżej i w końcu spotkaj boga oraz inne cywilizacje w innych wymiarach.

  0

  0
  Odpowiedz
 13. Albo Bóg albo świat musisz wybrać jedno albo drugie.

  0

  0
  Odpowiedz
 14. Masz kumpli idiotów. Niestety dzisiaj jest tak z większością młodych ludzi. Im bardziej wyśmiejesz i nasrasz na prawdziwe wartości tym są bardziej cool. I nie chodzi mi bynajmniej o biblię czy religię tylko ogólnie. Dzisiaj nawet Cię wyśmieją jak powiesz że jesteś patriotą.

  0

  0
  Odpowiedz
 15. Już lepiej czytać Biblię niż Mein Kampf.

  0

  0
  Odpowiedz
 16. katolicyzm był zawsze prześladowany. idź swoją drogą i nie przejmuj się.

  1 Kor. 2:9

  0

  0
  Odpowiedz
 17. @2 lecz się człowieku, tak trudno zrozumieć żeby n ie kraść i nie zabijać, potrzebujesz do tego jakiejś śmiesznej książki. |Ludzie w 21 wieku nadal wierzą w te brednie o gadającym wężu ? Skoro adam i ewa byli biali to skąd wzieli się murzyni ? azjaci ? DEBILE JESTEŚCIE I TYLE

  0

  0
  Odpowiedz
 18. @2 – nie rozumiem jak można tak jarać się tą książką.

  0

  0
  Odpowiedz
 19. Chłopie nie przejmuj się, też czytam i to nawet w klasie. Owszem uważają mnie za innego ale wg mnie praktykowanie takich pism wymaga dużej dojrzałości, nie rozumiem ludzi którzy się śmieją z takich spraw, owszem nie nawidze Rydzyka i jego stacji radiowych i telewizyjnych ale nie jestem tego przeciwnikiem. Atakowani są przez rząd, owszem emeryci stoją murem, ale nie wolno zabronić komuś wolności słowa! Ludzie no. Rozumiem, jak nie chcesz takich stacji radiowych pism to ich nie czytaj, ale daj to robić innym. Osobiście Ci współczuję kolegów i życzę powodzenia z walka z nimi

  0

  0
  Odpowiedz
 20. Beke tylko kręcili, wrzuć na luz.

  0

  0
  Odpowiedz
 21. Zaciekawilo Cie to po prostu, chcesz mieć swoje zdanie ! Chuj z tymi pojebami, co to za argumenty. Skoro byliście ochrzczeni to chyba warto wiedzieć co nieco ! Bóg i kościół to dwie rożne sprawy. Chuj z nimi, nie wkurzaj sie, bo nie ma o co. Nie jesteś żadnym fanatykiem, to oni sa, bo cie wysmiewaja. Z Jezusa tez sie smieli. Wiec pierdol tych kurwiszczonkow co tylko chuj browar ! Mówi Ci to ateista i kompletny grzesznik i bezboznik. Nosz kurwa pierdol ich i tyle.

  0

  0
  Odpowiedz
 22. Jeżeli chcesz żyć według PŚ to przygotuj się na ostrą jazdę bez trzymanki. Ja się staram i moje życie to nieustanne kopy, ale głód duszy jest zbyt duży żeby odpuścić.

  0

  0
  Odpowiedz
 23. Cóż, Biblia jako taka to momentami nawet mądra księga. Szkoda, że większość tak zwanych „wierzących” żyje z nią w sprzeczności.

  0

  0
  Odpowiedz
 24. #2 Jest to efekt długoletnich działań „oficjalnej” nauki (kościelnej, szkolnej, akademickiej)dykwalifikujących jakiekolwiek próby SAMODZIELNEGO zdobywania wiedzy. Instytucje OFICJALNE, stanowiły zawsze sito, przez które bardzo cieżko było sie przecisnąć ludziom myślącym samodzielnie, niezgodnie z doktryna. Przykładów jest tak wiele, że nawet nie będę przytaczał. Ostatni jaki mi się przypomina to sprawa P. Łągiewki i jego „zderzaka” – EPAR. Od połowy lat 90-ych oficjalna nauka z pianą na pysku zaprzeczała w ogóle ISTNIENIA opisywanych zjawisk. Obecnie, mimo , ze wynalazek (odkrycie ?) znalazło już zastosowanie w zawieszeniu samochodów F-1, Polska nauka w dalszym ciągu powiela stare twierdzenia. I tak na każdym kroku. Maszyna cięzsza od powietrza , nie moze latać – 1903r. W 1904 poleciała.

  0

  0
  Odpowiedz
 25. W leb takich cymbalow. Tez czytam biblie i nie widze w tym nic nadzwyczajnego. Protestancka ale biblia

  0

  0
  Odpowiedz
 26. internet powinien być od 18 lat!!!

  0

  0
  Odpowiedz