Dziecko głoduje, nowy kościół się buduje

Pochodzę z okolic Rzeszowa. Ostatnio miałem okazję odwiedzić rodzinne strony. Miasto jest ładne i zadbane a przy tym nowoczesne, Hotel Rzeszów jest prestiżowy również poza granicami kraju a to już o czymś świadczy. Okolice to piękna górzysta panorama idealna na wakacje dla kogoś z dalekiego miasta. Mam tylko jedno ale. To najbardziej zakatoliczone miasto w Polsce. Dosłownie na każdym jebanym rogu wzdłuż i wszerz stoi kościół, kapliczka, pomniki Wojtyłów nie Wojtyłów, Św. Franciszków itd. jakby to był jakiś pierdolony skansen albo Watykan. Ktoś oczywiście może mi zwrócić uwagę, żebym się cieszył że to nie Islam, ale mowa tu o estetyce. Jeżeli czegoś jest za dużo to ma się do czynienia z nadgorliwością, która według przysłowia jest gorsza od faszyzmu. Świadczy to o niczym innym jak tylko wybujałym ego i usilnej próbie udowodnienia innym swoich racji rodem z wieców Radia Maryja. Jestem pewien że gdyby lokalne władze, administracja czy klechowstwo które się tam rozpanoszyło i rozepchało z łokciami miało tylko taką sposobność to sami by wprowadzili szariat. Jeśli ktoś nie wierzy niech poczyta o raporcie Ryana, według którego Kościół tuszował pedofilię w Irlandii przez kilkadziesiąt lat w sierocińcach i zakonach. Kolejną rzeczą która mnie w tym wszystkim najbardziej śmieszy jest to, że ten ich bóg (piszę z małej litery bo jestem osobą niewierzącą) wcale nie potrzebuje żadnych pomników ani budynków a katolstwo stawia mu je jak grzyby po deszczu żeby naciągać ludzi zamiast budować hospicja i domy starości, czym bardziej przysłużyli by się społeczeństwu. Jeśli mi ktoś nie wierzy że wiara = ciemnota i że religijność koreluje z niedokształceniem i zubożeniem społeczeństwa niech się przejedzie po okolicach: wszystko zabite dechami i totalnie zarośnięte jak w dziczy, krzyż przy drodze co 15 metrów, wszędzie te pierdolone kościoły a ludzie chodzą ubrani jak żuleria, jeżeli napotka się teren nieco bardziej zabudowany parafie i kościoły są bizantyjskie i majestatyczne i akurat tak się składa, że to właśnie na Podkarpaciu PIS i Pan Prezes mają największe jeżeli nie prawie całkowite poparcie – przypadek? Jak ludziom się wmawia głupoty że sprawy doczesne są „złe, nieczyste” i mają klepać zdrowaśki to prosty chłop będzie widział świat od bruzdy do bruzdy zamiast próbował poprawić swój byt. Jedyne co ma wiedzieć to tyle, że trzeba napełniać „co łaska” kieszenie parafialnemu a „głodni niech się karmią słowem bożym”. Najpierw trzeba porozpędzać ten cholerny kler na cztery wiatry, ale biorąc pod uwagę ilu purpuratów musiałoby przejść operację oddzielenia ryja zrośniętego z korytem jest to chyba niemożliwe…

72
12

Komentarze do "Dziecko głoduje, nowy kościół się buduje"

 1. chujowiczu! zarabiaj z kluu.pl, bez działalności gospodarczej, konto automatycznie weryfikowane
 2. „Najpierw trzeba porozpędzać ten cholerny kler na cztery wiatry, ale biorąc pod uwagę ilu purpuratów musiałoby przejść operację oddzielenia ryja zrośniętego z korytem jest to chyba niemożliwe…”

  Owszem, patałachu. Tylko to nie jest kwestia tego „purpuratów musiałoby przejść operację oddzielenia ryja zrośniętego z korytem”, to kwestia tego, że to zawszone społeczeństwo złożone w 99% z patałachów (a co jeden to głupszy) wierzy w wymyślonego bożka i trzęsie dupą przed zabobonem, oraz przed tym, co „inni ludzie o mnie powiedzo”. Póki tak hołota sama ma takie rozumienie świata (a będzie coraz gorzej), klechy mogą spać spokojnie. Nie tylko nikt nie tknie przywilejów, ale jeszcze trochę prania mózgu od dziecka kolejnemu pokoleniu, a za kilkanaście lat czarnokieckowe fiuty po wydymaniu dzieciaka na odchodne bez problemu będą dawać faję do oblizania i ucałowania jego starym, po drodze zgarniając jeszcze kopertę.

  Ludzie (a podobno człowiek to brzmi dumnie… buahaha…) są sami sobie winni. Wy się, motłochu, nadajecie tylko na taśmę do zakładu takiego jak nasz Łódzki Wydział Fabryczny i do włażenia bez wazeliny w dupska pasibrzuchów w czarnych kiecach. Tępą masą ktoś musi rządzić, za ryj trzymać i dobrze koło tego żyć. Taki jest świat. Zaczęło się już w jaskini, gdy jednemu małpoludowi nie chciało się zapierdalać za mamutami, więc wymyślił jakieś pierdolone mzimu, którym straszył resztę tępego stadła, żeby na nim żerować. I inaczej nie będzie. Za głupi po prostu na to jesteście zbiorowo i indywidualnie, żeby mogło być inaczej. /Mesio

  PS. I pamiętajcie, patałachy żałosne: dla was, w waszych mrówkowcach, lepiankach czy innych norach, lepsze jutro było wczoraj. Paszoł won tyrać na taśmie, żeby było co katabasowi zanieść na tacę i w podatkach, z których sporą kasiorę pierdolony PiS razem z pozostałymi jebanymi partiami (to też jest wasza wina, tępe chuje, jakbyście nie głosowali jak chuj w sukience każe, to by żadna kurwa (czytaj, patałachu: polityk) w stronę popa nawet nie splunęła; a jak już musicie głosować, jak jakiś chuj w kiecce każe, to lepiej posłuchajcie jakiegoś shemale, lub innego transa, nim wrzucicie kartę do urny) przeznaczy na potrzebującego Rydzyka czy inną mendę.

  PS2. Szkoda, że Pan wasz nie jest skurwysynem… Kościół by sobie założył… No ale lubi sobie w lustro spokojnie patrzeć, i co zrobić, patałachy… Chujnia, śrut i prężna pała Byczywąsa do opierdolenia…

  7

  8
  Odpowiedz
  1. Pff… zluzuj jądra

   1

   1
   Odpowiedz
 3. Niby dobrowolnie jest przymus religijny dla dzieci w grupie maluchów w przedszkolu. Jest to po to żeby boźi do łba natłoczyć nieszczęśnikom najprędzej jak to możliwe. Świadomość że ktoś patrzy z nieba pomaga wychodować najwierniejszych baranków dla których celem życia jest żyć skromnie i łożyc na tacę. Wielką nagrodom jest bowiem zobaczyć kiedyś oblicze pana i zostać złużącym na wieczność. Alleluja albowiem niezbadane są wyroki pana.

  5

  1
  Odpowiedz
 4. Kościoły są potrzebne. Powinny być minimum 4 na dzielnicę 10K osób, żeby każdy miał jak najłatwiejszy dostęp do słowa bożego oraz świętej spowiedzi powszechnej. Twoje okolice są cudowne!!!

  4

  8
  Odpowiedz
  1. Idź sie lecz.

   0

   1
   Odpowiedz
   1. masz rację i to do dobrego psychiatry

    0

    1
    Odpowiedz
 5. Wie ktoś może, czy „Raport Ryana” jest gdzieś udostępniony do przeczytania?

  0

  0
  Odpowiedz
 6. Nie kochasz Papieżapolaka!

  1

  1
  Odpowiedz
  1. Zabrzmiało prawie jak „papierzaka”. Kto nie wie o co biega, niech obejrzy „Włatców móch”.

   2

   0
   Odpowiedz
  2. Jan Paweł Druid

   1

   0
   Odpowiedz
 7. Poniekąd zrozumiałe co piszesz, ale jak jesteś jednym z tych pierdolonych obłudników co to mówią, że ci budują kościoły a biednym nie dają albo sąsiad jeździ drogim autem i biednym nie da, a sam nie dajesz biednym bo wolisz zrzucać winę na innych, to się pierdol.

  4

  1
  Odpowiedz
 8. Największym katolickim zaściankiem jest Tarnów w małopolsce.Widać to w mentalności ludzi,zwłaszcza władzy która rządzi oraz zwykłych mieszkańców.Zresztą wg.oficjalnego raportu kościoła w Tarnowie jest 70% ludzi uczęszczających na msze co niedziela i najwięcej powołań na księży w Polsce.A miasto się nie rozwija i ma duże bezrobocie.Nie to co Rzeszów.

  4

  1
  Odpowiedz
 9. U Was (w Rzeszowie) przynajmniej pod względem ekonomicznym troszkę lepiej jest, Rzeszów naprawdę rozwinął się przez ostatnie lata i wciąż się rozwija. Patrząc po innych miastach Podkarpacia dopiero depresji można dostać. Choćby takie Krosno, kościół na kościele pracy prawie w ogóle a jeśli już jest to z najniższą krajową. W mieście niemal sami emeryci zostali bo wszyscy młodzi z głową na karku wyjechali bo i na co tu czekać? A inne Podkarpackie miasteczka…. szkoda gadać nawet… Istotnie to ładny teren, ale nic więcej.

  2

  0
  Odpowiedz
 10. Niech każdy buduje co chce, inni budują kościoły, to ty wybuduj hospicjum, udowodnisz, że jesteś lepszy. Bo na razie udowadniasz jedynie własną zawiść i nienawiść. Sam pewnie palcem nie kiwniesz w kierunku pomocy tym hospicjom. A domy starców to nie tyle rzecz kościoła co dzieci tychże starców, które powinny zająć się na starość rodzicami.
  Oczywiście trzeba znać proporcje i co za wiele to też niedobrze, jednak te kościoły były budowane od tysiąca lata więc się ich nazbierało.
  BTW, twoja nienawistność zakrawa mi aż o jakąś chorobę.
  [pr]

  0

  2
  Odpowiedz