Widma na drodze

Dlaczego ludzie czasami w ogóle nie potrafią myśleć? Jedzie człowiek normalnie po drodze, w nocy, dość spory ruch, z przeciwka jadą samochody, a tu stoi jeden debil z drugim na skraju drogi. Oczywiście ubrania „odblaskowe” w kolorze czarnym lub szarym, tyłem do nadjeżdżającego samochodu i za cholerę nie ruszy dupy w bok. Pomijając to, że pojawia się człowiekowi przed maską w ostatniej chwili, ledwo co zdąży się takiego debila ominąć. Kurwa, ludzie, uczą, że jak się łazi w nocy to się nosi coś odblaskowego, a jak nie to chociaż idzie się poboczem, a nie stoi na asfalcie. Już Batman chyba by był bardziej widoczny od tych debili.

12
57

Komentarze do "Widma na drodze"

 1. chujowiczu! zarabiaj z kluu.pl, bez działalności gospodarczej, konto automatycznie weryfikowane
 2. Więcej na mnie nie trąb, bo następnym razem butelką ci w auto rzucę;)

  1

  0
  Odpowiedz
 3. gdyby ten rząd był taki jak trzeba, to już dawno nałożyłby na producentów odzieży czy butów obowiązek umieszczania odblasków. no ale widać jak się troszczą o obywateli. a potem pierdolenie, że tylu albo tylu pieszych ginie na drogach! założę się, że 70% z nich ginie właśnie w nocy.

  0

  0
  Odpowiedz
 4. @2 Ciekawe kto by chodził w takim odblaskowym gównie? to nie komuna żeby rząd nakładał jakikolwiek obowiązek na producentów, a jeżeli nawet to i tak większość tych głąbów co chodzą pieszo w nocy złą stroną, nosi odzież „made in China”

  0

  0
  Odpowiedz
 5. @2 Nie, nie. Co z przymusu, tym bardziej niechętnie będzie stosowane. Lepsza według mnie byłaby edukacja, kampanie, uświadamianie, że warto zadbać o bezpieczeństwo swoje i innych. Tak jak do tej pory, tylko częściej i na szerszą skalę. Widać, że to odnosi pozytywny skutek. Tu gdzie mieszkam praktycznie nie widuję już np. rowerów bez oświetlenia. Ludzie nie wstydzą się nosić ze sobą latarki czy odblasków, bo stają się coraz bardziej świadomi zagrożeń. Sytuacja się poprawia, więc idźmy w tym kierunku. Lepiej przekonać ludzi, że to nie obciach na czas jazdy rowerem czy poruszania się po nieoświetlonej ulicy założyć odblaskową kamizelkę czy przepaskę na ramię niż zmuszać ich do tego, bo to ich tylko zniechęci. Nikt nie lubi jak mu się coś narzuca. Dlatego też producentów odzieży zostawiłbym w spokoju.

  0

  0
  Odpowiedz
 6. @ 3 & 4 – może nie ujednoliciłem mojej wypowiedzi, bo nie chodziło mi o nakaz naszywania odblasków na 100% produktów.
  @3: założę się, że masz nie więcej niż 20 lat. Chciałem jednak zapytać, czy widziałeś może kiedyś odzież np. z Austrii? tam nie mają zrytych beretów przez 45 lat komuny i im nie wydaję się, że coś im narzucają. Mają wybór, a kupując na przykład taką kurtkę z odblaskiem (jednym, a góra z dwoma) wiedzą, że może im to tylko pomóc. chciałem napisać jeszcze parę zdań, ale mi się nie chce, bo i tak będą mądrzejsi.

  0

  0
  Odpowiedz
 7. #4 i #3 mają rację, a #2 to debil. Włos się na głowie jerzy, gdy się czyta niektórych, co na każdym kroku rząd powinien nakładać i za co karać. Nie zdają sobie sprawy, że kręcą bat sami na siebie. Tymczasem rząd nie jest po to, żeby nakładać i karać, ale żeby służyć – likwidować bariery rozwoju gospodarczego, dawać wędkę najsłabszym, wspierać upośledzonych i pilnować praw wolności i własności.

  0

  0
  Odpowiedz
 8. @5 niestety pudło co do wieku. A większość ludzi po prostu nie lubi świecącej odzieży, bo za bardzo rzuca się w oczy i jest nieestetyczna podczas noszenia na codzień.

  0

  0
  Odpowiedz
 9. Ad 6…chłopie,rozjebałeś mnie tym,poważnie…Ty chyba nie mówiłeś o naszym rządzie?Nasz rząd martwi się tylko o własną dupę,człowiek go nie obchodzi.Nakręcają jakieś afery chuj wie skąd i dają sobie premie nie wiadomo za co.By żyło sie lepiej…ja pierdole,benzyna ponad 5 zł,cukier miejscami już po 6 pln!!!I nadal myślisz,że rząd likwiduje bariery rozwoju?!A co do tych pieszych,to wystarczy,że wyjmie telefon i będzie świecił za sobą i to już naprawdę dużo daje,a telefon w tych czasach ma każdy.Sam jestem kierowca i nieraz mijam takich czarnych typów,ale niektórzy właśnie z telefonem kombinują i brawo.

  0

  0
  Odpowiedz
 10. @6 zobaczymy jak będziesz śpiewał, jak ci nie daj Boże zajebie kogoś z rodziny. i nie nazywaj innych debilami jeśli ich nie znasz. a z tą wolnością, to się właśnie trochę rozpędziłeś.

  0

  0
  Odpowiedz
 11. Jaki shit?! techno jest zajebiste, kocham techno i nie słucham go dlatego że wszyscy słuchają tylko dlatego że mi sie podoba, moje całe życie to techno, więc nie pierdolcie mi tu takich rzeczy, równie dobrze ja ci moge powiedzieć że twoja muzyka to gówno. dla jednego jedna muzyka jest fajna, a dla innego nie i tyle w temacie.

  0

  1
  Odpowiedz