Humanistyczne Jebusy

Humanista, a osoba ścisła. Powiedzcie mi szczerze. Macie dobrze prosperującą firmę. Chcecie zatrudnić osobę na stanowisko sekretarki itp. Kogo wybierzecie? 😉 Oczywiście, że nie humanistę. Czytanie kretyńskich tekstów napisanych przez jakichś dupków 2000 lat temu. Kogo to obchodzi? Na co to komu potrzebne?
Ktoś po studiach technicznych zaprojektuje np.: most. Obliczy jaki nacisk ten most wytrzyma. A kim się jest po europeistyce czy filologii kaszubskiej? NIKIM.
W ostatnich latach coraz więcej młodych ludzi idzie na ta kierunki humanistyczne. Pytam się po co one w ogóle są? Czy po Liceum człowiek potrafi poprawnie się wysłowić? TAK! Więc po co oni (humaniści) są? A raczej dlaczego są? Wyobraźmy sobie małego Jasia. Jaś chodzi do szkoły podstawowej. Uczy się pilnie, jednak matematyka mu nie wychodzi. Oj, biedny ten Jaś. Zrażą się do matematyki już na całe życie. Potem w gimnazjum Jaś (Właściwiej już Janek) nie radzi sobie z fizyką, chemią i informatyką? Wiecie dlaczego? Bo one są bee a czytając wiersze jakiegoś innego debila z romantyzmu, czy innego gówna, i będąc nakręcanym przez polonistę (-Jasiu, czytając wiersze słynnego na całym świecie Eustachego Liropollo z rodu Mistrewiczów, którego każdy zna i szanuje, staniesz się swoim własnym bóstwem, osiągniesz to co ci nieoświeceni barbarzyńcy nigdy nie osiągną) jest coraz bardziej nakierowywany na te bzdury. Potem idzie na profil humanistyczny w liceum, na studia historyczne i już całkiem traci to z czego człowiek może być dumny!
A z czego człowiek może być dumny? Z samego ZROZUMIENIA! Co jest piękne w matematyce? To, że się ją ROZUMIE! Co jest piękne w fizyce? To, że się ją ROZUMIE i widzi jak wszystko się słucha jej zasad!
Fizyka, matematyka, chemia, biologia pozwala nam spojrzeć w przyszłość, w przeszłość, w teraźniejszość. We WSZYSTKO. Pozwala oszacować jak się zachowa gwiazda w każdym roku jej życia. Co się stanie z elektronem w jądrze helu (oczywiście zachowując pewną nutę nieufności- przecież może zrobić coś zupełnie innego niż przewidywaliśmy). Pozwala obliczyć co się stanie z Janem gdy pędząc 240 km/h trafi w drzewo.
Teraz o informatyce. Co byśmy zrobili bez tej dziedziny nauki? No właśnie. Wszystko jest już skomputeryzowane, niedługo będziemy mieli czujniki w poduszkach, sprawdzające ich temperaturę i zmniejszające ją gdy osiągnie niepożądaną wysokość itd.
A teraz historia. Po co miałbym wiedzieć kiedy Wojska polskie rozbiły pod Kumiejkami kozackie oddziały powstańcze Pawła Pawluka (1637r)? Kiedy otwarto pierwszą linię tramwaju konnego w Warszawie (1866r). Kiedy na wieży wrocławskiego ratusza umieszczono zegar z pozytywką (1550r)? Mam wymieniać dalej? A Polonistyka? Uwielbiam siedzieć w dusznej klasie i słuchać jak 100 letnia babulka pieprzy mi o motywach namalowania „Walki postu z karnawałem” Pietera Bruegla. Mam nadzieję, że da to wam do myślenia 😉 Na koniec polecam obejrzeć ten film:

72
116

Komentarze do "Humanistyczne Jebusy"

  1. chujowiczu! zarabiaj z kluu.pl, bez działalności gospodarczej, konto automatycznie weryfikowane
  2. pełno błędów stylistycznych w Twojej chujni wykształciuchu !!!

    2

    0
    Odpowiedz
  3. Nie rozumiesz słowa humanista. Myślisz, że intelektualnie pojechałeś po ludziach, ale tak naprawdę Twój umysł jest zbyt ograniczony i właśnie kilka mądrych książek pomogłoby Ci się ogarnąć.

    2

    3
    Odpowiedz
  4. Jeszcze 2-3 pokolenia takich jak Ty a jedyne co będą ludzie robić w życiu to jeść-srać-pracować-spać. Zarówno ścisłowcy jak i humaniści są potrzebni. Trochę pokory człowieku! Nie jesteś alfą i omegą!

    2

    1
    Odpowiedz
  5. Mam nieodparte wrażenie, że swego czasu głupiego dyktanda nie potrafiłeś napisać na więcej niż mocno naciąganą dwóję z minusem i mimo usilnych starań kolejnych nauczycieli nie odróżniałeś i nie odróżniasz nadal podmiotu od orzeczenia nawet w najprostszym zdaniu nierozwiniętym, teraz więc próbujesz sobie to wszystko odbić na własnym języku ojczystym, bo z ciebie przecież znowu taki wielki „ścisłowiec”, prawda? Wiedz zatem, że naród bez tej twojej bzdurnej matematyki, fizyki czy chemii da sobie jakoś radę, lepiej czy gorzej w znależności od okoliczności, lecz bez języka, bez znajomości przynajmniej swojej własnej historii – zginie bezpowrotnie. Ciekaw jestem, gdzie byli ci twoi wielcy matematycy czy fizycy, gdy trzeba było o ojczyznę walczyć? Jak to stwierdził Adaś Miauczyński: „Wtedy nas [humanistów] potrzebują, zrozpaczone masy, które nie widzą dalej niż kawał kiełbasy!”
    Co do poprawnego wysławiania się: nie tylko człowiek po liceum, ale nawet po ukończonych stu kierunkach studiów może mieć z tym problem (i na ogół ma, niestety), wystarczy zajrzeć na pierwsze lepsze forum, aby na własne oczy przekonać się, jak to się właśnie Polacy pięknie „wysławiają”.
    Zresztą, twoje zarzuty pod adresem języka polskiego można równie dobrze kierować pod adresem matematyki, bo co mnie obchodzi na przykład jakieś twierdzenie Talesa, który z nudów bazgrał kijkiem po piasku, czy coś tak bzdurnego jak kwadratura koła?
    Skoro tak sobie cenisz samo rozumienie, to bądź łaskaw zrozumieć, że ludzie są różni: jednemu na przykład marzą się studia dziennikarskie, lecz aby się na takowe dostać, musi zdać maturę z obowiązkową matematyką, z której zasad nigdy w życiu nie skorzysta; inny znowu chce być inżynierem czy matematykiem, więc znajomość przebiegu Kampanii wrześniowej nie jest mu nijak potrzebna. Słowem: miej pretensje do systemu edukacji, nie do humanistów za sam fakt, że w ogóle mają czelność istnieć.

    5

    1
    Odpowiedz
  6. gdyby na świecie nie było pieniądza to żadna jakakolwiek nauka by nie była potrzebna skoro każdy mógłby robić wszystko co tylko by chciał. ale biorąc pod uwagę to co napisałeś to masz rację edukacja w Polsce stoi na poziomie 0, a dlaczego ? Bo dzieci nie uczy się tego czego chcą rodzice ani tego co chcą starsze dzieci co uznają za przydatne w życiu, tylko tego co chce jakiś pieprzony urzędnik państwowy który decyduje o tym czego uczą się moje dzieci tak jakby znał je lepiej ode mnie, w dodatku ten pieprzony urzędnik pensję dostaje za darmo z moich podatków z których okrada mnie państwo bez pytania, a w momencie gdybym chciał posłać dziecko do szkoły takiej jak ja chce to jej program i tak układa jakiś pieprzony urzędnik a nie ja! ale i tak pomimo że jest to szkoła prywatna to muszę za nią zapłacić z własnej kieszeni pomimo tego iż państwo okradło mnie w podatkach na szkołę darmową publiczną. A co ze studiami to samo, studia kosztują kupę pieniędzy, ilu jest profesorów dziekanów woźnych magistrów pomagierów laborantów sekretarek oni wszyscy dostają pensję – nie małe z moich podatków nawet gdy moje dziecko nie chodzi na studia albo nie mam dzieci albo moje dzieci już skończyły studia, dlatego właśnie tak kuleje, gdyby studia kosztowały tak jak w krajach nie trzeciego świata czyli 50000 pln rocznie to na prawdę na studia trafiałyby dzieci z rodzin inteligentnych a dzieci które nie miałyby pieniędzy na studia byłyby wspomagane z pieniędzy pozarządowych bądź szły do roboty i w momencie kiedy byłyby już na wystarczająco wysokim stanowisku żeby sobie samemu opłacić edukację startowałyby z nauką w celu dalszego podnoszenia kwalifikacji.
    Ale w Polsce niestety rządzi lewackie ścierwo które uważa że każdy ma równe prawa i każdemu należy się to samo, oczywiście kradnąc pieniądze podatników niższego szczebla którzy wytwarzają ponad 90% Polskiego PKB, a muszą uciekać w czarną strefę bo się kurwa nie da żyć gdyby każdy miał płacić od wszystkiego podatki i użerać się z biurokratyczną machiną.

    2

    1
    Odpowiedz
  7. Humaniści są po to, żebyś nie musiał obliczać tych wszystkich parametrów dla fryca, po niemiecku, za trzy grosze (ekonomia to nauka humanistyczna) i kopniaka w dupę.
    Ja jestem humanistą i nie mam nic do ścisłowców. Uważam, że są bardzo niezbędni. Im Bozia dała to, a mi co innego. I nie robię o to poruty i w nikogo nie strzykam jadem, za to, że woli cyferki od literek. Wyluzuj.

    3

    0
    Odpowiedz
  8. Nic nie rozumiesz, i jesteś niedojrzały.

    3

    0
    Odpowiedz
  9. Fizyka, chemia a tym bardziej matematyka nie powie ci skąd się wywodzimy, jak to się stało że w ogóle jesteśmy jako naród, że jesteśmy na mapie, jaka była nasza historia i jaka jest nasza tożsamość narodowa. Nie uważam żeby przedmioty humanistyczne nie przydały się teraz. Historia pozwala zrozumieć świat jaki jest teraz, bo to właśnie przeszłość ukształtowała obecny stan rzeczy, polityczny, ekonomiczny itd. Różne pakty, wojny i pokoje które BYŁY zawarte a więc jest to już historią. Ktoś kto tego choć trochę nie ogarnia w ogóle nie wie w jakim świecie żyje. Wolę wiedzieć takie rzeczy i robić swoje niż być geniuszem z matmy i podawać ci kawę do biura…

    2

    0
    Odpowiedz
  10. ad.4 „Wiedz zatem, że naród bez tej twojej bzdurnej matematyki, fizyki czy chemii da sobie jakoś radę, lepiej czy gorzej w znależności od okoliczności, lecz bez języka, bez znajomości przynajmniej swojej własnej historii – zginie bezpowrotnie”.
    Bez chemii mój drogi nie miałbyś lekarstw, jedzenia, ubrań, nie miał byś nic nawet książek, z których czerpiesz tą wiedzę… Bez matematyki nie miał byś domu, samochodu…
    Nie bądź egoista i nie udawaj humanisty, bo podanie nazwiska jakiegoś ziomka, który coś napisał Cię nim nie stwarza, powodzenia w pracy… A gdybyś się zastanowił humaniści, a zwłaszcza nauczyciele- poloniści to są ograniczeni ludzi, którzy cały czas powtarzają schematy…
    Jeśli uważasz, że matematyka Ci się nie przyda, to życzę powodzenia przy kupowania domu, albo brania kredytu – każdy trochę lepiej „liczący” zrobi Cię w jajo… Powodzenia głupie jajo 😛

    0

    5
    Odpowiedz
  11. Autorze, humanusy zaraz Cię zajeżdżą swoimi argumentami, ale ja uważam, że masz sporo racji. Zgodzę się, że nauka j. polskiego czy historii dodaje ogłady, kształtuje nasze wypowiedzi, pozwala błysnąć w towarzystwie, ale drodzy chujowicze bez przesady. To że przeczytasz w całym swoim życiu 3 książki, czy też czytasz 3 książki na miesiąc nie sprawi, że będziesz wydajniej pracować na kasie w tesko, napiszesz wydajniejszy algorytm czy lepiej przykręcisz koło w samochodzie. Do tego wszystkiego nauka j. polskiego czy historii nie jest potrzebna, ale matematyki i przedmiotów technicznych – a i owszem. Z przedmiotów humanistycznych tylko nauka języków obcych – konieczne i wystarczające. PS) A najbardziej rozwala mnie poezja i „co poeta miał na myśli?” – pół godziny pieprzenia humanusów o zlepku kilku słów, skleconych „na kolanie”, a ta cholera pewnie o niczym wtedy nie myślała.

    1

    4
    Odpowiedz
  12. @4 „Wiedz zatem, że naród bez tej twojej bzdurnej matematyki, fizyki czy chemii da sobie jakoś radę, lepiej czy gorzej w znależności od okoliczności, lecz bez języka, bez znajomości przynajmniej swojej własnej historii – zginie bezpowrotnie.” – Co????? Chyba za dużo się naczytałeś/-aś literatury „fachowej” 🙂 A z twierdzenia Talesa sam/-a korzystasz, tylko pewnie nie zdajesz sobie z tego sprawy (poczytaj o proporcjach).

    0

    3
    Odpowiedz
  13. Film z youtube – dobre, dobre, polecam 🙂

    0

    0
    Odpowiedz
  14. Polać autorowi/autorce nr 10:) Nigdy nie zrozumiem po co ludzie grzebią w historii.Nie sądzę by ona kogoś zatrzymała przed opuszczeniem Ojczyzny za którą walczyli przodkowie bo trzeba wyjechać za pracą. Możemy mieć świadomość narodową ale co ona niby zmienia. A matma chemia i fizyka jak i biologia dają nam przyszłość. A przeszłości jakby czlowiek nie chciał i tak nie przywoła. A co do języka polskiego. Fajna rzecz. Ale po co komu te rozbiory zdań, jak potem i tak obcokrajowcowi nie potrafimy wytłumaczyć dlaczego w danym zdaniu używamy biernika a nie mianownika. Trochę średnio użyteczny. A bez ortografii też człowiek jakoś żyć może.

    0

    0
    Odpowiedz
  15. Uhuhu słyszę ból dupy.
    Ja w ogóle nie zatrudniłbym jakiegokolwiek dzisiejszego studenta,bo to debile.

    0

    0
    Odpowiedz
  16. Wielki ból dupy o to, że byłeś w szkole zwyczajnie słaby z polskiego, więc teraz wydaje ci się – to wart podkreślić: wydaje ci się – że jest on jako przedmiot szkolny niepotrzebny, nieprzydatny i najlepiej, aby w ogóle został jak najszybciej zlikwidowany, razem zresztą z równie nieprzydatną twoim zdaniem historią, i pewnie jeszcze zastąpiony matmą, co? Choćbym używał najprostszych możliwych słów, cały miesiąć zajęłoby mi wytłumaczenie ci – lub raczej bezsensowna próba wytłumaczenia ci – jak niedojrzałe i po prostu głupie jest takie podejście do sprawy. Zresztą, jak wyobrażasz sobie świat, w którym nie kładzie się nacisku na naukę przynajmniej języka ojczystego? Jak byś wtedy pisał, jak komunikował się z ludźmi? Za pomocą rzędu cyferek? A może jak jaskiniowcy, chrząknięciami i krzykami? Czy jeszcze inaczej: jak zwierzęta, szczekając czy gdacząc? Albo od innej strony: jak wyobrażasz sobie przyszłość kraju, nie znając jego przeszłości? Co z tego, że rozwiążesz mega trudne równanie, skoro nie będziesz potrafił się pod nim podpisać, nie robiąc przy tym masy błędów? Zgoda, bez chemii nie byłoby ubrań, za to bez języka nie mógłbyś tu jęczeć. Język to komunikacja, a więc coś, czego twoja matematyka nigdy nie zastąpi – i tyle w temacie.
    Co do Miauczyńskiego: nie jest to żaden „ziomek, który coś napisał”, a tytułowy bohater świetnego skądinąd filmu „Dzień świra”. Ale skąd mógłbyś to wiedzieć, prawda?

    1

    0
    Odpowiedz
  17. Bez humanistów bylibyśmy jak ciemna masa, nie widząca dalej jak kawał kiełbasy. Sam jestem inżynierem, projektuję mosty.

    1

    0
    Odpowiedz
  18. I co chujowiczu, lepiej Ci teraz? Taaaak jesteś taki zajebisty 🙂 Najlepszy.

    0

    0
    Odpowiedz
  19. @10 – i bardzo dobrze że go pojadą humanusy. Jeżeli w samym tytule chujni autor pisze o humanistach „humanistyczne jebusy” to czemy mają go nie pojechać? Wystawił tylko sobie świadectwo i swojej rzekomej yntelygencyji 😛 A inżynierów na bezrobociu to ja wśród ziomów mam na pęczki, nie mniej jak humanistów, pomijam fakt że teraz uczelnie wypuszczają takich inżynierów że się ze śmiechu można posikać.

    1

    0
    Odpowiedz
  20. H…..wo słuchalaś, to była WOJNA a nie WALKA postu z karnawałem.
    Pozdrav

    0

    0
    Odpowiedz
  21. Autorze – ode mnie 5/5. Mimo braków stylistycznych i niewielkiego rozchwiania masz dużo więcej racji niż ludzie którym się wydaje że humanistyczna część edukacji jest równie ważna jak przyrodnicza. Gdyby tak było to równolegle, obok nas, społeczeństw rozwiniętych technicznie, byłyby całe kraje siedzące w lepiankach, tańczące na balach przy orkiestrze i jeżdżące dyliżansami. „Czucie i wiara silniej mówi do mnie niż mędrca szkiełko i oko” – te słowa zawsze wywoływały we mnie zażenowanie.

    0

    4
    Odpowiedz
  22. prawdziwy humanista ma nauki ścisłe w jednym palcu (np. Leonardo da Vinci)
    Nie rozumiem jak wielkim tępakiem trzeba być aby mianować się humanistą nie wiedząc kim tak naprawdę jest ta osoba… Mr.Q

    0

    0
    Odpowiedz
  23. elektron w jądrze?

    0

    0
    Odpowiedz
  24. Rozwaliłeś mnie tą kwestią o schematycznych, ograniczonych polonistach. Bo przecież matematycy to znowu tacy mili, uprzejmi, nowocześni ludzie, którzy co chwila odkrywają coś nowego, prawda, Einsteinie za dychę? Gdyby ograniczyć lub zlikwidować każdy przedmiot, który jakiś ciasny umysł uzna za niepotrzebny, należałoby zlikwidować od razu całą szkołę jako taką. Idź się lepiej przeproś z jakąś poważną literaturą, może nabierzesz szacunku do własnego języka ojczystego, może nie jest jeszcze dla ciebie za późno.

    1

    0
    Odpowiedz
  25. A na chuj (za przeproszeniem) mi te pierdolone całki i pitagorasy jak ja tłumaczem przysięgłym jestem i sram na te nauki ścisłe.

    1

    0
    Odpowiedz
  26. Gdzie taką poduszkę będzie można kupić?

    0

    0
    Odpowiedz
  27. Wszystko wzięło się od filozofii. Jest to humanizm, czy nauka ścisła, drogi autorze? ps. nie studiuję kierunku humanistycznego 🙂

    0

    0
    Odpowiedz
  28. Oho, matematycy-analfabeci znów w natarciu.

    1

    0
    Odpowiedz
  29. Człowiek o przeciętnej inteligencji poradzi sobie bez żadnych problemów zarówno z przedmiotami humanistycznymi jak i ze ścisłymi. To chrzanienie „jestem humanistyczny/-a”, „jestem matfiz” jest tylko wykrętem, usprawiedliwieniem lenistwa i niczym więcej.

    1

    0
    Odpowiedz
  30. „Nie lubię tych, co myślą, że na wszystko najlepszy jest cios w pochylony kark!”
    W tym tekście zauważam tendencję marginalizowania roli humanistów. O ile irytuje mnie myślenie, iż humanistą jest wtedy, kiedy nie umie się matematyki. Bzdura. Owszem, humanistą nie musi być człowiek, który pojął wiedzę z tego zakresu, no ale bez przesady! To nie determinuje jednostkę do bycia humanistą!
    Czytając tekst autora, który najwyraźniej humanistami tłumnie nazywa – delikatnie mówiąc – osoby niezbyt swobodnie poruszające się w świecie przyrodniczych, matematycznych, technicznych nauk, mówiący o tym, jak bezsesnowne są wszelkie kierunki humanistyczne i jakimi oni są tępakami (jakby on był geniuszem i miał prawo do osądu), to aż otwiera mi się nóż w kieszeni.

    To pisałam ja, humanistka, lubiąca matematykę i nauki przyrodnicze, jednakże poświęcająca życie mniej „rynkowym” naukom.

    0

    0
    Odpowiedz
  31. Autorze trochę przesadzasz, ale generalnie masz rację. Zauważyłam, że ludzie którzy ROZUMIEJĄ matematykę są po prostu inteligentniejsi. Duża ilość osób uczy się na pamięć zamiast zrozumieć. I paradoksalnie więcej z matury z polskiego (podstawowej) mają umysły ścisłe, bo logicznie potrafią wywnioskować co może być w kluczu. Miałam 82% z matury a przeczytałam 2 lektury na całą szkołę średnią. Podobnie reszta klasy mat-fiz.

    0

    2
    Odpowiedz
  32. Drogi ścisły chujowiczu. 1. Matematyka – w zasadzie jest to jedna wielka abstrakcja. Algebry można różnie definiować. Często matematyka opisuje rzeczy jakie nie istnieją w rzeczywistym świecie. 2. Fizyka. Cała fizyka to tylko model teoretyczny potwierdzony obserwacjami. Nawet jak uda się opracować jednolitą teorię wszystkich oddziaływań (ostatnio niby odkryto grawitony) to w praktyce jesteś w stanie dokładnie policzyć tylko najprostsze przypadki. Nie pomoże nawet informatyka którą tak gloryfikujesz. Samo dokonanie pomiaru wpływa na jego wynik. 3. Informatyka – Obecnie jest zalew informacji. Nie jesteśmy w stanie odfiltrować istotnych rzeczy od zalewu zwykłych śmieci. Co z tego, że każda zabawka ma teraz mikroprocesor jak nudzi się po jednym dniu. Zwykłe klocki dają więcej frajdy.
    Odnośnie nauk humanistycznych są potrzebne, ale nie w takiej ilości studiujących jak obecnie. Każdy chce być filozofem, historykiem itp a jak to mówi Ferdek robić ni ma komu :).

    0

    0
    Odpowiedz
  33. I po co się plujesz? Ulżyło ci? Studiuj sobie dalej swój mega-super-ścisły kierunek, pracuj jako inżynier, zarabiaj miliony i daj innym żyć po swojemu. I jeszcze jedno – humaniści, którzy nie rozumieją, po co jest biologia, matematyka, fizyka, są tak samo żałośni, jak ścisłowcy, którzy nie rozumieją, po co jest literatura, malarstwo, film.

    0

    0
    Odpowiedz
  34. Skoro jesteś tak ograniczony, to trzeba ci wyjaśnić: humaniści są po to, żeby miał kto pisać książki, kręcić filmy etc, tworzyć kulturę. Naprawdę nie widzisz, że na co dzień korzystasz z wytworów tych znienawidzonych humanistów? Chociaż o zbytnie oczytanie cię nie posądzam…

    0

    0
    Odpowiedz
  35. Ja pierdole, zamknijcie się. Studiujcie to, co wam się żywnie podoba, ale nie oceniajcie innych. Chuj wam do czyichś wyborów. Wszyscy wiecie, że wszędzie trudno znaleźć pracę w tym kraju, a mimo wszystko się napieprzacie. I tak każdy z was będzie głodował, pozdro.

    0

    0
    Odpowiedz
  36. Zastanawiam sie jak bardzo trzeba mieć ograniczone horyzonty, żeby napisać taki kawał chuja wartego tekstu. Naprawdę odpowiedziałbym ci na kilka stron A4 i to nawet nie zastanawiając się nad tym, co napisać(bo każdy nawet ćwierć inteligent na pierwszy rzut oka zauważa ogrom głupoty twojej) ale widze bezcelowość tego pomysłu, chociaż kontrargumenty same cisną się na usta. Pozamiatałyby cię szybciej niż wojska Hannibala Rzymian pod Kannami. Mam jednak nadzieję, że jesteś tylko zwykłym prowokatorem – w każdym innym wypadku współczuję z całego serca – długa droga przed tobą

    0

    0
    Odpowiedz
  37. Albo od innej strony: jak wyobrażasz sobie przyszłość kraju, nie znając jego przeszłości? Normalnie wszyscy wyjadą do Anglii myć gary bo bez techniki to się żyć nie da i walą mnie wszystkie słowa starannie układane zdania plecione w jedną calość. Wiesz co różni nas i Niemcy BMW Audi MERCEDES SKODA w tej chwili chyba też SEAT OPEL WW PORSCHE MAN i co myślisz że oni osiągneli tyle dzięki znajomości swojej przeszłości może znajomość historii narodu jest ważna ale trzeba pamiętać że szeroko pojęta kultura najlepiej rozwija się w krajach bogatych czyli tych które coś produkują dzięki znajomości wszystkich dziedzin techniki.

    0

    0
    Odpowiedz
  38. No dobra humanusi i ścisłowcy, krótki przegląd rynku pracy: Jakie specjalności są poszukiwane na rynku? Jakie zawody dają dużą szansę na znalezienie pracy przeciętnemu Kowalskiemu? Pogadanki w stylu znajomości, „plecy” nie bierzemy tu pod uwagę. Jaka specjalizacja, z dużą dozą prawdopodobieństwa gwarantuje, że będziesz bezrobotny? Jakich zawodów jest zbyt dużo na rynku albo nie ma na nie zapotrzebowania? Sami sobie odpowiedzcie na to pytanie i wyciągnijcie wnioski, czy lepiej znać Pana Tadeusza, datę bitwy pod Grunwaldem i podobną tematykę, czy liczbę Eulera, prawo Ohma i podobną tematykę.

    0

    2
    Odpowiedz
  39. Ja pierdyczę ale smęty, o ssoo choooozzii?

    0

    0
    Odpowiedz
  40. Widzę frustrację, bo nigdy nie szła dobrze analiza tekstu, świadczące o upośledzeniu pewnych partii mózgu? Otóż kolego – kwestia dokształcenia, bo studia humanistyczne to nie tylko analizy poezji, a także księgowość, administracja czy marketing. A bez tego nie byłoby świata, Twoi rodzice nie dostaliby wypłaty, bo żaden z twórczo myślących ścisłowców nie potrafiłby wypełnić kilku formularzy. Nie mówiąc już o tym, jak szef dymałby ich na kasę, gdyż nie byłoby kontroli związanej z prawem pracy 😉

    0

    0
    Odpowiedz
  41. Tegoroczny maturzysta co?

    0

    0
    Odpowiedz
  42. Skąd Litwini wracają?
    -A chuj tam z Litwinami..
    -Panie, no jak to chuj tam? Najpierw pan zaczynasz a potem sie pan wściekasz? Dobranoc…

    0

    0
    Odpowiedz
  43. Historia kształtuje patriotyzm i świadomość narodową

    0

    0
    Odpowiedz